ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Лаптоп НР
    #1485283 - 25.10.2006 10:30

Донесоха ми за преинсталация лаптоп HP-Compaq. Обаче рутинната процедура се оказа не съвсем рутинна...
Хронологично ситуацията до момента:
Бутване от инсталационния диск на ХР нормално, всичко ОК, изтрих дяловете, създадох два нови - до тук без проблем. Казах му да започне инсталация на първия дял. Започна форматиране с NTFS, но когато стигна 100 % се оплака, че дискът не може да бъде форматиран. Пробвах с различни по размер дялове, а също и да инсталирам на друг дял. Все същия проблем. Сложих нов хард диск - нямаше разлика. Опитах да форматирам първи дял с FAT. Форматирането мина успешно, започна копиране на нужните файлове и в един момент спира и вика, че файловете не можели да бъдат копирани. Осени ме великата идея да му кача първо '98 и от него да ъпгрейдна до ХР. Обаче инсталацията стига до някъде и гърми на син екран. След повече от 24 часа непрекъсната работа MemTest не даде нито една грешка. Харддискът е Fujitsu 40GB. Всички сервизни тестове на Фуджицу минават безпроблемно и рапортуват за напълно изправен диск.
Опитах да го форматирам от командния промпт на BartPE. Форматирането с FAT минава нормално. Форматирането с NTFS стига до момента на създаване на таблицата и там се оплаква, че форматът не може да бъде завършен и дискът не може да бъде форматиран. HDD Regenerator не показва проблемни сектори.
След откриването на всички тайни винтчета за разфасоване на машината се оказа, че по платките няма никакви видими с лупа съмнителни моменти (което не е кой-знае каква гаранция за липса на повреда). В момента лаптопът е транжиран напълно и се чудя какво да го правя.
Някой да има идея от какво може да е проблема?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Glaurung
разкъсван между себе си

Регистриран: 13.05.2005
От: някъде там
Re: Лаптоп НР
    #1485573 - 25.10.2006 12:49 [Re: Цецо]

Че е несъвместимост то е ясно, само че на какво ? Защо не пробваш да инсталираш Windows от HDD, като разкачиш оптика и всякакви други допълнения, погледни още веднъж и кабела за всеки случай. Така и така си го транжирал виж още веднъж процесора и паметта дали всичко е ок. Друго не се сещам какво може да е. Освен да се е скапало управлението на дъното и да ти прави проблеми при инсталацията.

--------------------
Окъпах се в бездните на хаоса, летях до началото на времето и сега търся края ! Играх си с огньовете на боговете, подигравах им се, мамех ги и живеех волно. Какво друго мога да поискам аз сега ?

Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
От: Варна
    #1486457 - 25.10.2006 19:52 [Re: Цецо]

Цитат:

Бутване от инсталационния диск на ХР нормално

Това какъв инсталационен диск е? Аз доколкото знам за лаптопите има специални възтоновителни дискове. Нормалните не вървят там.

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #1486545 - 25.10.2006 20:58 [Re: Еди]

Различно е. Първо зависи от това дали е с оригинална OS или празен. Освен това зависи от производителя с какъв диск ще ти дойде машината. Понякога са с Recovery disk, както ти казваш, понякога без диск въобще, а само със стикер и в третия случай - нормално CD с Win примерно.

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
    #1486769 - 25.10.2006 22:53 [Re: Paradise Lost]

Има още един вариант. Възстановителният образ на операционната система с програмите и драйверите от производителя да са на отделен дял на самия хард. По принцип този дял е защитен и не могат да се трият файлове от него, но мисля че самият дял може да се изтрие.

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1487628 - 26.10.2006 12:32 [Re: Glaurung]

Цитат:

Защо не пробваш да инсталираш Windows от HDD, като разкачиш оптика и всякакви други допълнения,

Това мисля да направя, но ме смущава факта, че не може да се форматира нормално - форматът с NTFS пропада. Е, и FAT е вариант. Но не мога да разкачам нищо без да го разглобя.

Процесор и памет са наред. А и той преди си е бачкал нормално. Скапала се е ОС и трябваше да се инсталира на чисто.
Дано не се е скапал дисковия контролер, че тогава става лошо...

--------------------

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1487634 - 26.10.2006 12:36 [Re: Еди]

Не на всички лаптопи. Всъщност нормалните си вървят нормално, но на някои лаптопи бутването от CD е особено.
Дискът, от който се опитвам да инсталирам, е оригинален инсталационен диск. Пробвал съм го и на други лаптопи и не съм имал проблем...
Освен това самата инсталация тръгва, но гърми по някое време.

--------------------

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1487637 - 26.10.2006 12:40 [Re: d1saster]

С триенето на дялове няма никакъв проблем. Мога да го направя нов-новеничък.
Но нямаше скрити или съмнителни дялове - предварително го проверих внимателно.

Кофти ситуация...

--------------------

Glaurung
разкъсван между себе си

#1487762 - 26.10.2006 14:48 [Re: Цецо]

Не може да се форматира нормално на лаптопа, за да изключиш диска, трябва да пробваш да го форматираш на друга система, за предпочитане настолна. А не се чуди, аз от преносими компютри съм виждал какви ли не шантави истории. И то защото гледат да ги тъпчат с какви ли не екстри в малко пространство.

--------------------
Окъпах се в бездните на хаоса, летях до началото на времето и сега търся края ! Играх си с огньовете на боговете, подигравах им се, мамех ги и живеех волно. Какво друго мога да поискам аз сега ?

Glaurung
разкъсван между себе си

#1487765 - 26.10.2006 14:49 [Re: Еди]

Всичко си върви, както на настолна така и на преносима компютърна система. Само трябва да знаеш как да го подкараш

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 2493

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.