ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Съвети

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
sweefty
луда

Регистриран: 13.08.2004
шофьорски изпит
    #1533629 - 30.11.2006 19:21

Хора, моля ви дайте ми съветчета какво (не)трябва да правя на шофьорския изпит (за кормуването става дума). Кака протича? Много съм му се панирала, споделете как е и на какво може да ме скъсат?

--------------------
Не оцеляват най-умните и най-силните, а тези които се приспособяват!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
alice
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
Re: шофьорски изпит
    #1533642 - 30.11.2006 19:28 [Re: sweefty]

не се панирай,на първо място.
не карай много бавно,но и не бързай - трябва да имаш време да реагираш на командите
късат те ако ти се намесят, не спреш на червено или на знак "стоп" или пък не пропуснеш пешеходец. или ако направиш няколко по-маловажни грешки.
мен лично ме късат два пъти вече...имам чувството,че като видят,че си карам уверено,нарочно ми правят предизвикателства. така че-лекичко,полекичко,спокойно и не се прави на голяма шофьорка(дори и да си).

sweefty
луда

#1533684 - 30.11.2006 20:14 [Re: sweefty]

ами аз по принцип не съм с много голямо самочувствие, а и не карам идеално, но май най-вече ме притеснява факта, че съм млада и съм жена, а това са ми казвали, че е комбинацията, която повечето ДАИ-аджий ненавиждат

--------------------

Дудинка
пумпал

Регистриран: 11.06.2002
От: ТатарПазар
    #1534315 - 01.12.2006 10:28 [Re: sweefty]

не пресичай на червено, не завивай в насрещното
и най-вече не забравяй, че се тръгва на първа

за останалото ще ти кажа след 20 декември

--------------------
Работи сякаш не се нуждаеш от пари. Танцувай сякаш никой не те гледа. Пей сякаш никой не те слуша. Живей така сякаш на земята е рай! Може да няма друг.

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #1534331 - 01.12.2006 10:36 [Re: Дудинка]

И аз да добавя
- внимание при еднопосочните - левият завой задължително от най-лявата част на пътя.
- при липса на видимост - задължително намалете или спрете и пълзете по пътя, докато видите страничните платна. Говоря примерно за сгради отляво и отдясно, които не ви позволяват да виждате пътя.
- При "лежащи полицаи" минавай на 1-ва.
- При завоите, когато сте без предимство спрямо насрещно идващите - заставате в средата на пътя и изчаквате до последно. Ако е натоварено движението и има 1-2 автомобила преди вас да чакат - хич не навлизайте в кръстовището.
- Пешеходците винаги с предимство, дори и да не са на пешеходна пътека. Изчаквайте ги - дори само да имат идея, че ще минават..
- При червен светофар не пресичайте СТОП-линията. Това се води за "опит за минаване на червено" и пак сте скъсани.

Това са неща, за които знам, че се къса. Аз съм на поправка мисля другата седмица.. Пък - каквото сабя покаже Мен ме скъсаха по точка 4

- Aaaaaaaaaa и още нещо, което от разсеяност може да се забрави: Колан, огледала, ръчна спирачка и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО фарове Аз по принцип никога не съм забравяла някое от тях, ама на самия изпит за малко да тръгна на ръчна Просто от притеснение понякога може да се оплетеш излишно

Дудинка
пумпал

#1534414 - 01.12.2006 11:20 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

:)

- При "лежащи полицаи" минавай на 1-ва.

не съм съгласна
аз знма че се минава на 2-ра пък и си има знак + знака за ограничиене на скороста /20km/, но не мога да го намера

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1534435 - 01.12.2006 11:26 [Re: Дудинка]

Ъъъъъъъъ знакът какво общо има? Че има знак - има.

Говоря за самото 'прескачане' на неравностите КОлкото е по-ниска скоростта, толкова по-малко ще разбиваш колата. Правилото е много простичко: колкото е по-голямо препятствието, толкова по-ниска е предавката

Но всеки сам си преценява, аз си дадох мнението, това сме го комуникирали с инструктора и е негов съвет.

Дудинка
пумпал

#1534451 - 01.12.2006 11:38 [Re: MyPa TpuO]

аз ги взимам на 2-ра

--------------------
Работи сякаш не се нуждаеш от пари. Танцувай сякаш никой не те гледа. Пей сякаш никой не те слуша. Живей така сякаш на земята е рай! Може да няма друг.

alice
инат

#1534685 - 01.12.2006 14:15 [Re: sweefty]

Цитат:

че съм млада и съм жена, а това са ми казвали, че е комбинацията, която повечето ДАИ-аджий ненавиждат

това го разбрах от опит (не само личен) ДГД

Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
    #1534772 - 01.12.2006 15:27 [Re: sweefty]

здравей.другите са ти дали добри съвети.ако не се притесниш определено ще ти е много по-лесно. аз го взех изпита от 2-я път и да ти кажа честно по лично моя преценка всичко зависи от това как ще се разберат изпитващия и твоя инструктор. лично мнение - от първия път много рядко го дават. могат да те скъсат за всичко,дори и за знак който го няма.
при мен първия път беше ад,валеше силен дъжд, аз бях първа и трябваше да изкарам колата от място което беше с наклон и много близо отпред и отзад имаше 2 коли. да не говорим че в този дъжд в страничните огледала нищо не се вижда. общо взето изпита протича по следния начин: караш поне през 2-3 кръстовища където правиш леви и десни завои, прави се 1 обратен завой след което минаваш през малки улички т.е. нерегулирани кръстовища. накрая правиш 1 паркиране назад,успоредно или перпендикулярно.първия изпитващ беше ужасен, командите му бяха от рода на от светофара надясно и после пак надясно а това второто надясно обикновено са забранени улички. втория път човека даваше много точни команди ама на мен ми беше много притеснено пак.от всички които бяхме на изпит докато аз мина 1-2 само го бяха взели.
успех на изпита!
успех на изпита

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

sweefty
луда

#1537197 - 03.12.2006 19:46 [Re: sweefty]

аз съм в сряда(06.12.2006)на изпит и после ще споделя дали е имало полза от съветите...Въпреки че си мисля , че сега ще ме скъсат - аз ще се притесня и ше оплескам нещо:(

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1538539 - 04.12.2006 18:02 [Re: sweefty]

Стискаме палци!

Наистина, не се шашкай. Това е най-най-най-важното! И да те скъсат - не го мисли толкова. Да, неприятно е, но се случва

А ако го вземееееееш - ще почерпиш

Umnica
привидно безразлична

Регистриран: 27.03.2005
    #1538983 - 04.12.2006 23:29 [Re: sweefty]

Някои много те е излъгал в случая, познавам доста такива и да ти кажа до сега не съм видяла някой да е скъсан зашото е млад или е от нежния пол

--------------------
Не ме интересува кой си и как си стигнал до тук.
Искам да знам дали ще се изправиш с мен в бушуващия огън, без да побегнеш

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1541104 - 06.12.2006 12:23 [Re: sweefty]

Днес очакваме похвалааааа!!

И да кажеш как мина изпита

Алиса
лъвица

#1542607 - 07.12.2006 10:46 [Re: sweefty]

хей кажи какво се случи на изпита? взе ли го?

--------------------

Jim

**

Регистриран: 07.12.2006
От: София
    #1544138 - 08.12.2006 09:48 [Re: Дудинка]

На мене ДАЙ-джията ми направи забележка като минах на втора. Трябвало да спра пред "колегата" му, да включа първа и тогава. Ама той си търсеше за каво да ме скъса, така че...

Jim

**

#1544150 - 08.12.2006 09:54 [Re: sweefty]

Их, блазе ви че си говорите така. Аз попаднах на някава мафия, ужким с познат, ама...
Преди изпита даЙ-джията се хвалеше, че строи къща и не знам си какво. От групата взеха изпита тези, които си платиха, а другите ни скъсаха. След третото късане и аз си платих и минах. Какво да ви кажа
От тогава на ДАИ-джиите им викам даЙ-джии, щото трябва да им дадеш...

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1544546 - 08.12.2006 14:41 [Re: Jim]

Иде ми да вия от яд!

Пак ме скъсаха, като тоя път причините бяха повече от абсурдни, баси!

1-ва причина: не съм ползвала максималните възможности на автомобила. Вънка студ, мъгла, аз гледам да карам между 40км./ч и 50км./ч, за да не стават проблеми - тоя - карай на 4-та бее и по-бързо

2-ра причина - ДАЛА СЪМ ПРЕДИМСТВО НА ПЕШЕХОДЕЦ. Баси, кво да направя като е тръгнала да пресича - да я бутам ли??!

3-та причина, огледала съм се на път с предимство - като завивах в ляво И аз: ми нормално да се огледам егати, то при тия шофьори..

4-та причина - намалявам преди дупка

Аз ли съм дебил, аз ли не разбирам - ама просто ми иде да гръмна някой!

Morrigan
ravenhearted

Регистриран: 23.12.2003
    #1544600 - 08.12.2006 14:57 [Re: MyPa TpuO]

баси... кфи галфони болни има, верно

--------------------
..Wir kapitulieren niemals!..

Алиса
лъвица

#1544621 - 08.12.2006 15:03 [Re: MyPa TpuO]

ами то явно са те скъсали щото си спазвала правила. те да ти кажа и за знак който го няма могат да те скъсат,убедих се в това. тва е голяма простотия дето ти го е казал честно.те какво ли не правят за пари,ужасни са.съжалявам много миличка,ама недей да се отказваш. явно новата договорка инструктор-изпитващ е да вземат 350 евро преди още курса да е станал толкова за съжаление.

--------------------

alice
инат

#1544625 - 08.12.2006 15:04 [Re: MyPa TpuO]

леле
гадост!
1вото - не го коментирам въобще
2рото - лично на мен инструкторът сто пъти ми наби в главата, че трябва да ги пускам тия пешеходци, щом са стъпили на пешеходната, нищо, че се шматкат по един час...
3тото - ми ще се огледаш много ясно
4тото - е тва вече ме разби - ако беше скочила в дупката и тоя кретен си беше джаснал главата в тавана да видим дали нямаше затова да ти се заяде
то и аз исках честно и почтено да си изкарам книжката, ама как?
п.с. някой да знае начин да си купя шоф.книжка? ако знае - да пише лични. писна ми вече.
потвърждават се два мита - че младите жени ги късат и че към края на годината не дават книжки.
майната им на ДАИ
щото и аз си мислех,че явно съм дебил след като един елементарен изпит не мога да взема. поне вече знам, че има дебил, ама тва е тоя дето по време на изпита седи вдясно

zl@tn@

Регистриран: 05.12.2006
От: зона >БГ >Плд>
    #1544659 - 08.12.2006 15:18 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

Аз ли съм дебил, аз ли не разбирам - ама просто ми иде да гръмна някой!

не си дебил ти ,а дебили са онези изпитващите тъпанари, егати малоумните фасонджии
Мен не са ме късали,взех книжката от първия път вече 5год ,но благодарение на следният факт : Бяхме на изпита аз и едно момче ,разбира се мен като млада даме ме пуснаха първа......егати тъпанара въртя ме през такива места че свят ми се зави ,на най -натоварените кръстовища и мостове в Пловдив /ама шишкото незнаеше ,че мъжо ме е учил и ,че карам кола от половин година преди това / .... и така 15-20минути .Слизам аз и се качва момчето ...точно 5минути кара на улица с двупосочно движение и три ленти и му каза да спре .Обърна се към него и му вика" минал си" , а към мен с пренебрежение "Колежке ,много забележки ,много ... при което видя моята физиономия /леле бях настроена на луд скандал / ... и най вече това неправилно спиране толкова близо до бордюра
Ама аз бех решила ,че ако трябва няма да взема книжка ама този ще го побъркам ... та така не се отчайвай ...Знам ,сигурна съм ,че ще успееш !!

Ketlin
ориентиран

От: Пловдив
    #1544699 - 08.12.2006 15:49 [Re: Morrigan]

Леллее, като чета тука, се хващам за главата. В момента уча за теоретичен изпит. Изкарах късмет с инструктора, много съвестен преподавател. Мисля, че ще се подготвя добре.
Ами практиката? ... На практика виждам, че се спазват едва 10% от правилата за движение. И после кой виновен????

--------------------
Няма невъзможни неща.

Алиса
лъвица

#1544713 - 08.12.2006 16:03 [Re: Ketlin]

ти в кой град караш?

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1544722 - 08.12.2006 16:10 [Re: alice]

Не знам вече дали е на късмет или за пари. На момичето, което беше преди мен й вика: Пускам те, за да не ти развалям празника (!!!?), но много се замисли преди да се качиш на автомобил без да си карала още.

Не знам де - мен ми мина първия бяс, ама бях толкова уверена, че съм го взела просто, защото не направих ни една грешка.. Даже момчето дето беше с мен в колата, докато чакахме да ми кажат оценката вика: СУппппееер! Браво, перфектно се справи! И после - реЕЕзз с голЕмата тесла.

Абе.. Неемам думи.. Само ще се усмихвам

alice
инат

#1544840 - 08.12.2006 17:44 [Re: MyPa TpuO]

то така най-гадно - да мислиш, че си го взел, а.......
добре де, вие нямахте ли представител на фирмата в колата, който би трябвало да защитава вашите интереси?
бтв, баща ми наеш ли какво ми разправя - " и на изпита ще се оглеждаш, дори и да не гледаш много много, върти там главата..." инструктурът и той "като актриса ще се оглеждаш..."
при мен веднага като ме скъсат, ми прекратяват изпита.

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1544848 - 08.12.2006 17:48 [Re: alice]

Имаме

Интереси - чудя се чии интереси всъщност се гонят Май са общите-финансови с цел увеличаване на приходите в перспектива.

Извинявам се за нецензурността, но за мен ей това заслужават:

Ketlin
ориентиран

#1544867 - 08.12.2006 18:08 [Re: Алиса]

В Пловдив

--------------------
Няма невъзможни неща.

Umnica
привидно безразлична

#1545202 - 08.12.2006 22:40 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

чудя се чии интереси всъщност се гонят Май са общите-финансови с цел увеличаване на приходите в перспектива.

Извинявам се за нецензурността, но за мен ей това заслужават:

Винаги ме е удивлявала оначи "прекрасна" черта на българина когато се посере да търси виновника за оцапаните си гащи. Никой не се замисля ЗАШО плаща на някой смотан инструктур 400-500лв ,за които получава 10тина съкратени часа курмуване а когато го порежат на изпита пищи вие и проклина естествено изпитващите. А виновни ли са за това,че след като улиците са се напълнили с самоубийци не искат да пуснат още такива по тях ? На времето ме късаха 3 пъти на градско и то защото бях прекалено уверена в способностите си на голяма шофьорка и също като теб търсех причината в някой друг . И естествено бях уверена че правя всичко както трябва, тогава изпитваха все още катаджийте и този който ме изпитваше 2рия път ми каза " ...много добре се справяш, скорости-морости и т.н и ако това беше изпит по история или география бих допуснал да не знаеш коя е столицата на ЮАР или кой е Наполеон,ще си кажа ами нека си троши главата Но тъй като това е шофьорски изпит и след като вземеш книжка ти ще подкараш колата си по улиците ще строшиш не само своята но и моята глава или главата на някой друг..." Тогава много се разбеснях и си казах абе какви ми ги разправя тоя тъпанар. Сега ежедневно ставам свидетел на произшествия и гледам как млади хора се качват в колите си самоуверени или подпиинали и връхлитайки върху някоя спирка трошат не само собствената си глава, а й главите на нищо неподозиращите пешеходци и ми се иска повечето изпитваши да са стриктни като онзи катаджия, за да са улиците по-спокойни и по- безопасни.
Предварително се извинявам Муричке, но тъй като до сега не знаех някой да е скъсан затова,че спазва законите си помисли хубаво, дали причината не е била в теб самата.

--------------------

Алиса
лъвица

#1545519 - 09.12.2006 10:28 [Re: Umnica]

виж сега.ти предварително извинявай но тия сега ги говориш защото си минала вече по този път.аз наскоро взех книжка и знам какво е положението. и мен ми правиха забележка защо се оглеждам на път където съм с предимство но за мен лично това не е грешка и бих дала предимство на някой само за да не ме убие а момичето я късат понеже е внимателна и си цени живота,това е тъпо не мислиш ли? да не говорим че токато карах курса щяха да ме блъснат градски автобус и такси и ако не бях им дала предимството което нямаха в момента щеше да стане страшно. даже и инструктура ми се уплаши единия път при случката с градския автобус. и после кой е виновен мислиш??? шофьора с 15-20 годишен стаж ли?? нееееее. аз щото съм млада а Мура как в мъгла да кара на 4-та да не е луда, то заради тази мъгла толкова хора загинаха по пътищата тези дни а тя да не внимава и да не се оглежда.мен никой не може да ме убеди че това не се прави за пари. нали сме поне по 2-ма които ни изпитват в колата на изпита,виждам какво могат и другите на които дават книжки от първия път и не мисля че могат повече от мен а аз умея да оценявам реално тези неща и да си признавам ако някой е по-добър от мен.

--------------------

Дудинка
пумпал

#1545589 - 09.12.2006 11:57 [Re: Ketlin]

Взех теоретичния изпит
естествено не безгрешно
но сега предстой практическия и да го видим него
след това пак ше се похваля или оплача

--------------------

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #1545595 - 09.12.2006 12:01 [Re: Алиса]

я да ви обясня за скоростите(предавките):

Включваш първа - натискаш педала на газта,потегляш като плавно отпускаш съединителя.
Веднага превключваш на втора,подаваш още малко газ и минаваш на трета. Когато километража покаже 40-50 км/ч - превключваш на четвърта и караш нормално. Пета предавка е да речем когато се движите с непроменлива скорост(да речем 80 км/ч) по прав път или над тази скорост,но няма завои(тогава се минава на по-ниска предавка) или няма наклон на пътя( също по-ниска предавка).
Нормално е изпитващият да е поискал преминаването на четвърта предавка,тъй като трета се използва за набиране на скорост (на някои автомобили като моя Опел например, тази предавка е доста къса) и ако се използва по-продължително време се натоварва двигателя на автомобила. Когато се движим с нормална скорост( около 50км/ч) то ползваме четвърта и ако се наложи изпреварване (но не плавно) то се връщаме на трета,даваме газ, извършваме маневрата и преминаваме отново на четвърта.

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

Алиса
лъвица

#1545600 - 09.12.2006 12:03 [Re: ГолЕмо Диване]

а при лоши атмосферни условия как шофираш?

--------------------

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1545630 - 09.12.2006 12:20 [Re: Алиса]

тя има способност да вижда в 3-тото измерение

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1545642 - 09.12.2006 12:35 [Re: Алиса]

По същият начин, с повишено внимание.
Автомобила е машина,която има своите определени условия за експлоатация,не му пука дали има мъгла или не. Ако вие не знаете как да използвате тази машина,то времето не ви е виновно

--------------------

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1545674 - 09.12.2006 13:26 [Re: ГолЕмо Диване]

не се опитвай да лъжеш
ти още караш триколка

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1546221 - 09.12.2006 23:23 [Re: Umnica]

В голяма част от мнението си си много права

Реално погледнато за тези часове, които съм изкарала до момента не съм се научила да шофирам. Не е възможно да го е направил който и да е от другите курсисти. Пределно ми е ясно, че за да стана шофьор са ми необходими много много много повече от някакви си 30ч. Смятам, че това и на теб ти е ясно.

По принцип и не обичам да търся вината в други. За първото ми късане си бях виновна - направих 2 грешки и знам какви са Не съм обвинявала ДАИ-аджията, който беше в колата. Просто защото беше прав. Но реално в тази ситуация не съм застрашила никой, карах си много внимателно предвид мъглата - и всъщност като краен резултат изглеждаше просто като заяждане.

А и ти реално изобщо нямаш представа как точно управлявам автомобила, нали така И съответно не можеш да знаеш дали съм в бройката самоубийци, както и доколко съм самоуверена. Всъщност очаквах и подобно мнение След 10-тина години стаж на платното просто забравяш, че все пак се тръгва отнякъде. Както и аз нямам представа дали ти не си тази, която сутрин задръства платното с мислене 10 мин дали да завива - или продължава направо ТОва като шега.

Реално погледнато хич и нямаше да обвинявам пича от ДАИ ако беше коректен. Но не беше. Изглеждаше все едно просто си търси повод за скъсване. ВЪпреки че това са си само думички - и никой няма идея дали е вярно или не

Абее... Да си бърборкаме тука е явно въпроса А пък по повод на скоростите мисля, че беше излишно да се обяснява кога коя се включва Дори самият двигател сам си го показва

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1546297 - 10.12.2006 01:28 [Re: MyPa TpuO]

никога не е излишно да се преговори!
особено като се зададе въпрос "защо,аджеба,да включвам на четвърта?!"

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1546422 - 10.12.2006 09:48 [Re: ГолЕмо Диване]

Е да - ако някой беше задал тоя въпрос. Когато пътят го позволява - и четвърта. Но за мен в малки улички, при липса на добра видимост и ограничена видимост на някои нерегулирани кръстовища на 4-та с 50км./ч си е пълно самоубийство. Да не споменавам и че при пробните ни изпити с инструктора ме е 'късал' точно за опита да се движа с голяма скорост по малките улички. А и друг ДАИ-аджия би ме скъсал за опитите ми при такова положение да се правя на Шумахер Всъщност дори и този скъса едно от момчетата преди мен, защото не пуснал пешеходеца и карал бързо Та така.. По повод на предавките - 2 от момичетата, които взеха изпита карат само на 2-ра, просто не смеят по-бързо. Как мислиш, дали развиват 50км./ч.?

Вижте, разбирам много добре, че се опитвате да помогнете по някакъв начин. Но логиката е много простичка. Оценката е страшно субективна, просто защото реално никой от изпитваните не е шофьор. Всъщност има и такива, които са карали бая време без книжка, ама както знаем това си е незаконно и не ги броим. Съвсем обективно погледнато ВСИЧКИ ще допуснем някакви грешки на самия изпит - дали някой ще забрави къде са чистачките, дали друг няма да усети кога точно да смени предавките, дали ще забравиш от притеснение колана.. Съвсем примерно това. Въпросът е да не сме опасни на пътя.

@Умница, по повод на финансовия фактор - за съжаление се убеждавам, че в 90% от случаите той е водещия. Неслучайно го казах - съвсем наскоро на една позната й поискаха 150лв. за да мине изпита. С думите "Ти знаеш ли този изпит как се взима? Е, не е с каране." По-лошото е, че като скъсат някой 1-2 пъти той се насочва към взимане на изпита точно по този начин. Най-малкото защото реално погледнато с 4ч. повече кормуване, протакане и губене на нерви, по-голям шофьор няма да стане

Оххх, много неща изписах.. Но ще кажа и още нещо и мисля да приключвам по темата: Не забравяйте, че все пак и вие сте тръгнали отнякъде. Не е необходимо да гледате едва ли не с пренебрежение и подигравка на стартиращите. Наистина не можете да знаете на какво ниво са. Хич не ви знаем и дали вие сте знаели, че се тръгва на 1-ва Нал' така?
Както и.. съвсем реално погледнато току що взелите книжка шофьори не шофират по 'софийскому' - мен колко пъти са ми свиркали и са ме псували, че спазвам правилника.. Да не говоря и че скорост 50км/ч си е само пожелателна за другите Т.е. колите с надпис "У" са си едно бавнодвижещо се МПС на фона на останалите

Umnica
привидно безразлична

#1546481 - 10.12.2006 11:17 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

Оххх, много неща изписах.. Но ще кажа и още нещо и мисля да приключвам по темата: Не забравяйте, че все пак и вие сте тръгнали отнякъде. Не е необходимо да гледате едва ли не с пренебрежение и подигравка на стартиращите. Наистина не можете да знаете на какво ниво са.

Мурке незнам защо реши, че гледам с пренебрежение и подигравка на начинанието ти, явно си ме разбрала погрешно. Просто исках да кажа, че все пак има и школи в които инструктурите си вършат работата както трябва и въпреки, че 30те -учебни часа не са достатъчни, те съумяват да те научат на доста неща. Уви тези школи се броят на пръсти.

--------------------

alice
инат

#1546528 - 10.12.2006 12:27 [Re: MyPa TpuO]

btw,мислех си нещо...според мен, точно като видят, че човек си кара добре и е уверен, го късат - поставят му по-висока летва, предизвикват го един вид, за да не се възгордява или кой знае защо. а като видят, че някоя девойка няма да се качи през живота си да кара и няма сериозно намерение да си ползва книжката, я пускат...ей така, да мине...

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1546586 - 10.12.2006 14:20 [Re: Umnica]

Защото започна поста си именно с идеята: Типичната черта на българина да се оплаква и обвинява.. Прекрасно разбирам защо реагираш така. Но и си признавам, че ме е яд - миналият път на себе си, този път на ДАИ-аджията. А и школата уж се води най-добрата в София, а реално ако не бях ходила на полигона самоинициативно, нито щях да съм паркирала, нито да движа на заден, нито да тръгвам от наклон.

А по повод на самоубийците, които беше споменала - все пак инструкторите не ни учат да караме с над 50км/ч в София.. И все пак се радвам, че се включихте в дискусията.

@Алис, права си. И не го казвам, за да поддържам просто подобната позиция, а осъзнах, че в петък направих една огромна тактическа грешка - казах, че не съм съгласна. Но тоя абсурд с пешеходката направо ме разби, защото коментара беше : Ти кво се правиш на добра, какви са тия импровизации
А следващият път мисля да правя невинна физиономия, да клатя съгласително глава - и да им разбия главите от друсане като влизам във всяка дупка без да намалявам - дори и пред траповете на пътя

vg*
гушкоти бебето

Регистриран: 11.01.2006
От: sofia
    #1547866 - 11.12.2006 11:57 [Re: MyPa TpuO]

Има някакъв шибан заговор между изпитващите лайнари да не пускат момичета, а може би искат и кинти - отвратителна история

Дудинка
пумпал

#1547922 - 11.12.2006 13:14 [Re: vg*]

В София и така може да е - кинти да искат
е то може и да не е само в София де, но там е масово
а че има някакви врътки между инструктор и изпитващ съм напълно съгласна

и че не пускат само момичета си има логично оправдание : за едно момиче е по-лесно да научи листовките, но кормуването не му се отдава толлкова, докато при момчетата е обратно
затова те ако взмат листовките взимат и кормуването

оня ден като се явих на листовки , един пич се явяваше за 11 път ама си кара колата и актове си му пишат и не му пука

--------------------

Алиса
лъвица

#1548201 - 11.12.2006 15:44 [Re: Дудинка]

то изпитващите не им пука момиче ли късат или момче ако мен питаш. единствено ги интересува днес скъсани 20х100лв.-2000лв. например

--------------------

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1550282 - 12.12.2006 18:59 [Re: Дудинка]

когато аз се явявах на изпитите, първият път ме скъсаха на листовките - единият въпрос го обърках(номера с разместените А)Б)В)Г),а другите грешки бяха на техническите въпроси от типа "Ако се разтарака в лево,кой чарк е развален?". За 1 т. повече ме скъсаха,но с право.
Вторият път се явих след 10 дена(на следващата възможна дата) и си взех от раз както листовките,така и кормуването.
Накарах и братовчедка ми да се яви с мен,която 3 години си я късаха подред,но като видях как кара - разбрах защо
Тя като седне пред волана и я хваща трепетликата,ама цялата се тресе - крака,ръце,чене...направо паника,плюс това нейният лаф е " ооо,аз като карам гледам само пътя,няма време за знаци и тем подобни", повече от 2 предавка не ползва и като наближи кръстовище се побърква. Инак беше взела листовките от първия път.
Та първо я пуснах да мине пред мен,през цялото време разсейвахме ДАЙ-аджията да не гледа какви ги върши ,но накрая бая се замисли дали да я пусне...въпреки всичко й дадоха книжката,но тя до ден-днешен отказва да шофира и според мен това е най-умното решение

--------------------

Дудинка
пумпал

#1550431 - 12.12.2006 20:59 [Re: ГолЕмо Диване]

[quoteнаправо паника,плюс това нейният лаф е " ооо,аз като карам гледам само пътя,няма време за знаци и тем подобни",

тя до ден-днешен отказва да шофира и според мен това е най-умното решение

то и аз не гледам много, много знаците като съм зад волана и чесно казано даи си боже м идадат книжка няма какво да карам/ нямам кола/ но книжка да имам, че след това и пари за книжка няма да имам /не само всичко останало/

това нейното е било по скоро притеснение, не мисля че не трябва да шофира , ако и харесва защо не

мен много ме изморява шшофирането - макар и само на курс да съм ходила до сега , никога не съм карала без инструктор кола камоли за повече от час

--------------------

Еmmma
Нерегистриран

#1551650 - 13.12.2006 16:40 [Re: Дудинка]

Чета темата с много голям интерес
Първо исках да кажа на Муричката да не се отчайва, книжката ще я вземеш, няма как иначе Мен много ме е яд на такива, дето се правят на велики и се чудят какво да ти кажат само и само да те скъсат
Аз взех моята от първият път, карах курсът във Варна, инструктурът ми беше много добър, а и имаше много връзки и ни беше казал, че всичко ще е наред, но и от нас се изисква да караме нормално по време на изпита естествено Еми спомням си, че минах точно 4 кръстовища, ляв и десен завой и обратен накрая и ми каза да спра и това беше Но не мога да кажа, че съм знаела да карам...Дойдох в Щатите,ами какво да ви кажа...беше ме страх да карам тук по тея магистрали в началото и ми трябваше бая време докато се престраша...ама вече свикнах
Така че както и други бяха споменали, не е важно дали имаш кножка или не, а можеш ли да караш въобще...Не може до безкрай да те късат за щяло и нещяло
Успех от мен

Jim

**

#1552520 - 14.12.2006 09:05 [Re: MyPa TpuO]

Чувал съм какво ли не за шофьорските изпити и съм убеден, че има обективност само в отделни случаи. Тези мотиви наистина са феноменално тъпи, особено за предимството на пешеходеца. В правилника пише че трябва да спираме дори и когато не пресичат на пешеходна пътека. Много ясно че няма да ги газим я. Мене поне ме скъсаха за реални грешки, които обаче нямаше как да избегна. В София си има един район отколо зала Универсиада, където е пълно с прецакващи места. Карал съм и в Пловдив и знам и там за едно, откъдето прекарват курсиста ако искат да го скъсат.
Така че оправията е само една - чичко-паричко.
Имаше едно момче, което си караше перфектно, но го скъсаха, за да разберял кой командава на пътя!!!
Просто нямам думи.
Съвета ми към кандидат шофьорите е да подпитат преди изпит какво е положението и да си плащат още първия път. Ще им излезе много по-евтино.
Вече въпрос на лична отговорност е дали са се научили да карат, за да не са опасни на пътя после. Ако не можете да карате, по-добре вземете допълнителни часове, вместо да давате парите за явяване на изпит.

Jim

**

#1552531 - 14.12.2006 09:16 [Re: Алиса]

Цитат:

то изпитващите не им пука момиче ли късат или момче ако мен питаш. единствено ги интересува днес скъсани 20х100лв.-2000лв. например

Това беше най-точния коментар

Jim

**

#1552538 - 14.12.2006 09:20 [Re: ГолЕмо Диване]

Цитат:

Тя като седне пред волана и я хваща трепетликата,ама цялата се тресе - крака,ръце,чене...направо паника,плюс това нейният лаф е " ооо,аз като карам гледам само пътя,няма време за знаци и тем подобни", повече от 2 предавка не ползва и като наближи кръстовище се побърква. Инак беше взела листовките от първия път.
Та първо я пуснах да мине пред мен,през цялото време разсейвахме ДАЙ-аджията да не гледа какви ги върши ,но накрая бая се замисли дали да я пусне...въпреки всичко й дадоха книжката,но тя до ден-днешен отказва да шофира и според мен това е най-умното решение

Братовчедка ти има шанс да стане много културен шофьор за разлика от мачовците дет' се правят на богове на пътя.

azazella
водолейка

Регистриран: 29.07.2004
    #1552597 - 14.12.2006 10:03 [Re: Jim]

жените принципно са по-внимателни шофьори, вьпреки че аз като видя жена на пьтя до мен - да ме изпреварва или да кара пред или зад мен и вниманието ми се изостря на 200%...незнам, но им нямам доверие дистанцията веднага я правя двойно по-голяма...

колкото до изпитите мисля, че ако караш горе-долу добре (щото няма как да е идеално ) минаваш поне на моят изпит всички, които караха добре минаха...а и добро впечатление на нашия изпитващ правеше минаването на листовките с 0 наказателни точки...беше по-благосклонен кьм тези хора
изводьт е - на изпит в Пловдив !

--------------------
„Не се страхувай от съвършенството, никога няма да го достигнеш!“

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1553552 - 14.12.2006 21:25 [Re: Jim]

Цитат:

Цитат:

Братовчедка ти има шанс да стане много културен шофьор за разлика от мачовците дет' се правят на богове на пътя.

братчедката НЯМА НИКАКЪВ ШАНС някога изобщо да стане шофьор

--------------------

Алиса
лъвица

#1554213 - 15.12.2006 10:36 [Re: azazella]

и те откъде знаят изпитващите от ДАИ колко грешки имаш на листовки???? нали са в различни дни и при различни изпитващи??? поне сега де

--------------------

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1554352 - 15.12.2006 12:38 [Re: Алиса]

при мен бяха в един и същи ден...

--------------------

alice
инат

#1554702 - 15.12.2006 17:33 [Re: Алиса]

В един и същи ден бяха, решаваш листовки и ако те допуснат се явяваш на практика, което според мен си е излишен стрес...

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1555100 - 16.12.2006 04:55 [Re: alice]

От 01.12.2006г. вече са в различни дни

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #1555178 - 16.12.2006 09:58 [Re: alice]

Аз пък имам приятел инструктор.Случвало се е да го карам с мойта кола,и професионално изкривен почна да се обажда.Само дето не му загрях врата,обаче му изсъсках с ледени очи-СЛИЗАЙЙЙ!! Не че слезе де,щото дружка,че и юмрук да му изтряскам нема да се сърди.

Алиса
лъвица

#1555222 - 16.12.2006 10:51 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

аз бях на теория на 21.10.2006 а на практика 2 седмици след това, така че не съм съгласна че е нещо ново

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1555319 - 16.12.2006 13:36 [Re: Алиса]

Цитат:

Цитат:

аз бях на теория на 21.10.2006 а на практика 2 седмици след това, така че не съм съгласна че е нещо ново

Странно, защото моят първи изпит беше на 27.10 - и всичко беше в един ден. Може би е било по усмотрение на фирмата - ама сега вече знам със сигурност, че са разделени

alice
инат

#1558109 - 18.12.2006 16:49 [Re: MyPa TpuO]

Алиса не е от София, доколкото знам

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1558136 - 18.12.2006 17:01 [Re: alice]

Точно затова казвам, че предполагам, че е по усмотрение на фирмата. Защото май сега законово е така - което значи навсякъде, независимо от града..

Бе - все тая.

Еmmma
Нерегистриран

#1559651 - 19.12.2006 15:26 [Re: MyPa TpuO]

Ей сега чух, от 2007г. изпитът става поне 600-700лв и първо трябвало да минеш листовките, после да монеш изпит пред твоят инструктор и ако той те допусне тогава отиваш на истинският изпит

Алиса
лъвица

#1559801 - 19.12.2006 16:13 [Re: ]

ами то така твоя инструктор има пълната свобода да те къса на предварителни изпита и колкото иска да кара хората да взимат часове, а инструкторите кой ще ги контролира за тези неща???? неим ли дават твърде много свобода така

--------------------

Еmmma
Нерегистриран

#1560412 - 19.12.2006 21:28 [Re: Алиса]

Еми не знам, гледах го по Тази сутрин на Бтв...Това, което разбрах е, че го правят с цел хората да се упражняват повече, а не да дават книжки на хора,които не можели да карат..

jim_beam
Много рядко в България
**

Регистриран: 26.06.2005
От: Zimbabwe
    #1560505 - 19.12.2006 22:11 [Re: alice]

колко струва всъщност любителския курс в момента?

Еmmma
Нерегистриран

#1560729 - 20.12.2006 00:10 [Re: jim_beam]

Доколкото знам е 350-400 лв в момента

Алиса
лъвица

#1561185 - 20.12.2006 11:12 [Re: ]

първо чрд, желая ти дя си много здрава и щастлива. нека те радват хората около теб и усмивката не слиза от лицето ти Ема
по темата, мисля че те винаги дават книжки нахора които не могат да карат,понеже шофьор не се става с 24 и с 30 часа а с доста каране.
в момента шофьорския курс е 400лв. без таксите за изпита 20лв. за теория и 40лв. за практическия изпит.
като те скъсат искат още 108лв.
за издаване на книжка - 18лв - до 1 месец, 2лв. талон,8.90 - медицинско, 24 лв. курс БЧК

--------------------

Алиса
лъвица

#1561528 - 20.12.2006 15:08 [Re: Алиса]

http://standartnews.com/bg/article.php?d=2006-12-20&article=172301

--------------------

Еми
търсеща
**

Регистриран: 11.12.2006
    #1564907 - 22.12.2006 16:48 [Re: Jim]

След дни ми предстой да се явявам на изпит- кормуване в момента цената на курсът е 300лв.ако те скъсът 40лв. за да те допуснат отново с взети 4 часа по 12лв общо 88лв..Найстина смятам,че е водещо да си уверен в себе си и това донякъде ти гарантира,че ще се справиш,надявам се и изпитващият да е благосклонен на основата на мненията,които прочетох !

--------------------
Не следвай път,върви където няма и остави следа!

jim_beam
Много рядко в България
**

Регистриран: 26.06.2005
От: Zimbabwe
    #1565261 - 22.12.2006 23:19 [Re: Еми]

мерси за информацията!
хмм,все пак е прилична цената,тук в австрия е 1500 евро
интересно дали ще важат за EU-граждани ,не ми се вярва книжка изкарана в BG имам впредвид

Редактирано от jim_beam (22.12.2006 23:22)

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1584039 - 09.01.2007 17:27 [Re: MyPa TpuO]

Само ей така контрабандно да кажааа - ЗЕХ СИ ИЗПИТА КОРМУВАНЕ ДНЕС!

При това при същия ДАИ-аджия като миналият път - и тоя път нямал нито една забележка (с изключение на това, че съм карала малко бързичко)

Айде - почерпете се за моя сметка

Алиса
лъвица

#1584104 - 09.01.2007 18:14 [Re: MyPa TpuO]

ееееееееееееее това е добра новина.радвам се. леко и безаварийно шофиране по пътищата на България, на мъжа ти ще му кажем да ти поръчва кола.

--------------------

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1585523 - 10.01.2007 15:33 [Re: MyPa TpuO]

А, м'чи те откога почнаха да дават книжка на малки момиченца!?
Оле, колко черпене ти се пише...и возене от врата до врата после!

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1620960 - 02.02.2007 09:01 [Re: alice]

Абе, Алис, ти при кой от "Мария" каза, че си карала курсовете?

Вчера и онзи ден се попиках от смях с Димитър (един с бяла коса и брада), който широко се обясняваше пред скритата камера на Господари на ефира (и подставеното лице) как изпита се взима с 150 или 200лв. Едва ли не как е била супер тъпа мацката да не си плати първите пъти като отишла директно на изпит - да се опитва със знания и умения.

То щото ДАИ-аджиите били плащали по 10-15 000, за да станат изпитващи.. Та трябвало да си ги избият тия пари.. Та и сина му на въпросния Димитър сега се опитвал да стане ДАИ-аджия, ама трябвали много връзки и пари. Бе.. Немам думи.

alice
инат

#1621176 - 02.02.2007 13:03 [Re: MyPa TpuO]

Мдам......и аз се "забавалявам" тия дни с предаванията с въпросния господин Признавам, че не бях проучила особено фирмата - нямах никакви отзиви, но ми се стори голяма, утвърдена фирма (въпреки ужасно отблъскващите гнусни "рекламки") и затова се записах. Освен това, съм супер доволна от инструктора си, само дето съм била достатъчно наивна да смятам, че... и аз не знам какво ще се гръмна, честно.
А въпросният не е инструктор, той е мъж на собственичката (Мария - тя е инструктор) и се занимава с административни дела (+прибиране на подкупи явно).......Не е сам, според мен......като се записвах,ми чете негови стихове, бил двойник на Радой
Сега търся вариант да се явя с дуга фирма, която има голяма успеваемост......

Редактирано от alice (02.02.2007 13:07)

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1621425 - 02.02.2007 15:51 [Re: alice]

Според мен въпросът изобщо не е в големината на фирмата.

Аз бях при председателя на съюза по авто мото подготовка - и какво? СЪщата история. Огромно впечатление ми направи това, че реално минаха тези, които ДАИ-аджията държеше да са втори на кормуването (нали по двойки се качват всички) - т.е. за да не се види от друг курсант как точно си е взел книжката пича/пичката, пък после него да го скъсат..

НИТО ЕДИН от тези, които извикаха първи не взе книжка И всички бяха внимателно подреждани.

Бе то може и аз малко да се втелясвам, но много мразя да ме работят по някакъв начин, а от цялата работа намирисваше точно на работене и то яката.

Не знам - цялата история от ДАИ, до самите инструктори ми се струва измислена именно с цел събиране на парички.
И от цялата работа излизат шофьори, които не могат да управляват (щото няма нужните часове), шофьори, които са набутани директно в корупционна схема, а други - дори и да умеят да управляват, в даден момент ги отказват, просто защото ги късат по 3-4 пъти докато си платят тия въпросните 150-200лв.

Наглеци!

Lara™
бьлгарка

Регистриран: 02.04.2006
От: Виена
    #1621447 - 02.02.2007 16:05 [Re: sweefty]

Като за начало можеш да овладееш трепетите си.Да сдържиш потта си и да не мърдаш нервно с устните
Дръж се нормално
Първо си натамънънваш седалката.После слагаш колана и накрая с двете ръце си настроиваш огледало.Направиш ли го отначало си минала половината изпит
Проверяваш дали е на скорост и тръгваш.Гледаш знаците и си караш.Аз не мога да разбера какво толкова има страшно гледаш,караш , спазваш дистанция,бълваш спокойствие и увереност и мислиш за пешеходците!Нали искаш да вземеш книжка, ами вземи я!
Успех.

--------------------
never want u be mine

alice
инат

#1621703 - 02.02.2007 18:44 [Re: MyPa TpuO]

Големината я споменах като фактор при избора ми, защото другите за мен бяха съвсем непонятни...
Само се ядосвам да му се не види

Alfa Beta

Регистриран: 07.11.2006
От: Italy
    #1622015 - 02.02.2007 23:15 [Re: Lara™]

Цитат:

Като за начало можеш да овладееш трепетите си.Да сдържиш потта си и да не мърдаш нервно с устните
Дръж се нормално
Първо си натамънънваш седалката.После слагаш колана и накрая с двете ръце си настроиваш огледало.Направиш ли го отначало си минала половината изпит
Проверяваш дали е на скорост и тръгваш.Гледаш знаците и си караш.Аз не мога да разбера какво толкова има страшно гледаш,караш , спазваш дистанция,бълваш спокойствие и увереност и мислиш за пешеходците!Нали искаш да вземеш книжка, ами вземи я!
Успех.

Лара, забрави левия мига4, преди да потеглиш
Без него ще я скъсат...
Зна4и много държаха на това преди, може и никой да няма, но ... даваш мига4, така 4е да ти стане втора природа, и естествено поглеждаш преди да го дадеш в лявото огледало...

Али4е, провери дали прави още шофьорски курсове фирма БИДО.
Това беше първата 4астна фирма преди доста време - 1990-91 год.
Аз карах при него и обу4ението беше на ниво, нямаше такива изцепки, за които говорите.
Успех

Алиса
лъвица

#1622317 - 03.02.2007 11:30 [Re: alice]

alice мила ти при тоя чичко ли кара дето го даваха по Господари на ефира?????
ама много зле този честно, откъдето и да го погледнеш за жълта книжка чака и за пари се оглежда.бягай далеч от там, то се е видяло че след тези репортажи на тези ще им отнемат лиценза, така че търси други и успех.вярвам че следващия път ще ти дадат най-после книжка

--------------------

alice
инат

#1623464 - 04.02.2007 18:27 [Re: Алиса]

Не,Алиса, аз и горе написах - той не е инструктор.
Мерси за пожеланията, надявам се, само дето нямам никаква идея къде ще ме оценят обективно.

MIK
Нерегистриран

#1632479 - 11.02.2007 13:35 [Re: MyPa TpuO]

Айде честито...аз пък на 13 съм на листовки,но едва днес намерих малко време за да почета...предплагам,че ще чета цяла нощ и утре пак...та въпросът ми е как точно протича този изпит?
Вие колко време отделихте за учене и т.н.?
Смятам,че въпреки краткото време за учене ще се справя,защото винаги съм се интересувала от правилата за движение и ги знам много добре,но все пак се оказа,че има и неща от които нямам и грам представа...хммм,та колко души има в изпитната зала,колко време има за решаването на листовките и колко са въпросите?
Лично аз чета от горе от горе учебника,а по-често решавам едни листовки от една програмка която получих от познат и си мислех дали тези въпроси от тази програмка са същите като онези в истинските листовки,които лично аз не смятам да решавам...а по-скоро да си отбележа правилните отговори на всеки един въпрос и да ги чета като най-обикновен текст,без да влагам и грам мисъл и логика,защото вижда се,че не във всяка една ситуация помага логичният начин на мислене...

Дудинка
пумпал

#1632557 - 11.02.2007 16:18 [Re: MIK]

Аз лично минах листовкиве веднъж и половина
и ги взех

и книжка взех
така че не се притеснявай и гледаи да не бързаш при решването им и да не излизаш от квадратчетата, че и това е грешка , а е тъпо да те скъсат заради такава грешка
успех и спокойно, пиййни едно, две за кураж и беж

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1632726 - 11.02.2007 19:23 [Re: Дудинка]

Звучиш успокойтелно...Благодаря ти
Хммм надявам се да се справя и вътрешно съм убедена,че успехът зависи до голяма степен от това до колко аз съм спокойна и уверена в малкото си знания и не се шашкам на първият въпрос на който нямам отговор,а продължа спокойно...

feee
знам ли?

Регистриран: 12.10.2006
    #1642287 - 19.02.2007 22:20 [Re: MIK]

Хайде някой, който си е взел практиката да разкаже как е минало,моля!

sladkojab4e
закачливо и красиво
**

Регистриран: 03.01.2007
    #1643607 - 21.02.2007 00:48 [Re: feee]

Цитат:

Хайде някой, който си е взел практиката да разкаже как е минало,моля!

Ами тръгваме от зала Фестивална, спускам се с бясна скорост \ така казаха \, после иде нанагорното, ама понеже има знак стоп - спирам. Ама не мога да тръгна - тръгвам назад или гасне мотора. Айде мойто момиче следващия път. Вторият път ме прекарват по една много тясна уличка. Замалко да закача една кофа за боклук на Волф. Не я закачих ама ме скъсаха. Смених инструктора с един дългогодишен инструктор градски, оказа че преди 30 години баща ми е карал курсове при него. Явавям се в деня на изпита направо. Ама колата Мерцедес \ кога съм се качвала на такова \ и си личеше че не съм карала такава кола камо ли да съм взимала часове. Но нали всичко става с връзки та така го взех. С широка усмивка ДАИ-то ми каза че успешно си взех изпита. В момента карам Мерцедес и наистина това е кола

Редактирано от sladkozai4e (21.02.2007 00:50)

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1643803 - 21.02.2007 09:04 [Re: feee]

Аз съм писала по-назад как точно ми мина единия от изпитите

Последния беше: Тръгваме от някаква неизвестна уличка в Подуяне. Карам си спокойничко, "ТУк-наляво, там-надясно".. Нищо особено - по едно време ми вика - тука вдясно - а аз вече съм точно пред кръстовището, аз: "ама ако мина вдясно, пресичам непрекъснатата маркировка", той: "Давай в дясно!" - дадох аз, малко по нанагорното, после още малко каране и спрях пред офиса на фирмата. "Честито, взимаш книжка, само дето караш малко бързичко" - това беше последния път.

edur_rogat
почетен член
**

Регистриран: 20.02.2007
От: Battlestar Galactica
    #1643845 - 21.02.2007 09:48 [Re: sweefty]

Поежелавам ти успех! Ще стискам палци!

Най-важното според мен е да не се притесняваш. Въобще забрави, че отзад ще има някой който ще отсъждакакво правиш. И един още по-важен съвет - питай инструктура си з анрава на изпитващите... той ще те ориентира

--------------------
Велик завоевател!

Дудинка
пумпал

#1643925 - 21.02.2007 10:26 [Re: edur_rogat]

Цитат:

Поежелавам ти успех! Ще стискам палци!

Въобще забрави, че отзад ще има някой който ще отсъждакакво правиш.

Моя изпитващ седеше до мен

Иначе мина така: седам аз, оправям си седалка, огледала и т.н., пускам капаците, на очите, за странично гледане и газ, шурви завой десен-гасне ми десен мигач, но това не се брой, втори завой -обратен, аз си карам, на двулентово платно в дясната лента, давам ляв мигач, завивам си, не виждам един колоездач /а при нас ги има МНОООООООООООГГГГГГГГОООООООООООООО/, качвам колата на бордюра, влизам в другото движение и там вече беше весело - отново двулентово, но и тоя път не уцелих в кое платно да се движа и така, тръгнах дасе се прибера в мойто платно, но един мерцедес за малко да ме отнесе / и това, защото няма кой да гледа в огледалото/ , и след 20 метра слезнах
да отбележа всичко това за 2 минути
Това беше първия път - скъсахаме
Втория път пак на този обратен завой , но аз си го знаех и тоя път без препятствия , карах 10-5 мин се по прави улици и взех книжка / ама тя още ме чака в Кат/

като се появиш кажи и ти как е минал твоя

--------------------

feee
знам ли?

#1644358 - 21.02.2007 15:33 [Re: Дудинка]

Моят изпит по кормуване е чак на 23 март, а листовките ги взех на 7-ми февруари. Много голяма разлика между двата изпита, ама какво да правя-тъкмо имам време да се упражнявам! Благодаря на вси4ки отговорили ми, дано да има и още и с по-прясна информация!

Дудинка
пумпал

#1644807 - 21.02.2007 21:27 [Re: feee]

Цитат:

дано да има и още и с по-прясна информация!

аз ти давам информация от 05.01.2007 г
ееееееееееееееее щом си взел/а листовките и с другото ше се справиш

--------------------

feee
знам ли?

#1650293 - 26.02.2007 16:15 [Re: Дудинка]

Изникна още един въпрос:Според вас, които скоро взехте книжки, каква роля играе инструктора по време на изпита- има ли право на мнение или само се вози в колата? А всъщност наскоро чух, че на изпита инструктора не бил в колата, а само изпитващия от ДАИ и четирима изпитвани-вярно ли е това?

alice
инат

#1650371 - 26.02.2007 17:10 [Re: feee]

В колата е изпитващият, изпитваните и представител на фирмата.Няма инструктор...иначе той не би позволил волностите, които се случват по изпитите

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1650423 - 26.02.2007 17:44 [Re: alice]

Абе не е баш така. На моите цели (3) изпита - 2 пъти беше инструктoра.

T.e. предполагам, че това кой точно е в колата зависи просто от политиката на фирмата.

Алиса
лъвица

#1650443 - 26.02.2007 17:58 [Re: alice]

тук във Варна в колата са винаги изпитващия, изпитваните и инструктора.

--------------------

Дудинка
пумпал

#1650519 - 26.02.2007 19:31 [Re: Алиса]

Цитат:

тук във Варна в колата са винаги изпитващия, изпитваните и инструктора.

и при мен беше така
и мисля, че има значение изструктора

--------------------

alice
инат

#1652034 - 27.02.2007 19:30 [Re: MyPa TpuO]

да,вероятно има значение коя е фирмата. и тъй като аз бях в най-подкупната (както с еоказа по-късно) и понеже си познавам инструктора - знам, че нямаше да позволи да ми се държат така...

feee
знам ли?

#1673549 - 17.03.2007 18:00 [Re: Дудинка]

Който има какво да каже още по въпроса, някакви други или нови съвети, сега е момента...И ако някой тези дни е бил на изпит-да сподели...Разчитам на вас!

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1673637 - 17.03.2007 19:50 [Re: feee]

Е, аз предлагам основно на себе си да разчиташ Не на нас.

Еми
търсеща
**

Регистриран: 11.12.2006
    #1677709 - 20.03.2007 23:00 [Re: MyPa TpuO]

Струва ми се всичко вече се изписа по темата и съветите са налице,водещо е да си спокоен и да осъзнаваш какви ги вършиш без машинални движения.Лично аз преди месец си взех книжката и веднага си закупих кола,стори ми се належащо да си опреснявам знанията,а в шофирането е истината,практиката там се изглаждат пропуските.Беше ми показвано само два пъти има няма как се паркира и успявах да си гарирам колата след многократни маневри,което отсрани погледнато си е забавно,но и аз незная откъде събрах това търпение да не помоля някому да ми помогне.Важното е на пътя да се съобразяваш с околните,защото дори и да си на път с предимство,все някой ще се намери да ти го отнеме.Днес чух,че се обмисля да се приеме закон при залавяне на пиян шофйор да му се отнеме книжката доживот звучи крайно,но и отчасти разумно!

--------------------
Не следвай път,върви където няма и остави следа!

feee
знам ли?

#1678314 - 21.03.2007 12:17 [Re: Еми]

Много ти благодаря Еми,че ми отговори. Предполагам, знаеш колко голяма е панировката преди изпит, щом наскоро си взела книжка.В петък ще напиша какво е станало, ако някои все пак се интересува!

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1678322 - 21.03.2007 12:25 [Re: feee]

Има една поговорка: Сърдитко Петко.. знаеш края

Съвсем сериозно говорех като казах да разчиташ на себе си. В случая дори визирам материалните начини за 'взимане' на този изпит.

По-назад в темата много сме писали за това какви точно са изискванията на ДАИ-аджиите. Но аз бих добавила и още едно: Ако можеш - гледай да бъдеш втора от двойката изпитвани, която се качва в колата.

Аз в неделя съм на БЧК, че много разтегнах взимането на самата книжка.. Иначе изпита го взех още януари месец.

Днес една приятелка е на кормуване - та после ще разказва как е минало при нея (за 2-ри път й е, първия път я скъсаха с искане за 150лв. - директно).

@Алис, ти какво мислиш да правиш с курсовете?

Алиса
лъвица

интересно!!!
    #1678520 - 21.03.2007 14:58 [Re: MyPa TpuO]

Дядо кара без книжка от 45 години, обиколил Балканите с кола

75-годишният сърбин Благое Нешкович имал голям късмет - полицай го е спирал само веднъж, разминал се само с 20 марки
20.03.2007
След като карал 45 години без книжка и пътувал в различни европейски страни, 75-годишен сърбин беше скъсан на шофьорския изпит, пише белградският в. "Политика".

От 1962 г., когато седнал зад волана за първи път, Благое Нешкович от с. Лозан кръстосвал не само из цяла Сърбия, но и Унгария, България и Румъния.

Въпреки че не е взел изпита по кормуване, Нешкович се радва, че никога не е правил тежки нарушения. По думите му, той има право да получи шофьорска книжка "по заслуги". Дядото признава, че теорията много-много не му се отдавала, но за сметка на това с практиката нямал проблеми.

Почти винаги е имал късмет, освен в един случай, но и тогава се отървал евтино.

"По време на санкциите и аз от време на време пренасях контрабандно туби с нафта и бензин от България. Веднъж български полицай ми поиска талона и шофьорската книжка. Талона му показах, но книжка нямах.

И докато той размахваше ръце и заплашваше, аз му предложих 20 марки да спрем разговора. Българинът си ги сложи в джоба и махна с ръка: "Хайде братко, приятен път и всички хубаво", разказва Благое за единствената си по-сериозна среща с органите на реда.
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1020515

--------------------

feee
знам ли?

#1678600 - 21.03.2007 15:47 [Re: MyPa TpuO]

Не съм Сърдитко-Петко, вафличке!Просто реших,че на теб и на другите ви е омръзнала темата вече, особено след като сте пипнали книжката, но за мен в момента е адски актуална и имам нужда от последни съвети и препоръки.Ако имаш време и желание разкажи после как е минал изпита на приятелката ти.

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1678622 - 21.03.2007 16:02 [Re: feee]

Това за 'пипналите' книжка ми хареса Всъщност си признавам, че след цялата гадост, с която се сблъсках по време на тези изпити, като взех книжка - вече ми се повдигаше от нея. Заради корупцията и гаврите на ДАИ. Както и да е. А на приятелката изпита е минал по следния начин:

Няколко леви и един десен завой, много й е гаснела колата (не е била наред технически, доколкото ми обясни), питали са я: "това ли е двигателя?", "От къде се налива маслото?", карали са я да включва дълги и къси. ДАИ-аджията се е опитал да я подведе като я вкара в забранена уличка, но тя му е казала, че няма право. Колата много се е хлъзгала заради дъжда (валяло е ужасно).
Като краен резултат - дали са й книжка, но са й казали да не кара много дълго сама

feee
знам ли?

#1678642 - 21.03.2007 16:12 [Re: MyPa TpuO]

Браво на нея, че се е справила този път! Ами аз като не знам къде се сипва маслото, а и дългите не ги знам.Днес ми беше последното кормуване и трябваше да питам тия неща,добре че поне днес научих откъде се пускат чистачките!:)

alice
инат

#1678655 - 21.03.2007 16:20 [Re: MyPa TpuO]

Ми какво да правя - и аз не знам, много искам да взема книжка. Записана съм за изпит при стария ми инструктор, който се отдели...ще видим...И двата пъти като ме скъсаха, бях първа, този път ще гледам да съм втора.
Много ми е криво, защото все не мога да съм спокойна, мамка му.

Дудинка
пумпал

#1679315 - 22.03.2007 00:11 [Re: alice]

Алис не се бутай първа
тия най-много карат и най-много ги късат
некъде по средата , към карая
тртия път се чупи стомната, така че ше го вземеш

--------------------

feee
знам ли?

#1724063 - 23.04.2007 18:13 [Re: Дудинка]

Е, тук да се похваля-взех книжка от втория път,без да плащам подкупи или нещо такова.Беше тъпо да ме късат първия път само заради паркиране, но пък втория път ми го дадоха-а, аз не карах перфектно. Нещата са много субективни.

alice
инат

#1724089 - 23.04.2007 18:48 [Re: feee]

Честито и безаварийно шофиране

MIK
Нерегистриран

#1728316 - 26.04.2007 03:22 [Re: feee]

Цитат:

Е, тук да се похваля-взех книжка от втория път,без да плащам подкупи или нещо такова.Беше тъпо да ме късат първия път само заради паркиране, но пък втория път ми го дадоха-а, аз не карах перфектно. Нещата са много субективни.

Честито ти
Излишно си се притеснявала,видя ли
Истината е в спокойствието,защото в шофирането няма никаква филосифия...трябва само висока концетрация и внимание,нищо повече

feee
знам ли?

#1728609 - 26.04.2007 11:07 [Re: MIK]

Благодаря ви и на двете, много сте мили!Да ви се връщат стократно пожеланията!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9302

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.333 seconds in which 0.282 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.