ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Музика » Джаз и блус

Страници: 1
twisted animator

Регистриран: 26.09.2006
От: desert plains
Чистата музика версус прога
    #1643762 - 21.02.2007 07:48

Хе...сега се зачетох в съседен форум, където мой най-любим форумец казва нещо като:

"Manowar са герои от епичната война на метъла срещу прога."

Това наглед небрежно изречение май поставя демаркация между "чистата" и фюжън музика.
Защо отстоявам хевито? А защо освен хеви слушам и джаз? А защо слушам И Брена? И ако слушам последната, чия честота замърсявам? И т.н.

И най-вече, що е прог?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
Re: Чистата музика версус прога
    #1644187 - 21.02.2007 13:52 [Re: twisted animator]

Туй трябва да е нещо от климата. Зимата се оказа необикновена и освен всички странични аномалии, се нароиха и теми "що е то прог и има ли почва у нас". В "Про Рок" форума, ако се не лъжа, са таман! три. Имаше тук, имаше и в съседен форум (и още мъждука) поради тихата лудост на някои пищещи самоцелно. Аз принципно с удоволствие чета такива тема, ама почна да ми иде малко множко и нанагорно.
Прогресив зима, един вид, биде рамкирана.
С което не искам да кажа нищо, освен ей тъй, да си изокам

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #1644228 - 21.02.2007 14:15 [Re: nousha]

Хехе, мче то в Про-Рок форума даже имаше (преди n години) нарочна тема прогресари върсъс мановар (някаква такава формулировка - сигур помниш), която целеше да локализира всички полемики по въпроса, ама не би.
Забавно беше и с военното положение (от което спомен ми е фуражката ), но одъртяхме , непомъдряхме , обаче темата брадяса като мъдър, спокоен и достолепен старец.

cadaurus
ахимничен

Регистриран: 06.11.2006
От: Kobaia
    #1644305 - 21.02.2007 15:03 [Re: twisted animator]

А що е то "чиста" музика? Ако критерият за чистота на музиката е доколко тя е самодостатъчна и няма нужда от външни означения, тогава именно прогресивът е "чиста" музика. Бих казал, единствената чиста музика в границите на рока.

А и за какъв спор "метъл вс. прог" може да става дума, след като и двете имат една и съща мисия - да тръгнат от блуса, за да избягат от него. Малката разлика е, че прогресивът действително отива отвъд блуса в полетата неокласически-авангардни-джазови. Докато метълът остава по-хомогенен, подчинен на рокендрол конвенцията.

--------------------
Between Heaven and Hell there's always Hollywood.

violator
Interior Lulu

Регистриран: 25.06.2004
От: Paris, Texas
    #1644328 - 21.02.2007 15:20 [Re: twisted animator]

Цитат:

що е прог?

Добро определение за "прогресив", а и доста други неща, близки до така зададената тема /особено по въпроса за размитите граници между стиловете/, можеш да попрочетеш тук.
И да не те смущава това, че темата първоначално е зададена профилирано,...в даден момент стана всеобхватна.
Струва си топикът, повярвай ми. А ако нещо ти хване окото - извади го тук и ще го коментираме.

А по отношение на "чистата музика vs. прога"..., лично аз нямам никакъв проблем да слушам с еднакво удоволствие и едното, и другото. Вследствие на което - няма как да ги противопоставям или да вземам страна. Просто в моя случай, те не си съперничат в ни най-малка степен.
Истински срастналият се с музиката меломан не може да си позволи да се ограничава със стилови рамки, според мен. Категорично съм против това, да се робува на имена, изразни средства и стилове. Основните критерии трябва да бъдат "качество" и "степен на докосване".

--------------------
Слушай силно!

twisted animator

#1644993 - 21.02.2007 23:42 [Re: violator]

Божке, що за тема съм пуснала в 07.48.:) Това за мен е някакъв почти несъществуващ час от денонощието, като в "Зоната на здрача". Ако драскам из форума в тези часове, не ми обръщайте внимание. Настрафе.:)

dave
хидроцефал

Регистриран: 14.12.2004
От: Быдлоград
    #1652656 - 28.02.2007 09:12 [Re: twisted animator]

Цитат:

демаркация между "чистата" и фюжън музика.

Не знам - аз слушам "мръсна" музика и не понасям фюжъна.

Цитат:

Що е прог?

Думичка, чието звучене не ми понася и получавам обриви.
Виж за самото значение - питай журналята.
Доста от нещата, които слушам ги пишат в тази група, но според мен нямат нищо общо.
Щото от тях не се обривам ...

--------------------
Если пуля в голове, то это надолго. Если в голове снаряд, это навсегда.

twisted animator

#1653590 - 28.02.2007 19:18 [Re: dave]

Всъщност, на пиян акъл съм задала въпроси, които и на трезвен биха звучали не по-малко неясно; както впрочем и отговорите им.

Склонна да се съглася с теб за "прога". Ако напр. по вкуса на proGGer трябва да съдя ще е прог (нищо лично, приятелю!!), то и мен ме налазват обриви.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  duende 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1257

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.07 seconds in which 0.056 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.