ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Съвети

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
sweefty
луда

Регистриран: 13.08.2004
шофьорски изпит
    #1533629 - 30.11.2006 19:21

Хора, моля ви дайте ми съветчета какво (не)трябва да правя на шофьорския изпит (за кормуването става дума). Кака протича? Много съм му се панирала, споделете как е и на какво може да ме скъсат?

--------------------
Не оцеляват най-умните и най-силните, а тези които се приспособяват!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
Re: шофьорски изпит
    #1533642 - 30.11.2006 19:28 [Re: sweefty]

не се панирай,на първо място.
не карай много бавно,но и не бързай - трябва да имаш време да реагираш на командите
късат те ако ти се намесят, не спреш на червено или на знак "стоп" или пък не пропуснеш пешеходец. или ако направиш няколко по-маловажни грешки.
мен лично ме късат два пъти вече...имам чувството,че като видят,че си карам уверено,нарочно ми правят предизвикателства. така че-лекичко,полекичко,спокойно и не се прави на голяма шофьорка(дори и да си).

sweefty
луда

Регистриран: 13.08.2004
    #1533684 - 30.11.2006 20:14 [Re: sweefty]

ами аз по принцип не съм с много голямо самочувствие, а и не карам идеално, но май най-вече ме притеснява факта, че съм млада и съм жена, а това са ми казвали, че е комбинацията, която повечето ДАИ-аджий ненавиждат

--------------------
Не оцеляват най-умните и най-силните, а тези които се приспособяват!

Дудинка
пумпал

Регистриран: 11.06.2002
От: ТатарПазар
    #1534315 - 01.12.2006 10:28 [Re: sweefty]

не пресичай на червено, не завивай в насрещното
и най-вече не забравяй, че се тръгва на първа

за останалото ще ти кажа след 20 декември

--------------------
Работи сякаш не се нуждаеш от пари. Танцувай сякаш никой не те гледа. Пей сякаш никой не те слуша. Живей така сякаш на земята е рай! Може да няма друг.

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #1534331 - 01.12.2006 10:36 [Re: Дудинка]

И аз да добавя
- внимание при еднопосочните - левият завой задължително от най-лявата част на пътя.
- при липса на видимост - задължително намалете или спрете и пълзете по пътя, докато видите страничните платна. Говоря примерно за сгради отляво и отдясно, които не ви позволяват да виждате пътя.
- При "лежащи полицаи" минавай на 1-ва.
- При завоите, когато сте без предимство спрямо насрещно идващите - заставате в средата на пътя и изчаквате до последно. Ако е натоварено движението и има 1-2 автомобила преди вас да чакат - хич не навлизайте в кръстовището.
- Пешеходците винаги с предимство, дори и да не са на пешеходна пътека. Изчаквайте ги - дори само да имат идея, че ще минават..
- При червен светофар не пресичайте СТОП-линията. Това се води за "опит за минаване на червено" и пак сте скъсани.

Това са неща, за които знам, че се къса. Аз съм на поправка мисля другата седмица.. Пък - каквото сабя покаже Мен ме скъсаха по точка 4

- Aaaaaaaaaa и още нещо, което от разсеяност може да се забрави: Колан, огледала, ръчна спирачка и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО фарове Аз по принцип никога не съм забравяла някое от тях, ама на самия изпит за малко да тръгна на ръчна Просто от притеснение понякога може да се оплетеш излишно

Дудинка
пумпал

#1534414 - 01.12.2006 11:20 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

:)

- При "лежащи полицаи" минавай на 1-ва.

не съм съгласна
аз знма че се минава на 2-ра пък и си има знак + знака за ограничиене на скороста /20km/, но не мога да го намера

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #1534435 - 01.12.2006 11:26 [Re: Дудинка]

Ъъъъъъъъ знакът какво общо има? Че има знак - има.

Говоря за самото 'прескачане' на неравностите КОлкото е по-ниска скоростта, толкова по-малко ще разбиваш колата. Правилото е много простичко: колкото е по-голямо препятствието, толкова по-ниска е предавката

Но всеки сам си преценява, аз си дадох мнението, това сме го комуникирали с инструктора и е негов съвет.

Дудинка
пумпал

#1534451 - 01.12.2006 11:38 [Re: MyPa TpuO]

аз ги взимам на 2-ра

--------------------
Работи сякаш не се нуждаеш от пари. Танцувай сякаш никой не те гледа. Пей сякаш никой не те слуша. Живей така сякаш на земята е рай! Може да няма друг.

Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
    #1534685 - 01.12.2006 14:15 [Re: sweefty]

Цитат:

че съм млада и съм жена, а това са ми казвали, че е комбинацията, която повечето ДАИ-аджий ненавиждат

това го разбрах от опит (не само личен) ДГД

Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
    #1534772 - 01.12.2006 15:27 [Re: sweefty]

здравей.другите са ти дали добри съвети.ако не се притесниш определено ще ти е много по-лесно. аз го взех изпита от 2-я път и да ти кажа честно по лично моя преценка всичко зависи от това как ще се разберат изпитващия и твоя инструктор. лично мнение - от първия път много рядко го дават. могат да те скъсат за всичко,дори и за знак който го няма.
при мен първия път беше ад,валеше силен дъжд, аз бях първа и трябваше да изкарам колата от място което беше с наклон и много близо отпред и отзад имаше 2 коли. да не говорим че в този дъжд в страничните огледала нищо не се вижда. общо взето изпита протича по следния начин: караш поне през 2-3 кръстовища където правиш леви и десни завои, прави се 1 обратен завой след което минаваш през малки улички т.е. нерегулирани кръстовища. накрая правиш 1 паркиране назад,успоредно или перпендикулярно.първия изпитващ беше ужасен, командите му бяха от рода на от светофара надясно и после пак надясно а това второто надясно обикновено са забранени улички. втория път човека даваше много точни команди ама на мен ми беше много притеснено пак.от всички които бяхме на изпит докато аз мина 1-2 само го бяха взели.
успех на изпита!
успех на изпита

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12808

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.