ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
margy
Нерегистриран

Re: Корупция в родилната помощ
    #178272 - 05.01.2004 16:10 [Re: Koala]

Корупцията си я създадохме ние,по точно тези хора "моля да ме извинят", които идват от провинцията.Имам наблюдения от тях, тъй като около един месец лежах в болница преди да родя,в АГ"Майчин дом" до/НДК/. Там пристигаха жени от цялата страна. Когато ни питаха, дали плащаме нещо за престой и т.н. ние им отговаряхме,че не плащаме нищо. Те ни обясниха,че и те нищо не плащат, но понеже били доволни от лекарите, щяли да им дадат пари.Ами като им се натискат да им дават пари, лекарите какво да откажат ли? И на мен да ми дават пари и аз ще взема.След това тези същите "куклички" ги чувам повежду си /по провинциално/ да се оплакват една на друга, кой лекар, какво им искал и колко.Е да ме извиняват обаче, това вече е наглост.Там например:раждането по нормален път е съвсем безплатно, ако искаш епидурална упойка има обявен ценоразпис от М-во на здравеопазването с цените/които не са много/.Ако искаш пожелание секцио, без да имаш някакви данни за това /страхте е да родиш/, плащаш 600лв.Щом не искаш да те боли си плащаш.Аз родих/при това секцио/-тъй като имам локсация/това се поема от здравната каса/ без да дам един лев, включително конецът ми беше козметичен и го разбрах това, чак след като ме оперираха. Много съм доволна от обслужването в АГ"Майчин дом"/при НДК/.Преди това през цялата ми бременност ходих на прегледи/частно/в същата болница. Това се наложи, тъй като от поликлиниката/просто нямам думи/ са адски "любезни". Размотаваха ме като муха без глава, все едно съм милионната им пациентка. Една приятелка ми препоръча един много добър доктор в АГ "Майчин дом" и аз се насочих към него от което съм много доволна.Той ме регистрира в женската консултация в болницата и там ме поеха всичките останали месеци. Там ми правиха всички видове изследвания и т.н. Първите изследвания направих в поликлиниката и ако ми имаше нещо, когато ми взеха кръв /след половин месец,защото имах записан час от лабораторията, при нас е с часове във времето, защото бременните били уж с "предимство",незнам за пред кой, да ама не - щеши да е много късно.Затова се отказах от женската консултация в поликилината, за което изобщо не съжалявам.
Една приятелка в момента е бременна, страда от астма, ходи при един много, ама много "известен лекар" /от Тина Киркова, който има частна клиника за инвитро/ и той й е казал че задължително трябва да роди секцио, защото има данни/които се поемат от здравната каса/, за което трябва да му плати. Е да ме извинява, обаче той е кожодер, веднъж ще вземе от нея не малка сума, и здравната каса ще му преведе сумата от 600лв.тъй като заболяването е включено в безплатната листа на секциото.Казах й да се махне от него и да отиде при МОЯ лекар, но тя не пожела.Щяла да си плаща.В заключение7кой прави корупцията в родилната помощ. Само ние, и по точно, тези глупаци които искат да се направят на голями тежкари "вижтеме аз имам пари" . Имайте, те ще ти трябват за бебето/ ама незнаете колко ще Ви трябват/, дайте ги на лекарите.
Аз лично пак повтарям не съм дала един лев, а отношението към мене беше направо приказно.Мъжът ми се бъзикаше и казваше, че съм на хотел, при това той не се налагало да плаща.

Редактирано от tender™ (12.09.2005 15:52)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #178288 - 05.01.2004 16:31 [Re: margy]

Късметлия си, че си между единиците, които са се радвали на прилично отношение в нашата страна. Но не съм много съгласна с нещо от постинга ти. Хората не винаги дават само защото се правят на много имащи и на тежкари. Раждането на дете е доста страшен за всяка една жена, дори и вече раждала, процес. Затова хората гледат да се обезопасят (застраховат) кой както може и с каквото може - себе си и детето си. Да направят всичко, което мислят, че ще им осигури едно по-добро отношение, обслужване, грижи и помощ. Обикновено жените, които отиват да раждат, са се снабдили с информация от лсякакъв вид и значение (също толкова разнообразни са и източниците). На кое да вярваш? Как да постъпиш? Кое ще е по-добре за теб и детето ти? Аз когато питах жените, с които лежах в Патологична бременност (егати гадното име на отделението! ), ми казваха че няма да плащат нищо, защото никой не им е казал. Обаче когато се видяхме след раждането всички си признаха кой и по колко е платил. Та така... Дано на всички им се падат доктори като твоят, дано и обслужването бъде същото! Но за съжаление това е голяма рядкост.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #178650 - 06.01.2004 00:41 [Re: margy]

Може би,ако текста ти беше в нормалния черен цвят щях да го прочета

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

micky
Нерегистриран

#178793 - 06.01.2004 09:35 [Re: V.I.P]

ot kade go nameri tozi ciat? razdai ni po edin chift 3D glasses za da te cheteme

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #179485 - 06.01.2004 22:44 [Re: micky]

Хе,че защо на мен го казваш?Да не би аз да съм писала в нежно розовко

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #185719 - 14.01.2004 13:13 [Re: Лара]

Напълно съм съгласна.Дори нещо повече-обикновено точно хората,които нямат"връзки" и пари,плащат за да се зактраховат че всичко ще мине нормално,а не защото парите са им излишни.Не го пожелавам на никого,но като се сблъскаш с отношението на средният персонал в болницата и започваш да мислиш по друг начин.Аз платих на лекарката,която ме изражда,но категорично отказах да дам подаръци на акушерките,които ми казаха че съм некадърна и бяха обявили детето ми пред близките ми за "отписано". Можете ли да си представите как се преживява подобна реплика и то като се има предвид че на бебето му нямаше абсолютно нищо-просто имаше малко жълтеница,от която бе много сънлива, и от друга страна аз от неопитност не знаех как да кърмя.
Не знам кой е луд-който дава баницата,или който я яде,но всички сме в един порочен кръг от който не виждам скоро изход.

Анонимен
Нерегистриран

#189043 - 18.01.2004 16:32 [Re: margy]

Не искам да се заяждам,но изказалата се по-горе софиянка с избелелите букви изобщо не е права.Първо не мисля ,че жените от провинцията са тръгнали да раждат за по напряко в София и второ в градовете различни от София дори и да се плаща за раждане сумите са много по- малки.
В Стара Загора например на акушерка се дава 20 лв,а на доктор от 100 до 200 най-много.За София от сигурни източници знам 4е под 300 лева могат само да ти се изсмеят.И общ0 взето за по шокиращите слу4аи като да ти искат пари на самата родилна маса,жени да си късат златните сенджирчета от врата се случват в столицата.
Питам тогава как неща,които не се практикуват в провинцията , ги предизвикват провинциалистите в невинна София.
Съвсем смело мога да твърдя,4е именно вие софиянци правите възможно съществуването на корупция в родилните болници.Тъй като заплатите ви са по големи,имате работа,осигуровки и изобщо нещата са ви по -наред ,отколкото в другите градове.
Затова и като ви поискат 500 лева например ,за вас това е една заплата и затваряте с о4и и ги давате уж за доброто на малкото отро4е. А в провинцията пове4ето хора са без работа или с много ниски заплати и да искат няма откаде да ги извадят и дадат.А като ги нямат лекарите искат не искат поне ще намалят сумите.
Истината е оба4е,4е корупция има навсякаде,просто е в разли4ни мащаби.Ще споделя моят опит.Раждах в Родилното в Стара Загора с твърдата позиция,4е си плащам вси4ки осигуровки и няма да плащам допълнително за нищо.
Слава Богу ,4е раждането ми бе лесно,защото първо щях да родя на леглото в предродилната зала,тъй като макар с непрестанни и много силни болки никой не ми обърна внимание.Знаете ли какво е да пищиш от силната болка ,а акушерката да минава покрай теб с невъзмутима физиономия и като я помолиш за помощ тя да ти казва ,4е не ти е дошъл реда ,сякаш има ред за това.По-късно да не могат да намерят дежурната лекарка Цон4ева или Цонева(не съм длъжна да я помня).Изражда ме само акушерката,но се подписала на формуляра накрая и въпросната лекарка,която между другото доиде за следващото раждане,тъй като моми4ето си беще платило.И цялата беще подпухнала от сладката дрямка ,която си е ударила по работно време.
Какво друго да ви кажа,ако се впусна в подробности ще трябва книга да напиша.3 дена никой не те поглежда ,то мене хаиде ама детенцето поне.Само на изписването доиде някакъв ,не се представи прослуша гърди4ките на беб4ето т.е от4ете дейност и си тръгна.
И само който е раждал,може да си представи какво е следродилен период без топла вода.Да не можеш да се измиеш нормално, а освен това и няма лампа в банята.
Също и да свърши водата за пиене на беб4ето и да няма кой да ти донесе.Да се разхождат хлебарки в стаята,да лежищ на ужасно мръсни 4ершафи,санитарките да те обиждат и т.н и т.н
Моля ви бъдещи майки,не плащайте за ражденето така кръга се затваря и вси4ко ще върви по този на4ин.Докато бях в болницата,зна4и за 3 дни само в моата стая се изредиха 3 моми4ета ,които си бяха платили при тази Цонева,взимала им по 100 лева и 50 лева дарение за болницата.Зна4и 300 лева тя си взе за 3 дни ,а може и да са пове4е ако е имало и още моми4ета в другите стаи.А как си изкарваме ние парите ,как си гледаме децата с тези ве4е 120 лева?
Промяната трябва да запо4не от някаде.За съжаление оба4е търпеливостта на българския народ няма граници.Преди 2 месеца хляба ж Ст З. стана 90 стотинки и една съседка казва ами няма да ядем толкова хляб какво да правим .Това ли трябва да е отговора на един български гражданин.
Знаете ли 4е тока на едно семейство с малко дете е минимум 150 лева(парно ако не знаете няма в цялата страна),а една заплата е по малко от тези пари.
ДОКОГА ЩЕ МЪЛЧИМ???

Редактирано от tender™ (12.09.2005 15:58)

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #193009 - 22.01.2004 15:26 [Re: Koala]

Гледахте ли в "Тази сутрин" случаят с жената, на която докторът и поискал 600 евро за раждането? Правил и прегледи и по 2 пъти седмично и правил видеозон, за което тя плащала по 20 лева (макар че, прегледът и трябвало да бъде безплатен ). Освен това я убеждавал, че трябва да роди със секцио, а не по нормален път, за което тя трябвало да плати!!! Не знам, това си е жив рекет според мен! От къде на къде, след като това е нормален процес, ще трябва да се плаща ? И без това жените едвам склоняват да раждат сега, защото коства много разходи, а дори и самото раждане стана платено!

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #839052 - 24.06.2005 11:13 [Re: Koala]

поради актуалността на темата я повдигам отново.

Преди два дена заловиха лекар от Майчин дом, взел 800 лева за извършено от него раждане, платено му от здравната каса.
То бива да почерпиш, но това не е почерпка, а си е "взятка"

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #954056 - 12.09.2005 15:55 [Re: Анонимен]

Цитат:

софиянка с избелелите букви

буквите ги оправих, вече не са избелели.
приятно четене.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 5175

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.