ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1
cashregister
майстор

Регистриран: 05.12.2006
NEC 4551 не чете някои матрични DVD-та
    #1542622 - 07.12.2006 10:53

Преди време, след като изчетох всичко на тема DVD записвачки до което успях да се добера по форумите, си взех NEC 4551. Причините няма да ги изреждам в детайли, здрави били, имало голям избор от моднат фирмуер и т.н. Установих обаче че от всички 16х дискове с които го пробвах, се разбира (записва читаво) само с тези на Verbatim. По тоя повод му смених фирмуера който беше v.1.07 с официалния v.1.08 от страницата на NEC. Започна да записва безпроблемно, но наскоро установих че не чете добре около 15% от матричните DVD-та (филми от видеотека) които на други устройства се четат без проблем. Или ги чете донякъде, или въобще отказва да ги разпознае. Иначе е в гаранция още, но при условие че съм я флашвал едва ли ще я признаят. Някакви идеи? Софтуерен ли е проблема (дали ще се реши с ново флашване и с какъв фирмуер) или просто оптиките на NEC не четат читаво матрични DVD-та?

--------------------
Софтуер и оборудване за магазини и ресторанти

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: NEC 4551 не чете някои матрични DVD-та
    #1542638 - 07.12.2006 11:05 [Re: cashregister]

Той този NEC и със записвани DVD-та има проблем. Четенето не му е от силните страни
(в смисъл и аз имам такова устройство, но имам и едно по-старо LG което чете всички дискове, но пък вече прави проблем със записването)

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

cashregister
майстор

#1542649 - 07.12.2006 11:12 [Re: Black Adder]

То като се замисля, дали е добре записан диска, пак с него пробвам, така че е възможно наистина да си записва добре, но да не може да ги чете. Ще пробвам уж прецаканите DATA DVD-та които записах дали се четат на друго устройство. Ако се четат май ще трябва да си купя отделен четец. Но да събера мнения все пак, може и да има лек за тоя NEC

--------------------

Black Adder
Advanced

#1542724 - 07.12.2006 11:55 [Re: cashregister]

Ами аз на 16х никога не записвам - в смисъл ако ще записваш на такава висока скорост трябва задължително да правиш Simulation преди това, защото понякога системата не може да осигури такава скорост... всъщност аз понякога записвам от другия ми компютър по 100 мегабитова мрежа - тогава трябва да се задоволя с 4х но от локално устройство обикновено ползвам 6х. То вярно че има някаква buffer underrun технология, но предполагам че не е добре да се ползва прекалено често.

Иначе за 4551 има нов firmware 1-85 - http://liggydee.cdfreaks.com/page/4550/ - предполагам че са подобрили стратегите за запис точно при по-новите 16х матрици. Трябва и аз да си го сложа...

--------------------

cashregister
майстор

#1544263 - 08.12.2006 11:13 [Re: Black Adder]

16х ползвам само за тест, колко читаво записва, иначе си записвам на 6х нещата които наистина искам да ми останат във времето Теста за трансфер към записвачката обикновено ми е 25х така че за това ще мисля като станат такива скоростите на записвачките Да, и аз стигнах до 1.85, снощи го флашнах. Резултата: записът се подобри, дисковете които преди се записваха с качество 45 сега са с 96, доста голямо подобрение. Обаче четенето не помръдна, пробвах с няколко диска които ги помня как се четяха преди (по-скоро как не се четяха добре) и не видях никаква разкика. Май ще и върна оригиналния 1.07 и ще ходя в магазина.

--------------------

Black Adder
Advanced

#1544382 - 08.12.2006 13:00 [Re: cashregister]

Няма нужда да връщаш 1.07 - в магазина едва ли ще проверяват това, а пък и фърмуеъра си е официален от NEC. Но който и NEC 4551 да вземеш все така ще работи при четенето - в смисъл не е дефектно устройството по никакъв начин. А по-новите модели на NEC/OptiArc май са още по-зле в това отношение. Ще трябва да се пробваш с LG може би

--------------------

cashregister
майстор

#1544723 - 08.12.2006 16:11 [Re: Black Adder]

Да, и аз така чух... така че ще се надявам за смяна с нещо различно от NEC.

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 989

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.