ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1
net
неориентиран

Регистриран: 04.11.2006
Моля помогнете!
    #1501669 - 04.11.2006 16:43

Здравейте,

Опитах се да инсталирам един D-link DBT-122 USB адаптор на десктоп, но се оказа, че след инсталиране, не може да се установи връзка по никакъв начин с мобилен телефон, телефона се вижда от компа но не може да установи връзка, иконата с усб-мрежовата връзка е с кръстче и статус network cable unplugged.
При инсталацията странно защо се изисква при включен комп да се вкара адаптора в усб порта на компа, това дали може да повреди дъното от токов удар евентуално?

Значи като вкарам адаптора в USB порта на компа, WIn-а автоматично стартира found new harware wizard...и оттам инсталвам драйверите от оригиналното си ди на адаптора, но не тръгва...
Другия метод който е описан в книжката към адаптора е че без да се ключва адаптора се инсталва от сиди то драйверите и софтуерите на адаптора и в един момент от инсталването се иска да се вкара адаптора в порта но...при включен компютър... което е кофти за компа... пише че може и да не се включва и да се продължи с инсталацията но като се инсталира всичко, не знам но исталацията се оказа над 10 минути...при рестарт със включен адаптор, ми дава че мрежовия кабел не е свързан - тоест иконката с двата компа в систрея е със кръстче и не може да се включи, иначе в систрея си стои иконката на усб-то като може да се активира и вижда и телефона Sony Ericsson K 750 i, телефона също вижда компа, даже прибавих компа във списъка с разрешените у-ва в телефона със съответната парола...единствения проблем е че когато се опитам от телефона да се свържа с компа ми дава:
Error establishing connection... try again?
Същата история е и когато от компа се опитвам да се вържа към телефона... много странно, аз точно от такива инсталационни опасения взех по марковия и по скъп D link адаптор, но се оказа, че не ще засега да стане...

Редактирано от net (04.11.2006 17:14)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Моля помогнете!
    #1503439 - 06.11.2006 10:57 [Re: net]

Цитат:

Опитах се да инсталирам един D-link DBT-122 USB адаптор на десктоп

Не става много ясно как на десктоп, ама нейсе. И не е от най-марковите...
До колкото разбирам, имаш Data кабел за връзка на телефона към компютъра. Ако е така, вариантите са няколко. Най-тъпият вариант е кабелът да изисква USB 2.0, а портът, към който го включваш, да е 1.1
Виж кои портове са 2.0 стандарт и пробвай с тях (обикновено това са допълнителните портове, които са по-надолу). Ако дъното ти е ново, би трябвало да няма стари портове...
Друг възможен вариант е в софтуера. Драйверът прави виртуален COM порт, който прави възможна серийната връзка през порта на телефона. Някои софтуери упорито си държат на връзка през COM1 или COM2 докато изрично не им се каже, че портът е друг. А някои по-стари версии изобщо нямат идея за други портове. Изтегли си най-новата версия.

USB позволява Hot plug, което ще рече, че не е нужно да се изключва компютъра при включване и изключване на съответното устройство. Няма опастност от токов удар или повреда. Дори много устройства изискват започване на инсталация на драйверите с изключенкабел и чак когато инсталационният софтуер поиска, се включва кабелът.

Препоръка:
Деинсталирай всичко, което се отнася за кабела на телефона - и драйвери, и софтуер. Провери кои USB портове на компютъра ти какъв стандарт поддържат и ползвай този, който е по 2.0 стандарт. Включи кабела бе да е вързан към телефона и инсталирай драйверите с автоматичния инсталатор на Windows. Включи кабелът към телефона и остави Windows да инсталира неговите драйвери. Стартирай сетъпа от диска и инсталирай софтуера. Рестартирай компютъра с изключен кабел. След като зареди ОС, включи кабела към компа и телефона. Стартирай програмата за достъп до телефона. Ако тя не намира свързан телефон, провери към кой порт се обръща, за да го търси - това обикновено е в меню от сорта на Tools, а в него нещо подобно на Properties или Preferences. Ако имаш възможност за избор, различна от СОМ1 и СОМ2, опитай с нея. Много е вероятно да е нещо от сорта на СОМ5 (например), като може и да е пояснено, че това е виртуален или USB към сериен порт. Ако всичко до тук не ти свърши работа, влез в сайта на производителя на телефона и си изтегли най-новата версия на драйвери и софтуер за твоя модел.
Аз имах подобен проблем с един Samsung, който упорито отказваше да сваля снимките от телефона, докато не му дръпнах последния софтуер...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Нерегистриран

#1503615 - 06.11.2006 12:42 [Re: Цецо]

Цецо, благодаря ти за подробните обяснения, аз имам кабел за телефона, но понеже го изтървах на земята, и сега не смея да го свържа към компа директно, и затова си купих този безжичен блутуд адаптер, явно проблема идва от това, че когато ми поиска в даден момент от инсталацията на драйверите да вкарам блутуд адаптера в усб порта на компа, аз не го правя, но щом вече втори човек ми казва, че няма проблеми и няма риск да се повреди дъното, ще пробвам да спазя инструкциите, иначе явно няма да стане...

kalata
atalak

Регистриран: 14.01.2004
От: -····-····
    #1504988 - 07.11.2006 09:37 [Re: net]

pорови малко в нета има бая инструкции за подкарване на БТ под сп1 и сп2... проблема най-често е че ХР-то има вградени драйвери които не бачкат, но глупака си ги слага тях.

--------------------
мумията се....

Glaurung
разкъсван между себе си

Регистриран: 13.05.2005
От: някъде там
    #1506579 - 08.11.2006 09:45 [Re: Анонимен]

Тъй като става въпрос за Bluetooth, една малко недовършена технология има още някой неща, които трябва да провериш.
Дали когато засичаш от компютъра телефона, на телефона е включен Bluetooth-а. Дали е разрешено от телефона да има достъп компютъра. И обратно дали от компютъра има разрешение и достъп телефона. Въпроса е веднъж да установиш връзката между двете устройства. След това се предполага че и при последващот ползване няма да има нужда отново да го настройваш. Провери и дали Bluetooth-а на телефона работи, примерно с друг телефон, дали ще можеш да осъществиш връзка.
Пробвай , ако имаш възможност и друг телефон да се опиташ да свържеш към компютъра.

--------------------
Окъпах се в бездните на хаоса, летях до началото на времето и сега търся края ! Играх си с огньовете на боговете, подигравах им се, мамех ги и живеех волно. Какво друго мога да поискам аз сега ?

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1200

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.