ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Запек
    #1498360 - 02.11.2006 11:21

Синът ми 15 г. по голяма нужда като ходи изкарва голямо ако и запушва тоялетната чиния. Притеснява ме размера на акото, толкова широко е като обиколка. Мисля, че голям човек не изкарва акото си с такава дебелина.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фaй

Регистриран: 18.01.2005
От: Подпалвачите на мостове
Re: Запек
    #1498783 - 02.11.2006 15:47 [Re: Анонимен]

А колко често ходи? Веднъж седмично?

--------------------
http://darksideofthemoon.hit.bg/

Нерегистриран

#1498964 - 02.11.2006 18:29 [Re: Фaй]

един път или два пъти седмично ходи.

Фaй

#1499022 - 02.11.2006 19:05 [Re: Анонимен]

Ами всъщност това е проблемът. И ако не вземете мерки, той ще се задълбочи. Изхождането му причинява болка, той се стиска максимално дълго, а това води до увеличаване и втърдяване на изпражнението, което води до още по-голяма болка. Създава се порочен кръг. Ето какво ще ви посъветвам.

Първо, не трябва да неглижирате проблема. Проведете един сериозен разговор със сина си, в който му обяснете, че задържането на изхождането е изключително вредно. Той трябва да разбере, че е абсолютно необходимо да ходи всеки ден.

Второ, налага се смяна на диетата. Никаква суха храна от рода на сандвичи, солети, пици, бисквити и т.н. Грижете се всеки ден да има топла храна, добре е да започва храненето със супа. Поне за през първата седмица му осигурете компот от сливи, ако не харесва плодовете, може да пие само сока. И задължително по едно кисело мляко на ден. Най-добре да е "Активия", но може и друго.

Трето, да увеличи движението, разходки и упражнения.

Четвърто, ще се наложи да го контролирате. Напомняйте му всеки ден да ходи до тоалетна. Питайте го всеки ден. Много от децата просто забравят да го свършат това, особено ако има нещо по-интересно за вършене.

Въоръжете се с търпение и успех.

--------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1499631 - 03.11.2006 09:08 [Re: Анонимен]

Само ще добавя...
Да яде пресни плодове, задължително поне една ябълка на ден. Пресни салати също!
Като ходи в тоалетната, най-добре да е клекнал, ако не може да си вдига краката на нещо (леген, кофа...) и да ги притиска до корема си.
Тук в Америка децата имат само 5 минути междучастие. Ако не се изходи сутрин цял ден ще заддържа, а това е една от причините за хроничният запек. Винаги казвам, че няма по-важно от това да се ходи редовно. И аз напоследък забелязвам, че сина ми ходи по един път на ден, а не по два, както в неучилищно време. Пак ще трябва да му говоря. Да, да, сигурно има хора да ми се чудят. Нормално е поне два пъти на ден.

Нерегистриран

#1499742 - 03.11.2006 10:31 [Re: friend]

Здравейте Friend, благодаря ви много за съвета! В Б-я междучасието е 10 минути, но момчето в къщи желае само да ходи по голяма нужда и там да се усамотява. Тези неща много ме притесняват, но ... ще наблягаме както винаги на салатите и плодовете. Успехи в Америка!

Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
    #1499881 - 03.11.2006 12:45 [Re: Анонимен]

Явно че при всички деца има потенциален такъв проблем. И аз като бях малък - не обичах да ходя до тоалетна и тва си е. После като 11-12 годишен чичо ми беше подхвърлил че "ако не ходиш до тоалетна често - ставаш дебел" и аз от тогава до сега ходя по веднъж на ден абсолютно задължително - сутрин като по часовник;))))))). Пробвайте и вие с нещо такова да му кажете, макар че не знам до каква степен е вярно, защото дебелото черво абсорбира само вода

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Нерегистриран

#1500055 - 03.11.2006 15:50 [Re: Koop]

Ще го кажа на синът ми, но незнам с едно подхвърляне на такива думи дали ще може да се отърве от запека?! Той също иска да няма проблеми с изхождането и да му е леко.

Koop
разярен и амбициран
**

#1500136 - 03.11.2006 16:55 [Re: Анонимен]

Ами не знам, те други подхванаха темата че просто няма навика да ходи често до тоалетна... Сега след Вашите думи обаче ме съм сигурен че е това е така ..

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Нерегистриран

#1500153 - 03.11.2006 17:06 [Re: Анонимен]

Нещо маи не разбрах значи всеки път щом синът ви ходи в тоалетната вие влизате след него:

1. да отпушите чинията
2. да му проверите акото

Щото си мисля че един мъж на 15 години маика му да му отпушва тоалетната или проверява акото е доста..да го кажа учтиво...нетипично..

дрб

Koop
разярен и амбициран
**

#1500927 - 04.11.2006 01:13 [Re: Анонимен]

Докторе, мисля че срама от това майка ти да говори за твойто ако в интернет е по-малък от това да имаш чревно заболяване от ненавременно лечение на проблем. Ако всички бъдем само по-внимателни към здравето си и докторите като Вас по малко снизходителни към проблемите ни знаете ли колко усложнения и болести биха били предотвратени сега?

--------------------

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #1501195 - 04.11.2006 08:52 [Re: Анонимен]

Др Б,

Все си мисля че ако може сьс сьвет да помогнете ще е по конструктивна темата и полезна за майката а и не само за нея.

Нека не бьдем саркастични и заядливи един кьм друг.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Фaй

#1501622 - 04.11.2006 15:50 [Re: Анонимен]

ДрБ, честно казано и мен ме озадачи възрастта на момчето, защото когато съм се сблъсквала с подобни проблеми, те са били при 6-7 годишни деца. Но не съм запозната с конкретния случай и затова предпочетох да се въздържа от коментар.

friend, умишлено не споменах за плодове и зеленчуци, защото при такъв тип запек не са добра идея. Плодовете и зеленчуците се включват задължително, но на по-късен етап, когато изхождането стане редовно. В самото начало храната трябва да е по-лека, по-течна и със слабителен ефект. Зеленчуците се смилат трудно, отделят се газове и в съчетание със забавената перисталтика това води до балониране на корема и може да задълбочи проблема.

Анонимна, естествено, че ще предпочита да ходи вкъщи и да се усамотява. Училищните тоалетни се посещават само при крайна необходимост и нямат нищо общо със разрешаването на проблема със запека.

--------------------

Нерегистриран

#1501755 - 04.11.2006 17:52 [Re: Maggie]

Отговор и за Др.Кооп и Маги:

Всъщност не е саркастично въобще. В Медицината има малко обширен подход към даден проблем това се нарича Фамилна динамика (family dynamics)..Налюдение на отношенията между пациентите и близките им преди интервюто. Наблюдаването на тези динамики дава също толкова информация колкото и интевюто.

Ето сега например:
Имаме момче на 15 години. От прегледа на постинга не се разбира има ли Той проблем или няма. Очевидно е че маиката е установила запушване на тоалената от голямо ако. ..Добре случва се, но изглежда че тя проверява и други изпражнения и стига до извода че това е постоянно явление и синът и има проблем. За мене това говори че маиката е доста как да го кажа overprotective. Забележете също така че маика та е тука по форумите а не синът и..За мене става ясно че маиката има по-голям проблем от синът и (поне не съм чул неговате версия). Маиката може да е overprotective ако има вид насилие във семеиството, алкохолизъм на бащата или разведени родители ( не казвам че това е случая тука) и проблема (ако въобще има такъв) на детето може да е резултат от по-горните проблеми.

Може и да съм абсолтно погрешен тога разбира се извинявам.
дрб

Koop
разярен и амбициран
**

#1501793 - 04.11.2006 18:30 [Re: Анонимен]

Да има фамилна динамика др б, но идеята е че понеже майката не обяснява точно какъв е проблема понеже не разбира и понеже на лекари приличащи на др б главата им е заета с фамилна динамика предимно, а не в слушане на симтомите и обяснението и понеже тя каза чя има болки при движение на червата и освен това каза че ходи един или два пъти седмично до тоалетна (ако не сте прочели) и понеже синът може и да пише в някой друг форум а може и да го е срам да пише във форум за такъв проблем защото е тийнеджър и ето Ви още една фамилна динамика, и понеже Вашта фамилна динамика ми се вижда пристрастна

--------------------

Редактирано от Dr.G (06.11.2006 10:34)

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #1502189 - 04.11.2006 23:39 [Re: Maggie]

Нека да не ни се привижда сарказъм и заяждане навсякъде.

Поста на анонимния Д-р Б също е съвет.Видно е, че става въпрос за т.н. “свръхпротективна майка”.Да следиш какво и как кенза 15 год. ти син и по колко време стои в тоалетната , определено би могло да има някакви последствия за в бъдеще относно психическото развитие на детето и.
Още повече е очевидно, че нещата са пресилени- диаметърът на отвора в тоалетната е стандарт- фи-110, което ще рече 11 см. Е, представяте ли си за какъв фекалий / нека да бъда и аз по-изискан / става въпрос, че да запуши тоалетната.
Ако детето има проблем- лекари бол, ама да те шпионират непрекъснато относно дебелината на лайното
Щом темата е изнесена тук, то си представям какво ли му дрънка на бедното момче по цял ден

Даскалица ли сте г-жа, която пуснахте тази най-смешна според мен за годината тема?
Ако не съм познал- една седмица няма да влизам във форума

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Редактирано от anastasius ІІ (04.11.2006 23:42)

anastasius ІІ
папа

#1502212 - 04.11.2006 23:47 [Re: Анонимен]

Цитат:

Имаме момче на 15 години. От прегледа на постинга не се разбира има ли Той проблем или няма. Очевидно е че маиката е установила запушване на тоалената от голямо ако. ..Добре случва се, но изглежда че тя проверява и други изпражнения и стига до извода че това е постоянно явление и синът и има проблем. За мене това говори че маиката е доста как да го кажа overprotective. Забележете също така че маика та е тука по форумите а не синът и..За мене става ясно че маиката има по-голям проблем от синът и (поне не съм чул неговате версия). Маиката може да е overprotective ако има вид насилие във семеиството, алкохолизъм на бащата или разведени родители ( не казвам че това е случая тука) и проблема (ако въобще има такъв) на детето може да е резултат от по-горните проблеми.

просто перфектно!
и психиатър не би го формулирал по-добре!

--------------------
Ockhams Rasiermesser

anastasius ІІ
папа

#1502230 - 04.11.2006 23:53 [Re: Koop]

Цитат:

предпочитам да "спасявам света" от лекари приличащи на Вас,

ей, кооп,кооп, момченце...
що ли не вземеш да се спасиш на някъде...иди в манастир и си чети твоята имунология на воля.Защо вземаш отношение по въпроси за които хал и хабер нямаш?!
Няма ли модератори тука?!

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #1502318 - 05.11.2006 00:36 [Re: Анонимен]

Др Б,

Аз мисля че в случая не е нужно да се прави разбор на това колко майката е overprotective и да се гадае дали има насилие и алкохолизьм в семейството, приемете като факт че детето има запек и дайте сьвет как да се избегне. Все пак жената спомена че детето ходи само един или два пьти на седмица.

Бихте ли дали сьвет ако заглавието на темата беше само "Сьвети против запек" примерно. Ако е така направете го.

anastasius ІІ,

Цитат:

Даскалица ли сте г-жа, която пуснахте тази най-смешна според мен за годината тема?

Ммм, ти очевидно имаш специално мнение за даскалиците?
Идеята е да се помогне сьс сьвети а не да се правят психоанализи..

П.П.
Извинявам се за оффтопика

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1502441 - 05.11.2006 09:52 [Re: Анонимен]

Благодаря за пожеланието.
Прочетете сайта, който Горски пътник е публикувал: http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/820144/an//page/0/vc/1
както и темата: http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/698914/page/0/fpart/all/vc/1
Иначе запекът едва ли води до напълняване, по-скоро до главоболие, липса на енергия, лоши мисли... до най-тежки заболявания като рак на дебелото черво. Като знаете повече, ще успеете да се справите. Успех!

anastasius ІІ
папа

#1502609 - 05.11.2006 13:58 [Re: Maggie]

Уважаема Маги,
основен принцип в медицината е лечението да бъде насочено към причинителя, а не/само/ към проявите на болестта /симптомите/.
Сигурно си чувала за психосоматична медицина?
В конкретния случай са налице всички основания да се подозира "психическа" компонента в здравословния проблем на детето.

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Нерегистриран

#1502624 - 05.11.2006 14:22 [Re: anastasius ІІ]

Много си некомпетентна за да даваш мнения. Не знаеш ли, че след операция лекарят кара пациента да пръдне задължително пред него, за да знае, че всичко е наред? Не знаеш ли, че лайното трябва да се знае какво е - със кръв, със слуз, кораво и твърдо, меко и т.н. Това е много важно за един лекар! Това е цяла наука и всички болести идват от дебелото черво и трябва това да е ясно за всеки. Никак не е срамно, нито обидно, нито унизително ако говорим за здраве. Не съди, за да не бъдеш съден! Но мисля, че не си за този форум, а за клюкарник.

Нерегистриран

#1502639 - 05.11.2006 14:34 [Re: Анонимен]

Защо захапахте майката, а не запека? Големи сте психолози бе, нещастници! От такива като вас файда няма! Майката си е супер и се притеснява заслужено от положението. Докато вашите майки са по кръчмите и баровете. Май много ви хареса темата, много се отворихте - ами давайте бе тарикатчета още идеи! Значи майката е гадна, а бащата е алкохолик и са разведени! Страшни сте фантазьори!

Нерегистриран

#1502648 - 05.11.2006 14:47 [Re: Koop]

Д-р Кооп, благодаря за подкрепата. Искам само на вас да кажа, че синът ми от бебе е с тез проблеми и много добре знам, че той не трябва да знае, че се притеснявам. Той е с тежко заболяване и проходи на 5 години. Сега е самостоятелен, излиза с приятели, ходи на екскурзии с класа и е с добро самочувствие.С моя съпруг му купуваме скъпи маркови дрехи и парфюми за да се чувства истински мъж. Аз съм разумна майка, здраво стъпила на земята и знам какво правя.

anastasius ІІ
папа

#1502650 - 05.11.2006 14:48 [Re: Анонимен]

Цитат:

всички болести идват от дебелото черво

това не знаех.Но все пак човек се учи цял живот, нали?
С останалите неща съм съгласен, най-вече че не е срамно да се говои за тези неща.Никой не те съди.Идеята беше че твоята свръхзагриженост сама по себе си може да направи болест.Естествено, без ти самата да го искаш или съзнаваш-това също е наука/значително го-голяма от науката за запека/.
Момчето ти вече е голямо и е редно да го пуснеш да "плува" само.Не видях тук някой да клюкарствува.Желанието беше да те "светнем" т.е. да ти помогнем. Един форум е разнородно пространство, затова не очаквай да разрешиш проблема си тук. Възможно е някъде да сме сбъркали.

--------------------
Ockhams Rasiermesser

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
    #1502684 - 05.11.2006 15:23 [Re: Анонимен]

Цитат:

С моя съпруг му купуваме скъпи маркови дрехи и парфюми за да се чувства истински мъж.

много интересно изречение, особено предшествано от това:

Цитат:

Синът ми е на 15 години, но е повече мъж от баща ти дори, щом те е създал такава.

другите ти обиди и откровени глупости няма да цитирам защото е безпредметно да се занимавам с теб.
само едно нещо искам да ти кажа-другия път като питаш (във форум или някъде другаде) давай цялата информация, а не се прави на недоумяваща. едно е да кажеш че сина ти на 15 години има запек, друго е да кажеш и че има друго сериозно съпътстващо заболяване, прекарана тежка операция (предполагам доре не е една) и тн. защото при така заданета тема отговорите са напълно адекватни и няма какво да се засягаш на "мъжка чест", ами да беше започнала открито от началото и да беше спестила много време и нерви и на себе си и на отделилите от свободното си време за тези отговори хора.

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #1502698 - 05.11.2006 15:43 [Re: X-tended]

аз само искам да добавя...

Към майката - повечето хора,дали своите предположения за причината за запека на синът ви,са лекари, а този на когото благодарихте така горещо - не е.

Не знам кому беше нужно да се скача така с "рогите напред" и да се обижда наред,но явно не желаете да се вслушате в съветите,дадени ви тук . Недоумявам защо изобщо питате в такъв случай?!

Без да съм лекар знам,че доста проблеми идват не само от физиологичните фактори,но и от психологичните. Не ги подценявайте,моля!

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

Нерегистриран

#1502700 - 05.11.2006 15:43 [Re: anastasius ІІ]

Аз винаги се поглеждам отвсякъде и съм наясно със себе си. Не бих допуснала да изпадна в крайности и да притеснявам синът - ми никога. Аз му спестявам толкова болка и простотия в Б-я, от скоро дори е пенсионер по болест, но той не знае за това и няма да позволя скоро да научи, защото това ще го унищожи. Той не знае също, че е 2-ра група инвалид и пак няма да узнае поне скоро. Какво го интересуват простотиите в Б-я? Защо да не питам във форума за акото му, след като други могат да питат за вагиналните си гъбички? Това по-различно ли е? А и знае ли някой кое е момчето ми? Така, че не ви приемам извиненията! Първо мислете като обиждате, но такива са българите!

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
    #1502729 - 05.11.2006 16:27 [Re: Анонимен]

Цитат:

Така, че не ви приемам извиненията! Първо мислете като обиждате, но такива са българите!

извинявам се ако съм рязък ама вие добре ли сте? къде някой въобще ви е обидил с нещо, пък къде някой ви се е и извинил после за това
просто някои хора им стана интересно защо майка на 15 годишно момче се занимава с акото му, не защо пита за него. и се оказа че са били прави и че действително има причина (която вие продължавате да отбягвате да назовете пряко) за това нещо.
после изведътж почнахте да обиждате хората писали в темата, бащите им, българите като цяло, да си споделяте колко сте богати и духовно извисени. все неща които нямаха връзка нито с темата, нито с отговорите по нея.
четете по-внимателно и буквално без да търсите подтекстове, които не съществуват и ще видите колко по приятно ще е общуването ви тук.

и си мерете малко приказките за напред за да не се налага да се намесва модератора

Koop
разярен и амбициран
**

#1502832 - 05.11.2006 18:54 [Re: ГолЕмо Диване]

За да бъдем обективни ще кажа 3 неща. Винаги съм се опитвал да бъда такъв, слепите пристрастията + комплексите тоест желанието да защитиш тезата си, дори да не е правилна може да доведе до безмислен спор, в какъв аз дори съм влизал понякога, но се уча от грешките си.
1. Към майката - трябва задължително предварително да се осведомява за медицинската история, когато се поставя въпрос за медицински проблем. НЕ може да идеш на лекар и да НЕ кажеш примерно че си диабетик. И лекаря да си губи полувин час да се чуди от какво може да е породен проблема ти а той примерно да си има съвсем логично обяснение. А може и пак да си няма логично обяснение, но трябва лекара да разлолага със цялата информация.
2. Към др б, X-tended и Диването: неспазването на горното не е причина да нападате жената, а просто да попитате за повече информация, и ако не последва желаната информация си биете камшика и тва е (както направиха хората горе), без нападки. Аз личн смятам да си бия камшика, защото въпреки въпроса тя отново не е била казала за заболяването, и сега, когато казва, пак не казва какво е заболяването. Е аз на боб ли да хвъргам. Само това бих казал. А др б даже започна и някаква фамилна динамика за алкохолизъм и пр. да гради при положение че информацията която е дадена от жената наистрина е оскъдна. Др б аз не запушвам сутрин тоалетната и никой не ми я чисти след мене и съм на 25, каква фамилна динамика ще си изградиш в моя случай, а моя дядо дали е алкохолик?
3. Към др б, X-tended и Диването: завистта Ви може да Ви накара да промените нещо повече с Вас самите, а не да се опитвате да приравнявате и другите към Вашето ниво.

Никъде не виждам завист.
Затова ще моля и Вас, както и всички останали, да си мерите приказките, а не други неща тук!

--------------------

Редактирано от Dr.G (06.11.2006 10:39)

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #1502851 - 05.11.2006 19:22 [Re: Koop]

ти ме довърши с правата лопата!!!
Какви пристрастия видя?! Каква злоба?!?!
Попитах съвсем учтиво,обясних съвсем учтиво и направих забележка съвсем учтиво...ако за теб това е нещо лошо...аз не мога да помогна.

Или съм те обидила като казах,че не си лекар?!?!Извинявай ако греша,но с такова впечатление съм останала?!?!

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

Koop
разярен и амбициран
**

#1502857 - 05.11.2006 19:32 [Re: ГолЕмо Диване]

Извинявай, моя е грешката.
sorry

--------------------

Нерегистриран

#1502867 - 05.11.2006 19:50 [Re: friend]

Здравейте Friend, Благодаря за чудесния сайт, той казва всичко! Желая ви здраве!

Нерегистриран

#1503024 - 05.11.2006 22:42 [Re: anastasius ІІ]

Видно е, че става въпрос за т.н. “свръхпротективна майка”.Да следиш какво и как кенза 15 год. ти син и по колко време стои в тоалетната , определено би могло да има някакви последствия за в бъдеще относно психическото развитие на детето и.Още повече е очевидно, че нещата са пресилени- диаметърът на отвора в тоалетната е стандарт- фи-110, което ще рече 11 см. Е, представяте ли си за какъв фекалий / нека да бъда и аз по-изискан / става въпрос, че да запуши тоалетната.
Ако детето има проблем- лекари бол, ама да те шпионират непрекъснато относно дебелината на лайното
Щом темата е изнесена тук, то си представям какво ли му дрънка на бедното момче по цял ден

Ако не съм познал- една седмица няма да влизам във форума
На това зловещо изказване само господ да реши какво да отговори! Убедена съм, че нямаш деца! Желая ти здраве

Нерегистриран

#1503043 - 05.11.2006 22:59 [Re: Koop]

Kакво е: Мunchausen by proxy syndrome ?
Не казвам че това е диагнозата тука но нещо за което винаги да мислиш.

И още един безплатен урок от мене..когато става въпрос за тиинеджър родителите са на последно място за снемане на анамнеза. Ще се изненадаш колко малко знаят родителите за децата си.....

drb

PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
Идиотски обрат
    #1503200 - 06.11.2006 04:23 [Re: Анонимен]

Встрани от идиотският обрат, който взе тази тема...
Предполагам че става дума за някаква операция на гръбначният стълб или нещо подобно. Ако е така, запека си е нормална част от проблема и вероятно детето трябва да е на някакъв редовен лаксатив (от типа на течен парафин, лактулоза, метамюсил или нещо от този сорт). Което хареса. Ябълките и салатите сами по себе си няма да решат проблема.

А че се е почувствал нормален мъж ще познаете не по дрехите и парфюмите, а по това че ще ви даде на всичките "свободно" и ще си хване пътя.

PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
    #1503201 - 06.11.2006 04:25 [Re: friend]

Запека не води до рак на дебелото черво, сам по себе си.

Нерегистриран

Re: Идиотски обрат
    #1503206 - 06.11.2006 04:42 [Re: PRN]

Така и не разбрахме за какво става въпрос.....
дрб

Фaй

Re: Идиотски обрат
    #1503275 - 06.11.2006 08:41 [Re: Анонимен]

Аз пък не разбрах какъв е тоя линк към Гугъла, адресиран до мен?

Нещо за навяхване на китката...

--------------------

anastasius ІІ
папа

#1503370 - 06.11.2006 10:04 [Re: Анонимен]

Цитат:

от скоро дори е пенсионер по болест, но той не знае за това и няма да позволя скоро да научи, защото това ще го унищожи

с това трябваше да почнеш.Да кажеш заради каква болест, защото за запек не съм чуавл да пенсионират.Скриването на факта за пенсионирането му отново ни навежда към мисълта най-общо за непрdвилен подход. На 15 год. / а и преди това/ е време човек да се запознае с простотиите в страната в която живее.

Цитат:

На това зловещо изказване само господ да реши какво да отговори! Убедена съм, че нямаш деца!

Какво зловещо видя тук?!- Опитах се да си представя нещата или твоята тоалетна е с други размери? А и май една от 10-те божи заповеди глесеше:“ не споменавай напразно името Ми”

Имам деца.Когато бяха малки се къпехме заедно. Сега понякога се кикотят като си спомнят какво съм говорел когато е трябваше да правим “профилактика “ за фимоза , или да обсъждаме първите косъмчета.
Никога не са носили маркови дрехи или скъпи парфюми.Не че не сме имали възможност за това, но смятам че не това прави самочувствието.Износваха дрехите си или тези на по-големите им братовчеди.
Възпитанието на едно дете/особено собствените/ хич не е проста работа.
Когато синът ми беше на 15 год. /вече беше наясно, че децата не ги носят щъркелите/ веднъж, разхождайки се само двамата ме попита: “тате, майка ли е единствената жена с която си спал до сега? “
Интересно ми е как ли би отговорила ти на такъв въпрос ако ти го зададе сега 15 год. ти син.. Ще попиташ пак във форума?

Редактирано от anastasius ІІ (06.11.2006 10:37)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1503407 - 06.11.2006 10:32 [Re: anastasius ІІ]

Съжалявам, че докато не съм на линия са се развихрили толкова грозни неща в тази тема. Госпожата, пуснала темата освен всичко друго си и отговаря сама на себе си и от името на няколко човека пише и на другите.
Освен вичко друго не допускам да се отправят подобни квалификации към колегите, писали и дали мнение и съвет. (това не е към Вас )
Затова си позволявам да заключа темата. Честно казано, иска ми се да я изтрия или поне да преместя голяма част от нея в кошчето.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2222

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.067 seconds in which 0.043 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.