ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
карамфилка
неориентиран

Регистриран: 01.11.2006
невъзможната любов
    #1499745 - 03.11.2006 10:33

Здравейте приятели !Бих искала да знам повече за аспектите при синастрията според ,които една любовна няма шанс !Казвали са ми ,че ако композитната Венера е в 12 дом- любов има ,но тя не се проявява в материалния свят - в смисъл връзката остава тайна .Интересно ми е при синастриите кои са тези проклети аспекти - Плутон към Луната ли ????За опозицията на Венерите знам че не е невъзможно ,но кое обрича любовта се питам ...сега навлизам в изучаването на синастриите и затова не съм много наясно -бихте ли ми подарили зрънце знание??

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mistique
ентусиаст

Регистриран: 02.03.2005
От: Варна
Re: невъзможната любов
    #1500499 - 03.11.2006 21:00 [Re: карамфилка]

Така поставен въпросът ти трудно би могъл да получи смислен отговор.Тенденциите в развитието на взаимоотношенията се определят от множество фактори и няма такъв аспект който сам по себе си да определя една любов като невъзможна.Например композитната Венера в 12 дом,може да даде тайна връзка-да,но това означава ли че любовта ще е по слаба или пък невъзможна.Тази същата Венера може да даде дълбоки чувства и любов до гроб и много високо ниво на интимно общуване,където условностите и предубежденията нямат почва.В известен смисъл това е Венера на поетите и сценаристите на сапунените сериали-но това все пак е любов нали и то каква?
Това което обрича една любов си е заложено по скоро в хороскопите на всеки поотделно и не толкова в интераспектите между тях.За мен лично няма невъзможна любов-щом веднъж е възникнала значи вече съществува-т.е е възможна.А това че няма да доведе до стандартен развой в смисъл на брак или съжителство съвсем не значи че не бива да се изживее,такава каквато е със всичките страдания и възсторзи.

--------------------
MISTIQUE

карамфилка
неориентиран

#1501187 - 04.11.2006 08:41 [Re: Mistique]

Права си че е зададен неточно въпроса !Интересува ме има ли някакви обичайни аспекти в синастрията при които единия умира от любов а другия е безучастен - и любовта дори и да съществува си остава невъзможна мисия ?

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #1501231 - 04.11.2006 10:37 [Re: карамфилка]

Това вече не зависи от съвместния хороскоп, а от владеенето на предсказателните техники.

Така например.
Ако единия е влюбен, то в прогностиката трябва задължително да е отбелязано това като събитие.
Ако другия не е влюбен - такова събитие няма.

Но и това не е всичко.
Възможно е в прогностиката и на двамата да стои влюбване и среща с любим човек, но единия да е
влюбен в другия, а последния да се влюби в трети човек.

Затова е нужно да се изучи и техниката
на съвместна прогностика.

И пак това не е всичко.
Защото е възможно и при съвместната прогностика да има показатели на влюбване между двамата - обикновено за това се съди по аспектите, но тези аспекти да са по-слаби от аспектите, които в този момент се образуват с трето лице.

В синастрията Слънцето привлича Венерата. Т.е. ако Венера на партньор А е в съвпад със Слънце на партньор Б, то партьор А е много по-силно привлечен, защото Слънцето активира силно неговата Венера /любовта, желанието да обичаш, привличането, начина по който привличаме хората, които харесваме и т.н./ Т.е. Слънцето провокира любовта на партньора А.

При аспектите /прогностични, не синастрични/
На първо място е съвпада
На второ място е опозицията
На трето място е квадратурата
на четвърто - тригона
и на пето - секстила.

При съвпад и опозиция нещата стават веднага.
При квадратура - с усилие от страна на единия партньор и борба за доказване на любовта, защото другия обикновено не вярва или не вижда
При тригон - любовта е налична, но липсва действие от страна на двамата и може да се разминат, оставяйки се на приятните усещания и разговори
При секстил - има усещане за хармония, но трябва действие и от двете страни.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

фантом
старо куче

Регистриран: 25.10.2004
    #1502056 - 04.11.2006 22:03 [Re: карамфилка]

Цитат:

Здравейте приятели !Бих искала да знам повече за аспектите при синастрията според ,които една любовна няма шанс !Казвали са ми ,че ако композитната Венера е в 12 дом- любов има ,но тя не се проявява в маподарили зрънце знание??

То и още в натала се вижда дали някой си пада по невъзможни или тайни любови- венера в 12 например. После остава само да се прояви във времето.. При синастрия попаднала в 12 не е задължително да не се осъществи-може да си е тайна любов, следвана от раздяла и какво ли още не))) В негативен аспект може да значи и изневери от единия партньор

ШехерезадаМодератор
Anima

#1502354 - 05.11.2006 01:56 [Re: фантом]

Изневери от притежателя на дванадесетодомната Венера ли имаш предвид? Защото смятам, че това не е задължително условие, ако да речем Венерата е поставена във воден знак - знаеш, че такива хора се привързват трайно и дълбоко, но те могат да живеят с усещането, че любовта я няма или да не вярват, ако я има.

А за изневери от страна на партньора, тъй като 12-ти дом се явява шести от седми, не дава изневери от страна на партньора.

--------------------
is to create it !

фантом
старо куче

#1502364 - 05.11.2006 03:58 [Re: Шехерезада]

Цитат:

живеят с усещането, че любовта я няма или да не вярват, ако я има.

Казано по друг начин:любовта може и да я има ,но за една венера в 12 или риби тя винаги е недостатъчна ....и постоянно я търси ..където я отвее течението_))

ПО скоро си мисля за изневери от получателя на венера в 12,да речем ако при синастрия едната венера попада в 12-ти на другия...В случай че я няма в радикса

ШехерезадаМодератор
Anima

#1502370 - 05.11.2006 04:28 [Re: фантом]

Цитат:

ПО скоро си мисля за изневери от получателя на венера в 12,да речем ако при синастрия едната венера попада в 12-ти на другия...В случай че я няма в радикса

Ако приемем, че получателя на Венера в 12-ти не усеща изразяването на Венера на пратньора, може би има логика в това, което казваш. Все пак в 12-ти дом са всички скрити и тайни неща, ако партньора никога не произнася вълшебните думички "обичам те" или не показва любовта си - може би ще се почувства неоценен и необичан приемателя на Венерата и може би ще потърси любовта някъде другаде ...

Много е късно, всъщност вече е сутрин, а аз май не съм спала грам тази нощ - спирам да мисля, че кой знае каква логика ще извадя ... Ти защо не спиш, а? Хайде по леглата. Лека нощ.

--------------------
is to create it !

фантом
старо куче

#1502954 - 05.11.2006 21:12 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

Ако приемем, че получателя на Венера в 12-ти не усеща изразяването на Венера на пратньора, може би има логика в това, което казваш. Все пак в 12-ти дом са всички скрити и тайни неща, ако партньора никога не произнася вълшебните думички "обичам те" или не показва любовта си - може би ще се почувства неоценен и необичан приемателя на Венерата и може би ще потърси любовта някъде другаде ...

Много е късно, всъщност вече е сутрин, а аз май не съм спала грам тази нощ - спирам да мисля, че кой знае каква логика ще извадя ... Ти защо не спиш, а? Хайде по леглата. Лека нощ.

Bqh на дискотека,опитвам се да забравя едно гадже от лятото и излизам с разни други..Уж клин клин избивал ама не става

LEONz
Bon Vivant

Регистриран: 15.09.2005
    #1503621 - 06.11.2006 12:43 [Re: фантом]

Цитат:

Bqh на дискотека,опитвам се да забравя едно гадже от лятото и излизам с разни други..Уж клин клин избивал ама не става

Fantome, понякога това не работи, когато нещата са твърде дълбоки - става обратното клин клин набива.

--------------------
"That which has always been accepted by everyone, everywhere, is almost certain to be false." Paul Valery
www.astrogalaxy.info/biblio.htm

карамфилка
неориентиран

#1504526 - 06.11.2006 23:03 [Re: LEONz]

правил ли си хороскоп ???Какво казват звездите???
Може би просто не сте успели да се справите с предизвикателствата им!
Интересно ми е когато Венерите са в опозиция в синастрията винаги ли има борба за надмощие?

карамфилка
неориентиран

#1504650 - 06.11.2006 23:46 [Re: карамфилка]

"ЧТО ЕМУ ОТ МЕНЯ НУЖНО?"
Заметки из области синастрического рассмотрения

Ирина ТИМОШЕНКО

Этим вопросом задается любой, даже самый идеалистически настроенный человек, вступая в контакт с другим человеком. И этот вопрос как нельзя более соответствует одному из кардинальных вопросов синастрической астрологии: как (и почему) один человек воспринимает другого именно так, а не иначе.
В поисках ответа на этот вопрос любого астролога, конечно же, интересует проекция VII дома, отвечающего за отношение к окружающему миру и другим лицам, как его составляющим.
Но интерпретируя синастрические карты партнеров, состоящих в отношениях любого рода - от деловых до интимных, - я заметила, что проекция куспида VII дома и планет, в нем расположенных, одного партнера в определенный дом и знак гороскопа другого показывает лишь, насколько и как изменяется видение окружающего мира и вид воздействия на него первого партнера под влиянием отношений с другим партнером. Не более того. А ответить на вопрос, вынесенный в заголовок статьи, рассмотрение указанной проекции не в состоянии.
Мы ловим только следствие астрологического влияния гороскопа одного партнера на другого. А должны найти причину. Причиной я считаю именно то, как мы относимся к данному человеку, суть отношений с ним и требований, выдвигаемых к нему. Ведь как раз исходя из этого видоизменяются наши связи с социумом. И мы знаем, что в астрологии следствие так соотносится с причиной, как позиция с диспозицией.
Поэтому у меня возникла гипотеза, которая потом полностью подтвердилась в моей практике: дать убедительный ответ на вопрос-заголовок может только анализ проекции управителя (диспозитора) Десцендента каждого из партнеров в определенный дом другого партнера. Только рассмотрев эту проекцию, мы сможем охарактеризовать и отношение первого партнера ко второму, и узнать, что ему в действительности от него нужно.
Несколько замечаний по углублению и расширению этого рассмотрения я сделаю в конце статьи, а пока просто приведу результаты своих исследований, полученных при анализе имеющихся у меня синастрических карт, и подтвержденных клиентами. Для удобства и простоты языка (чтобы не повторять "первый партнер, второй партнер") я буду давать интерпретацию от первого лица. Для каждого положения я даю описания для разнополых пар (отношения мужчины и женщины) и для однополых пар (отношения другого рода: дружбы, делового партнерства, типа "учитель-ученик", "начальник-подчиненный", "ребенок-родитель" и др.).
Итак, диспозитор моего Десцендента попадает на Асцендент партнера с орбисом до 8 градусов, но не в XII дом. Я быстро понимаю, что хочу выйти замуж за этого человека. Интересно, что это не обязательно означает, что я таки выйду за него замуж, но само желание сохранится на долгие годы. Еще я хочу вызвать у него ответные чувства. При этом стремление к сексуальному контакту может отсутствовать. Среди имеющихся у меня синастрических карт однополых пар, состоящих в разного рода контактах, не выявилось ни одного такого соединения.
Диспозитор моего Десцендента попадает в остальное пространство I дома партнера. Здесь уже присутствует явное желание обладания этим человеком, даже не всегда сексуального. Просто мне хочется все время находиться рядом, разделять настроения, эмоциональные реакции партнера. Это стремление к единению, к совместной жизни. При этом я очень хочу добиться ответной симпатии. Брачные мотивы выражены неявно.
Для однополых пар это отношения дружбы, чувство локтя. Но нужно помнить, что обратная проекция может быть совсем другой. Поэтому данное описание касается только того, как я отношусь к данному человеку, а не и он ко мне тоже.
Диспозитор моего Десцендента попадает во II дом партнера. Меня крайне привлекает энергетика партнера, что заставляет меня так же, как и при предыдущей проекции, постоянно искать встреч, вторгаться в его интимное пространство. Его присутствие наполняет меня уверенностью в себе, спокойствием и ощущением комфорта. И я хочу обеспечить ему такие условия существования, при которых в его присутствии я буду ощущать еще больший покой и уверенность в завтрашнем дне. У людей, которым неплохо бы обратить внимание на уровень своего духовного развития, это выливается в желание попользоваться деньгами партнера, залезть в его карман.
В этом мало кто признается, но мне кажется, что желание повампирить, пополнить свой энергетический запас за счет другого человека или же своровать у него деньги возникает именно при таком наложении. Большого различия для отношений разнополых и однополых пар, имеющих такую проекцию, я не заметила.
Диспозитор моего Десцендента попадает в III дом партнера. На уровне этого дома особых различий в отношениях у разнополых и однополых пар тоже пока еще не заметно. Вообще, чем в более старший по нумерации дом партнера попадает диспозитор Десцендента, тем более разнообразными и по характеру, и по выдвигаемым требованиям становятся отношения. Что касается этой проекции, сразу обращает на себя внимание легкость общения с данным партнером, быстрота нахождения общего языка с моей стороны. Мне нравится разговаривать с ним, в том числе по телефону, хочется писать ему письма, нравится учиться с ним в одной группе, ходить в гости.
Для однополых пар это отношения добрососедства, братства, приятельские отношения. Часто (возможно, это зависит от аспектации диспозитора Десцендента) я воспринимаю этого партнера как ученика, мне хочется читать ему нотации, учить жизни, навыкам, определенному предмету, появляется ощущение более высокого, чем у него, интеллектуального и образовательного уровня.
Это типичные отношения "я - учитель, он - ученик". Причем, если обратная проекция не активизирует мой IX дом, моему партнеру будет трудно с этим согласиться.
Диспозитор моего Десцендента попадает в IV дом партнера. Я испытываю желание жить с этим человеком под одной крышей, вести совместное хозяйство, возможно, завести семью. Мне нравится вместе с ним заниматься домашним и сельским хозяйством, обустройством быта. Также хочется войти в его семью, и я готова принять традиции этой семьи. Меня устраивают его взгляды на семейную жизнь, отношение к собственности, его вклад в гармонизацию домашнего очага. Это, кстати, совсем не мешает мне иногда воспринимать данного человека, как некий архаизм, реликт, даже предмет антиквариата.
В случае однополых пар это желание так или иначе воспользоваться жилищем или собственностью этого человека. Когда я прихожу в дом к этому человеку, мне хочется там подольше задержаться. Это невозможно проверить, но мне кажется, что домушники "клюют" на "клиентов" именно с такой проекцией.
Диспозитор моего Десцендента попадает в V дом партнера. В первую очередь, мне нравится развлекаться вместе с этим человеком, вести светскую жизнь. Он побуждает меня к проявлению всего присущего мне жизненного азарта. Мои чувства к нему обязательно театрализованы и драматизированы и я ожидаю от него того же. В его присутствии я больше играю на публику. На определенном этапе отношений я понимаю, что хотела бы родить ему ребенка. И это становится ведущим мотивом моего к нему отношения.
Для варианта однополых пар характерно желание воспользоваться имиджем, престижем данного человека для своего утверждения в обществе, а также почти все вышесказанное. Характерно желание участия в спекуляциях и других рискованных финансовых предприятиях партнера. В присутствии этого партнера может проявиться сильный творческий импульс, возможно развитие талантов и способностей под воздействием этого человека или участие в совместных творческих проектах.
Диспозитор моего Десцендента попадает в VI дом партнера. Для пар, состоящих в интимных, любовных отношениях, это редкая позиция. У семейных пар, построивших свой брак благодаря наличию других синастрических констелляций, такое наложение означает принятие зависимого положения партнера, а также его помощи и поддержки. Мне в этом случае также будет небезразлично состояние здоровья этого человека, и я приму в этом участие тем или иным образом.
Более характерно это положение для ощущения благотворного сотрудничества с данным партнером. Это типичные отношения "я - начальник, партнер - подчиненный". И мой партнер не примет условий этих отношений, если обратная проекция не обращает диспозитор его Десцендента в мой X дом. Это также идеальные, на мой взгляд, отношения "врач - пациент", но мне не удалось это проверить.
Диспозитор моего Десцендента попадает в VII дом партнера. В этом положении скрыта вся ирония судьбы, а заодно и астрологии. Примерно 30% синастрических карт рассмотренных мною семейных пар имеет как раз такую проекцию для одного или обоих супругов. И еще чуть больший процент, уже от общего количества карт с таким положением, является примером отношений открытой враждебности. Иногда это выражено не столь ярко, но всегда присутствует недоумение по поводу взглядов партнера на жизнь и неприятие по отношению к его действиям.
Именно в этом я вижу явный намек на управление знаком Весов и символическое управление VII домом Хирона, который для меня лично является символом дуализма всего сущего. Остальные синастрические карты, имеющие данную проекцию, принадлежали деловым партнерам, отношения между которыми, согласитесь, также не лишены двойственности. И они действительно переживали диаметрально противоположные по характеру отношений этапы совместной деятельности.
Диспозитор моего Десцендента попадает в VIII дом партнера. Пожалуй, об этом положении можно было бы написать немалого объема трактат, - настолько разнообразны его проявления в партнерских отношениях. Здесь, как ни при какой другой проекции, все зависит от разнополости/однополости партнеров, а также от уровня духовного развития того партнера, Десцендент которого рассматривается.
Вкратце дело обстоит так. Я требую от партнера сексуального контакта, причем с условием полного удовлетворения, качественного и количественного, своих сексуальных потребностей. У меня есть интересные наблюдения относительно нескольких гомосексуальных пар, но объем статьи и мои этические соображения не позволяют их здесь даже привести.
Для однополых пар это положение дает следующие варианты: а) мне так или иначе хочется воспользоваться деньгами партнера, полученными им в результате сотрудничества с другими людьми; б) я требую от партнера возможно более полной трансформации его личности сообразно моим вкусам и в) что для многих почти одно и то же, я не прочь поучаствовать в духовном совершенствовании партнера, вовлечь его в оккультные практики, приобщить к привычным мне мистическим и духовным традициям. У некоторых появляется желание приворожить, "прикормить".
Диспозитор моего Десцендента попадает в IX дом партнера. Это положение также богато различными характеристиками, но не так зависит от пола партнеров. Прежде всего, я вижу в этом человеке учителя или даже Учителя. Я понимаю, что отношения с ним способны и качественно, но в основном, количественно изменить мой кругозор и образовательный уровень. На связь с ним я также возлагаю надежды в отношении расширения сферы моего влияния, увеличения числа контактов и деловых отношений. Особенно этот человек будет меня привлекать, если даст возможность приобщиться к иностранному бизнесу и капиталу. Он может также дать мне перспективы изменения страны проживания, реализации желания попутешествовать.
Самого этого человека я могу воспринимать как во многом экзотический экспонат. Тем не менее, я разделяю большинство его убеждений, прислушиваюсь к его советам, позволяю себя поучать, взять надо мною шефство. Часто я хочу приобщиться к той религиозной традиции или философскому учению, адептом которого он является. Мне не чуждо желание исповедаться этому человеку. Правда, если обратная проекция не дает попадания в мой III дом, ему нечему будет меня научить или он не захочет. Это типичные отношения "он - учитель, я - ученик" или "пастырь - прихожанин".
Диспозитор моего Десцендента попадает в Х дом партнера. Я воспринимаю данного человека как несомненный для меня авторитет. Он является для меня начальником: на производстве, а часто и в жизни. На него я возлагаю надежды (и вижу реальные перспективы) на свое возвышение в общественном плане и на улучшение в связи с этим моего благосостояния. Вмешательство этого человека в мою жизнь и в мои планы всегда конструктивно.
По моим наблюдениям, примерно в 20% синастрических карт семейных пар управитель Десцендента жены попадает в Х дом мужа и в 3% - наоборот. Это случаи, когда женщина или мужчина действительно хотели в связи с браком реализовать все, что сказано выше. Случаи однополых пар тоже подтверждают данные характеристики. Это типичные гармоничные отношения "он - начальник, я - подчиненный". Кроме того, в обществе данного человека я обычно испытываю стеснение, робость, скованность, но и стремление отличиться, выделиться.
Диспозитор моего Десцендента попадает в XI дом партнера. Какими бы по форме ни были наши отношения с этим человеком, я воспринимаю его как друга и единомышленника, идейный ориентир. Я хочу стать членом его круга общения, компании, общественной группировки, в деятельности которой он, возможно, принимает участие. Кроме того, мне нравится строить с ним совместные планы.
Но я также хочу вторгнуться в его личные планы и стать частью его замыслов, полнокровным соратником в жизни. Мне часто мешает его возможный идеализм и отчужденность, и я жду, что он проявит ко мне симпатию и уважение, по крайней мере, заметит меня. Это положение почти не характерно для семейных пар, занимающих пассивную социальную позицию. Для других пар отношение рассматриваемого партнера к другому имеет описанные выше характеристики.
Диспозитор моего Десцендента попадает в XII дом партнера. Мне труднее всего описать данное положение, так как среди моей коллекции синастрических карт оно практически не попадается. Видимо, люди чувствуют скрытую враждебность таких отношений, их негативно мистический характер, поэтому пара не образуется и к астрологу не обращается. Возможно, вам удастся конкретизировать описание данного положения.
Из практики личного общения могу сказать лишь, что в обществе людей, в XII дом которых попадает диспозитор моего Десцендента, я чувствую себя крайне неуютно, неуверенно, ощущаю скрываемое враждебное ко мне отношение, часто ничем не оправданное, необъяснимое и на самом деле не имеющее место. Меня захлестывают малопонятные мне самой мистические импульсы, воздействие, которого мне хотелось бы избежать. Я действительно стараюсь избегать общества этих людей. A priori мне понятно, что отношения с этими людьми могли бы стать отношениями душевной гармонии, духовного единения, дать возможность проявления моих природных талантов и способностей. Увы...
Теперь остается сделать только несколько замечаний и общих выводов.
Очевидно, что такое разнообразие характеристик для каждого положения должно подчиняться какой-то схеме, системе. Возможно, есть зависимость от аспектации диспозитора Десцендента в своем гороскопе и гороскопе партнера. Пока я не пыталась это выяснить.
Более вероятной (и подтверждающейся на практике) мне кажется идея о соотнесении узких характеристик с проекцией в определенную треть каждого дома. Некоторые наблюдения и соображения на этот счет у меня имеются, но пока я не готова дать полный анализ по третям дома. Это требует длительной, детальной проверки.
Но и изложенный вариант позволяет проникнуть в суть отношения к каждому определенному партнеру, описать его роль в жизни человека, разобраться во взаимных требованиях и претензиях, что уже немаловажно для астролога, занимающегося синастрическим рассмотрением.
Замечу еще, что разобравшись в отношении человека к партнеру и приписываемой тому роли, вышеизложенное можно даже использовать на первых этапах ректификации, если гороскоп партнера уже отректифицирован и сомнений не вызывает.
Надеюсь, что мое изложение поможет многим астрологам в практической работе.

ШехерезадаМодератор
Anima

#1505530 - 07.11.2006 15:02 [Re: карамфилка]

Цитат:

Интересно ми е когато Венерите са в опозиция в синастрията винаги ли има борба за надмощие?

Борба за надмощие може да има по Марс. В своята същност Марс е планета да действието, агресията и начина на проява.

Ако Марс е действието, начина по който човек прави нещо /да речем секс/, то Венера е чара и магнетизма, с който завладява другия - любовта и нейната проява като чувство, хармония, партньорство ....

Така, че две Венери в опозиция, при положение, че опозицията е на второ място след съвпада, ще даде ли просто някаква борба за надмощие в любовта, при положение, че Венера се стреми към хармония, сладострастие и удоволствия?

--------------------
is to create it !

Mistique
ентусиаст

#1505838 - 07.11.2006 18:01 [Re: карамфилка]

Там въобще не става дума за надмощие , а за сърдене и цупене когато не ти угодят и всеки си мисли че изпълнението на неговите желание е с приоритет.Решава се много лесно подобна взаимозависимост-свързана е с вземането и даването-първо даваш после получаваш И тъкмо щото лесно се решава не може да е причина за невъзможна любов
С Марс не стоят така просто нещата. Там вече има борба за надмощие,но пък взаимната стимулация е толкова мощна че в никакъв случай не може да е причина за невъзможна любов,дори напротив.
Общо взето опозициите са доста благоприятстващ аспект в синастрията.

--------------------
MISTIQUE

Mistique
ентусиаст

#1505846 - 07.11.2006 18:06 [Re: LEONz]

Цитат:

Цитат:

Fantome, понякога това не работи, когато нещата са твърде дълбоки - става обратното клин клин набива.

Дааам!!!Че и трески хвърчат!!!
Обичайно за есенното настроение по крайбрежието

--------------------
MISTIQUE

ШехерезадаМодератор
Anima

#1505919 - 07.11.2006 19:08 [Re: карамфилка]

Цитат:

Очевидно, что такое разнообразие характеристик для каждого положения должно подчиняться какой-то схеме, системе.

Точно така и тук във форума, някъде бях изписала в общи линии нещата, на които се подчинява.

Прави ми впечатление обаче един огромен пропуск в тази статия - никъде не е направен синтез по елементи в партньорския хорокоп.

И друго може да има квадратури в синастрията между планетите, но други неща да ги компенсират.

Не съм срещала книга по синастрия, която да показва компенсаторните фактори.

Моето мнение е, че за да се направи една добра синастрия, трябва да се познава астрологията из основи!

Защото с един човек може всичко да е прекрасно синастрично или да изглежда така, но ако в наталния хороскоп има указания за два брака, то при прогностика това непременно ще е отразено като период, ако е минал този период - раздяла и втори брак няма да има!

Никой не взима предвид динамиката на времето. Не може само статично да се разглеждат нещата, още повече когато това касае синастрията.

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#1506305 - 08.11.2006 00:37 [Re: Шехерезада]

Ето една тема с повече систематизирана информация

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&a...b7aa7590e8aaef6

--------------------
is to create it !

varnencheto
почетен член

Регистриран: 06.10.2006
    #1512283 - 12.11.2006 21:22 [Re: карамфилка]

за Любовта прегради няма....следователно няма невъзможна любов.Всичко друго е подвластно на Меркурий.
Останете със здраве

--------------------
Слънце във Водолей
Асцедент Скорпион
Сатурн в Овен

ШехерезадаМодератор
Anima

#1512364 - 12.11.2006 22:29 [Re: varnencheto]

Има! Особено, ако не е взаимна.

--------------------
is to create it !

varnencheto
почетен член

#1513609 - 13.11.2006 21:09 [Re: Шехерезада]

тук отново става въпрос за някаква пречка-очевидно(като 2x2) любовта е възможна м/у 2 ма....мъж и жена.Всичко останало носи тъга.....нещо противоположно на любовта
P.S.под определението любов всеки намира нещо....(химиците виждат химични реакции,физиците ще изпозват Нютон и Айнщайн)майчина ......лесбийки...гейове.....

--------------------
Слънце във Водолей
Асцедент Скорпион
Сатурн в Овен

Nebula
Мъглява

Регистриран: 04.08.2005
    #1524628 - 22.11.2006 01:05 [Re: карамфилка]

Като стана на въпрос за Венера в 12 дом то и в композита силно работи ,а освен това и неаспектирана Луна.Дри и двамта да иматр силни чувства нещо ще пречи да се изрзяват.Венера в 12 не е само проблеми с връзката от гледна точка на липса на любов или изневяра ,а те двамата могат силно да се обичат ,но житейски обстоятелства да ги разделят като например някой от двамата е дал обет за самота или двата са далече или работа която не позволява на единия да види другия.Такива неща.

psychea
ориентиранa

Регистриран: 24.11.2004
    #1532713 - 30.11.2006 10:55 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Изневери от притежателя на дванадесетодомната Венера ли имаш предвид? Защото смятам, че това не е задължително условие, ако да речем Венерата е поставена във воден знак - знаеш, че такива хора се привързват трайно и дълбоко, но те могат да живеят с усещането, че любовта я няма или да не вярват, ако я има.

А за изневери от страна на партньора, тъй като 12-ти дом се явява шести от седми, не дава изневери от страна на партньора.

Хммммм при мен се получава нещо друго... Аз имам Венера в Риби и не бих изневерила, ако трябва да изневерявам не виждам смисъл да съм с този човек... Въпроса е , че се съмнявам, до колко партньора ме обича реално и е наясно , защото мн. хора общо взето рядко са способни да виждат правилно човека срещу себе си когато са влюбени… мн. повече го идеализират и му преписват някакви качества, каквито на тях им харесват и после се разбира, че не било съвсем така и изведнъж любимия образ се стопява..Ето от какво ме е страх , дали любимия ме вижда правилно или вижда, това което на него му се иска.... Доста глупаво и тъпо нали да се тормозя с такива мисли вместо да си гледам кефа и да се възползвам до макс от обстоятелствата...

--------------------
Въпрос на вкус, казал дяволът. И легнал гол в копривата.

nikol33
член
**

Регистриран: 18.01.2006
    #1544881 - 08.12.2006 18:21 [Re: Nebula]

А как ще интерпретирате - когато Слънце,Луна и Юпитер попадат в партнюрски 12 дом, кози рог, като само Юпитер прави съвпад с АСЦ.

ШехерезадаМодератор
Anima

#1545218 - 08.12.2006 22:56 [Re: psychea]

Цитат:

Цитат:

Хммммм при мен се получава нещо друго... Аз имам Венера в Риби и не бих изневерила,....

Хммм И Венера в риби не е ли във воден знак?!? Къде прочете, че съм казала нещо различно, от това което казваш ти?

Цитат:

ако да речем Венерата е поставена във воден знак - знаеш, че такива хора се привързват трайно и дълбоко

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#1545224 - 08.12.2006 23:01 [Re: nikol33]

Партньорът ти ще бъде щедър към теб, а ти ще го приемаш като благодетел , прероден сякаш от минал живот.

Моля да забележите, че се коментира 12-ти дом, не като дом за предпоставка за изневери, опитвам се да оборя това твърдение, защото за мен то не е ВЯРНО! Знам от практиката.

Цитат:

Планети попаднали в 12-ти партньорски дом не означава изневери!!!

Първо искам всички да са наясно тук.

Предпоставки за изневери се търсят по индивидуалните качества и характеристики!

Ако партньорът не притежава такива, как ще изневери при налагане на двете карти една върху друга, независимо къде попадат планетите ?

Няма логика. И ако смята някой, че това е вярно - искам примери и хороскопи да видя от къде идва изневярата и дали не е нещо единичен случай при налагане на картите това, което обсъждате тук.

--------------------
is to create it !

nikol33
член
**

#1545607 - 09.12.2006 12:06 [Re: Шехерезада]

мдаа,благодаря Шехерезада - за изчерпателния отговор
аз зная че 12 дом не е задължително свързан с изневери, но ми беше трудно да интерпретирам планетките там - по принцип

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
    #1545753 - 09.12.2006 16:05 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Предпоставки за изневери се търсят по индивидуалните качества и характеристики!

Аз имам едно запитване - за уточняване на понятията.
Какво точно значи "предпоставка за изневяра"? И какво изобщо имаш предвид под изневяра?

Примерно моето разбиране е, че за да има изневяра, трябва първо някой да се е врекъл във вярност. Обещал е, че ще е само с теб, един вид, и после е нарушил обещанието си. Ако нищо не е обещавал, за мен няма изневяра.:)

Та се чудя, ако се взираме в нечий натал, търсейки "знаци", че титулярът е склонен да изневерява, какво гледаме всъщност? Склонност да дава ентусиазирани/прибързани/нереалистични обещания? Или небрежност към последните? Склонност бързо да се отегчава от един и същ повтарящ се стимул (респективно партньор)? Страх от обвързване - и съответно нужда да се "защитава" от твърде голяма близост чрез по-разюздан любовен лайфстайл?:)

Това са само произволни примери за "предпоставки" (от моя гледна точка) - понеже изневярата не е ли нещо "на повърхността", зад което стои нещо друго, по-дълбоко?

Просто питам, сори за отклонението.

ШехерезадаМодератор
Anima

#1546861 - 10.12.2006 17:21 [Re: nikol33]

Цитат:

мдаа,благодаря Шехерезада - за изчерпателния отговор
аз зная че 12 дом не е задължително свързан с изневери, но ми беше трудно да интерпретирам планетките там - по принцип

Интерпретирах Юпитер на асцендента и наблегнах, че планетите попаднали в 12-ти партньорски дом, не означавт изневяра.

Това означава обаче, че ти се сливаш с партньора и губиш своята идентичност, което ще рече, че винаги си съгласна с неговото мнение и той трудно разбира същността ти Слънце и т.н. според планетите.

Ако е Луна - трудно ще разбира нуждите ти.

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#1546910 - 10.12.2006 17:48 [Re: Лилит]

Полезни и смислени въпроси си задала, Рама.
Навлизаш дълбоко в психологичните води на взаимоотношенията.

Ако отговоря, ще се получи дълъг постинг.

Цитат:

Та се чудя, ако се взираме в нечий натал, търсейки "знаци", че титулярът е склонен да изневерява, какво гледаме всъщност? Склонност да дава ентусиазирани/прибързани/нереалистични обещания? Или небрежност към последните? Склонност бързо да се отегчава от един и същ повтарящ се стимул (респективно партньор)? Страх от обвързване - и съответно нужда да се "защитава" от твърде голяма близост чрез по-разюздан любовен лайфстайл?:)

За сега визираме само този въпрос:

Цитат:

Склонност бързо да се отегчава от един и същ повтарящ се стимул (респективно партньор)?

Но мисля си, ще е полезно да се обсъдят и останалите въпроси. И ако ги избистрим, май ще напишем цял доклад за конференция, мен ако питаш, защото си трябва много сериозен поглед върху нещата и от писхологическа и от астрологическа гледна точка.

Ако питаш мен, чудя се от астрологичните фактори ли да изваждаме психологическия типаж или през психологията да търсим астрологичните доказателства, защото често се оказва, че за да се направи астрологичен анализ, трябва да се знаят психологическите фактори предопределящи дадено поведение.

Т.е. разглеждането на Сатурн - като спирачка от психологическа гледна точка и бариери за преодоляване от самият партньор или от партньора му.

Т.е. вътрешните задръжки, биха ли могли да се преодолеят и сринат от пратньора или човек сам се бори със задръжките си и ги преодолява в името на силата на любовта?

Разглеждането на задръжките като фактор, показващ страховете, съмненията с които човек е способен сам да убие любовта още в зародиш.

Ами Нептун - може ли да поддържа илюзията за любов дълго време и способен ли е човек сам да се влюби в другия, без последния да е давал каквито и да е поводи
и после да има силно разочарование?

Както и Юпитер - като средство директно да достигнем до душата на другия чрез топлината и щедростта, които е усетил и провокирал в нас?

освен Слънце Венера, Луна, Марс

Ами способността да се влюбваме или да не можем

Ами желанието да контролираме на всяка цена влюбванията си и да ги насочваме към подходящия партньор.

А стремежа някой да запълни празнотите на душата?!?
Не дава ли илюзия за изкуствена любов и когато този някой си отиде от нас - не дава ли най-пагубните депресивни състояния, защото човек е изпразнен от съдържание?

В тази връзка бих попитала любовта не е ли способност за емпатия? Нея къде да я търсим, означава ли, че ако не сме способни на емпатия не можем да обичаме.

Някой обичат чрез отдаденост на другия, други чрез покровителство над другия, трети черз съчувствие и състрадателност, четвърти защото просто обичат да обичат! И коя любов е най-истинска или силна?!?
Коя е най-обвързваща или стабилна.

Ти какво предпочиташ - стабилна връзка или обвързваща и всепроникваща любов. До къде имаш нужда да бъдеш обичана и как? Това от къде да го вадим?

И изобщо знаят ли хората като задават въпрос за любовта колко много са причините да обичаме или не обичаме, да страдаме или да се отдаваме, да сме предпазливи или хвърлящи се безумно смело, следвайки инстиктните си.

А кое ще надделее най-вече - инстинкта и желанието Венера или нуждата да сме обичани.

Хармонията не е ли в способността да отдаваме и да приемаме едновременно и в дълбоката връзка в психологичен план или способността дълбоко да се свързваме в духовен план, а може би най-стабилна е способността да се привързваме физически, а има и интелектуална привързаност ...

Колкото видове нужди, толкова видове задоволяване на нуждите?

Любовта нужда от задоволяване ли е? или е нужда от споделяне?

Консуматори на любов ли сме или еротомани просто?

ау че много въпоси станаха?

С две думи - ако не знаем пред какво сме се изправили, т.е. нямаме знание как се тълкува наталната карта и пред какво сме изправени когато се отнася за любовен въпрос
за каква синастрия си говорим ?

Та, последно смята, че най-важното преди да правим синастрия е да направим анализ на взаимоотношенията, в каратата само на единия партньор, на писхологическите фактори и бариери, на нуждата да бъдем обичани, на начина по който изразяваме любовта, на уроците - Сатурновите и това от какъв тип ще бъдат те.

Моля, кажете ми хора след всичко това, какво значи тук някакъв дванадесети дом и Венера вътре в прартньорския хороскоп ?!?

--------------------
is to create it !

Лилит
вещица

#1547364 - 10.12.2006 23:55 [Re: Шехерезада]

Ето, виждаш ли - и аз си задавам подобни въпроси. И съм напълно съгласна с теб, че от синастрията няма особен смисъл, преди човек да се е гмурнал надълбоко в натала и не го е разфасовал на молекули.:)

Съгласна съм също, че всеки си има негова индивидуална "азбука" на обичане - и на всичко останало. Та затова и попитах за дефиницията за изневяра - поне да си сверим часовниците.

Друг е въпросът, че според мен - ако се върнем на въпроса за изневярата - теоретично всеки аспект (с Венера, за улеснение, не че останалото няма значение) би могъл да символизира подобен развой. Тоест за мен "правилният въпрос" не е "склонен ли е някой към изневяра", а "кой фактор в картата му би могъл да ни ориентира за мотивите му да го направи".

Ще ти дам конкретни примери. Да речем мъж, който има аспект между Венера и Сатурн (опозиция). На пръв поглед - ако следваме "традицията" - спонтанно ще асоциираме такъв аспект с любовна сдържаност, дори студенина, както и със склонност да подозира любимите си, че не го обичат достатъчно (тоест да проектира в тях собствената си сдържаност - заради опозицията едната планета лесно се проектира навън, знаеш). И за такъв човек едва ли ще ти хрумне, че е виден столичен хартбрейкър, окачил на колана си дълга редица от девичи скалпове.:)

Само че ние не знаем как той ще се защити от хроничното напрежение, свързано с този аспект. Би могъл просто да избягва твърде близки връзки (от страх да не бъде наранен), да се доверява трудно и да се държи като студен и недосегаем "мъжкар".:) Обаче би могъл и да го "удари през просото" - също класическо средство за "самоотбрана" от близост. Като в оня виц - ово jе стандарт - чукаш и фърляш. Да не говорим, че Венера-Сатурн в мъжка карта, понякога се изявява като откровен мъжки шовинизъм, което, както знаем, трудно се свързва с безукорна вярност.:)

Така де, просто пример.:)
Иначе какво изобщо е любовта е въпрос, който и мойта душа мъчи, но досега не съм успяла да стигна до непротиворечива и ясна дефиниция. А може ли изобщо да има такава за нещо толкова неясно и противоречиво като любовта?

Всъщност наскоро в един дир-ски форум прочетох едно определение, което много ми пасна - цитирам по памет: "Любовта е насилие над Егото." Според мен е точно така. Или по-скоро според "азбуката" на моята Венера, която е аспектирана от Плутон.

Моля авторката на темата за извинение, че малко се отклоних от невъзможната любов.

ШехерезадаМодератор
Anima

#1547473 - 11.12.2006 01:50 [Re: Лилит]

Цитат:

Ще ти дам конкретни примери. Да речем мъж, който има аспект между Венера и Сатурн (опозиция). На пръв поглед - ако следваме "традицията" - спонтанно ще асоциираме такъв аспект с любовна сдържаност, дори студенина, както и със склонност да подозира любимите си, че не го обичат достатъчно (тоест да проектира в тях собствената си сдържаност - заради опозицията едната планета лесно се проектира навън, знаеш). И за такъв човек едва ли ще ти хрумне, че е виден столичен хартбрейкър, окачил на колана си дълга редица от девичи скалпове.:)

Ей, намери какъв пример да ми дадеш Смея се тук, че вместо да спя в леглото чета из ола и последно кръгче пускам тук, и изведнъж такъв дълъг и интересен постинг ме посреща, как да спи човек сега, ми кажи ?

/това с разфасовката на молекули ми хареса страшно много, адски свежо сравнение /

Тук си много права! Държа да го кажа, не само от астрологичен, но и от личен опит в една здрава 10-годишна връзка с подобна опозиция между Сатурн и Венера. Бих казала, че не само не видях сдържаност в него, ами дори беше разбил на пух и прах моята резервираност, която да се чуди човек от къде я вадя, нали? Като нямам такъв аспект в картата си към Венера
или управител на седми или осми, нито пък в пети?

Дадох само някакъв личен пример, но пък точно разсъждавайки над този казус, направих следващата крачка в синастрията. Кое е по-важно? Действието на
аспекта или на знака, в който е разположена планетата.

При една Венера в телец, и 100 Сатурна насреща да блеснат, не биха угасили силния сексуален темперамент,
в интерес на истината тази Венера обичаше да прави
такива изказвания "Ние сме верни в изневерите си"

Значи да си започнем от това, в какъв знак е разположена Венера, какви са качествата й там в този знак?

При една Луна в Стрелец - мислиш ли, че няма да изразява много спонтанно и пламенно страстта на Венерата в телец? - ще я изразява, естествено!

Това в подкрепа на твоя довод за опозицията Сатурн / Венера и мита, че тези хора са сдържани.

А не може ли просто да е отговорен спрямо партньора си?

Давам този пример, защото рядко срещам астролог, който да прави тези тънки разлики в тълкуването на хороскопите, когато трябва да се подготви за пристъпване към синастрия. Понякога и най-знаещите се оказва, че не знаят достатъчно и обричат дадена връзка.

Друг пример.
В хороскоп /това вече не е от личния ми опит/ Марс и Венера в квадратура. Венера отново разположена в зодиакалния знак Телец. Марс във Водолей. Венера
в дом 8 в съвпад със Сатурн.

Анализ:
Ярки бързи влюбвания, опарване и отново спонтанни влюбвания и разочарования. Силен сексуален темперамент, по Венера в знак

Луна във Везни

Ще предположи ли някой, че този човек има силен сексуален темперамент, когато започне да изразява любовта си по Луната? По-скоро НЕ. Този човек ще
се изразява, финно, деликатно и много мило.

Въпроси:

1. Ще бъде ли сдържан този човек?

2. Цял живот ли ще се влюбва спонтанно и ще се разочарова?

--------------------
is to create it !

Лилит
вещица

#1549867 - 12.12.2006 15:40 [Re: Шехерезада]

Аз също познавам човек с подобна квадратура – само че с Венера в Скорпион и Марс във Водолей. Е, твоят пример е по-пищен, понеже Венера е на трон по знак. Такава квадратура ми напомня на съжителство между мацка тип „жена и половина” и мъж тип „разсеян професор”. И си представям как примерно, докато Венера в Телец блажено се плацика в уханна вана и примижала отпива глътка вино, Марс във Водолей, вместо по най-бързия начин да се метне при нея и да я разкове от чукане, съсредоточено разглобява мобилния си телефон, опитвайки се да изобрети устройство за ловене на ултразвуци с извънземен произход.:D

Та сигурно не му е лесно на човека, ако подобна сцена се разиграва вътре в него самия. Предполагам, че често се чувства като в онази песен – „…от любов изгарям, цяла те изпивам – жаден все оставам..”:) Щото Венера все ще иска разни неща, които Марс няма да съумява да й достави адекватно и навреме. Което обаче няма да му пречи постоянно да опитва, понеже, както знаем, никой друг аспект не мотивира към действие, както квадратурата – то е като камъче в обувката, което непрекъснато те гложди и не ти позволява да забравиш за него.:)

Между другото, в конкретния пример, който ти даваш, ми се струва, че въпросните бързи и ярки влюбвания може да са силно подпомогнати от тригона на Луната с Марс (поне по знак са в тригон, според твоето описание). Понеже се получава така, че имаш една много чувствена и хронично „гладна” Венера, която е хем силно поставена (на трон), хем управлява Луната (във Везни), хем в квадрат с Марс, хем пък Марс от своя страна е в тригон с Луната. Тоест Луната – заради всички тези оплетени връзки с Венера и Марс – навярно най-лесно ще артикулира емоциите си по еротичен начин. А и лунните потребности ще са по-разбираеми и по-адекватно изпълними от марсовия импулс – заради тригона. А на свой ред марсовото действие ще „пали бързо” (пак заради тригона), за да удовлетвори лунните нужди, които пък от друга страна ще са винаги свързани по един доста сложен и противоречив начин с венерините. Дето има един лаф – пичът понякога ще се чуди дали му се пикае или му се ебе.:) Но най-вероятно накрая ще решава, че е второто. Като добавим към цялата тази каша и съвпада на Венера със Сатурн и си представим всички онези дълбоки, неизречени и навярно неосъзнати страхове, които изпитва, не ни остава друго, освен да се прекръстим и да благодарим, че ни е спестена подобна горчива чаша.:p

Наскоро четох в „Светилата” на Лиз Грийн и Саспортас, че когато се опитваме да проумеем как функционира нечия „любовна азбука”, никога не бива да изолираме Луната – въпреки че „традицията повелява” да се занимаваме главно с Венера и Марс. Понеже Луната, символизирайки собствената ни майка, всъщност олицетворява нашия пръв любовен обект (каквито са майките ни). И аз съм напълно съгласна с това. Саспортас препоръчва внимателно да изучим и първите аспекти, които прави прогресивната Луна, защото от тях можем да научим много за най-ранните детски преживявания с майката – а те на свой ред могат да ни разкажат много за начина, по който човек ще се свърза с хората в зрялата си възраст.

Малко се отплеснах, сори – ама ме заинтригува тази тема и разговорът с теб.:) На въпросите ти бих отговорила така:
1. Поясни какво имаш предвид под „сдържан” – резервиран към нови хора, трудно изразяващ привързаността си, „дърво в леглото” или какво? Доста неща могат да се опишат с тази дума.
2. Докога ще се върти в кръг и ще повтаря едни и същи нефункционални модели не зависи от хороскопа му, а от неговия личен капацитет и готовност да се самоизследва и променя. Първото можем да го разберем от наталната му карта, но второто – не съвсем. Разбира се, зависи и от неговото субективно усещане за дискомфорт, което изпитва – все пак на него може да му е добре така, нали?

ШехерезадаМодератор
Anima

#1550048 - 12.12.2006 16:46 [Re: Лилит]

Цитат:

Малко се отплеснах, сори – ама ме заинтригува тази тема и разговорът с теб.:) На въпросите ти бих отговорила така:
1. Поясни какво имаш предвид под „сдържан” – резервиран към нови хора, трудно изразяващ привързаността си, „дърво в леглото” или какво? Доста неща могат да се опишат с тази дума.
2. Докога ще се върти в кръг и ще повтаря едни и същи нефункционални модели не зависи от хороскопа му, а от неговия личен капацитет и готовност да се самоизследва и променя. Първото можем да го разберем от наталната му карта, но второто – не съвсем. Разбира се, зависи и от неговото субективно усещане за дискомфорт, което изпитва – все пак на него може да му е добре така, нали?

Съгласна съм със всичко, което си анализирала - точно така е.

Добре, пояснявам, защото съм се изказала дейсвително много обобщено

1. Под "сдържан" имам предвид улегнал, държащ под контрол чувствата си или поне, човек който се владее.

2. Въртенето в кръг ще бъде до Сатурновото завръщане.
Тъй като Сатурн тук има връзка с Венера веднъж и с Марс, като втори управител на Водолея /извинявам се на класиците/. Да не говорим, че Луната е във взаимна рецепция по екзалтация със Сатурн. /Луна във знака Везни, където екзалтира Сатурн и Сатурн в знака Телец, където екзалтира Луната/.

При такава връзка на трите планети със Сатурн - естествено, че до Сатурновото завръщане, връзките и влюбванията може да са бурни и необмислени. Но уроците на Сатурн би трябвало да научат човек, да възпира силния напор на Венера и да не се поддава на първичният инстинкт по квадратурата.

Предлагам да разнищим друг вариант, да речем Нептунов Но сега си ти на ред - чакам пример.

--------------------
is to create it !

Лилит
вещица

нептунов пример
    #1550125 - 12.12.2006 17:13 [Re: Шехерезада]

Веднага ти давам нептунов пример - хем ще се върнем към темата за невъзможната любов.

Венера в съвпад с Нептун, на върха на асцендента, в Скорпион. Марс е в Дева, в съвпад с Луната и (в малко по-широк орбис) с Плутон и Юпитер.

Допълнително инфо: Слънцето е във Везни, в опозиция със Сатурн. Картата е тип прашка - всички планети са струпани в 3 знака (Дева, Везни и Скорпион) между 1 и 10 дом, а дръжка на прашката е Сатурн, който стои самотно в 5 дом, в Овен.

Харесва ли ти примера?
Според теб този човек - според неговата "любовна азбука" - в състояние ли е да има "възможна любов"?

п.с. още малко бонус-инфо: Луната и Венера са в секстил помежду си и едновременно са в квинконкс със Сатурн - тоест трите планети заедно образуват фигурата Йод.

п.п.с. това е една от най-интересните карти, които съм виждала, защото този мъж на практика няма тригони и квадратури в картата си - само съвпади, опозиции, секстили и квинконкси.

varnencheto
почетен член

Re: нептунов пример
    #1566741 - 25.12.2006 08:34 [Re: Лилит]

ХА...КАТО МЕН...:)

--------------------
Слънце във Водолей
Асцедент Скорпион
Сатурн в Овен

nikol33
член
**

#1573689 - 01.01.2007 12:43 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Бих казала, че не само не видях сдържаност в него, ами дори беше разбил на пух и прах моята резервираност, която да се чуди човек от къде я вадя, нали? Като нямам такъв аспект в картата си към Венера
или управител на седми или осми, нито пък в пети?

Кое е по-важно? Действието на
аспекта или на знака, в който е разположена планетата.

При една Венера в телец, и 100 Сатурна насреща да блеснат, не биха угасили силния сексуален темперамент,
в интерес на истината тази Венера обичаше да прави
такива изказвания "Ние сме верни в изневерите си"

Значи да си започнем от това, в какъв знак е разположена Венера, какви са качествата й там в този знак?

Това в подкрепа на твоя довод за опозицията Сатурн / Венера и мита, че тези хора са сдържани.

Честита Нова година, на всички които четат и пишат във форума :-)

По въпроса с Венерка,исках да вметна че действително е важно в какъв знак е Вени а също толкова е важно и какви аспекти има, защото аз имам Вени в стрелец и мога да обичам и да се влюбвам мноооого страстно и силно, такъв силен огън бушува в мен,чееее .....
в същото време същата Венерка има секстил с Уран и опозиция със Сатурн и има такава борба за сигурност от една страна и свобода от друга страна. Мога да бъда много сдържана и студена... а понякога изобщо не успявам да овладея чувствата и емоциите си..спрямо обекта в който съм влюбена..
Според мен - в крайна сметка човек има свободна воля и сам решава - какво да прояви от картата си, във всеки един случай зависи и от това как те предизвиква отсрещтната страна ...най-вече...

meduza gorgona
член

Регистриран: 21.06.2009
    #2402162 - 21.06.2009 17:07 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

Очевидно, что такое разнообразие характеристик для каждого положения должно подчиняться какой-то схеме, системе.

Точно така и тук във форума, някъде бях изписала в общи линии нещата, на които се подчинява.

Прави ми впечатление обаче един огромен пропуск в тази статия - никъде не е направен синтез по елементи в партньорския хорокоп.

И друго може да има квадратури в синастрията между планетите, но други неща да ги компенсират.

Не съм срещала книга по синастрия, която да показва компенсаторните фактори.

Моето мнение е, че за да се направи една добра синастрия, трябва да се познава астрологията из основи!

Защото с един човек може всичко да е прекрасно синастрично или да изглежда така, но ако в наталния хороскоп има указания за два брака, то при прогностика това непременно ще е отразено като период, ако е минал този период - раздяла и втори брак няма да има!

Никой не взима предвид динамиката на времето. Не може само статично да се разглеждат нещата, още повече когато това касае синастрията.

Възможно ли е да бъдат компенсирани много трудни или проблемни синастрични аспекти като например квадратури между Луни и Слънца,квадратури на Луна с Марс или Плутон?

ШехерезадаМодератор
Anima

#2405608 - 25.06.2009 20:19 [Re: meduza gorgona]

Квадратурата между светилата може ли да ранява ?

За мен е възможно да бъдат съвместими квадратури между Слънце и Луна и Луна и Слънце, но просто квадратурата изисква време, да се опознаят партньорите - връзката не става веднага.

Но за мен знаците на Луните винаги са били много важни, за съвместното съжителство. И квадратурите между Слънцата не винаги могат да се компенсират с нещо.

Относно другите аспекти - да, компенсаторни аспекти има, но нещата са много относителни така поставени като въпрос. Трябва преди това да се разгледат двата хороскопа, да се анализират партньорите кой от какво има нужда, кой как може да задоволи нужните на другия и може ли и мн.други.

--------------------
is to create it !

meduza gorgona
член

#2405746 - 25.06.2009 22:09 [Re: Шехерезада]

Аройо пише че хора с квадрат между светилата (при наличие на много други хармонични аспекти)може да имат дългогодишни връзки и да бъдат прекрасни любовници,но не могат да живеят заедно.

meduza gorgona
член

#2405778 - 25.06.2009 22:29 [Re: Шехерезада]

Не видях(дано не съм пропуснала нещо)някъде да е споменато домовото разположение на планетите в синастричната карта.Според по знаещите от мене този фактор има ли тежест и значение.

10.01
член

Регистриран: 12.09.2008
    #2440837 - 11.08.2009 20:32 [Re: meduza gorgona]

За Медузка Горгона ,
скоро ми се наложи да направя синастрия, която на мен лично ми отговори на въпроса, който задаваш ти, за компенсациите и домовото разположение. Женската карта - всички планети без Луна са разположени в източно полу-кълбо; опозиция Луна-Венера (недолюбван от мен аспект и за мъжка и женска карта). Мъжката карта - всички планети в западно полу-кълбо без Нептун. В мъжката карта липсват планети във Водната стихия (5 са във Въздух), в женската липсват във Въздушната (4 във Вода, плюс Меркурий в Огън в съвпад с Нептун). Слънцата им са на разстояние 153 град. аз съм забелязала,че и куинконсът е почти толкова труден колкото квадрата (просто не е толкова агресивен аспект, енергиите не се изразяват буквално, битките се водят повече чрез манипулации,а не открити скандали). В тази синастрия, обаче картите се допълват прекрасно, все едно се намести пъзел, активираха се и на двата партньора 1-7 дом. И аз отчитайки и останалите фактори естествено в натала, "предричам":) една връзка, която ще покаже и на двамата, какво е да живееш във връзка едновременно и със себе си и с другия. Взаимоотношенията им са доста дълги, доколкото знам 8 години вече... но тази синастрия просто ме изуми, все едно ми показа, защо съществуват трудните аспекти в натала, събрани с нечии други тежки аспекти се образува цяла нова единна и то много силна карта.

10.01
член

#2440841 - 11.08.2009 20:45 [Re: meduza gorgona]

Но все пак единственият аспект, който за мен дава постоянни скандали и препирни е квадрат Луни, въпреки, че при еднакви асц или до 1 знак разлика асц, партньорите имат доста сходен начин на възприемане на "случването на живота" и това доста помага, но за всекидневен ритъм на живота и чисти битовизми Луните са най-важни. За професионални отношения Марс поема ритмиката и разпределянето на енергията и задачите

ШехерезадаМодератор
Anima

#2443217 - 15.08.2009 14:09 [Re: 10.01]

Какво влагаш в смисъла на "трудните аспекти в натала, събрани с нечии други тежки аспекти" ? Изобщо, каква е разликата между двете - труден аспект и тежък?

--------------------
is to create it !

10.01
член

#2444377 - 18.08.2009 11:17 [Re: Шехерезада]

Няма разлика, поне за мен, труден=тежък , класическите тежки аспекти - опозиция, квадрат, те поне се усещат от всеки роден на планетата, другите минорни аспекти като обертоновете в музиката и полутоновете в рисуването, все са си там, но не могат да бъдат ясно рационално отчетени без тренировки. Но имах предвид,(явно не се доуточних,извинявам се), че в натала една Луна в опозе с Венера и Сатурн квадрат към двете си е тежка комбинация,но в синастрията, при Венера в 1 дом, Луна в 7 и Сатурн в съвпад с MC, някак става по ясно,защо кармично е била нужна такава комбинация в натала. Това исках да кажа на Медуза Горгона, че има компенсации и домовото разпределяне е изключително важно.

ШехерезадаМодератор
Anima

#2445555 - 19.08.2009 23:17 [Re: 10.01]

Цитат:

За професионални отношения Марс поема ритмиката и разпределянето на енергията и задачите

А Сатурните?

--------------------
is to create it !

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2445564 - 19.08.2009 23:26 [Re: карамфилка]

Цитат:

Здравейте приятели !Бих искала да знам повече за аспектите при синастрията според ,които една любовна няма шанс !Казвали са ми ,че ако композитната Венера е в 12 дом- любов има ,но тя не се проявява в материалния свят - в смисъл връзката остава тайна .Интересно ми е при синастриите кои са тези проклети аспекти - Плутон към Луната ли ????За опозицията на Венерите знам че не е невъзможно ,но кое обрича любовта се питам ...сега навлизам в изучаването на синастриите и затова не съм много наясно -бихте ли ми подарили зрънце знание??

Няма такова нещо като невъзможна любов
Всичко зависи от това колко е силна любовта ти.

--------------------
Истината е за всички!

10.01
член

#2446158 - 20.08.2009 21:06 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

За професионални отношения Марс поема ритмиката и разпределянето на енергията и задачите

А Сатурните?

Въпросът ти, Шехерезада ме хвърли в лек смут и не толкова лек размисъл . Никога не съм отчитала Сатурн за важна планета именно при професионалните отношения. Сатурн в една синастрия, дава силно натоварена лична връзка, с дългосрочна перспектива. За мен Сатурн винаги е била грешно оценена планета, винаги съм твърдяла, че Сатурн не е носител на „Голямото зло”. Да е способен човек, да се ограничава, контролира и да „изкристализира” мисъл-форми и да постигне концентрация, каквато дава само Сатурн, именно това е което ни разграничава от животните и ни прави хора (не случайно Луната „управлява” минералния и животинския свят). Проблемът за мен се явява в това, че при активизиране на Сатурн винаги има едно усещане за дълг, „чувство на отговорност”, с което хората могат да злоупотребят. Веднъж да изживях комбинацията Марс-Сатурн („работодателят” ми имаше точен съвпад на Сатурн с моя Марс) и бях ужасена. Сатурн е най-силната планета в натала ми, но въпреки това ми дойде в повече, така и не успях да активирам неговия в положителна насока, а като краен резултат той започна да изпитва силно непрофесионално влечение към мен. И това се оказа сложна лична, а не професионална връзка. Всъщност не мога да ти дам отговор на въпроса, за мен Сатурн появи ли се, ще се учат важни кармични уроци, докато при добре аспектирани Марсове, Венери и Слънца се получава един добре работещ ритмичен и хармоничен колектив.

WilloW22
абсолютно ориентирана

Регистриран: 12.06.2012
    #2915783 - 12.06.2012 22:32 [Re: карамфилка]

Цитат:

Ако по време на запознанството или първият интимен контакт е имало транзит на Сатурн или мидпойнт Сатурн/Юпитер, Сатурн/Хирон в квадрат, куинконкс, опозиция или контрапаралел към транзитен или рожден Хирон или Юпитер на единия или и на двамата партньори, връзката няма да има бъдеще, ще завърши с разбито сърце/а или грозно и безславно.
За да има бъдеще една връзка, двамата трябва да са се срещнали при така наречените Пепеляшкови транзити: транзитен Хирон в съвпад, тригон, куинконкс, тригон, паралел или контрапаралел към рождени Венера, Юпитер, Нептун, Слънце или Плутон, и/или транзити на Юпитер, Нептун или Плутон към рожден Хирон (съвпад, тригон, куинконкс, тригон, паралел или контрапаралел).
Невъзможна любов може да предизвикат интераспекти на Юнона със сексуални или романтични планети на другия партньор. Юнона управлява: сексуален магнетизъм, съблазън, случайни запознанства, желание, сексуално привличане, секс без емоционално обвързване, измама, илюзия и самозаблуда, пристрастеност, манипулация, невярност, егоизъм, неспазени обещания, нарцисизъм. Аспектите на Юнона както в рождена карта, така и в комбинираната карта, винаги са сексуални, с малки изключения. При аспект със сексуална планета на партньора - Венера, Марс или Плутон се създвава Супер Сексуална Свръзка, която може да донесе илюзия за влюбване, но не е нищо друго, освен интензивно сексуално привличане и нужда. Още по-акцентирано е това при интераспект с романтична планета на партньора: Венера, Нептун или Хирон. Партньорът, който участва с романтична планета в интераспекта, може да се чувства омагьосан и запленен, но това не е друго, а омаята на Юнона, която е непостоянна и бързо губи интерес. Така Юноновата личност бързо може да загуби интерес и да продължи безучастно по пътя си, оставяйки партньора си с разбити илюзии и сърце.
За да се прецени дали една връзка е с бъдеще или не, трябва да се имат предвид картата на запознанството, картата на първият интимен контакт и цялостната планетарна геометрия в комбинираната карта. Но все пак датата на първата среща има решаващо значение изобщо за някакво развитие на отношенията.

WilloW22
абсолютно ориентирана

#2915784 - 12.06.2012 22:33 [Re: карамфилка]

Цитат:

Ако по време на запознанството или първият интимен контакт е имало транзит на Сатурн или мидпойнт Сатурн/Юпитер, Сатурн/Хирон в квадрат, куинконкс, опозиция или контрапаралел към транзитен или рожден Хирон или Юпитер на единия или и на двамата партньори, връзката няма да има бъдеще, ще завърши с разбито сърце/а или грозно и безславно.
За да има бъдеще една връзка, двамата трябва да са се срещнали при така наречените Пепеляшкови транзити: транзитен Хирон в съвпад, тригон, куинконкс, тригон, паралел или контрапаралел към рождени Венера, Юпитер, Нептун, Слънце или Плутон, и/или транзити на Юпитер, Нептун или Плутон към рожден Хирон (съвпад, тригон, куинконкс, тригон, паралел или контрапаралел).
Невъзможна любов може да предизвикат интераспекти на Юнона със сексуални или романтични планети на другия партньор. Юнона управлява: сексуален магнетизъм, съблазън, случайни запознанства, желание, сексуално привличане, секс без емоционално обвързване, измама, илюзия и самозаблуда, пристрастеност, манипулация, невярност, егоизъм, неспазени обещания, нарцисизъм. Аспектите на Юнона както в рождена карта, така и в комбинираната карта, винаги са сексуални, с малки изключения. При аспект със сексуална планета на партньора - Венера, Марс или Плутон се създвава Супер Сексуална Свръзка, която може да донесе илюзия за влюбване, но не е нищо друго, освен интензивно сексуално привличане и нужда. Още по-акцентирано е това при интераспект с романтична планета на партньора: Венера, Нептун или Хирон. Партньорът, който участва с романтична планета в интераспекта, може да се чувства омагьосан и запленен, но това не е друго, а омаята на Юнона, която е непостоянна и бързо губи интерес. Така Юноновата личност бързо може да загуби интерес и да продължи безучастно по пътя си, оставяйки партньора си с разбити илюзии и сърце.
За да се прецени дали една връзка е с бъдеще или не, трябва да се имат предвид картата на запознанството, картата на първият интимен контакт и цялостната планетарна геометрия в комбинираната карта. Но все пак датата на първата среща има решаващо значение изобщо за някакво развитие на отношенията.

ШехерезадаМодератор
Anima

#2920965 - 25.06.2012 03:47 [Re: WilloW22]

Здравей, досещам се кой си.
Представи си само следната картинка - месец след срещата транзитен Сатурн ударя пети дом или прави квадратура към натална Венера. От тук нататък се съмнявам, че който и да било аспект или мидпойнт, та ако ще и Пепеляшков ще спаси връзката. Или пък след две години - дирекция на Уран към остта АСЦ/ДСЦ? И ако в наталната карта няма обещание за стабилна връзка, ако ще и в най-подходящия ден да са се срещнали, такава не би се образувала, какво остава да оцелеят мидпоинтите и обещанията им ...

Така стоят нещата на практика. Всичко е в правилното разчитане на наталната карта и ключът е във висшия пилотаж на прогностиката.

--------------------
is to create it !

WilloW22
абсолютно ориентирана

#2921036 - 25.06.2012 13:20 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Здравей, досещам се кой си.
Представи си само следната картинка - месец след срещата транзитен Сатурн ударя пети дом или прави квадратура към натална Венера. От тук нататък се съмнявам, че който и да било аспект или мидпойнт, та ако ще и Пепеляшков ще спаси връзката. Или пък след две години - дирекция на Уран към остта АСЦ/ДСЦ? И ако в наталната карта няма обещание за стабилна връзка, ако ще и в най-подходящия ден да са се срещнали, такава не би се образувала, какво остава да оцелеят мидпоинтите и обещанията им ...

Така стоят нещата на практика. Всичко е в правилното разчитане на наталната карта и ключът е във висшия пилотаж на прогностиката.

Здравей и ти!
Казвам се Кирилина, за да няма недоразумения.
В наталната карта може да се види повече или по-малко късмет, но слава богу, господ, или вселената, или някой/нещо с друго име, е бил благосклонен и ни е оставил възможността да се радваме на няколко Пепеляшкови транзита, които могат да ни донесат късмет във всяко начинание. Само обаче ако не са помрачени от неблагоприятен транзит на Сатурн или Сат/Юп или Сат/Хи ср. точки, най-вече към рожден Хирон и Юпитер, но за предпочитане е да са незасегнати и рождени Венера и Нептун. Слънцето и Земята в натала също не трябва да търпят горе цитираните транзити. Независимо от многото условности, все пак има няколко периода в жинота на всеки от нас, когато късметът каца на рамото ни и имаме шанс да намерим това, което търсим. Трябва обаче много да внимаваме в обратния случай, когато Сатурнови транзити привличат към нас неподходящи хора. Връзка, започнала под Сатурнов транзит е обречена на провал и безсмислено похабяване на години от живота ни. Би било много тъжно единствено в рождената ни карта да се крие ключът към щастието и успеха. Нашите провали идват всъщност от незнанието кои са нашите Пепеляшкови и нашите Черни цикли. Това не е мое и не е вчерашно откритие, но не спирам да се убеждавам в ефикасността на тези правила. В крайна сметка всеки може да пробва и да се убеди сам за себе си. За да имаме обаче представа кога са тези периоди, трябва да имаме предвид гео дължините и деклинациите и хелио дължините и ширините.

WilloW22
абсолютно ориентирана

#2931804 - 02.08.2012 15:17 [Re: карамфилка]

Цитат:

правил ли си хороскоп ???Какво казват звездите???
Може би просто не сте успели да се справите с предизвикателствата им!

Напрегнатите аспекти между двете Венери в синастрията показват, че стиловете, вкусовете и чувството за хумор са в дисхармония. Борбата за надмощие е показана от други аспекти.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13202

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.091 seconds in which 0.048 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.