ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
Въпрос - Кога ? Как ?,по кой начин
    #1564475 - 22.12.2006 10:08

На кой етап от образуването на планетата Земя, водородът се е свързал с кислорода във вода,взривно ли е станало това,и пренебрежимо малка ли е била топлинната енергия от химическата реакция съотнесена към общата маса вещество и неговата средна температура. Колко е в момента усреднената температура на планетата ведно с ядро ,литосфера и тнт,океани,атмосфера,въобще цялото вещество в плен на общ знаменател наша гравитация.
Ако смятате ,че доста въпроси не съм задал поради сънливият още ранен час,моля отговорете и на тях

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: Въпрос - Кога ? Как ?,по кой начин
    #1564606 - 22.12.2006 12:08 [Re: Huckleberry]

Еми очевидно първоначално всичкия кислород е би свързан във вода, въгрелоден двуокис, силициев двуокис и разни други окиси и не е имало свободен кислород. А понятието "усреднена температура" не съществува - какво разбираш под "усреднена температура" не е много ясно?!

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Huckleberry

#1564670 - 22.12.2006 13:19 [Re: Black Adder]

Цитат:

Еми очевидно първоначално всичкия кислород е би свързан във вода, въгрелоден двуокис, силициев двуокис и разни други окиси и не е имало свободен кислород. А понятието "усреднена температура" не съществува - какво разбираш под "усреднена температура" не е много ясно?!

Цитат:

Температурата на телата е всъщност друг начин на представяне на кинетичната енергия на техните частици. В телата с висока температура атомите и молекулите имат голяма кинетична енергия и се движат бързо и хаотично, а при по-ниска температура кинетичната им енергия също е по-малка. Постепенното намаляване на температурата на дадено тяло води и до постоянно намаляване на кинетичната енергия на неговите частици, до момента, в който движението на частиците спира и това е долната граница на температурата, под която не може да се премине. Абсолютната нула е най-ниската температура, която може да съществува. При нея спира движението на атомите и молекулите и не се излъчва никаква топлина. Абсолютната нула отговаря на 0 градуса от скалата на Келвин или на минус 273.16 градуса по Целзий. Остатъчното лъчение от Големия взрив, поставил началото на съществуването на Вселената, е навсякъде и поддържа температурата на космическото пространство на 3 градуса над абсолютната нула.

За най-студеното място във Вселената се счита мъглявината Бумеранг в съзвездието Кентавър. Разположена на 5000 светлинни години от нас, тази мъглявина е формирана от струите газ и прах, които се изхвърлят от звездата със скорост 600 000 километра в час и това бързо разширение на газа предизвиква охлаждането му до около 1 градус над абсолютната нула.

Ако - "Температурата на телата е всъщност друг начин на представяне на кинетичната енергия на техните частици" то аз не виждам защо да не е логичен въпрос при тяло с различни температурни зони,разглеждайки го като цяло да може да се сметне,и приблизително да се получи производна обща температура на тялото.

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1572252 - 30.12.2006 01:51 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Ако - "Температурата на телата е всъщност друг начин на представяне на кинетичната енергия на техните частици" то аз не виждам защо да не е логичен въпрос при тяло с различни температурни зони,разглеждайки го като цяло да може да се сметне,и приблизително да се получи производна обща температура на тялото.

Ами от една страна защото тялото не е еднородно, от друга защото при охлаждането или загряването на някои материали се извършват фазови преходи при които се поглъща или отделя топлина, а от трета страна засега можем само да спекулираме за състава, свойствата и температурата на земното ядро (по понятни причини), всъщност мисля че дори и земната кора не е изучена достатъчно детайлно навсякъде.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Huckleberry

#1572424 - 30.12.2006 11:26 [Re: Black Adder]

Съгласен съм с теб,но е интересна общата топлинна "зареденост" на планетата,загубите и "приходите", и дали гравитационните "търкания" най вече с Луната и Слънцето минават в топлинно "инжектиране"

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2428

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.