ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Nebula
Мъглява

Регистриран: 04.08.2005
Re: невъзможната любов
    #1524628 - 22.11.2006 01:05 [Re: карамфилка]

Като стана на въпрос за Венера в 12 дом то и в композита силно работи ,а освен това и неаспектирана Луна.Дри и двамта да иматр силни чувства нещо ще пречи да се изрзяват.Венера в 12 не е само проблеми с връзката от гледна точка на липса на любов или изневяра ,а те двамата могат силно да се обичат ,но житейски обстоятелства да ги разделят като например някой от двамата е дал обет за самота или двата са далече или работа която не позволява на единия да види другия.Такива неща.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
psychea
ориентиранa

Регистриран: 24.11.2004
От: София
    #1532713 - 30.11.2006 10:55 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Изневери от притежателя на дванадесетодомната Венера ли имаш предвид? Защото смятам, че това не е задължително условие, ако да речем Венерата е поставена във воден знак - знаеш, че такива хора се привързват трайно и дълбоко, но те могат да живеят с усещането, че любовта я няма или да не вярват, ако я има.

А за изневери от страна на партньора, тъй като 12-ти дом се явява шести от седми, не дава изневери от страна на партньора.

Хммммм при мен се получава нещо друго... Аз имам Венера в Риби и не бих изневерила, ако трябва да изневерявам не виждам смисъл да съм с този човек... Въпроса е , че се съмнявам, до колко партньора ме обича реално и е наясно , защото мн. хора общо взето рядко са способни да виждат правилно човека срещу себе си когато са влюбени… мн. повече го идеализират и му преписват някакви качества, каквито на тях им харесват и после се разбира, че не било съвсем така и изведнъж любимия образ се стопява..Ето от какво ме е страх , дали любимия ме вижда правилно или вижда, това което на него му се иска.... Доста глупаво и тъпо нали да се тормозя с такива мисли вместо да си гледам кефа и да се възползвам до макс от обстоятелствата...

--------------------
Въпрос на вкус, казал дяволът. И легнал гол в копривата.

nikol33
член
**

Регистриран: 18.01.2006
    #1544881 - 08.12.2006 18:21 [Re: Nebula]

А как ще интерпретирате - когато Слънце,Луна и Юпитер попадат в партнюрски 12 дом, кози рог, като само Юпитер прави съвпад с АСЦ.

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #1545218 - 08.12.2006 22:56 [Re: psychea]

Цитат:

Цитат:

Изневери от притежателя на дванадесетодомната Венера ли имаш предвид? Защото смятам, че това не е задължително условие, ако да речем Венерата е поставена във воден знак - знаеш, че такива хора се привързват трайно и дълбоко, но те могат да живеят с усещането, че любовта я няма или да не вярват, ако я има.

А за изневери от страна на партньора, тъй като 12-ти дом се явява шести от седми, не дава изневери от страна на партньора.

Хммммм при мен се получава нещо друго... Аз имам Венера в Риби и не бих изневерила,....

Хммм И Венера в риби не е ли във воден знак?!? Къде прочете, че съм казала нещо различно, от това което казваш ти?

Цитат:

ако да речем Венерата е поставена във воден знак - знаеш, че такива хора се привързват трайно и дълбоко

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#1545224 - 08.12.2006 23:01 [Re: nikol33]

Партньорът ти ще бъде щедър към теб, а ти ще го приемаш като благодетел , прероден сякаш от минал живот.

Моля да забележите, че се коментира 12-ти дом, не като дом за предпоставка за изневери, опитвам се да оборя това твърдение, защото за мен то не е ВЯРНО! Знам от практиката.

Цитат:

Планети попаднали в 12-ти партньорски дом не означава изневери!!!

Първо искам всички да са наясно тук.

Предпоставки за изневери се търсят по индивидуалните качества и характеристики!

Ако партньорът не притежава такива, как ще изневери при налагане на двете карти една върху друга, независимо къде попадат планетите ?

Няма логика. И ако смята някой, че това е вярно - искам примери и хороскопи да видя от къде идва изневярата и дали не е нещо единичен случай при налагане на картите това, което обсъждате тук.

--------------------
is to create it !

nikol33
член
**

Регистриран: 18.01.2006
    #1545607 - 09.12.2006 12:06 [Re: Шехерезада]

мдаа,благодаря Шехерезада - за изчерпателния отговор
аз зная че 12 дом не е задължително свързан с изневери, но ми беше трудно да интерпретирам планетките там - по принцип

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
    #1545753 - 09.12.2006 16:05 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Предпоставки за изневери се търсят по индивидуалните качества и характеристики!

Аз имам едно запитване - за уточняване на понятията.
Какво точно значи "предпоставка за изневяра"? И какво изобщо имаш предвид под изневяра?

Примерно моето разбиране е, че за да има изневяра, трябва първо някой да се е врекъл във вярност. Обещал е, че ще е само с теб, един вид, и после е нарушил обещанието си. Ако нищо не е обещавал, за мен няма изневяра.:)

Та се чудя, ако се взираме в нечий натал, търсейки "знаци", че титулярът е склонен да изневерява, какво гледаме всъщност? Склонност да дава ентусиазирани/прибързани/нереалистични обещания? Или небрежност към последните? Склонност бързо да се отегчава от един и същ повтарящ се стимул (респективно партньор)? Страх от обвързване - и съответно нужда да се "защитава" от твърде голяма близост чрез по-разюздан любовен лайфстайл?:)

Това са само произволни примери за "предпоставки" (от моя гледна точка) - понеже изневярата не е ли нещо "на повърхността", зад което стои нещо друго, по-дълбоко?

Просто питам, сори за отклонението.

ШехерезадаМодератор
Anima

#1546861 - 10.12.2006 17:21 [Re: nikol33]

Цитат:

мдаа,благодаря Шехерезада - за изчерпателния отговор
аз зная че 12 дом не е задължително свързан с изневери, но ми беше трудно да интерпретирам планетките там - по принцип

Интерпретирах Юпитер на асцендента и наблегнах, че планетите попаднали в 12-ти партньорски дом, не означавт изневяра.

Това означава обаче, че ти се сливаш с партньора и губиш своята идентичност, което ще рече, че винаги си съгласна с неговото мнение и той трудно разбира същността ти Слънце и т.н. според планетите.

Ако е Луна - трудно ще разбира нуждите ти.

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#1546910 - 10.12.2006 17:48 [Re: Лилит]

Полезни и смислени въпроси си задала, Рама.
Навлизаш дълбоко в психологичните води на взаимоотношенията.

Ако отговоря, ще се получи дълъг постинг.

Цитат:

Та се чудя, ако се взираме в нечий натал, търсейки "знаци", че титулярът е склонен да изневерява, какво гледаме всъщност? Склонност да дава ентусиазирани/прибързани/нереалистични обещания? Или небрежност към последните? Склонност бързо да се отегчава от един и същ повтарящ се стимул (респективно партньор)? Страх от обвързване - и съответно нужда да се "защитава" от твърде голяма близост чрез по-разюздан любовен лайфстайл?:)

За сега визираме само този въпрос:

Цитат:

Склонност бързо да се отегчава от един и същ повтарящ се стимул (респективно партньор)?

Но мисля си, ще е полезно да се обсъдят и останалите въпроси. И ако ги избистрим, май ще напишем цял доклад за конференция, мен ако питаш, защото си трябва много сериозен поглед върху нещата и от писхологическа и от астрологическа гледна точка.

Ако питаш мен, чудя се от астрологичните фактори ли да изваждаме психологическия типаж или през психологията да търсим астрологичните доказателства, защото често се оказва, че за да се направи астрологичен анализ, трябва да се знаят психологическите фактори предопределящи дадено поведение.

Т.е. разглеждането на Сатурн - като спирачка от психологическа гледна точка и бариери за преодоляване от самият партньор или от партньора му.

Т.е. вътрешните задръжки, биха ли могли да се преодолеят и сринат от пратньора или човек сам се бори със задръжките си и ги преодолява в името на силата на любовта?

Разглеждането на задръжките като фактор, показващ страховете, съмненията с които човек е способен сам да убие любовта още в зародиш.

Ами Нептун - може ли да поддържа илюзията за любов дълго време и способен ли е човек сам да се влюби в другия, без последния да е давал каквито и да е поводи
и после да има силно разочарование?

Както и Юпитер - като средство директно да достигнем до душата на другия чрез топлината и щедростта, които е усетил и провокирал в нас?

освен Слънце Венера, Луна, Марс

Ами способността да се влюбваме или да не можем

Ами желанието да контролираме на всяка цена влюбванията си и да ги насочваме към подходящия партньор.

А стремежа някой да запълни празнотите на душата?!?
Не дава ли илюзия за изкуствена любов и когато този някой си отиде от нас - не дава ли най-пагубните депресивни състояния, защото човек е изпразнен от съдържание?

В тази връзка бих попитала любовта не е ли способност за емпатия? Нея къде да я търсим, означава ли, че ако не сме способни на емпатия не можем да обичаме.

Някой обичат чрез отдаденост на другия, други чрез покровителство над другия, трети черз съчувствие и състрадателност, четвърти защото просто обичат да обичат! И коя любов е най-истинска или силна?!?
Коя е най-обвързваща или стабилна.

Ти какво предпочиташ - стабилна връзка или обвързваща и всепроникваща любов. До къде имаш нужда да бъдеш обичана и как? Това от къде да го вадим?

И изобщо знаят ли хората като задават въпрос за любовта колко много са причините да обичаме или не обичаме, да страдаме или да се отдаваме, да сме предпазливи или хвърлящи се безумно смело, следвайки инстиктните си.

А кое ще надделее най-вече - инстинкта и желанието Венера или нуждата да сме обичани.

Хармонията не е ли в способността да отдаваме и да приемаме едновременно и в дълбоката връзка в психологичен план или способността дълбоко да се свързваме в духовен план, а може би най-стабилна е способността да се привързваме физически, а има и интелектуална привързаност ...

Колкото видове нужди, толкова видове задоволяване на нуждите?

Любовта нужда от задоволяване ли е? или е нужда от споделяне?

Консуматори на любов ли сме или еротомани просто?

ау че много въпоси станаха?

С две думи - ако не знаем пред какво сме се изправили, т.е. нямаме знание как се тълкува наталната карта и пред какво сме изправени когато се отнася за любовен въпрос
за каква синастрия си говорим ?

Та, последно смята, че най-важното преди да правим синастрия е да направим анализ на взаимоотношенията, в каратата само на единия партньор, на писхологическите фактори и бариери, на нуждата да бъдем обичани, на начина по който изразяваме любовта, на уроците - Сатурновите и това от какъв тип ще бъдат те.

Моля, кажете ми хора след всичко това, какво значи тук някакъв дванадесети дом и Венера вътре в прартньорския хороскоп ?!?

--------------------
is to create it !

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
    #1547364 - 10.12.2006 23:55 [Re: Шехерезада]

Ето, виждаш ли - и аз си задавам подобни въпроси. И съм напълно съгласна с теб, че от синастрията няма особен смисъл, преди човек да се е гмурнал надълбоко в натала и не го е разфасовал на молекули.:)

Съгласна съм също, че всеки си има негова индивидуална "азбука" на обичане - и на всичко останало. Та затова и попитах за дефиницията за изневяра - поне да си сверим часовниците.

Друг е въпросът, че според мен - ако се върнем на въпроса за изневярата - теоретично всеки аспект (с Венера, за улеснение, не че останалото няма значение) би могъл да символизира подобен развой. Тоест за мен "правилният въпрос" не е "склонен ли е някой към изневяра", а "кой фактор в картата му би могъл да ни ориентира за мотивите му да го направи".

Ще ти дам конкретни примери. Да речем мъж, който има аспект между Венера и Сатурн (опозиция). На пръв поглед - ако следваме "традицията" - спонтанно ще асоциираме такъв аспект с любовна сдържаност, дори студенина, както и със склонност да подозира любимите си, че не го обичат достатъчно (тоест да проектира в тях собствената си сдържаност - заради опозицията едната планета лесно се проектира навън, знаеш). И за такъв човек едва ли ще ти хрумне, че е виден столичен хартбрейкър, окачил на колана си дълга редица от девичи скалпове.:)

Само че ние не знаем как той ще се защити от хроничното напрежение, свързано с този аспект. Би могъл просто да избягва твърде близки връзки (от страх да не бъде наранен), да се доверява трудно и да се държи като студен и недосегаем "мъжкар".:) Обаче би могъл и да го "удари през просото" - също класическо средство за "самоотбрана" от близост. Като в оня виц - ово jе стандарт - чукаш и фърляш. Да не говорим, че Венера-Сатурн в мъжка карта, понякога се изявява като откровен мъжки шовинизъм, което, както знаем, трудно се свързва с безукорна вярност.:)

Така де, просто пример.:)
Иначе какво изобщо е любовта е въпрос, който и мойта душа мъчи, но досега не съм успяла да стигна до непротиворечива и ясна дефиниция. А може ли изобщо да има такава за нещо толкова неясно и противоречиво като любовта?

Всъщност наскоро в един дир-ски форум прочетох едно определение, което много ми пасна - цитирам по памет: "Любовта е насилие над Егото." Според мен е точно така. Или по-скоро според "азбуката" на моята Венера, която е аспектирана от Плутон.

Моля авторката на темата за извинение, че малко се отклоних от невъзможната любов.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13266

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.