ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Гоблени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Боряна
ентусиаст

Регистриран: 25.10.2001
От: София
Шиене на редове
    #15886 - 21.01.2002 09:00

Накой, ако знае как става шиене на гоблен на редове и не му се свидят знанията, моля да помогне!

Боряна

--------------------
Боряна

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бодилче
Нерегистриран

Re: Шиене на редове
    #16313 - 27.01.2002 11:50 [Re: Боряна]

Шиенето на редове според мен е хабене на конци и непрекъснато късане на нерви при броенето.От поне 15 год. живея с тази краста наречена гоблени и стигнах до извода,че най-добре е шиене по цвят в квадратчето.В момента шия ако не 40-я4то 42-я си гоблен.Но имам глупоста да подарявам

Росица
Нерегистриран

#16401 - 28.01.2002 16:28 [Re: Бодилче]

По принцип аз съм причината за тази тема на разговор. Видях шит гоблен по редове и много ми хареса как се е получило отзад, но аз не мога да го докарам така. Вероятно наистина става много бавно и се хабят много повече конци, но ако си заслужава ... Аз не съм голям спец в областта на гоблените, в смисъл не съм много наясно с различните начини на шиене. Обаче ми доставя огромно удоволствие да шия. Можеш ли да ми кажеш как да шия двулицево. Всъщност, по мое мнение става двулицево, но ми казаха, че не е. Отзад не допускам да има конци, но се получава релефно. Ще ти бъда много благодарна, ако можем да си говорим за гоблени.

бодилче
Нерегистриран

#16471 - 29.01.2002 15:58 [Re: Росица]

Мила.непозната Роси.хич да не ти пука за гърба-после го слагаш в рамка,"циментираш"го с картон и си го окачваш на стената.Аз си мисля,че тия дето го ревизират отзад са зли и завистливи маниячки.Фр. казват,че апетита идва с яденето,а аз се "шлифовах" с иенето.Тия спецове на "гобленовия гръб" питала ли си ги колко гоблена имат ушити и за колко време?Видях нещо подобно,но там наклона,който показват на оригиналните вилерови схеми/легенди/не е спазен.Значи-не е правилно ушит и по този начин/с показен гръб/ се хабят повече конци.В крайна сметка ти шиеш гоблен , а не "ковьорче"за стената
зад печката на баба си.Не тъчеш и черга ,та да смениш техниката на вертикалния с хоризонталния стан,нали?Значи-остави "показния гръб"на фуклите и злобарките,уший си избрания модел чистичко-без възли и грозни натрупвания,сложи си го на стената и си гледай кефа.Не забравяй да си пазиш и очите.
На каталога на Вилер.който дъщеря ми ми изкрънка директно от фирмата в Германия,показват, че шиенето става с гергеф.Аз не знам колко от" младите " като мен знаят това дето е показано на снимката в каталога,че се нарича гергеф./На 48 год.съм/Но хората имат не просто ленена панама,а хубава ленена панама,която позволява да се сложи на гергеф.Я сложи нашата,поший и после,когато се наложи да смениш полето -виж как труда ти е отишъл на майната си ,защото плата става за парцал в кухната-да си вадиш с него от фурната таплите тави.Просто нашата ленена панамо се раздърпва и ти се доплаква,след което и меракът ти за гоблени отива някъде по-назад или се изпарява.
Извини ме за допуснатите грешки,но дъщеря ми се труди над някаква задача и не може да ми редактира текста,а аз нямам още знание и нерви за това.Просто машинарията наречена компютър все още ме респектира и нерви.
Ако все пак се вслушаш в съвета ми за "гобленовия гръб"
/а мнението си ще подкрепя с напомнянето на поговорката-на брашното евтини,на триците скъпи/ запомни,че всяко нещо си има цена и глупавото оскъпяване на продукцията / и усложняване/ не я прави нито по-красива,нито по-ценна.

Боряна
ентусиаст

Re: За удоволствие
    #16535 - 30.01.2002 08:59 [Re: бодилче]

Когато шиеш за себе си и за удоволствие наистина не би трябвало да ти пука как изглежда отзод, но ако искаш да продаваш /както Роси/, тогава е от значение. Аз шия от дете /14-на/ и първите ми гобленчета са същински ад отзад, но когато се омъжих една леля на моя мъж, която шие много и все оригинални гоблени, първото нещо, което направи беше да ми погледне гоблена, не отпред , а отзад и не направи никакъв коментар. Аз я попитах защо го гледа отзад, нали там никой няма да го гледа, а тя ми отговори, че ако се продава най-напред там се гледало...
Относно панамата: в момента в България има голям избор на панама и конци. Аз шия основно на гергеф. И понеже ми омръзва да шия дълго време един и същи гоблен обикновено шия по два, понякога три наведнъж на различни гергефи. Щом имаш каталога на Вилер, сигурно си видяла приспособлението за опъване на големи гоблени - е за това си мечтая в момента, но... като знам колко струва една лупа, не смея да си помисля за това колко ще струва...

Боряна

--------------------
Боряна

бодилчето
Нерегистриран

#16593 - 30.01.2002 21:44 [Re: Боряна]

Боряна,завиждам на Роси,че е намерила начин да продава.На мен явно яйцето не ми е допряло до задника,за да търся сериозно начи5н да продавам.Но твърдо и категорично поддържам старото мнение.Имах възможност да контактувам с германци-пълна скръб и не незнание, а тъпотия натема Вилерови гоблени.Значи и на баба ковьорите мога да пробутам ,ако съм мошеник и тарикат

Боряна
ентусиаст

#16637 - 31.01.2002 08:31 [Re: бодилчето]

Там е работата, че тя още не е намерила пазар, но ако има късмет в БГ-то първо гледат гърба.
Аз, понеже си шия само за мое удоволствие, обикновено се съобразявам с количеството конец, а не с мнението на хората за гърба на гоблена, пък и както ти отбеляза :Като го лепна на стената никой вече не може да му гледа гърба... Така че пука ми какаво мислят другите!

Боряна

--------------------
Боряна

Росица
Нерегистриран

#17043 - 04.02.2002 22:59 [Re: бодилче]

Здравей! Аз се извинявам за забавянето на отговорът си, но имам извинителна причина - сменях си квартирата (неприятна работа).Както и да е - вече се пренесохме и мога да пиша, а това го правя с голямо удоволствие. Честно да ти кажа напълно споделям мнението ти за гърба на гоблените. Аз също си мисля, че е достатъчно отзад да изглежда общо взето добре, в смисъл без възли и конци. Аз се бях прикрепила към една Варненска фирма, от където си взех комплекта, сключихме договор и трябваше да ми бъде изкупен гоблена, но за мое нещастие фирмата се оказа фантомче и гоблена ми остана. Сега ще пробвам по Интернет. Честно казано изобщо не ми се продава, защото по моето скромно мнение, стана много хубав, но парите ни трябват много. Имам още около месец работа по гоблена, а после ще видим. На гергеф не съм шила, но казват, че се шие удобно. Вероятно е въпрос на свикване. Аз съм свикнала да шия без гергеф и сигурно ще ми бъде трудно.
За сега чао!!! Ще се радвам много да си говорим тук.

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #17062 - 05.02.2002 09:22 [Re: Боряна]

Ох-какви сте ентусиастки - аз един ред не мога да изшия.
:)

Violena

Регистриран: 11.06.2001
От: Австрия
    #17105 - 05.02.2002 15:48 [Re: Godiva]

ама че го рече :))) сигурно не си опитвала ... а преди да сме опитали ... :))))))
опитвала ли си - все си мисля, че на дъщеря ти няма да и допадне, ама пък на теб чудесно би се отразило :)))

бодилчето
Нерегистриран

#17111 - 05.02.2002 16:10 [Re: Росица]

Роси,радвам се,че се обади.За новата къща-честито и дано в нея ви върви късмета,като на бясно куче-тоягите.Това е голяма радост,надежда,изживяване,нерви в излишък,но дано всичко е наистина по мед и масло.Колкото до продажбата на гоблени-пълна скръбе.Първо,защото у нас идват гольовци и не само,че не знаят и не разбират нищо,но и нямат пари достойно да ти заплатят труда.Второ-един мъничък тарикат и малък смелчага би могъл да пробие в Европата.Дори навивах благоверната си половинка аз да опитам.но той е страхлив и не поема никакви рискове ,като всеки нормално отгледан тоталитарен израстък.Просто -бях в Германия и видях магазинчета "за всеки по нещо"Там беше /вярно/пълно с шедьоври на кича и ще е жалко да застане един истински гоблен до тяхните тъпотии,но все трябва да има начало.Аз самата също бих искала да разредя собствените си творения,но няма поне малко достоен пазар.Изобщо-гордей се с творбата/творбите/си,закачи си ги и хич да не ти пука,за претенциозните завистници и "спецове"

бодилчето
Нерегистриран

#17115 - 05.02.2002 16:24 [Re: бодилчето]

Дами,я кажете какво шиете?!Аз тук в глухата провинция тъпея и ако се реша да купя нещо от магазина за гоблени и конци се ядосвам,че има разминаване в цветовете.Сульо и Пульо решил да прави бизнес и комплектовал конци,гачели на баба се черга ще тъче!Преди години в Самоков имаше едно семейство -Богове/Бог да ги прости и двамата/-Бяха ушили почти целия вилеров каталог и продаваха схеми и конци-Само при тях ни видях разминавани в снимки и конци

bodil4e
Нерегистриран

#17116 - 05.02.2002 16:29 [Re: бодилчето]

Дами,я кажете какво шиете?!Аз тук в глухата провинция тъпея и ако се реша да купя нещо от магазина за гоблени и конци се ядосвам,че има разминаване в цветовете.Сульо и Пульо решил да прави бизнес и комплектовал конци,гачели на баба се черга ще тъче!Преди години в Самоков имаше едно семейство -Богове/Бог да ги прости и двамата/-Бяха ушили почти целия вилеров каталог и продаваха схеми и конци-Само при тях ни видях разминавани в снимки и конци

Боряна
ентусиаст

#17153 - 06.02.2002 09:17 [Re: Godiva]

Виолена е права, просто не си опитала. Пробвай и може и да ти хареса. Започнах да шия от скука, а сега ела да ме видиш :-)

Боряна

--------------------
Боряна

Боряна
ентусиаст

#17154 - 06.02.2002 09:26 [Re: bodil4e]

Каво става? Проблем с въвеждането ли имаше?
Аз в момента шия "Пинки" и "Май дойде" едновеременно. Втория го бях взела за щерката, ама на нея нещо й се изпари мерака, та аз трябваше да го довърша...А щях да забравя и "Момичето с шапката"...Него пък свекърва ми го е шила някога си и го беше зарязала, та сега ми го даде, че вече не виждала. Аз с него и започнах да пиша тук, защото не мога да го окомплектовам. Мамчето вероятно е поизгубило някои от конците и сега е голям зор да намеря подходящи, още повече, че не знам какави точно са номерата им, а нямам време да се забия в магазина и нагаждам. Ти случайно да знаеш какави са им номерата???

Боряна

--------------------
Боряна

Росица
Нерегистриран

#17222 - 06.02.2002 20:27 [Re: бодилчето]

За съжаление се обаждам не от нова къща (много би ми се искало да имаме такава, но...), а от апартамента на свекъра и свекървата. Обиколихме 3 квартири откакто се оженихме и накрая се принудихме заради безпаричие да напуснем квартирния живот. Надявам се, разбира се, че не задълго. Аз заради финансовите ни проблеми търся начин и да продавам гоблени. Що се отнася за Германия - вярвам, че е така, както ти казваш. Чувала съм, че германките са мързеливи в това отношение. Но за да им предложиш свои гоблени, то трябва да имаш някакъв канал. За продан на гоблен в България въобще не смея и да си помисля. Ако успея да го продам на някой българин, то трябва да го подаря (просто да му го дам без пари). А все пак то си е доста труд, така че като съм решила да продавам, все пак логично е да търся пазар извън България.

Росица
Нерегистриран

#17224 - 06.02.2002 20:33 [Re: Боряна]

Много е трудно да се нагодят конци към някаква схема. Лошото на комплектовките е, че не дават номерата на конците, а само техните знаци.

Росица
Нерегистриран

#17226 - 06.02.2002 20:39 [Re: bodil4e]

Защо не пробваш да влезеш в сайта на Солария - www.solaria.online.bg? Аз наскоро намерих този адрес и бях очарована от страницата. Не съм шила гоблени от тази фирма, но гледам, че са писани доста суперлативи и хубави отзиви от разни хора за комплектовките. Има и начин да си поръчаш избрания модел. Погледни, може да ти бъде полезно. Аз сигурно като свърша този си гоблен ще опитам да си поръчам по Интернет.

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #17231 - 06.02.2002 21:03 [Re: Боряна]

Може да ми се смеете,но аз предпочитам да си играя на компютърни игри,когато ми е скучно-това май не е много присъщо за жените :(((-ама ми е много интересно.

Боряна
ентусиаст

#17277 - 07.02.2002 08:54 [Re: Росица]

И на мен ми хареса този сайт! Ще пробвам по-късно и от там нещо да поръчам, но за сега си имам занимавка....

Боряна

--------------------
Боряна

Боряна
ентусиаст

#17278 - 07.02.2002 08:57 [Re: Godiva]

Да, ама в болницата нямаше компютри...то по онова време в България нямаше, пък какво остава за болницата...

Боряна

--------------------
Боряна

Бодилчето
Нерегистриран

#17376 - 07.02.2002 21:24 [Re: Боряна]

На Боряна: "Момичето с шапката" гоимам и мога да ти помогна с конците-остатък дал Господ,а и схемата е още в мен-дай знака.Честно-"Пинки"малко ми прилича на загубила се кротко луда,но моето мнение,виждане и представи да не те тревожат!Нали знаеш,че тя върви в комплект с "момчето в синьо"?"май дойде" е много свежо,нежно ,но и струва ми се малко наивно-детско.Но и от това да не ти пука-просто аз съм отвратителен каприз-може да има влияние критическата.
На Роси-боже,завиждам на смелостта ти и на самочувствието,че можеш да си позволиш загуба на нерви.
Аз не знам какво съкровище имаш,но просто 2 женски задника в една кухня е ад.Дано нямаш проблеми,дано си много смела,тактична и малко глуха.Колкото до ослепяване-щом се занимаваш с гоблени-на там вървиш.
Мили дами.извинете ме за откровението,но просто се притеснявам за Роси-нищо,че не се познаваме.Колкото до проблеми-имам ги винаги с машинариите/имам фобия от всяка машина,а компютъра нали е супер-машина.../Добре,че е дъщеря ми-кандидат-хакерче/
Азшия "слънчев ден".но 1;1 и една много малка и много нежна Мадона-по-скоро жена с дете и покривало за глава като отпуснат шал/7цвята,1;1,шие се за 5-7дни/
Е;пишете ми пак,а аз ще се мъча над компютъра.докато ви отговарям,защото май мисълта изпреварва ръцете....

Боряна
ентусиаст

#17418 - 08.02.2002 08:44 [Re: Бодилчето]

"Пинки" е поръчка на моя благоверен. Малко е гадно, защото е 1:1 и бая зор виждам, още повече, че шия предимно вечер...За "Май дойде" писах, че беше за щерката, но сега ми се пада на мен...Това с жената и аз го ших няколко пъти. Много е подходящо за подарък. Хем не е много претенциозно, хем е красиво... и спасява положението.

Боряна

--------------------
Боряна

бодилчето
Нерегистриран

#17627 - 11.02.2002 11:02 [Re: Боряна]

мили дами.в неделя бях в Търговище на гости при родата на половинката ми и исках да имам поне гаубица/не защото бях при родата/.В един магазин видях да продават готова,ушита,опъната в рамка/и то прекрасна рамка/"Казанската мадона"Цената,която беше обявена за продан беше ......170БЪЛГ ЛЕВА!Умрях,но се самосъживих,защото искам да убивам идиотите,принудили някоя за такава мизерна сума да продава "Казанската мадона"Отвратена съм/за кой ли път?/,но и май повече отчаяна;боли ме за тая неизвистна колежка,която е паднала така ниско по принуда.Аз пък идиотката тръгнах да моля продавачката и собствиничката на магазина да сложат на цената поне още една нула и да я обявят в долари.Те ми се изсмяха и обясниха,че гоблено стои от 40 дни с тая цена и никой не го купува.И аз млъкнах като бит гъз,защото и аз не можех да го купя.Е.дами,аз вече не съмшовинистка,но ако Осамата ме покани-с радост ще му стана съветник по тактика и стратегия.

akim
Нерегистриран

#19519 - 03.03.2002 17:17 [Re: Бодилчето]

говорете за гоблени,няма лошо но не включвайте думата хакери, просто не знаете нищо за нея

Violena

#19542 - 03.03.2002 23:22 [Re: akim]

ти като да знаеш нещо за гоблените ... че ползваш думата :))) разкажи, сподели - за гоблените:)))

saint
почетен член

Регистриран: 17.01.2002
От: S10 2AZ, UK
    #19559 - 04.03.2002 02:15 [Re: Боряна]

ne znam kak se shie goblen po redowe (w pred wid obrazowanieto mi, bih kazal che e kato shiene po stylbowe, samo che posle tryabwa da transponirash i gotowo), no naj-dobyr rezultat se poluchawa, kogato se shie po dwojki, za predpochitane w naj-lyutata zima i pred kamina :)

----
Bogomil Tsekov (a.k.a. THE SAiNT)

--------------------
Bogus.
----
You will become rich and famous unless you don't.

Боряна
ентусиаст

#19567 - 04.03.2002 09:01 [Re: saint]

?! :-)))

Боряна

--------------------
Боряна

Violena

#19568 - 04.03.2002 09:08 [Re: saint]

"в най-лютата зима и пред камина" и чаша греяно вино, зашили и подредили се биха били и трима:))))

Привет!:)))

saint
почетен член

#19587 - 04.03.2002 13:23 [Re: Боряна]

syzhalyawam - towa beshe malko tworchersko otklonenie. prosto mi hrumna i reshih da go izpratya

izwinyawam se, ako s neshto sym te obidil/zasegnal

----

--------------------
Bogus.
----

saint
почетен член

#19589 - 04.03.2002 13:25 [Re: Violena]

mislya che "greeha se pred kaminata" wseki chowek na poweche ot 18 godini znae kak se interpretira

----

--------------------
Bogus.
----

Violena

#19679 - 05.03.2002 10:52 [Re: saint]

аз говорех ред и бройки:))) не се отклонявай от гоблените :)))))))))))

saint
почетен член

#19701 - 05.03.2002 16:09 [Re: Violena]

ami..sled kato ima na 1-2 yanuari "naj-dylga banitsa" systezanie, zashto da nyama "naj-golyam goblen, izpleten pred kaminata"

----

--------------------
Bogus.
----

Боряна
ентусиаст

#19780 - 06.03.2002 08:09 [Re: saint]

Споко! Не съм се обидила нито засегнала. Само не ми беше ясно какво значи това там за "преекспониране" ли беше какво беше. Иначе аз познавам хора, които шият заедно един и същ гоблен.

Боряна

--------------------
Боряна

saint
почетен член

#19805 - 06.03.2002 17:18 [Re: Боряна]

da - wseki mozhe da razbira shieneto na goblemite kakto nameri za dobre.

inache znam che goblemite se prawyat adski trudno i iziskwat uzhastno mnogo usiliya i tyrpenie - kachestwa, koito smyatam che ne pritezhawam w tolkowa golyama stepen, che sa se zahwana seriozno sys tezi neshta.

----

--------------------
Bogus.
----

Violena

#20203 - 09.03.2002 15:37 [Re: saint]

:)))извинявай :)))) ама като те слушам ... тва с ужасно многото усилия ... и си представям тука едни кралиМарковки ... :))))))))

saint
почетен член

#20227 - 09.03.2002 19:29 [Re: Violena]

da - pobodno e, ama nyama nishto obshto sys kysaneto na werigi sys robi i oswobozhdawaneto im :)

Bogus.
----

--------------------
Bogus.
----

Светла
Нерегистриран

#28264 - 09.05.2002 17:42 [Re: Боряна]

как ги шиеш едновременно ?!??! Аз не мога така ...... имам стимул да завърша един, за да започна друг

Боряна
ентусиаст

#28525 - 11.05.2002 08:53 [Re: Светла]

Кгота единият от гоблените е много голям и изисква повече усилия, се захващам с някой по-елементарен, за да се разнообразя. А понякога шия и миниатюри за подарък...

Боряна

--------------------
Боряна

Кали
неориентиран

Регистриран: 12.05.2003
От: Асеновград, България
    #79594 - 12.05.2003 15:54 [Re: Боряна]

Привет.Надявам се че нямате нищо против, че се намесвам.просто исках да подкрепя Боряна. Аз също като нея шия по два гоблена едновременно,а по някога, но рядко съм захващала и три.В момента шия "Исус чука на вратата" и "Великолепната мадона" по мотиви на Ботичели.Иска ми да си намеря схемата на "Косовска девойка".Страшно ми харесва.Но доколкото знам в Асеновград я няма.радвам се че намерих хора, с които да си говорим за гоблени. Ако разбира се нямате нищо против.

--------------------
кали

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #87423 - 10.06.2003 13:53 [Re: Кали]

Здравейте!
Аз също винаги съм мислела че е много скучно да шиеш и започнах да го правя на шега но то се оказа голяма краста.Лошото е че нямам изобщо време и от както родих /преди 2 год./ не съм пипвала гоблена.Аз не съм кой днае каква майсторка-имам ушити 3 малки гоблена ,а сега шия "Хитлеровата зима",на средата съм.Но си мисля че е по лесно и по-интересно да шиеш по цветова отколкото на редове.Колкото до задната страна-и аз зная че при продажба гледат там,но наистина какво значение има как е ушит отзад?!
Проблемът е че много бързо ми омръзва това което шия и ми се иска да почна нещо друго преди да съм свършила започнатото.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7593

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.14 seconds in which 0.116 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.