ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: невъзможната любов
    #1547473 - 11.12.2006 01:50 [Re: Лилит]

Цитат:

Ще ти дам конкретни примери. Да речем мъж, който има аспект между Венера и Сатурн (опозиция). На пръв поглед - ако следваме "традицията" - спонтанно ще асоциираме такъв аспект с любовна сдържаност, дори студенина, както и със склонност да подозира любимите си, че не го обичат достатъчно (тоест да проектира в тях собствената си сдържаност - заради опозицията едната планета лесно се проектира навън, знаеш). И за такъв човек едва ли ще ти хрумне, че е виден столичен хартбрейкър, окачил на колана си дълга редица от девичи скалпове.:)

Ей, намери какъв пример да ми дадеш Смея се тук, че вместо да спя в леглото чета из ола и последно кръгче пускам тук, и изведнъж такъв дълъг и интересен постинг ме посреща, как да спи човек сега, ми кажи ?

/това с разфасовката на молекули ми хареса страшно много, адски свежо сравнение /

Тук си много права! Държа да го кажа, не само от астрологичен, но и от личен опит в една здрава 10-годишна връзка с подобна опозиция между Сатурн и Венера. Бих казала, че не само не видях сдържаност в него, ами дори беше разбил на пух и прах моята резервираност, която да се чуди човек от къде я вадя, нали? Като нямам такъв аспект в картата си към Венера
или управител на седми или осми, нито пък в пети?

Дадох само някакъв личен пример, но пък точно разсъждавайки над този казус, направих следващата крачка в синастрията. Кое е по-важно? Действието на
аспекта или на знака, в който е разположена планетата.

При една Венера в телец, и 100 Сатурна насреща да блеснат, не биха угасили силния сексуален темперамент,
в интерес на истината тази Венера обичаше да прави
такива изказвания "Ние сме верни в изневерите си"

Значи да си започнем от това, в какъв знак е разположена Венера, какви са качествата й там в този знак?

При една Луна в Стрелец - мислиш ли, че няма да изразява много спонтанно и пламенно страстта на Венерата в телец? - ще я изразява, естествено!

Това в подкрепа на твоя довод за опозицията Сатурн / Венера и мита, че тези хора са сдържани.

А не може ли просто да е отговорен спрямо партньора си?

Давам този пример, защото рядко срещам астролог, който да прави тези тънки разлики в тълкуването на хороскопите, когато трябва да се подготви за пристъпване към синастрия. Понякога и най-знаещите се оказва, че не знаят достатъчно и обричат дадена връзка.

Друг пример.
В хороскоп /това вече не е от личния ми опит/ Марс и Венера в квадратура. Венера отново разположена в зодиакалния знак Телец. Марс във Водолей. Венера
в дом 8 в съвпад със Сатурн.

Анализ:
Ярки бързи влюбвания, опарване и отново спонтанни влюбвания и разочарования. Силен сексуален темперамент, по Венера в знак

Луна във Везни

Ще предположи ли някой, че този човек има силен сексуален темперамент, когато започне да изразява любовта си по Луната? По-скоро НЕ. Този човек ще
се изразява, финно, деликатно и много мило.

Въпроси:

1. Ще бъде ли сдържан този човек?

2. Цял живот ли ще се влюбва спонтанно и ще се разочарова?

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
    #1549867 - 12.12.2006 15:40 [Re: Шехерезада]

Аз също познавам човек с подобна квадратура – само че с Венера в Скорпион и Марс във Водолей. Е, твоят пример е по-пищен, понеже Венера е на трон по знак. Такава квадратура ми напомня на съжителство между мацка тип „жена и половина” и мъж тип „разсеян професор”. И си представям как примерно, докато Венера в Телец блажено се плацика в уханна вана и примижала отпива глътка вино, Марс във Водолей, вместо по най-бързия начин да се метне при нея и да я разкове от чукане, съсредоточено разглобява мобилния си телефон, опитвайки се да изобрети устройство за ловене на ултразвуци с извънземен произход.:D

Та сигурно не му е лесно на човека, ако подобна сцена се разиграва вътре в него самия. Предполагам, че често се чувства като в онази песен – „…от любов изгарям, цяла те изпивам – жаден все оставам..”:) Щото Венера все ще иска разни неща, които Марс няма да съумява да й достави адекватно и навреме. Което обаче няма да му пречи постоянно да опитва, понеже, както знаем, никой друг аспект не мотивира към действие, както квадратурата – то е като камъче в обувката, което непрекъснато те гложди и не ти позволява да забравиш за него.:)

Между другото, в конкретния пример, който ти даваш, ми се струва, че въпросните бързи и ярки влюбвания може да са силно подпомогнати от тригона на Луната с Марс (поне по знак са в тригон, според твоето описание). Понеже се получава така, че имаш една много чувствена и хронично „гладна” Венера, която е хем силно поставена (на трон), хем управлява Луната (във Везни), хем в квадрат с Марс, хем пък Марс от своя страна е в тригон с Луната. Тоест Луната – заради всички тези оплетени връзки с Венера и Марс – навярно най-лесно ще артикулира емоциите си по еротичен начин. А и лунните потребности ще са по-разбираеми и по-адекватно изпълними от марсовия импулс – заради тригона. А на свой ред марсовото действие ще „пали бързо” (пак заради тригона), за да удовлетвори лунните нужди, които пък от друга страна ще са винаги свързани по един доста сложен и противоречив начин с венерините. Дето има един лаф – пичът понякога ще се чуди дали му се пикае или му се ебе.:) Но най-вероятно накрая ще решава, че е второто. Като добавим към цялата тази каша и съвпада на Венера със Сатурн и си представим всички онези дълбоки, неизречени и навярно неосъзнати страхове, които изпитва, не ни остава друго, освен да се прекръстим и да благодарим, че ни е спестена подобна горчива чаша.:p

Наскоро четох в „Светилата” на Лиз Грийн и Саспортас, че когато се опитваме да проумеем как функционира нечия „любовна азбука”, никога не бива да изолираме Луната – въпреки че „традицията повелява” да се занимаваме главно с Венера и Марс. Понеже Луната, символизирайки собствената ни майка, всъщност олицетворява нашия пръв любовен обект (каквито са майките ни). И аз съм напълно съгласна с това. Саспортас препоръчва внимателно да изучим и първите аспекти, които прави прогресивната Луна, защото от тях можем да научим много за най-ранните детски преживявания с майката – а те на свой ред могат да ни разкажат много за начина, по който човек ще се свърза с хората в зрялата си възраст.

Малко се отплеснах, сори – ама ме заинтригува тази тема и разговорът с теб.:) На въпросите ти бих отговорила така:
1. Поясни какво имаш предвид под „сдържан” – резервиран към нови хора, трудно изразяващ привързаността си, „дърво в леглото” или какво? Доста неща могат да се опишат с тази дума.
2. Докога ще се върти в кръг и ще повтаря едни и същи нефункционални модели не зависи от хороскопа му, а от неговия личен капацитет и готовност да се самоизследва и променя. Първото можем да го разберем от наталната му карта, но второто – не съвсем. Разбира се, зависи и от неговото субективно усещане за дискомфорт, което изпитва – все пак на него може да му е добре така, нали?

ШехерезадаМодератор
Anima

#1550048 - 12.12.2006 16:46 [Re: Лилит]

Цитат:

Малко се отплеснах, сори – ама ме заинтригува тази тема и разговорът с теб.:) На въпросите ти бих отговорила така:
1. Поясни какво имаш предвид под „сдържан” – резервиран към нови хора, трудно изразяващ привързаността си, „дърво в леглото” или какво? Доста неща могат да се опишат с тази дума.
2. Докога ще се върти в кръг и ще повтаря едни и същи нефункционални модели не зависи от хороскопа му, а от неговия личен капацитет и готовност да се самоизследва и променя. Първото можем да го разберем от наталната му карта, но второто – не съвсем. Разбира се, зависи и от неговото субективно усещане за дискомфорт, което изпитва – все пак на него може да му е добре така, нали?

Съгласна съм със всичко, което си анализирала - точно така е.

Добре, пояснявам, защото съм се изказала дейсвително много обобщено

1. Под "сдържан" имам предвид улегнал, държащ под контрол чувствата си или поне, човек който се владее.

2. Въртенето в кръг ще бъде до Сатурновото завръщане.
Тъй като Сатурн тук има връзка с Венера веднъж и с Марс, като втори управител на Водолея /извинявам се на класиците/. Да не говорим, че Луната е във взаимна рецепция по екзалтация със Сатурн. /Луна във знака Везни, където екзалтира Сатурн и Сатурн в знака Телец, където екзалтира Луната/.

При такава връзка на трите планети със Сатурн - естествено, че до Сатурновото завръщане, връзките и влюбванията може да са бурни и необмислени. Но уроците на Сатурн би трябвало да научат човек, да възпира силния напор на Венера и да не се поддава на първичният инстинкт по квадратурата.

Предлагам да разнищим друг вариант, да речем Нептунов Но сега си ти на ред - чакам пример.

--------------------
is to create it !

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
нептунов пример
    #1550125 - 12.12.2006 17:13 [Re: Шехерезада]

Веднага ти давам нептунов пример - хем ще се върнем към темата за невъзможната любов.

Венера в съвпад с Нептун, на върха на асцендента, в Скорпион. Марс е в Дева, в съвпад с Луната и (в малко по-широк орбис) с Плутон и Юпитер.

Допълнително инфо: Слънцето е във Везни, в опозиция със Сатурн. Картата е тип прашка - всички планети са струпани в 3 знака (Дева, Везни и Скорпион) между 1 и 10 дом, а дръжка на прашката е Сатурн, който стои самотно в 5 дом, в Овен.

Харесва ли ти примера?
Според теб този човек - според неговата "любовна азбука" - в състояние ли е да има "възможна любов"?

п.с. още малко бонус-инфо: Луната и Венера са в секстил помежду си и едновременно са в квинконкс със Сатурн - тоест трите планети заедно образуват фигурата Йод.

п.п.с. това е една от най-интересните карти, които съм виждала, защото този мъж на практика няма тригони и квадратури в картата си - само съвпади, опозиции, секстили и квинконкси.

varnencheto
почетен член

Регистриран: 06.10.2006
Re: нептунов пример
    #1566741 - 25.12.2006 08:34 [Re: Лилит]

ХА...КАТО МЕН...:)

--------------------
Слънце във Водолей
Асцедент Скорпион
Сатурн в Овен

nikol33
член
**

Регистриран: 18.01.2006
    #1573689 - 01.01.2007 12:43 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

Ще ти дам конкретни примери. Да речем мъж, който има аспект между Венера и Сатурн (опозиция). На пръв поглед - ако следваме "традицията" - спонтанно ще асоциираме такъв аспект с любовна сдържаност, дори студенина, както и със склонност да подозира любимите си, че не го обичат достатъчно (тоест да проектира в тях собствената си сдържаност - заради опозицията едната планета лесно се проектира навън, знаеш). И за такъв човек едва ли ще ти хрумне, че е виден столичен хартбрейкър, окачил на колана си дълга редица от девичи скалпове.:)

Цитат:

Бих казала, че не само не видях сдържаност в него, ами дори беше разбил на пух и прах моята резервираност, която да се чуди човек от къде я вадя, нали? Като нямам такъв аспект в картата си към Венера
или управител на седми или осми, нито пък в пети?

Кое е по-важно? Действието на
аспекта или на знака, в който е разположена планетата.

При една Венера в телец, и 100 Сатурна насреща да блеснат, не биха угасили силния сексуален темперамент,
в интерес на истината тази Венера обичаше да прави
такива изказвания "Ние сме верни в изневерите си"

Значи да си започнем от това, в какъв знак е разположена Венера, какви са качествата й там в този знак?

Това в подкрепа на твоя довод за опозицията Сатурн / Венера и мита, че тези хора са сдържани.

Честита Нова година, на всички които четат и пишат във форума :-)

По въпроса с Венерка,исках да вметна че действително е важно в какъв знак е Вени а също толкова е важно и какви аспекти има, защото аз имам Вени в стрелец и мога да обичам и да се влюбвам мноооого страстно и силно, такъв силен огън бушува в мен,чееее .....
в същото време същата Венерка има секстил с Уран и опозиция със Сатурн и има такава борба за сигурност от една страна и свобода от друга страна. Мога да бъда много сдържана и студена... а понякога изобщо не успявам да овладея чувствата и емоциите си..спрямо обекта в който съм влюбена..
Според мен - в крайна сметка човек има свободна воля и сам решава - какво да прояви от картата си, във всеки един случай зависи и от това как те предизвиква отсрещтната страна ...най-вече...

meduza gorgona
член

Регистриран: 21.06.2009
    #2402162 - 21.06.2009 17:07 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

Очевидно, что такое разнообразие характеристик для каждого положения должно подчиняться какой-то схеме, системе.

Точно така и тук във форума, някъде бях изписала в общи линии нещата, на които се подчинява.

Прави ми впечатление обаче един огромен пропуск в тази статия - никъде не е направен синтез по елементи в партньорския хорокоп.

И друго може да има квадратури в синастрията между планетите, но други неща да ги компенсират.

Не съм срещала книга по синастрия, която да показва компенсаторните фактори.

Моето мнение е, че за да се направи една добра синастрия, трябва да се познава астрологията из основи!

Защото с един човек може всичко да е прекрасно синастрично или да изглежда така, но ако в наталния хороскоп има указания за два брака, то при прогностика това непременно ще е отразено като период, ако е минал този период - раздяла и втори брак няма да има!

Никой не взима предвид динамиката на времето. Не може само статично да се разглеждат нещата, още повече когато това касае синастрията.

Възможно ли е да бъдат компенсирани много трудни или проблемни синастрични аспекти като например квадратури между Луни и Слънца,квадратури на Луна с Марс или Плутон?

ШехерезадаМодератор
Anima

#2405608 - 25.06.2009 20:19 [Re: meduza gorgona]

Квадратурата между светилата може ли да ранява ?

За мен е възможно да бъдат съвместими квадратури между Слънце и Луна и Луна и Слънце, но просто квадратурата изисква време, да се опознаят партньорите - връзката не става веднага.

Но за мен знаците на Луните винаги са били много важни, за съвместното съжителство. И квадратурите между Слънцата не винаги могат да се компенсират с нещо.

Относно другите аспекти - да, компенсаторни аспекти има, но нещата са много относителни така поставени като въпрос. Трябва преди това да се разгледат двата хороскопа, да се анализират партньорите кой от какво има нужда, кой как може да задоволи нужните на другия и може ли и мн.други.

--------------------
is to create it !

meduza gorgona
член

#2405746 - 25.06.2009 22:09 [Re: Шехерезада]

Аройо пише че хора с квадрат между светилата (при наличие на много други хармонични аспекти)може да имат дългогодишни връзки и да бъдат прекрасни любовници,но не могат да живеят заедно.

meduza gorgona
член

#2405778 - 25.06.2009 22:29 [Re: Шехерезада]

Не видях(дано не съм пропуснала нещо)някъде да е споменато домовото разположение на планетите в синастричната карта.Според по знаещите от мене този фактор има ли тежест и значение.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13267

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.