ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Glaurung
разкъсван между себе си

Регистриран: 13.05.2005
От: някъде там
Re: HELP, HELP
    #1506568 - 08.11.2006 09:36 [Re: [KNELL]Lord_Hard]

Дъното ти е с VIA KT 600 чипсет, няма да ти покаже SATA твърд диск при останалите IDE устройства, защото третира SATA като RAID. При инсталация на Windows трябва да добавиш нужните драйвери за разпознаване на RAID-a. Но това не е повод за притеснение, ако диска си работи нормално.

--------------------
Окъпах се в бездните на хаоса, летях до началото на времето и сега търся края ! Играх си с огньовете на боговете, подигравах им се, мамех ги и живеех волно. Какво друго мога да поискам аз сега ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1506637 - 08.11.2006 10:28 [Re: [KNELL]Lord_Hard]

Цитат:

Имам проблем с BIOS.
Не ще да ми покаже HDD. От устройствата показва само CD. Хард диска е 80 GB Seagate SATA/7200/8mb. Дънната платка е GB 7VT600PRZ/KT600/SATA/LAN.

"Вътре" в самия bios setup няма да ти го покаже и това е нормално, но после като зарежда компютъра на POST екрана където се показват всички устройства би трябвало да ти го показва - там ако трябва натисни "Pause" за да видиш какво показва - някои биоси показват картинка вместо POST screen - трябва да им се изключи тази функция. А за да инсталираш Windows (което предполагам е истинския проблем) ти трябва по време на Windows Setup когато казва "Press F6 if you need to install a third party SCSI or RAID driver" да натиснеш F6 и после да сложиш дискета с драйвери за SATA контролера (трябва да има необходимите файлове на CD което са ти дали към дъното) и да заредиш ъответните драйвери на ръка от нея... при KT600 чипсета няма compatibility mode на SATA контролера от БИОС - подържа само "native mode", или нещо такова

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

[KNELL]Lord_Hard
рекордьор
**

Регистриран: 19.04.2005
От: Stara Zagora
    #1570492 - 28.12.2006 17:35 [Re: Black Adder]

Цитат:

Цитат:

Имам проблем с BIOS.
Не ще да ми покаже HDD. От устройствата показва само CD. Хард диска е 80 GB Seagate SATA/7200/8mb. Дънната платка е GB 7VT600PRZ/KT600/SATA/LAN.

"Вътре" в самия bios setup няма да ти го покаже и това е нормално, но после като зарежда компютъра на POST екрана където се показват всички устройства би трябвало да ти го показва - там ако трябва натисни "Pause" за да видиш какво показва - някои биоси показват картинка вместо POST screen - трябва да им се изключи тази функция. А за да инсталираш Windows (което предполагам е истинския проблем) ти трябва по време на Windows Setup когато казва "Press F6 if you need to install a third party SCSI or RAID driver" да натиснеш F6 и после да сложиш дискета с драйвери за SATA контролера (трябва да има необходимите файлове на CD което са ти дали към дъното) и да заредиш ъответните драйвери на ръка от нея... при KT600 чипсета няма compatibility mode на SATA контролера от БИОС - подържа само "native mode", или нещо такова

Благодаря на всички за съветите. Оказа се нещо съвсем елементарно. Мисля че писах че съм тествал всички части, като взех подобна конфигурация от приятел и един по един вадех всичките чаркове от прецакания и ги слагах на работещия.
Не пробвах само дъното защото за целта трябваше да повторя процедурата но този път с чарковете от работещия комп.
Трябва да си призная че приказката "малко акъл да имаш ама навреме да ти дойде" е вярна.
След всичките мъки се оказа че в следствие на разместване на RAM-а (може би при пренасяне или знам ли от какво се е разместил) е изгорял слота на който е била монтирана RAM паметта. Аз обаче когато пробвах чарковете на другия (работещия) компютър не ми светна лампата да не монтирам RAM паметта на същия ами да опитам с някой от другите слотове, а само отчетох че RAM-a работи.
Много тъпо от моя страна, но факт. Сега компа си работи нормално, но дъното е с един слот за RAM памет по-малко.
Въпреки всичко ви благодаря за отзивчивостта и съветите.

--------------------
"На тая мера дет съм срал, ти сега пасеш."

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1714

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.033 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.