ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Фaй

Регистриран: 18.01.2005
От: Подпалвачите на мостове
Re: Предкамерна тахикардия,ВПВ синдром
    #1642092 - 19.02.2007 20:11 [Re: angelita]

Angelita, а на теб как точно ти поставиха диагнозата?
Имам предвид, че щом имаш дете, значи преди раждането трябва да са ти направили ЕКГ. Ако тогава не е имало никакви промени, тогава това не може да е ВПВ-синдром.

А ако в спешното са ти правили ЕКГ по време на тахикардията, не биха могли да поставят диагнозата. Струва ми се, че в твоя случай е "съмнение за ВПВ" и вероятно няма да е това.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1642252 - 19.02.2007 21:44 [Re: Фaй]

Цитат:

От друга страна, ако се появи депресия на ST, която преди това не е съществувала това може да означава, че освен ВПВ, човекът има и ИБС - в случая безсимптомна, "тиха исхемия".

последен въпрос може би...
преди кое?

хиляди благодарности

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #1642890 - 20.02.2007 14:38 [Re: Dr.G]

Цитат:

Казано най-кратко- функционалния шум се появява когато няма органично увреждане на сърцето, а ... напр. при тежък анемичен синдром може да има..., и при други ситуации, при хиперкинетизъм... (още по-общо)

DrG,

Ще се радвам ако вие или някой друг напише нещо повече за функционалния шум.
Нужно ли е нещо по конкретно да се направи при наличието му.
Казаха ми през моят последен престой в Бьлгария след ехография че имам такьв и единственото което е нужно да правя е ехография поне ведньж на година да се следи.

Преди броени дни се вьрнах от Бьлгария и сьм нямала време да се допитам до тукашен кардиолог но лекаря не беше притеснен особенно в Бьлгария и каза че се срещало по често при по високи хора (аз сьм висока) не знам защо.
В следствие на него сьм склонна кьм ускорен пулс, сьрцебиене и прескачане на сьрцето.

Ще се радвам да чуя вашето и на други сьфорумци мнението дали сте сьгласни с това което са ми казали, трябва ли да се притеснявам и тьрся допьлнителни изследвания.

Поздрави от топла Австралия
Маги

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (20.02.2007 14:39)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1642904 - 20.02.2007 14:45 [Re: Maggie]

А дали пък не става дума в случая за пролапс? (на митрална клапа)
Защото функционалните шумове не зависят от височината или теглото на човека (или поне аз не си спомням )

Фaй

#1642954 - 20.02.2007 15:22 [Re: tender™]

Цитат:

Цитат:

От друга страна, ако се появи депресия на ST, която преди това не е съществувала това може да означава, че освен ВПВ, човекът има и ИБС - в случая безсимптомна, "тиха исхемия".

последен въпрос може би...
преди кое?

Преди да се качи на велоергометъра.

angelita
неориентиран

Регистриран: 18.02.2007
    #1642991 - 20.02.2007 15:53 [Re: Фaй]

Здравейте отново!Благодаря на всички,които взимат отношение по моя проблем!Да споделя-вчера бях на кардиолог в японската болница.Без да ми прави снимка на сърцето,Д-р само потвърди диагнозата на предишните 3-ма кардиолога,които ме преглеждаха в 3-та градска болница.Там,д-р Елина Трендафилова ми гледа сърцето и после дойдоха двама кардиолога,които явно бяха видяли снимката и ми казаха,че е хубаво да се планува аблация.Обясниха ми,обаче че има 5% риск в тази манипулация.Риск,тип запушване съдовете на сърцето,поставяне на пейс мейкър и други,за които се осведомих от нета.Както се сещате ми настръхна косата и за това ги питах дали няма вариант цял живот да съм си на хапчета.А д-р Трендафилова не ми беше споменала нищо за ВПВ синдром,а само че често за съжаление се случвало подобно сърцебиене при здрави сърца.

По време на бременността ми никой не ми е правил ЕКГ,случвало ми се е като бях малка,но не е споменато за никакви проблеми.Кардиолозите бяха учудени,че не съм получила аритмия докато бях бременна.

В японската болница ми измериха кръвно-110/60 и сега си го усещам ниско,всъщност аз винаги съм била с такова.Не веднъж съм припадала заради ниската долна граница.Имам и дефицит на желязо-116 ми е,за това ми изписаха Малтофер Фол,който го пиех и през бременността ми.А за кръвното-повече течности.Д-р от Японската болница ми каза,че е почти убеден,че имам проблем със щитовидната жлеза и от там се прехвърля на сърцето.На много жени след раждане се появявали усложнения със щитовидната жлеза...

Още съм в шок и ме е страх да извършвам каквито и да е движения,от които си усещам сърцето по ускорено:(

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1643014 - 20.02.2007 16:09 [Re: Фaй]

ок, благодаря
а подробности за тихата исхемия може ли, когато имаш време?
радвам се, че благодарение и на теб, във форум Медицина се получават и такива ценни за заинтересованите, образователни медицински дискусии.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Фaй

#1643110 - 20.02.2007 17:12 [Re: tender™]

Цитат:

а подробности за тихата исхемия може ли, когато имаш време?
радвам се, че благодарение и на теб, във форум Медицина се получават и такива ценни за заинтересованите, образователни медицински дискусии.

Може.
Аз пък се радвам, че има хора като теб. Които наистина искат да бъдат информирани.

Стенокардията - angina pectoris - е форма на ИБС - исхемичната болест на сърцето. Известна е също като "гръдна жаба".

Тя се класифицира на:
- стабилна
- нестабилна (прогресираща)
- безсимптомна - тиха миокардна исхемия,
- вазоспатична (на Принцметал)
- синдром “Х” - микроваскуларна стенокардия

Тихата миокардна исхемия протича без никакви оплаквания - няма болка, нито дори някакво неприятно усещане в сърдечната област. Тя се наблюдава при 40% от пациентите със стабилна стенокардия. Такава исхемия може да се диагностицира с Холтер или натоварващ стрес-тест, какъвто е велоергометрията. Тогава ще се наблюдава депресия на ST-сегмента, но пациентът няма да има болка.

Това, че протича безсимптомно е във вреда на пациента, защото възпрепятства навременната диагноза на ИБС.

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #1643630 - 21.02.2007 01:33 [Re: Dr.G]

благодаря ДрГ.

Цитат:

А дали пък не става дума в случая за пролапс? (на митрална клапа)

Опасен ли е този пролапс на митралната клапа?
ами може и това да е, ако са две тези метрални клапи и са като преградия между две различни части на сьрцето (извини ме за невежото обяснение )по принцип по време на ехографията ми изкараха една снимчица и кардиолога ми показа на две места че имат дьгообразна форма вместо по права и каза че от това идвал и шума който той чу сьс слушалката.
Но ако пролапс се свьрзва/означа с провиснало или отпуснато може и това да е.

Само една митрална клапа ли има сьрцето? Нужно ли е да направя някакви изледвания според вас?

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1643781 - 21.02.2007 08:33 [Re: Maggie]

Да, значи най-вероятно е това.
Клапата е една, но има две платна.
И да, при пролапс на митралната клапа е възможно да се появи сърдечен шум, който е много характерен. Но, в интерес на истината е труден за долавяне от не-тренирано ухо. Затова много често се пропуска.
Сърцето има 4 клапи, но само едната се кзва "митрална", защото навремето някой я е оприличил на папската корона
Другите се наричат "трикуспидална" - защото има три платна (също между предсърдия и камери), аортна и пулмонална - тези осигуряват преградата между камерите на сърцето (респ. лява и дясна) и излизащите от тях големи кръвоносни съдове.
Доколко е опасно - ами мисля че това е работа на специалистите кардиолози да си кажат.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 10915

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.303 seconds in which 0.289 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.