ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Аномалии

Страници: 1
irs
от третия вид

Регистриран: 28.05.2006
За нуждата от религия
    #1552371 - 14.12.2006 02:05

Аз не съм вярваща. Прабабите ми са били ортодоксални християнки, за единия си прадядо знам, че не им е вярвал. Бабите ми не вярваха и аз не вярвам. Абе, като цяло сме нерелигиозно семейство.
Моите ценности, както и на други нерелигиозни хора, които познавам, са идентични на моменти с тези на набожните. Не убивам, не крада, старая се да не лъжа. Кажете ми сега такива като мен, по-лоши ли сме от всички християни /или псевдохристияни/, които познава всеки от нас и само твърдят, че са добри, а са по-големи мръсници от нас - невярващите- всъщност. И ако го има този бог - няма значение дали ще е Христос, Аллах или някой друг - той какво ще гледа, пред какво си се вричал или какво правиш?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: За нуждата от религия
    #1552503 - 14.12.2006 08:32 [Re: irs]

Важното е да си изградиш един светоглед, една собствена философия за живота. Дали тя ще се базира на определена система, създадена от дадена официална религия, или сама ще си пишеш правилата, е лично решение. Във всеки случай аз подкрепям втория вариант. Просто първият ограничава човек в развитието му.
Между другото наскоро четох, че в определени случаи самия светоглед може да се приеме за религия, неофициална, лична за човека; за мене го определям като философия, за да не става объркване на понятията.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

lamby
човек
**

Регистриран: 06.09.2006
От: Русе
    #1553085 - 14.12.2006 14:56 [Re: irs]

Много добар вапрос... Ще се пробвам да ти отговоря, така че да ме разбереш
Така, по принцип на бог не му дреме в аллах ли вярваш, в иисус ли или ако щеш в буда..., него го интересува да варшиш добро винаги когато можеш и да даваш всичко каквото можеш за доброто на човечеството! Моето семейство по принцип е варл приварженик на традициите и сме праведни християни, но за разлика от бабите ми, аз сам антитрадиционалист, по простата причина, че повечето традиции те ограничават, а за библията бих казал само-ПРЕПРАВЯНА Е ПОНЕ 200000 ПАТИ ОТ СУПЕР МНОГО ПРЕВДОСВЕЩЕНИЦИ !!! Например сега християнството отрича прераждането, но малцина знаят защо, е аз знам и ще ви кажа. През 1600 или там някаде година(ще ви излажа), на свещениците им хрумнало да променят текста на библията от прераждане в страшен съд, щото по лесно щели да управляват народа , сами си правете изводи..., така че правете добро пак ако щете и в Бай Ганьо вярвайте!

--------------------
"Единсвеното нещо, от което трябва да се страхуваме е самият страх." Франклин Рузвелт

"Който е склонен да даде част от свободата си в замяна на по-голяма сигурност, накрая ще загуби и двете" Бенджамин Франклин

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #1554572 - 15.12.2006 15:32 [Re: irs]

Казва се "Криза на легитимноста" и се обяснява сложно.Не се наемам.
Искаш или не искаш ти подсъзнателно си говориш с Бог,дори Той да не съществува.Или както е казал чичкото Волтер,-"Дори да нямаше Бог,човек би го измислил".А "Облогът на Паскал " вече е подходът на "бизнесмена" към темата.Тоест опит за оправдание е.
С Бог се говори не с поглед навън,а навътре.Тоест свещите можеш да ги палиш в себе си.Думата "Трябва" не съществува.

Просто е.Като всички красиви неща.

karmina

Регистриран: 20.09.2006
    #1568159 - 27.12.2006 00:37 [Re: irs]

Аз пък си мисля,че човек не може да бъде абсолютен атеист и да не може да се самоопредели към никоя от съществуващите религии. Защото ти може да не вярваш в християнския Бог, но ако семейството ти са християни съм сигурна, че ако изпаднеш в някаква много трудна, тъжна и безизходна ситуация ( всички да чукаме на дърво), няма да си кажеш на ум като последна надежда ''О , Буда, помогни ми'' . Щеш ,нещеш Иисус ще споменеш . Иначе, всеки трябва да си живее така, както е правилно за него си, пък дано не горим в ада от толко свободия.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1568323 - 27.12.2006 10:00 [Re: karmina]

Цитат:

Аз пък си мисля,че човек не може да бъде абсолютен атеист и да не може да се самоопредели към никоя от съществуващите религии.

Ами? Аз пък не мога да се самоопределя към никоя религия.

Цитат:

Щеш ,нещеш Иисус ще споменеш

Нито съм го споменавал, нито ще го спомена.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #1569224 - 27.12.2006 20:33 [Re: irs]

организираната религия е за слабите духом. другите, дориа да имат някакви виждания по въпроса не участват освен може би от време на време и то по скоро като традиционен ритуал а не щото вярват.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
    #1569609 - 28.12.2006 07:57 [Re: Lothian]

И аз мисля така. Другите просто изграждат своя религия, която може да е стъпила на организираната, но не се изразяла в сляпо доверие, а е напълно завършен светоглед, лична позиция, изградена лична ценностна система.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #1569879 - 28.12.2006 11:49 [Re: irs]

Напротив - по-добри сме, защото сме по-малко лицемерни към себе си и околните.

--------------------
Peace V!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1780

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.