ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1

Нерегистриран

bolno garlo
    #1216704 - 05.04.2006 05:35

D-re neka zapo4na ot po preden plan.Kato malak boleduvah ot plevmonii vsqka godina kato te zapo4vaha ot garloto,gnoina angina i eto ti plevmoniqta.Tqh ve4e gi izrastnah i ostana problema s garloto i anginite.Poradi 4estoto mi zabolqvane ot slivicite mi tova se prevarna v hroni4o zabolqvane,i se naloji da gi premahnat v Plovdiv.Vapreki tova sega vse po 4esto me boli garloto.Po4vam da piq vsqkakvi hap4eta,minava mi garloto i po4vam da ka6lqm ujasno i sledvat antibioticite.Ot tqh se 4uvstvam ve4e ujasno izto6ten vapreki priemaneto na vitamini.Vsi4ko zapo4va ot garloto-ne piq gazirano i studeno i pak me zabolqva-no ne mislq 4e imam i alergiq.Prosto ako mojete da me posavetvate kakvi merki da predpriemam ili nqkakvi lekarstva.PREDVARITELNO VI BLAGODARQ!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
От: Варна
Re: bolno garlo
    #1218949 - 06.04.2006 17:02 [Re: Анонимен]

ще ти кажа как лекувам детето си от малко,пък и всички в къщи- с прополис.Не само че лекува, но и засилва имунната система(която антибиотиците разбиват)Детето израстна без да боледува от настинки, но всяка пролет и есен и давах прополис по няколко седмици профилактично.
пият се по 30-40 капки (за голям човек, а за деца над 2 г.капка на килограм,но не се притеснявай няма опастност от предозиране)3 пъти на ден на гладно (или само сутрин но повечко)30% разтвор на прополис с малко вода и малко мед.Даже е по-добре да се прави гъргара и да го пиеш.
В аптеките продават пчелен клей, но е по-слаб.Аз си го приготвям сама: 30 гр прополис от пчеларите на пазара нарязвам(преди това за малко във фризера)и заливам с 100 гр 95 % спирт.Стои на тъмно и хладно, а всеки ден енергично разклащам.След 1 седмица прецеждам през 2 слоя марля и е готов.Даже си правя по 3 дози наведнъж.Може да го пиеш няколко седмици и после да починеш 10 -20 дни и пак.Но не го пий цяла година а поне 4-5 месеца общо си почивай.
Желая ти успех! А ако имаш проблеми с венците и те ще се оправят от прополиса!Пием го при всякакви настинки и грип.

Нерегистриран

#1235138 - 21.04.2006 13:51 [Re: Анонимен]

Имам подобен опит с гърлото. И моите сливици са извадени навремето. Не пропусках пролет и есен, без да се разболея. Стигнах дотам, че само като усетя болка в гърлото, веднага вземах антибиотик, за да съм рахат. Но откакто преди 5-6 години попаднах на "Респивакс" (две кутийки по 6 лв., след 6 месеца още 2 кутии - не е хомеопатичен препарат, има го навсякъде по аптеките по около 6 лв. кутията) - не съм имал вече нито веднъж нужда от антибиотици. Усещам как вирусът ме атакува, изтърпявам точно 2 денонощия, след което подготвената ми от респивакса имунна система сработва и се справя с атаката. Преди няколко дни пък попаднах на хомеопатичните лекарства. С тях няма нужда да търпиш и въпросните 2 дни. При остра болка в гърлото - веднага "Хомеожен-9" за три лева и нещо от хомеопатична аптека. При мен от много силната и остра болка в гърлото (раздираща при кихане, с трудно преглъщане) не остана и следа след 12 часа прием на "Хомеожен-9". За да не слезе след това в гърдите (или да пресечеш очертаващата се кашлица) - "Парагрип" (към 3.60 лв. кутията). За профилактика или при първи признаци, че се разболяваш - "Осцилококцинум" (около 5 лв. за 6 дози). Също го изпробвах и съм доволен. Иначе можеш да се лекуваш например с парацетамол плюс аналгин, но те няма да спрат кашлицата, пък и натоварват организма. Тази хомеопатия ми е абсолютно нова, но като видях как действат първите няколко препарата, които опитах, вчера отидох в една книжарница на "Хеликон" и си купих един дебел справочник за различните хомеопатични монопрепарати. Струва 33 лева, но дава изключително изчерпателна информация - снощи го четох до 2 часа през нощта. Отваря очите за много неща. Като обобщение - първият ми контакт с хомеопатията е насърчителен. Днес си взех още няколко монопрепарата, които ме заинтересуваха (достатъчно евтини са - по два лева и нещо) - и ми е интересно как ще се развият нещата.

shenevski
неориентиран

Регистриран: 11.03.2006
    #1245252 - 01.05.2006 13:44 [Re: Optimistkata]

И аз ще похваля клеевата тинктура. Дъщеря ми (3 годишна) се скъсваше да боледува, докато не научих за клеевата тинктура(прополис, разреден в 95-градусов спирт). Започнах от 1 месец да й давам веднъж дневно профилактично, а когато усетя че настива, увеличавам приема на 3 пъти. Мога да се похваля, че досега изкара само хрема за 2 дни, която бързо утихна, а не както преди, хремата да премине в кашлица, а след това антибиотици.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
    #1246188 - 02.05.2006 13:08 [Re: Анонимен]

трябва да ви се предпише конституционално лечение
има дадени координати на колеги в форума изберете си и ги посетете

Нерегистриран

Re: bolno garlo MOLBA
    #1440712 - 24.09.2006 21:41 [Re: shenevski]

Здравейте! И аз напоследък имам проблеми с гърлото и по точно нагоре по канала към носа (но не много нагоре). Преди време ми влезе троха, и при опитите си да я изкашлям и след това за да съм сигурен че е излязла доста кашлях насила и явно съм го раздразнил доста. Сега го усещам като възпалено, но не се вижда какво е, защото е нагоре. Като прегълъщам и гледам да се изкашлям го раздразвам пак леко, а като спя, на сутринта ми се е успокоило и не го усещам толкова. Въпросът ми е какво да предприема.
Сега пия Arsenicum Album 9, Хомеожен 9 и Мултитабс.
Правилно ли е? Вече 5 дни минаха, но няма голям ефект. Пак кашлям по-малко и усещам че някъде нагоре имам леко възпаление, което ме дразни, засега не много.
Ако има лекари специалисти, какво биха ми препоръчали да предприема.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
    #1449349 - 30.09.2006 00:05 [Re: Анонимен]

еми вие пиете една каша от препарати, как очаквате да има ефект който и да е от тях?
според мен , щом болакат е започнала от травма на лигавицата в резултат от одраскване с твърд хляб-арника ще свърши работа

pelanide
доволен

Регистриран: 09.10.2006
От: София
    #1462754 - 09.10.2006 16:09 [Re: Анонимен]

Колко дълго може да се приема клеевта тинктура? Аз я давам на сина си, който е на 3г.,вече 1 месец? Миналата година от хрема, кашлица и т.п., стигнахме до тежък отит. Затова искам тази година да го предпазя от всичко това.

Нерегистриран

#1474362 - 17.10.2006 18:32 [Re: Анонимен]

Мисля, че трябва да пиеш греена ракия в такива случаи - помага много. Мажи си гърлото с разтвор от пчелен клей и спирт.Спортувай много и никакви антибиотици! Те не ти помагат! Закалявай се и излизай по-често навън и през зимата. Хубаво е !

Нерегистриран

#1506603 - 08.11.2006 10:04 [Re: pelanide]

може да се дава 2-3 месеца или дори 4-5 ,но после поне един месец почивка.Аз давах да детето си като малко по 2-3 месеца есен и по 2-3 месеца пролет профилактично. А ако се разболее по друго време пак по няколко дни, но то почти не се разболяваше

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 5043

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.241 seconds in which 0.224 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.