ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Оръжие

Страници: 1
kodeen
Дингил

Регистриран: 25.05.2005
От: На Югозапад :)
Гладкоцевно оръжие
    #1568229 - 27.12.2006 05:32 Прикрепен файл (65 тегления)

Абе пичове! Вие по на колко години сте?Какви са тия детски играчки,въздушни пушки,лъкове от рога,самоделни арбалети и какви ли не измислици.Знам че в БГ е трудно да се сдобиеш със законно оръжие или е доста скъпо но има и нелегален и ефтин начин за това.Само че след това вместо да се хвалиш на махалата какво имаш е по-добре да си кротуваш.
Ето какво получих аз за Коледа.Това ми е подарък от едно приятелско семейство Поляци.Пушката е Maverick на Mossberg.Mодела e 88.Това е най-ефтината пушка -помпа която съм виждал във Финикс.В магазините Walmart струва 160$.12 калибър е и може да стреля както с 2, 3/4" патрони така и с 3" патрони.От 3 " пълнителя събира 4+1 а от 2 , 3/4" събира 5+1.Още не съм я пробвал защото тук не е като в БГ махалите да си правиш каквото си искаш.След празниците смятам да отида на едно специално стрелбище а после може и да се пробвам да половувам птици.Ако някой има впечатления от такова оръжие ще се радвам да си попишем по темата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milko
почетен член
**

Регистриран: 10.04.2005
От: Шумен
Re: Гладкоцевно оръжие
    #1568290 - 27.12.2006 09:23 [Re: kodeen]

Честито! Със здраве да си я ползваш!!!

--------------------
Бъди себе си!

kodeen
Дингил

#1571215 - 29.12.2006 05:11 [Re: Milko]

Мерси! За Нова Година съм купил 2 кутии с патрони.В едната са 2,3/4" ,7 нули , 100 патрона а в другата са 3" bugshots ,00 , 50 патрона.Това ще ми е първата Нова Година тук и незнам дали както в БГ думкат пиратки пред всяка къща но ако задумкат с пиратки аз ще задумкам с новата си придобивка от терасата на квартирата.След празниците ,през weekend-a ще отида до едно специално тренировъчно стрелбище.Четох реклама за него и ще го посетя скоро.После ще разкажа тук.А между другото на вниманието на ловджиите!!!В магазините Walmart където се продава всичко и то в това число пушки,има ловни билети чиито цена е 20$ за сезона.Освен гладкоцевни пушки има и нарезни.Естественно всичко се продава свободно.Изискването е да имаш лична карта.На място те проверяват дали не си съден или не си нещо мръднал и от магазина излизаш въоражен.

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1571532 - 29.12.2006 12:27 [Re: kodeen]

Честита ти пушка! Само радост да ти носи.
По-горе си писал, че ще половуваш птици с нея. После си писал, че си купил патрони 70 мм - 7 нули и 3" (76 мм, магнум)- bugshots ,00. Това са доста едри сачми за птици, направо са си за по-едър дивеч, особено вторите. И са си опасни, ако стреляш с тях по птици - тези сачми летят далече и тежат, внимавай да не стане беля.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

kodeen
Дингил

#1572315 - 30.12.2006 07:24 [Re: tender™]

Ооо,разбирасе че ще внимавам.Все пак мерси за съвета.Bugshot патроните ги взех за да пробвам как ще стреля пушката с тях.7-те нули също са за проба.Като дойде време за птици ще взема 8 или 9 нули.Тези подходящи ли са?Тук из парковете има много яребици.Разкарват се напълно необезпокоявани.Надявам се че по местата където лова е разрешен също ще има.Днес говорих с един приятел за стрелбището което съм решил да посетя.Каза ми че вътре било много забавно.Имало глинени гълъби за мишени,както и "бягащи глигани" и много други.Входа бил 5$ но после за всяка цел се плаща допълнително.Много често случайни хора даже те канили да учасваш с тях в състезание.Можело ако искаш ти сам да си носиш твоя собствена мишена (мишени).Като го видя ще разказвам повече.Тук също така се рзкарват необезпокоявани и много диви зайци.По тях с какви съчми се стреля обичайно?Преди 3-4 месеца с моя шеф работихме по газопровода на една къща на един богаташ.Има един квартал който се нарича Paradise Valley)Райската Долина.Там живеят само милионери.Най-ефтината къща в този квартал е над милион $.Докато работихме там ми направи впечатление че в парковете около къщите има по- рзнообразни и повече животни отколкото в резерватите в БГ.Само че в града е абсолютно забранено стрелба с каквото и да е оръжие.И на Нова Година даже не става,както си мислих през терасата.

vanush
неориентиран

Регистриран: 03.01.2007
    #1575030 - 03.01.2007 10:34 [Re: kodeen]

Абе майна не ни баламосвай със Америката, какви яребици във Финикс бе та там е пустиня и има само малки гущерчета , има и вид пътпъдъци но през определено време а на юг до Тусън/на Мексиканската граница/ има и пекари /вид прасета/ но са малки.
Така че ако искаш да стреляш на нещо о това е насевер от Финикс към Флагстаф но и тогава няма да стане. Провери законите и не се изхвърляй толкова със "свободна" Америка че ще те окошарят за няма нищо.
Крии си пушчицата и гледай да си вземеш нещо наистина хубаво и научи патрончетата а те са от 0 до 13-0 нарастват като 13-0 са най-големи а от 0 до 13 номер намаляват като 13номер са най-малките. Яребици се бият в топло време със 7 номер а фазани с 4-5 номер. Патици се бият със 3 номер и то трябва да е със шокова пушка а не със тези .
Лова иска първо да си в компанията на старите кучета да слушаш, да се бъзикат с теб и след 2-3 години може и да понаучиш нещоно само ако го има в теб заложено от вековете.
Слушай и няма да збъркаш.

kodeen
Дингил

#1577545 - 05.01.2007 06:59 [Re: vanush]

Tи National Geographic Channel ли си гледал за Финикс или си бил тук да видиш какво има?Нещо обаче не си разбрал правилно каквото си гледал.Тюсон не е на мексиканската граница.Бая път има още до нея.Вярно че пушката ми не е от най-хубавите,като се има на предвид че е най-ефтината която съм виждал но щом като става дума за шока тя е пълен шок. (Accu. chokе).За същия модел има къси цеви които се използват за охрана.В БГ са доста популярни.И преклада може да се замени с дръжка.Но специално в този си вид пушката е за лов. Америка е наистина свободна стига да спазваш закона.А щом закона ми позволява да имам оръжие и след като си платя таксата да стрелям по пернат дивеч значи няма опасност от окошарване.Имам американски приятели които са наясно с лова повече и от теб и от мен.За твое сведение богат избор на всякакъв дивеч има към Show Low(ако ти говори нещо).Това с "бъзикането "си е типично българско и ми е пределно ясно само че аз не съм много мераклия да ставам ловджия.Повечето от дивечовото месо не ми харесва.Харесва ми да се занимавам с огнестрелно оръжие и съм любопитен по тази тема.А ти знаеш ли че точното определение на думата" бъзикам" която е турцизъм е извършване на въртеливи движения с пръст в областа на ануса.В БГ ловджиите това ли си правите?

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™ 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1186

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.023 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.