ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Гоблени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Боряна
ентусиаст

Регистриран: 25.10.2001
От: София
Шиене на редове
    #15886 - 21.01.2002 09:00

Накой, ако знае как става шиене на гоблен на редове и не му се свидят знанията, моля да помогне!

Боряна

--------------------
Боряна

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бодилче
Нерегистриран

Re: Шиене на редове
    #16313 - 27.01.2002 11:50 [Re: Боряна]

Шиенето на редове според мен е хабене на конци и непрекъснато късане на нерви при броенето.От поне 15 год. живея с тази краста наречена гоблени и стигнах до извода,че най-добре е шиене по цвят в квадратчето.В момента шия ако не 40-я4то 42-я си гоблен.Но имам глупоста да подарявам

Росица
Нерегистриран

#16401 - 28.01.2002 16:28 [Re: Бодилче]

По принцип аз съм причината за тази тема на разговор. Видях шит гоблен по редове и много ми хареса как се е получило отзад, но аз не мога да го докарам така. Вероятно наистина става много бавно и се хабят много повече конци, но ако си заслужава ... Аз не съм голям спец в областта на гоблените, в смисъл не съм много наясно с различните начини на шиене. Обаче ми доставя огромно удоволствие да шия. Можеш ли да ми кажеш как да шия двулицево. Всъщност, по мое мнение става двулицево, но ми казаха, че не е. Отзад не допускам да има конци, но се получава релефно. Ще ти бъда много благодарна, ако можем да си говорим за гоблени.

бодилче
Нерегистриран

#16471 - 29.01.2002 15:58 [Re: Росица]

Мила.непозната Роси.хич да не ти пука за гърба-после го слагаш в рамка,"циментираш"го с картон и си го окачваш на стената.Аз си мисля,че тия дето го ревизират отзад са зли и завистливи маниячки.Фр. казват,че апетита идва с яденето,а аз се "шлифовах" с иенето.Тия спецове на "гобленовия гръб" питала ли си ги колко гоблена имат ушити и за колко време?Видях нещо подобно,но там наклона,който показват на оригиналните вилерови схеми/легенди/не е спазен.Значи-не е правилно ушит и по този начин/с показен гръб/ се хабят повече конци.В крайна сметка ти шиеш гоблен , а не "ковьорче"за стената
зад печката на баба си.Не тъчеш и черга ,та да смениш техниката на вертикалния с хоризонталния стан,нали?Значи-остави "показния гръб"на фуклите и злобарките,уший си избрания модел чистичко-без възли и грозни натрупвания,сложи си го на стената и си гледай кефа.Не забравяй да си пазиш и очите.
На каталога на Вилер.който дъщеря ми ми изкрънка директно от фирмата в Германия,показват, че шиенето става с гергеф.Аз не знам колко от" младите " като мен знаят това дето е показано на снимката в каталога,че се нарича гергеф./На 48 год.съм/Но хората имат не просто ленена панама,а хубава ленена панама,която позволява да се сложи на гергеф.Я сложи нашата,поший и после,когато се наложи да смениш полето -виж как труда ти е отишъл на майната си ,защото плата става за парцал в кухната-да си вадиш с него от фурната таплите тави.Просто нашата ленена панамо се раздърпва и ти се доплаква,след което и меракът ти за гоблени отива някъде по-назад или се изпарява.
Извини ме за допуснатите грешки,но дъщеря ми се труди над някаква задача и не може да ми редактира текста,а аз нямам още знание и нерви за това.Просто машинарията наречена компютър все още ме респектира и нерви.
Ако все пак се вслушаш в съвета ми за "гобленовия гръб"
/а мнението си ще подкрепя с напомнянето на поговорката-на брашното евтини,на триците скъпи/ запомни,че всяко нещо си има цена и глупавото оскъпяване на продукцията / и усложняване/ не я прави нито по-красива,нито по-ценна.

Боряна
ентусиаст

Re: За удоволствие
    #16535 - 30.01.2002 08:59 [Re: бодилче]

Когато шиеш за себе си и за удоволствие наистина не би трябвало да ти пука как изглежда отзод, но ако искаш да продаваш /както Роси/, тогава е от значение. Аз шия от дете /14-на/ и първите ми гобленчета са същински ад отзад, но когато се омъжих една леля на моя мъж, която шие много и все оригинални гоблени, първото нещо, което направи беше да ми погледне гоблена, не отпред , а отзад и не направи никакъв коментар. Аз я попитах защо го гледа отзад, нали там никой няма да го гледа, а тя ми отговори, че ако се продава най-напред там се гледало...
Относно панамата: в момента в България има голям избор на панама и конци. Аз шия основно на гергеф. И понеже ми омръзва да шия дълго време един и същи гоблен обикновено шия по два, понякога три наведнъж на различни гергефи. Щом имаш каталога на Вилер, сигурно си видяла приспособлението за опъване на големи гоблени - е за това си мечтая в момента, но... като знам колко струва една лупа, не смея да си помисля за това колко ще струва...

Боряна

--------------------
Боряна

бодилчето
Нерегистриран

#16593 - 30.01.2002 21:44 [Re: Боряна]

Боряна,завиждам на Роси,че е намерила начин да продава.На мен явно яйцето не ми е допряло до задника,за да търся сериозно начи5н да продавам.Но твърдо и категорично поддържам старото мнение.Имах възможност да контактувам с германци-пълна скръб и не незнание, а тъпотия натема Вилерови гоблени.Значи и на баба ковьорите мога да пробутам ,ако съм мошеник и тарикат

Боряна
ентусиаст

#16637 - 31.01.2002 08:31 [Re: бодилчето]

Там е работата, че тя още не е намерила пазар, но ако има късмет в БГ-то първо гледат гърба.
Аз, понеже си шия само за мое удоволствие, обикновено се съобразявам с количеството конец, а не с мнението на хората за гърба на гоблена, пък и както ти отбеляза :Като го лепна на стената никой вече не може да му гледа гърба... Така че пука ми какаво мислят другите!

Боряна

--------------------
Боряна

Росица
Нерегистриран

#17043 - 04.02.2002 22:59 [Re: бодилче]

Здравей! Аз се извинявам за забавянето на отговорът си, но имам извинителна причина - сменях си квартирата (неприятна работа).Както и да е - вече се пренесохме и мога да пиша, а това го правя с голямо удоволствие. Честно да ти кажа напълно споделям мнението ти за гърба на гоблените. Аз също си мисля, че е достатъчно отзад да изглежда общо взето добре, в смисъл без възли и конци. Аз се бях прикрепила към една Варненска фирма, от където си взех комплекта, сключихме договор и трябваше да ми бъде изкупен гоблена, но за мое нещастие фирмата се оказа фантомче и гоблена ми остана. Сега ще пробвам по Интернет. Честно казано изобщо не ми се продава, защото по моето скромно мнение, стана много хубав, но парите ни трябват много. Имам още около месец работа по гоблена, а после ще видим. На гергеф не съм шила, но казват, че се шие удобно. Вероятно е въпрос на свикване. Аз съм свикнала да шия без гергеф и сигурно ще ми бъде трудно.
За сега чао!!! Ще се радвам много да си говорим тук.

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #17062 - 05.02.2002 09:22 [Re: Боряна]

Ох-какви сте ентусиастки - аз един ред не мога да изшия.
:)

Violena

Регистриран: 11.06.2001
От: Австрия
    #17105 - 05.02.2002 15:48 [Re: Godiva]

ама че го рече :))) сигурно не си опитвала ... а преди да сме опитали ... :))))))
опитвала ли си - все си мисля, че на дъщеря ти няма да и допадне, ама пък на теб чудесно би се отразило :)))

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7592

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.124 seconds in which 0.108 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.