ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
карамфилка
неориентиран

Регистриран: 01.11.2006
невъзможната любов
    #1499745 - 03.11.2006 10:33

Здравейте приятели !Бих искала да знам повече за аспектите при синастрията според ,които една любовна няма шанс !Казвали са ми ,че ако композитната Венера е в 12 дом- любов има ,но тя не се проявява в материалния свят - в смисъл връзката остава тайна .Интересно ми е при синастриите кои са тези проклети аспекти - Плутон към Луната ли ????За опозицията на Венерите знам че не е невъзможно ,но кое обрича любовта се питам ...сега навлизам в изучаването на синастриите и затова не съм много наясно -бихте ли ми подарили зрънце знание??

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mistique
ентусиаст

Регистриран: 02.03.2005
От: Варна
Re: невъзможната любов
    #1500499 - 03.11.2006 21:00 [Re: карамфилка]

Така поставен въпросът ти трудно би могъл да получи смислен отговор.Тенденциите в развитието на взаимоотношенията се определят от множество фактори и няма такъв аспект който сам по себе си да определя една любов като невъзможна.Например композитната Венера в 12 дом,може да даде тайна връзка-да,но това означава ли че любовта ще е по слаба или пък невъзможна.Тази същата Венера може да даде дълбоки чувства и любов до гроб и много високо ниво на интимно общуване,където условностите и предубежденията нямат почва.В известен смисъл това е Венера на поетите и сценаристите на сапунените сериали-но това все пак е любов нали и то каква?
Това което обрича една любов си е заложено по скоро в хороскопите на всеки поотделно и не толкова в интераспектите между тях.За мен лично няма невъзможна любов-щом веднъж е възникнала значи вече съществува-т.е е възможна.А това че няма да доведе до стандартен развой в смисъл на брак или съжителство съвсем не значи че не бива да се изживее,такава каквато е със всичките страдания и възсторзи.

--------------------
MISTIQUE

карамфилка
неориентиран

Регистриран: 01.11.2006
    #1501187 - 04.11.2006 08:41 [Re: Mistique]

Права си че е зададен неточно въпроса !Интересува ме има ли някакви обичайни аспекти в синастрията при които единия умира от любов а другия е безучастен - и любовта дори и да съществува си остава невъзможна мисия ?

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #1501231 - 04.11.2006 10:37 [Re: карамфилка]

Това вече не зависи от съвместния хороскоп, а от владеенето на предсказателните техники.

Така например.
Ако единия е влюбен, то в прогностиката трябва задължително да е отбелязано това като събитие.
Ако другия не е влюбен - такова събитие няма.

Но и това не е всичко.
Възможно е в прогностиката и на двамата да стои влюбване и среща с любим човек, но единия да е
влюбен в другия, а последния да се влюби в трети човек.

Затова е нужно да се изучи и техниката
на съвместна прогностика.

И пак това не е всичко.
Защото е възможно и при съвместната прогностика да има показатели на влюбване между двамата - обикновено за това се съди по аспектите, но тези аспекти да са по-слаби от аспектите, които в този момент се образуват с трето лице.

В синастрията Слънцето привлича Венерата. Т.е. ако Венера на партньор А е в съвпад със Слънце на партньор Б, то партьор А е много по-силно привлечен, защото Слънцето активира силно неговата Венера /любовта, желанието да обичаш, привличането, начина по който привличаме хората, които харесваме и т.н./ Т.е. Слънцето провокира любовта на партньора А.

При аспектите /прогностични, не синастрични/
На първо място е съвпада
На второ място е опозицията
На трето място е квадратурата
на четвърто - тригона
и на пето - секстила.

При съвпад и опозиция нещата стават веднага.
При квадратура - с усилие от страна на единия партньор и борба за доказване на любовта, защото другия обикновено не вярва или не вижда
При тригон - любовта е налична, но липсва действие от страна на двамата и може да се разминат, оставяйки се на приятните усещания и разговори
При секстил - има усещане за хармония, но трябва действие и от двете страни.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

фантом
старо куче

Регистриран: 25.10.2004
    #1502056 - 04.11.2006 22:03 [Re: карамфилка]

Цитат:

Здравейте приятели !Бих искала да знам повече за аспектите при синастрията според ,които една любовна няма шанс !Казвали са ми ,че ако композитната Венера е в 12 дом- любов има ,но тя не се проявява в маподарили зрънце знание??

То и още в натала се вижда дали някой си пада по невъзможни или тайни любови- венера в 12 например. После остава само да се прояви във времето.. При синастрия попаднала в 12 не е задължително да не се осъществи-може да си е тайна любов, следвана от раздяла и какво ли още не))) В негативен аспект може да значи и изневери от единия партньор

ШехерезадаМодератор
Anima

#1502354 - 05.11.2006 01:56 [Re: фантом]

Изневери от притежателя на дванадесетодомната Венера ли имаш предвид? Защото смятам, че това не е задължително условие, ако да речем Венерата е поставена във воден знак - знаеш, че такива хора се привързват трайно и дълбоко, но те могат да живеят с усещането, че любовта я няма или да не вярват, ако я има.

А за изневери от страна на партньора, тъй като 12-ти дом се явява шести от седми, не дава изневери от страна на партньора.

--------------------
is to create it !

фантом
старо куче

#1502364 - 05.11.2006 03:58 [Re: Шехерезада]

Цитат:

живеят с усещането, че любовта я няма или да не вярват, ако я има.

Казано по друг начин:любовта може и да я има ,но за една венера в 12 или риби тя винаги е недостатъчна ....и постоянно я търси ..където я отвее течението_))

ПО скоро си мисля за изневери от получателя на венера в 12,да речем ако при синастрия едната венера попада в 12-ти на другия...В случай че я няма в радикса

ШехерезадаМодератор
Anima

#1502370 - 05.11.2006 04:28 [Re: фантом]

Цитат:

ПО скоро си мисля за изневери от получателя на венера в 12,да речем ако при синастрия едната венера попада в 12-ти на другия...В случай че я няма в радикса

Ако приемем, че получателя на Венера в 12-ти не усеща изразяването на Венера на пратньора, може би има логика в това, което казваш. Все пак в 12-ти дом са всички скрити и тайни неща, ако партньора никога не произнася вълшебните думички "обичам те" или не показва любовта си - може би ще се почувства неоценен и необичан приемателя на Венерата и може би ще потърси любовта някъде другаде ...

Много е късно, всъщност вече е сутрин, а аз май не съм спала грам тази нощ - спирам да мисля, че кой знае каква логика ще извадя ... Ти защо не спиш, а? Хайде по леглата. Лека нощ.

--------------------
is to create it !

фантом
старо куче

#1502954 - 05.11.2006 21:12 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

Ако приемем, че получателя на Венера в 12-ти не усеща изразяването на Венера на пратньора, може би има логика в това, което казваш. Все пак в 12-ти дом са всички скрити и тайни неща, ако партньора никога не произнася вълшебните думички "обичам те" или не показва любовта си - може би ще се почувства неоценен и необичан приемателя на Венерата и може би ще потърси любовта някъде другаде ...

Много е късно, всъщност вече е сутрин, а аз май не съм спала грам тази нощ - спирам да мисля, че кой знае каква логика ще извадя ... Ти защо не спиш, а? Хайде по леглата. Лека нощ.

Bqh на дискотека,опитвам се да забравя едно гадже от лятото и излизам с разни други..Уж клин клин избивал ама не става

LEONz
Bon Vivant

Регистриран: 15.09.2005
    #1503621 - 06.11.2006 12:43 [Re: фантом]

Цитат:

Bqh на дискотека,опитвам се да забравя едно гадже от лятото и излизам с разни други..Уж клин клин избивал ама не става

Fantome, понякога това не работи, когато нещата са твърде дълбоки - става обратното клин клин набива.

--------------------
"That which has always been accepted by everyone, everywhere, is almost certain to be false." Paul Valery
www.astrogalaxy.info/biblio.htm

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12668

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.