ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1
ikoseva
почетен член

Регистриран: 13.10.2005
От: Варна
Смяна на записвачка
    #1648682 - 25.02.2007 01:22

Здр, искам да си смемя записвачката, но сама. Въпросът ми е - мога ли да изкарам двете букси които влизат в записвачката и да ги сложа същите на новата и другият ми въпрос е ако новата записвачка не е CD а DVD, трябва ли да се прави някакава по специална процедура или пак същите да ги използвам. Струва ми се много лесна смяната. Вие какво ще кажете?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светльо
Обичам, значи живея!

Регистриран: 06.07.2005
От: качалка
Re: Смяна на записвачка
    #1648746 - 25.02.2007 07:34 [Re: ikoseva]

Ако става дума за десктоп, наистина е лесна процедурата... Развиваш винтчетата отстрани на старата записвачка, откачаш кабелите и ги закачаш на новата. Няма значение дали старата е била CD пък новата DVD - слагаш същите кабели. След това Nero-то само ще си разпознае новата записвачка като DVD и от падащо меню само ще избираш дали ще "печеш" CD-та или DVD-та. Елементарно е, действай смело, само като чоплиш, изключи захранващия кабел, не само да изключиш компютъра.

ikoseva
почетен член

#1648884 - 25.02.2007 12:14 [Re: Светльо]

Ок, благодаря за изчерпателния отговор, сега се захващам ,ако има проблем, пак ще питам

Редактирано от ikoseva (25.02.2007 12:15)

d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
    #1649252 - 25.02.2007 18:36 [Re: ikoseva]

Трябва да се погледнат и джъмперите. Ако са на един кабел с хард диска, то СД устройството трябва да бъде Слейв (като се предполага, че твърдия диск е мастър). Ако са на различни кабели тогава няма значение.

ikoseva
почетен член

#1649971 - 26.02.2007 13:06 [Re: d1saster]

Свързах всичко както трябва, първо да кажа, че записвачката която взех е със системни изисквания 256 RAM, и платката е толкова но пише 224, за какво се използват останалите 32 и може ли това да е проблем за нормалната работа на комп-а и RW-то. Другото което е - като я сложих по монитора започнаха да се появяват някакви черти първоначално, след което започна да се размазва картината но това беше снощи, а днес няма никакъв проблем, оправи се от самосебеси. Видеокартата е вградена и не вярвам да съм размърдала нещо там, пък и тя е доста далеч от RW-то.Възможно ли е да не е съвместимо устройството и да се получава някакъв конфликт. За сега всичко работи нормално, единственото което е, че не мога да запиша CD защото ми дава някаква грешка. Трябваше ли да направя предварително някакви настройки на нерото. Какъв коментар ще дадете?

d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
    #1650493 - 26.02.2007 18:46 [Re: ikoseva]

Цитат:

...За сега всичко работи нормално, единственото което е, че не мога да запиша CD защото ми дава някаква грешка...

Т.е. всичко работи нормално, освен записвачката Трябва да кажеш каква грешка дава Неро при опит за запис.

Dr. Epstein

Регистриран: 10.08.2004
Какво е света без любов?
    #1650501 - 26.02.2007 19:04 [Re: ikoseva]

Разликата в паметта е за собствена консумация на вградената видеокарта.Това подсказва, че дъното е микроATX изпълнение.Вградената видеокарта заема част от системната обща физическа памет и това се назначава в BIOS.Просто казано-всичко е в реда на нещата.При замяната на записвачката бе нужно старата да се unistall-не.По този начин се заличават регистрите в windows за това хардуерно устройство.Не става ясно как е свързана новата записвачка.Самостоятелно, паралено, master или slave? На канал/кабел с друг оптичен дисковод.Не става ясно версията на записващи софтуер наречен неро.Грешка е много общо понятие.Това дава поле за разтягане на локуми.Направи нова проба и снимай грешката или препиши съобщението, за да бъде конкретна насоката.Неро предлага запис на CD в 12 формата плюс разглеждането на въпроса стара бланка, нова или продължение,налични пачове, работата отива на раздумка и кафенце с локум.
Днес ми вдигнаха заплата с 13%. спуках задна гума, намерих само една бира в хладилника, пак ще вечерям пица, торта и банани и най-тъпото, че утре пак ще ставам в 6.18 сутринта.Да ти имам дертовете.
Гледам хората обуха сандалетки на босо, а аз ходя с кубинки.

-------------------

ikoseva
почетен член

Re: Какво е света без любов?
    #1651597 - 27.02.2007 14:39 [Re: Dr. Epstein]

Проблема със записа също се реши, монитора работи перфектно, всичко е под контрол . Благодаря на всички отзовали се!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1724

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.