ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
kukuvi4ka
неориентиран

Регистриран: 30.12.2006
От: Massachusetts
Тялото след бременност
    #1639195 - 16.02.2007 22:39

Чудех се колко барзо след раждането си възбърнахте старите форми. А кърменето влияе ли по някакъв начин?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: Тялото след бременност
    #1639200 - 16.02.2007 22:44 [Re: kukuvi4ka]

Всъщност точно старите, не. Но да кажем, че в резултат от подготовка по време на бремеността, последиците са незначителни. Основния проблем са ми все пак последните 4 кг. до съвършената ми форма. Но виж бюст, стрии... никакви проблеми в резултат от надлежно третиране по време на бременността.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #1639235 - 16.02.2007 23:11 [Re: kukuvi4ka]

След всяко раждане ми трябваха точно 6 месеца, за да си възвърна предишната форма. Не говоря за килограми - килограмите ги свалих без никакви усилия и диети до 3-я месец, но ми трябваше малко време да си вляза пак в старите дрехи, заради прибирането на костите на таза и т.н.
Освен това веднага след раждането между 2-те плоскости на коремните ми мускули имаше около 3 пръста разстояние, но след 6-я месец то изчезна и сега не виждам никакви разлики. По-принцип казват че трябва да си дадеш 9 месеца или колкото там ти е трябвало да качиш килограмите.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

Hristina de Leyton
cracked actor

Регистриран: 16.03.2006
    #1639252 - 16.02.2007 23:27 [Re: kukuvi4ka]

при всяка жена е строго индивидуално. някои никога не си връщат старите, нормалните килограми и фината фигура, други даже сваля повече отколкото са качили през бременнсотта. аз от 51кг, станах 75 в последните седмици от бременността ми, като ме изписаха от родилното бях 65кг, но синът ми се роди "само" 4 кг :-))). след около 4 месеца вече си бях в старите дънки, а след още няколко месеца даже бях минус 4 кг - бях станала 47кг и изглеждах като рекламно лице на концлагер Биркенау . майката на моя приятелка била балерина преди да забременее с първото си дете. по време на бременността качва 30 кг и повече никога не ги губи! друга моя позната има 3 деца, но силуетът и може да породи завист и у топ-манекенките.

кърменето не винаги влияе отпускащо на бюста. майка ми е откърмила 2 деца и сега е на 54 години - мамологът и я питал дали има деца и мама като му казала, че има 2 той възкликнал, че има прекрасни гърди пък и аз мога дяа потвърдя.

появата на стриите зависи от типа кожа, а не от грижите, които се полагат по време на бременноста - с това аз не отричам кремовете и лосионите за превенция на стрииите. искам само да кажа, че има жени, които са се мазали непрекъснато, давайки грешни пари, и резултат няма, не и желаният от тях. а пък нашите баби едно време...дали са имали време и дали са мислили за такива козметични проблеми? примерно моите 2 баби и прабаба ми - и капка мас или олио не са си слагали на корема, и пак нямат нито резчица. а мои приятелки и аз включително, се нацепихме въпреки скъпите кремове.

тъй че няма формула, няма общо правило по време и след бременност какво ще ти се случи и дали ще ти се случи. колкото жени, толкова и казуси

--------------------
Ако за 2 седмици минете на диета и спрете алкохола, ще разберете, че сте изгубили 14 ДНИ!
-------
ecobusiness.dnevnik.bg

FindingTheWay
неуморима

#1639256 - 16.02.2007 23:30 [Re: Hristina de Leyton]

Всъщност са мислили... Затова толкова е разпространена и бабината рецепта за мазане със свинска мас

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

Руми

kukuvi4ka
неориентиран

Регистриран: 30.12.2006
От: Massachusetts
    #1639276 - 16.02.2007 23:55 [Re: kukuvi4ka]

Искам да ви се извиня за грубо зададения въпрос, но бях на работа и не можех много да пиша.
Ние с мъжът ми си мислиме вече за бебче. Мен честно казано малко ме е страх (не заради промените в тялото ). Просто страх от неизвестното. тази тема ми беше любоитна, пък не намерих нищо по въпроса и затова реших да попитам вас хората с опит.

Hristina de Leyton
cracked actor

Регистриран: 16.03.2006
    #1639574 - 17.02.2007 12:05 [Re: FindingTheWay]

бабите и майките първоначално са почнали да използват свинската мас за мазане на бебетата, защото по ония времена не е имало друго козметично и подхранващо средство за фината и деликатна бебешка кожа. по-късно вече са почнали за използват маста и за тях самите, тъй като освен бебешкото телце, и тялото на възрастнита има нужда от подхранване и поддръжка.

иначе си права - мислили са, но не в разкрасяващ аспект!

--------------------
Ако за 2 седмици минете на диета и спрете алкохола, ще разберете, че сте изгубили 14 ДНИ!
-------
ecobusiness.dnevnik.bg

FindingTheWay
неуморима

#1639714 - 17.02.2007 15:38 [Re: Hristina de Leyton]

Аз говоря за мазане на корема на майката докато е бременна...

--------------------
Питагор

Руми

Ellisa

Регистриран: 03.01.2007
    #1649528 - 25.02.2007 23:01 [Re: kukuvi4ka]

Във форма след раждането влязох за около 4 седмици ( разбирай влязох си в дрехите от преди беременността) но аз съм кльощава и злояда по природа, така че не ми беше нужно много, за да се върна на изходна позиция.

Шаранка
ориентирана

Регистриран: 18.02.2004
    #1667903 - 12.03.2007 18:18 [Re: kukuvi4ka]

След 2г.и по-точно,когато тръгнах отново на работа.Колкото до кърменето-помага да отслабнеш,доколкото изтощава организма.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4659

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.