ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
10.01
член

Регистриран: 12.09.2008
Re: невъзможната любов
    #2440837 - 11.08.2009 20:32 [Re: meduza gorgona]

За Медузка Горгона ,
скоро ми се наложи да направя синастрия, която на мен лично ми отговори на въпроса, който задаваш ти, за компенсациите и домовото разположение. Женската карта - всички планети без Луна са разположени в източно полу-кълбо; опозиция Луна-Венера (недолюбван от мен аспект и за мъжка и женска карта). Мъжката карта - всички планети в западно полу-кълбо без Нептун. В мъжката карта липсват планети във Водната стихия (5 са във Въздух), в женската липсват във Въздушната (4 във Вода, плюс Меркурий в Огън в съвпад с Нептун). Слънцата им са на разстояние 153 град. аз съм забелязала,че и куинконсът е почти толкова труден колкото квадрата (просто не е толкова агресивен аспект, енергиите не се изразяват буквално, битките се водят повече чрез манипулации,а не открити скандали). В тази синастрия, обаче картите се допълват прекрасно, все едно се намести пъзел, активираха се и на двата партньора 1-7 дом. И аз отчитайки и останалите фактори естествено в натала, "предричам":) една връзка, която ще покаже и на двамата, какво е да живееш във връзка едновременно и със себе си и с другия. Взаимоотношенията им са доста дълги, доколкото знам 8 години вече... но тази синастрия просто ме изуми, все едно ми показа, защо съществуват трудните аспекти в натала, събрани с нечии други тежки аспекти се образува цяла нова единна и то много силна карта.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
10.01
член

#2440841 - 11.08.2009 20:45 [Re: meduza gorgona]

Но все пак единственият аспект, който за мен дава постоянни скандали и препирни е квадрат Луни, въпреки, че при еднакви асц или до 1 знак разлика асц, партньорите имат доста сходен начин на възприемане на "случването на живота" и това доста помага, но за всекидневен ритъм на живота и чисти битовизми Луните са най-важни. За професионални отношения Марс поема ритмиката и разпределянето на енергията и задачите

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #2443217 - 15.08.2009 14:09 [Re: 10.01]

Какво влагаш в смисъла на "трудните аспекти в натала, събрани с нечии други тежки аспекти" ? Изобщо, каква е разликата между двете - труден аспект и тежък?

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

10.01
член

#2444377 - 18.08.2009 11:17 [Re: Шехерезада]

Няма разлика, поне за мен, труден=тежък , класическите тежки аспекти - опозиция, квадрат, те поне се усещат от всеки роден на планетата, другите минорни аспекти като обертоновете в музиката и полутоновете в рисуването, все са си там, но не могат да бъдат ясно рационално отчетени без тренировки. Но имах предвид,(явно не се доуточних,извинявам се), че в натала една Луна в опозе с Венера и Сатурн квадрат към двете си е тежка комбинация,но в синастрията, при Венера в 1 дом, Луна в 7 и Сатурн в съвпад с MC, някак става по ясно,защо кармично е била нужна такава комбинация в натала. Това исках да кажа на Медуза Горгона, че има компенсации и домовото разпределяне е изключително важно.

ШехерезадаМодератор
Anima

#2445555 - 19.08.2009 23:17 [Re: 10.01]

Цитат:

За професионални отношения Марс поема ритмиката и разпределянето на енергията и задачите

А Сатурните?

--------------------
is to create it !

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2445564 - 19.08.2009 23:26 [Re: карамфилка]

Цитат:

Здравейте приятели !Бих искала да знам повече за аспектите при синастрията според ,които една любовна няма шанс !Казвали са ми ,че ако композитната Венера е в 12 дом- любов има ,но тя не се проявява в материалния свят - в смисъл връзката остава тайна .Интересно ми е при синастриите кои са тези проклети аспекти - Плутон към Луната ли ????За опозицията на Венерите знам че не е невъзможно ,но кое обрича любовта се питам ...сега навлизам в изучаването на синастриите и затова не съм много наясно -бихте ли ми подарили зрънце знание??

Няма такова нещо като невъзможна любов
Всичко зависи от това колко е силна любовта ти.

--------------------
Истината е за всички!

10.01
член

#2446158 - 20.08.2009 21:06 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

За професионални отношения Марс поема ритмиката и разпределянето на енергията и задачите

А Сатурните?

Въпросът ти, Шехерезада ме хвърли в лек смут и не толкова лек размисъл . Никога не съм отчитала Сатурн за важна планета именно при професионалните отношения. Сатурн в една синастрия, дава силно натоварена лична връзка, с дългосрочна перспектива. За мен Сатурн винаги е била грешно оценена планета, винаги съм твърдяла, че Сатурн не е носител на „Голямото зло”. Да е способен човек, да се ограничава, контролира и да „изкристализира” мисъл-форми и да постигне концентрация, каквато дава само Сатурн, именно това е което ни разграничава от животните и ни прави хора (не случайно Луната „управлява” минералния и животинския свят). Проблемът за мен се явява в това, че при активизиране на Сатурн винаги има едно усещане за дълг, „чувство на отговорност”, с което хората могат да злоупотребят. Веднъж да изживях комбинацията Марс-Сатурн („работодателят” ми имаше точен съвпад на Сатурн с моя Марс) и бях ужасена. Сатурн е най-силната планета в натала ми, но въпреки това ми дойде в повече, така и не успях да активирам неговия в положителна насока, а като краен резултат той започна да изпитва силно непрофесионално влечение към мен. И това се оказа сложна лична, а не професионална връзка. Всъщност не мога да ти дам отговор на въпроса, за мен Сатурн появи ли се, ще се учат важни кармични уроци, докато при добре аспектирани Марсове, Венери и Слънца се получава един добре работещ ритмичен и хармоничен колектив.

WilloW22
абсолютно ориентирана

Регистриран: 12.06.2012
    #2915783 - 12.06.2012 22:32 [Re: карамфилка]

Цитат:

Здравейте приятели !Бих искала да знам повече за аспектите при синастрията според ,които една любовна няма шанс !Казвали са ми ,че ако композитната Венера е в 12 дом- любов има ,но тя не се проявява в материалния свят - в смисъл връзката остава тайна .Интересно ми е при синастриите кои са тези проклети аспекти - Плутон към Луната ли ????За опозицията на Венерите знам че не е невъзможно ,но кое обрича любовта се питам ...сега навлизам в изучаването на синастриите и затова не съм много наясно -бихте ли ми подарили зрънце знание??

Ако по време на запознанството или първият интимен контакт е имало транзит на Сатурн или мидпойнт Сатурн/Юпитер, Сатурн/Хирон в квадрат, куинконкс, опозиция или контрапаралел към транзитен или рожден Хирон или Юпитер на единия или и на двамата партньори, връзката няма да има бъдеще, ще завърши с разбито сърце/а или грозно и безславно.
За да има бъдеще една връзка, двамата трябва да са се срещнали при така наречените Пепеляшкови транзити: транзитен Хирон в съвпад, тригон, куинконкс, тригон, паралел или контрапаралел към рождени Венера, Юпитер, Нептун, Слънце или Плутон, и/или транзити на Юпитер, Нептун или Плутон към рожден Хирон (съвпад, тригон, куинконкс, тригон, паралел или контрапаралел).
Невъзможна любов може да предизвикат интераспекти на Юнона със сексуални или романтични планети на другия партньор. Юнона управлява: сексуален магнетизъм, съблазън, случайни запознанства, желание, сексуално привличане, секс без емоционално обвързване, измама, илюзия и самозаблуда, пристрастеност, манипулация, невярност, егоизъм, неспазени обещания, нарцисизъм. Аспектите на Юнона както в рождена карта, така и в комбинираната карта, винаги са сексуални, с малки изключения. При аспект със сексуална планета на партньора - Венера, Марс или Плутон се създвава Супер Сексуална Свръзка, която може да донесе илюзия за влюбване, но не е нищо друго, освен интензивно сексуално привличане и нужда. Още по-акцентирано е това при интераспект с романтична планета на партньора: Венера, Нептун или Хирон. Партньорът, който участва с романтична планета в интераспекта, може да се чувства омагьосан и запленен, но това не е друго, а омаята на Юнона, която е непостоянна и бързо губи интерес. Така Юноновата личност бързо може да загуби интерес и да продължи безучастно по пътя си, оставяйки партньора си с разбити илюзии и сърце.
За да се прецени дали една връзка е с бъдеще или не, трябва да се имат предвид картата на запознанството, картата на първият интимен контакт и цялостната планетарна геометрия в комбинираната карта. Но все пак датата на първата среща има решаващо значение изобщо за някакво развитие на отношенията.

WilloW22
абсолютно ориентирана

Регистриран: 12.06.2012
    #2915784 - 12.06.2012 22:33 [Re: карамфилка]

Цитат:

Ако по време на запознанството или първият интимен контакт е имало транзит на Сатурн или мидпойнт Сатурн/Юпитер, Сатурн/Хирон в квадрат, куинконкс, опозиция или контрапаралел към транзитен или рожден Хирон или Юпитер на единия или и на двамата партньори, връзката няма да има бъдеще, ще завърши с разбито сърце/а или грозно и безславно.
За да има бъдеще една връзка, двамата трябва да са се срещнали при така наречените Пепеляшкови транзити: транзитен Хирон в съвпад, тригон, куинконкс, тригон, паралел или контрапаралел към рождени Венера, Юпитер, Нептун, Слънце или Плутон, и/или транзити на Юпитер, Нептун или Плутон към рожден Хирон (съвпад, тригон, куинконкс, тригон, паралел или контрапаралел).
Невъзможна любов може да предизвикат интераспекти на Юнона със сексуални или романтични планети на другия партньор. Юнона управлява: сексуален магнетизъм, съблазън, случайни запознанства, желание, сексуално привличане, секс без емоционално обвързване, измама, илюзия и самозаблуда, пристрастеност, манипулация, невярност, егоизъм, неспазени обещания, нарцисизъм. Аспектите на Юнона както в рождена карта, така и в комбинираната карта, винаги са сексуални, с малки изключения. При аспект със сексуална планета на партньора - Венера, Марс или Плутон се създвава Супер Сексуална Свръзка, която може да донесе илюзия за влюбване, но не е нищо друго, освен интензивно сексуално привличане и нужда. Още по-акцентирано е това при интераспект с романтична планета на партньора: Венера, Нептун или Хирон. Партньорът, който участва с романтична планета в интераспекта, може да се чувства омагьосан и запленен, но това не е друго, а омаята на Юнона, която е непостоянна и бързо губи интерес. Така Юноновата личност бързо може да загуби интерес и да продължи безучастно по пътя си, оставяйки партньора си с разбити илюзии и сърце.
За да се прецени дали една връзка е с бъдеще или не, трябва да се имат предвид картата на запознанството, картата на първият интимен контакт и цялостната планетарна геометрия в комбинираната карта. Но все пак датата на първата среща има решаващо значение изобщо за някакво развитие на отношенията.

ШехерезадаМодератор
Anima

#2920965 - 25.06.2012 03:47 [Re: WilloW22]

Здравей, досещам се кой си.
Представи си само следната картинка - месец след срещата транзитен Сатурн ударя пети дом или прави квадратура към натална Венера. От тук нататък се съмнявам, че който и да било аспект или мидпойнт, та ако ще и Пепеляшков ще спаси връзката. Или пък след две години - дирекция на Уран към остта АСЦ/ДСЦ? И ако в наталната карта няма обещание за стабилна връзка, ако ще и в най-подходящия ден да са се срещнали, такава не би се образувала, какво остава да оцелеят мидпоинтите и обещанията им ...

Така стоят нещата на практика. Всичко е в правилното разчитане на наталната карта и ключът е във висшия пилотаж на прогностиката.

--------------------
is to create it !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13270

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.