ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
помощ-пералня индезит
    #1745090 - 08.05.2007 16:24

включена е да работи и изведнъж спира да върти. зарежда вода,всичко,но не върти. какъв може да е проблема??? не е гаранционна

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

Редактирано от Алиса (08.05.2007 16:25)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
Re: помощ-пералня индезит
    #1745193 - 08.05.2007 17:39 [Re: Алиса]

Не знам дали индезитите имат нещо по-специфично, но ние вчера сутринта се отървахме от същия проблем с нашата немска пералня, която е куча-марка. Проблемът беше такъв: пълни с вода, прави един-два оборота, но не изхвърля водата и не върти центрофуга... Пералнята е от тези тесните, с капак отгоре. Обадихме се на техник, а той ни каза, че явно филтърът и още нещо си са се запушили. Изгребахме водата (естествено, махнахме и дрехите), и отворихме една капачка отдолу (от там плисва вода, не си е работа) и се оказа, че някакво копче (копче на яке) се е закеркенечило и действително запушва този филтър. След отстраняването на копчето, пералнята си тръгна нормално.

--------------------

До свадьбы заживет

Алиса
лъвица

#1746100 - 09.05.2007 11:44 [Re: Mentha]

тази пералня изхвърля вода и зарежда също без проблем,чува се шув все едно върти,но не се върти изобщо лоша работа.............

--------------------

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1746392 - 09.05.2007 16:04 [Re: Алиса]

Проверете ремъка, който върти барабана.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

styllisima
coyote ugly
**

Регистриран: 26.08.2006
От: По света и у нас!
    #1759995 - 19.05.2007 08:21 [Re: Алиса]

Да не те отчайвам ама до сега колко познати са си купили Индезит никой не се е похвалил Все нещо дефектират и то още докато е в гаранция

--------------------
Когато искаш нещо-намираш начин, когато не искаш-намираш причина!

Mentha
настояща

#1760082 - 19.05.2007 11:00 [Re: styllisima]

Време е за похвала значи Пералнята "Индезит" на родителите ми издържа повече от 20 години (купен, когато съм се родила, за да улесни прането на пелени ). Смениха си пералнята преди около 5 години, макар че старият Индезит си работеше, ама им се прииска нещо новичко... Предполагам, че както е и с много други неща, и настоящите "Индезит"-и не са с качеството на техниката, която се е произвеждала някога, но аз лично имам слабост към тази марка

--------------------

До свадьбы заживет

Цецо
ПИЧ

#1762635 - 21.05.2007 14:00 [Re: styllisima]

Още една хвалба. И нашата Индезит-ка си бачка суперско вече 15 години.
Колко твои познати са си купили Индезит? И кога?

--------------------

Veselu6ka
2 in 1

Регистриран: 08.01.2007
    #1763889 - 22.05.2007 11:56 [Re: Цецо]

Както е казал Цецо,проверете ремъка,а също така и самото колело на което е закачен,защото може да се е разбило или да се е износило там където е хванато за барабана.На мен също ми се е случвало и причината беше един чорап,който незнайно как се беше навил около нагревателя и барабана затягаше.След като го махнахме всичко се оправи.

--------------------
Да простиш означава да оставиш за омразата съвсем мъничко място в сърцето си.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1765263 - 23.05.2007 10:41 [Re: Mentha]

И нашата стара Индезит-ка изкара около 12-13 години вярна служба, сега е при свекървата
Аз лично от тая марка нямам оплаквания.

--------------------
Ние сме ора естете.

Monana
щастлива жена
**

Регистриран: 26.05.2007
    #1769584 - 27.05.2007 04:54 [Re: styllisima]

Цитат:

Да не те отчайвам ама до сега колко познати са си купили Индезит никой не се е похвалил Все нещо дефектират и то още докато е в гаранция

ние до сега все индезити и нито един проблем

Алиса
лъвица

#1779768 - 04.06.2007 10:30 [Re: Цецо]

Цецо оказа се прав,индезита си е хвърлил ремъка.поправихме го,вече съм по-спокойна

--------------------

нов
Нерегистриран

#1783271 - 06.06.2007 16:47 [Re: Алиса]

Помощ и за мен! Купихме нова indesit WME 12x за вграждане и при първото пускане започна да вие. Другия проблем е с програматора-не се върти, пълни вода по няколко пъти един след друг, и сякаш стои на едно място като да е зациклила.Освен това пералнята не взима и омекотителя, поне центрофугира. Идва техник от фирмата, защото пералнята е гаранционна и нищо. Каза, че те така си виели индезитите и че маркуча за изходната вода не бил сложен както трябва. и толкова! Вечерта проблемите си останха същите. Ако някой има идея какъв е проблема, моля да сподели. Все пак дадохме 730 лв. за пералня която не работи.

Цецо
ПИЧ

#1783429 - 06.06.2007 17:58 [Re: нов]

Омекотителят се взима едва преди последната центрофуга. Ако не стигне до там, няма как да го вземе. Наливането на вода по няколко пъти може да се дължи на твърде сухо и хигроскопично пране. Нашата също понякога долива вода. Ако маркуча за източване на водата е по-ниско от изискванията, водата се оттича от пералнята "на самоток" и тогава също е нормално да долива - нивото на водата в казана се следи с барометричен датчик. Невъртенето на програматора може да се дължи на твърде дълга програма - например с предпране от 90 градуса. Докато не загрее, няма да продължи.
Виенето обикновено се дължи на електромотора. Виждал съм го (по-точно чувал ) при перални силтал. Сигурно ги ползват и в други марки. Това са високообротни мотори и странно защо не са обезшумени...
Как разбрахте, че центрофугира? С ръчно превъртане на програматора до режим "центрофуга"?

--------------------

нов
Нерегистриран

#1789712 - 11.06.2007 10:27 [Re: Цецо]

Да, за центрофугирането така го тествахме, когато идва техника, и омекотителя си го взимаше като стигне до него. Но така или иначе програматора не върти, машината повтаря една и съща част от програмата, свършва и пак започва, в случая ръчно преместих програматора. Изпирането е на програма 4, която трае 95 минути при 60-70 градуса. Искрено се надявам аз да бъркам нещо и пералнята да си е наред, но...Все пак отново ще дойде майстор! Цецо, благодаря за инфото.

Цецо
ПИЧ

#1789750 - 11.06.2007 11:01 [Re: нов]

Цитат:

машината повтаря една и съща част от програмата, свършва и пак започва

Не ми е съвсем ясно това. Как разбра, че повтаря една и съща част от програмата?
Когато включиш начло на програма, стават следните неща: Пералнята налива вода. Когато водата достигне до нужното ниво се включват нагревателите. Докато загрява, барабанът започва да се върт на няколко оборота последователно в двете посоки с малки паузи между завъртанията. Когато водата загрее, започва въртене на програматора, като при това от него се чува тихичък звук, наподобяващ жужене (това е елктромоторът, който върти програматора). Може да прверите дали загрява като пипнете стъклото на вратичката. Краят на всяка част от програмата е отбелязан на (или до) програматора с чертичка. Когато програматорът се завърти до съответната позиция, започва изпълнението на съответната подпрограма. И това продължава, докато програматорът достигне до позиция "Стоп". Завъртане на програматора в обратна посока от самосебе си е невъзможно, а ръчното завъртане води до повредата му.
Във вашия случай най-вероятни ми се виждат два момента - или нагревателят не нагрява, или моторът на програматора не върти (или върти, но не върти самия програматор). Но все-пак последната дума е на техника.

--------------------

Pazzini
signor - добронамерен

Регистриран: 30.04.2007
От: Велико Търново
    #1789766 - 11.06.2007 11:24 [Re: Цецо]

Аз също имама Индезит от 12 години и до сега не съм имал никакви проблеми. Но ми прави впечатление, че преди години когато се пълни водата се чуваше по-силен шум, а сега той е значително по-слаб. Като че ли силата на струята е по-малка. Дали това показва, че нещо се е задръстило? Проверих там където влиза маркуча, но не видях да има нещо зацапано.
Време ли е за профилактичен преглед, според вас?
И още нещо - използвате ли Калгон, който толкова много рекламират. Има ли полза от него?

--------------------
Човек може да гледа. Но за да вижда, той трябва да се научи!
--------------------------------------------------
Маргьорит Дюрас - ХИРОШИМА, МОЯ ЛЮБОВ

Редактирано от Pazzini (11.06.2007 11:27)

Цецо
ПИЧ

#1789777 - 11.06.2007 11:37 [Re: Pazzini]

Вътре в щуцера, на който се завива маркуча за входящата вода, има малка пластмасова цедка. Тя е цилиндрична и се вади малко кофти, но с пинсети става - издърпва се със завъртане (не е на резба). Най-вероятно се е задръстила от към цилиндричната час - към стената на щуцера. Почиства се лесно със стара четка за зъби (може и нова ). На нашата тази цедка съм я чистил три или четири пъти... После само се напъхва обратно.

Калгон не ползваме. Водата в Карлово е мека и няма нужда от такива набухватели и подобрители. Не знам какъв е ефектът от него, но съм предубеден към продукти, рекламирани от тъпи агресивни реклами.

--------------------

Mentha
настояща

#1796046 - 14.06.2007 23:15 [Re: Pazzini]

Цитат:

И още нещо - използвате ли Калгон, който толкова много рекламират. Има ли полза от него?

В България* никъде не съм виждала толкова твърда вода, заради която да се налага ползването на Калгон... За разлика от това, в Израел водата е много твърда. Една година прах без Калгон и ни се наложи почистване на някакви филтри (цедка) заради насъбралия се котлен камък.

Веднъж годишно пускам празна пералня със синтетичен оцет и според мен (може и да си внушавам) откакто ползвам Калгон, пералнята изхвърля по-малко котлен камък при почистването...

* да уточня, че съм от София - възможно е в някои райони водата да е относително по-твърда...

--------------------

До свадьбы заживет

Цецо
ПИЧ

#1796319 - 15.06.2007 09:38 [Re: Mentha]

Котленият камък представлява варовик, който се отлага по стените на съда при загряване на водата.
Когато водата тече през варовикови местности (в България има много такива - около Враца, черноморското крайбрежие, места в Родопите...), тя разтваря голямо количество варовик. Това е тъй наречената твърда (или варовикова) вода. Идеята на омекотителите за вода е да свържат варовика в устойчиви съединения, като по този начин не му позволяват да се отлага по стените на съдовете.
Оцетът е слаба киселина. Всички киселини разтварят варовика, тъй че процедурата, която правиш за почистване, е добра.

--------------------

Mentha
настояща

#1796337 - 15.06.2007 09:53 [Re: Цецо]

Това с оцета е незаменима процедура - препоръча ни я майсторът, който дойде да ни оправя пералнята

Чувала съм, че във Враца е твърда водата, била съм в Монтана (във Враца - не), но такова нещо като тук не бях виждала в България (и тук вече ползваме Брита, но преди това буквално чагъртахме варовик от някои съдове)

--------------------

До свадьбы заживет

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1796820 - 15.06.2007 16:01 [Re: Mentha]

Във Враца специално не е чак толкова твърда, но в някои села наоколо/например в селото на родителите ми/ е ужасна.Майка ми по едно време беше престанала да слага Калгон и се наложи да се чистят там някакви джаджи.

--------------------
Ние сме ора естете.

Алиса
лъвица

#1797678 - 16.06.2007 10:50 [Re: Mentha]

процедурата с оцета мога ли да приложа и за ютия???

--------------------

Mentha
настояща

#1797856 - 16.06.2007 14:18 [Re: Алиса]

Не съм пробвала. Моята е самопочиствачка - с аnticalc система, но отделно (за всеки случай) ползвам само вода от Бритата, за да не оставям варовикови петна по дрехите...
Мисля си, че за ютия може би е желателно оцета да се разреди с вода...

--------------------

До свадьбы заживет

нов
Нерегистриран

#1799263 - 18.06.2007 09:30 [Re: Цецо]

Моите неволи продължават, идва техник за втори път и смени позиционер. Изпрах веднъж като бял човек и на следващия проблема се повтори: пуснах на 3 програма и след два часа като погледнах програматора не беше мръднал и на милимунда. Спрях пералнята и преместих програматора с една позиция напред. Резултата беше че програматора започна да се върти бързо, което е сигнал за сериозен проблем, нали?

Цецо
ПИЧ

#1799340 - 18.06.2007 10:35 [Re: нов]

Много ми мирише на нефелен програматор...
Все-пак не съм специалист по автоматични перални (и не само), затова ще се наложи да си късаш нервите със сервиза. Обясни им съвсем спокойно с лека злобна усмивка, че ако не са в състояние да се справят с проблема и не ти подменят уреда поради ремонтонепригодност, ще се наложи да попиташ в комисията за защита на потребителите как стоят нещата при подобни случаи...

--------------------

нов
Нерегистриран

#1799546 - 18.06.2007 13:06 [Re: Цецо]

Обадих се на Индезит България, заплаших ги че ако сервиза им не си свърши работата ще пиша писма до италианците, а също и до комисията. Мисля, че трябва да си търсим правата!Благодаря ти за подкрепата!

Фенка на Цецо
Нерегистриран

#2127529 - 12.06.2008 15:33 [Re: Цецо]

Цецо,

Ще ти бъда много признателна, ако ми кажеш как се рестартира (анулира програма) на пералня Indesit (WME 12X).
Проблемът е, че пералнята не си е завършила програмата (защото токът беше спрял) и когато сложих следващото пране и нова програма, пералнята зацикли и започна да си върти програматора сама. Не спира на никакво положение, само върти и изпомпва вода (а вода няма в пералнята). Не се рестартира, ако сложа програматора на която и да е от трите "точки", които би трябвало да значат Stop/Reset. Не си довършва програмата също. Пробвах и с тотално изключване от ел.мрежата за 10 минути, но гадината още помни и продължава да върти програматора сама. Помощ!!

Цецо
ПИЧ

#2128147 - 13.06.2008 10:36 [Re: Фенка на Цецо]

До колкото разбирам, става дума за пералня с електронно управление. За съжаление моят опит е изцяло любителски и е на база моята практика с това, с което разполагам в къщи. Не ми се е налагало да се човъркам с такава пералня, за това в случая не мога да те посъветвам нищо конкретно...

--------------------

*Георги*
Нерегистриран

#2128438 - 13.06.2008 14:04 [Re: Цецо]

Пробвай това:
"селектора се поставя на кръгче и се включва пералнята, изчаква се светодиода да спре да мига , пералнята се изключва и отново се включва на програма.

Ако няма кръгче се задържа натиснат бутона START/PAUSE за 5 секунди.

...
Resetting an Indesit washing machine

Some Indesit washing machines have a bizarre procedure to reset the program once it is started. Most modern washing machines have a cancel button that you press for a few seconds and the washing machine will abort. With some earlier Indesit washing machines, if you move the selector knob after the program has started it will just click all the way round to try and find the original program and continue with it. To reset an Indesit washing machine with a selector knob (but no cancel button) you need to do the following -

Turn the washing machine off with the on off button.
Turn the selector knob to a dot, or any off position
Turn the washing machine back on and watch for rapid flashing on the neon light
Turn the washing machine off and select the new program (or maybe spin)
Turn it back on and the new program should start

Нерегистриран

#2181583 - 25.08.2008 15:48 [Re: *Георги*]

Имам пералня Индезит W84TX и тя ми прави абсолютно същия номер.....върти програмите без да спира и се мъчи да изпомпва вода.

Това с ресетването работи ли? Или аз нещо не го правя като хората?

Нерегистриран

#2220759 - 14.10.2008 10:53 [Re: *Георги*]

Как да си издадя прането,което от вчера е в пералнята с вода, която не иска да я изпомпи и центрофужи.Нямала филтър.Имаме я от 13 г.Вратичката й е от пред на нашата INDESIT.Явно ша трябва да търся мъж!Моля, за съвет!Благодаря

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2220812 - 14.10.2008 12:13 [Re: *Георги*]

Ами да не те плаша, но понеже на мен ми се случи нещо подобно - слагаш един леген пред и под вратичката и отваряш, като се молиш да не изтече повечето извън легена.
След това доизгребваш останалата вода и започваш голямото бърсане.
От пода
За съжаление... поне при мен така се получиха нещата.

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #2220842 - 14.10.2008 13:11 [Re: *Георги*]

Намери къде е филтъра на тази пералня. Обикновено е отпред, в основата, скрит е зад пластмасова кора. Сваляш кората старателно, за да не се счупи. Развърташ филтъра, почистваш го от фиби, "качки" за пердета, стотинки и каквото там има още вътре, след което го завиваш обратно и връщаш пластмасовата кора на мястото й. Повтаряш процедурата след едно-две пранета, за да извадиш от филтъра и онези фиби, качки за пердета и стотинки, които също са били в пералнята, но още не са били стигнали до него.
Пералнята ти вече ще работи нормално

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2220843 - 14.10.2008 13:13 [Re: tender™]

А като отвори филтъра и от там тръгне да тече една вода, не е истина просто

Светльо
Обичам, значи живея!

Регистриран: 06.07.2005
От: качалка
    #2220883 - 14.10.2008 14:24 [Re: tender™]

Цитат:

Намери къде е филтъра на тази пералня.

Не четеш...
Цитат:

Нямала филтър

--------------------
Сред жълтите дюни цъфти
невиждана пясъчна лилия.
Отдавна я търсеше ти.
Отново те питам:
Откри ли я?

mia2007
неориентиран

Регистриран: 10.11.2008
    #2243659 - 10.11.2008 15:11 [Re: Светльо]

хора пералнята ми не изхвърля вода, иначе всичко останало й работи. незнам какво да направя.когато си изпълни цялата програма спира.обаче барабана е пълен с вода

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2243665 - 10.11.2008 15:16 [Re: mia2007]

Цитат:

хора пералнята ми не изхвърля вода, иначе всичко останало й работи. незнам какво да направя.когато си изпълни цялата програма спира.обаче барабана е пълен с вода

Чистила ли си филтъра ?

Huckleberry

#2243668 - 10.11.2008 15:22 [Re: *Георги*]

Цитат:

Как да си издадя прането,което от вчера е в пералнята с вода, която не иска да я изпомпи и центрофужи.Нямала филтър.Имаме я от 13 г.Вратичката й е от пред на нашата INDESIT.Явно ша трябва да търся мъж!Моля, за съвет!Благодаря

След помпата нагоре тръгва нещо като "апандесит" от него тръгва маркучле за мембранният ниворегулатор.Обемът на тоя апандесит е точно за това да не могат боклуците лесно да запълнят сечението на маркучлето.Той се пълни с боклуци,и сега не дава налягане към нивомера.Сваля се и се почиства.Все пак не казваш помпата бръмчи ли,върти ли ? щото това е първото което се проверява.

ПП. И внимавай като търсиш мъж,мъжете имат две три мисли из главата,и то само за едно

Цецо
ПИЧ

#2244195 - 11.11.2008 08:55 [Re: mia2007]

Защо преди да питаш не прочетеш темата?
И още няколкото теми за автоматични перални.

--------------------

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #2249049 - 18.11.2008 13:18 [Re: Светльо]

Цитат:

Не четеш...
Цитат:

нямала филтър...

чета, чета...и отговарям конкретно на това питанье.
Друго питанье в тая тема не съм чел, наистина. Но не съм му и отговарял.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

deco
неориентиран

Регистриран: 15.12.2008
    #2268389 - 15.12.2008 17:02 [Re: Цецо]

Цецо искам да попитам....купихме преди 10 дни пералня Индезит Win 82...и слагаме прането...настройваме програмата и температурата..всичко според упътването...тръгна да пере...стигна до изплакването ..светодиода за изплакването взе да мига и дотам....ръчно като завъртим програматора за изплакване започва да работи и стига до края...на какво се дължи това според теб

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #2269143 - 16.12.2008 16:01 [Re: deco]

INDESIT WIN-82

-ПЕРАЛНЯ
-800 ОБ/МИН
-КЛАС''АА''
-КАЗАН ОТ КАРБОРАН
-АВТОМАТИЧНА ДОЗИРОВКА
-БУТОН''БЕЗ ЦЕНТРОФУГА''
-БЪРЗА ПРОГРАМА
-ЕЛЕКТРОНЕН ПРОГРАМАТОР

този, червения, да не е включен

много перални имат и два режима на пране, в две отделни дъги на програматора, едната дъга е за фини тъкани, там обикновено центрофугата е с ръчно превключване. другата е за обикновени тъкани, памук, текстил, там центрофугата си влиза в цикъла, абе с две думи - най-добре е да питаш упътването, не цецо както обичат да казват линуксаджиите - RTFM

deco
неориентиран

Регистриран: 15.12.2008
    #2269763 - 17.12.2008 15:50 [Re: liubo_iotoff]

няма бутон натиснат...програмата започва и стига до изплакване ....започва светодиода да мига и спира ....като анулирам програмата и задам изпклакване и центрофугиране си я довършва .....както го пише в упътването ката го правя..но не се получава нещо

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #2270355 - 18.12.2008 11:07 [Re: deco]

нека обясня пак онова за двете дъги:

моята пералня има 2 режима на пране - стандартен (от 1-ва до 7-ма програми, включително изплакване и центрофуга, след което спира) и за фини тъкани (от 8-ма до 14-та програма, обаче там прекъсва след 12-та и чака да се пусне ръчно 13-та източване на водата без центрофуга или 14-та - източване и кратка центрофуга). не знам при твоята пералня дали пак са на този принцип програмите или на друг. ако са на същия принцип - има вероятност да пускаш програма за фини тъкани (както е моята 8-ма), която по принцип чака ръчен избор на последната фаза. препоръчвам да прегледаш упътването и описанието на програмите още веднъж и ако смяташ, че правиш всичко правилно, а пералнята не - обади се в сервиза.

Darja
неориентиран

Регистриран: 03.12.2008
От: Плевен
    #2388561 - 31.05.2009 12:12 [Re: tender™]

Здравейте,аз пак продължавам с проблема с пералнята индезид ВТ62.Значи от съветите,които ни изпратихте,всички направихме:филтър-чист,нивомер-действащ,маркучи-чисти,двигателя работи,помпата е в исправност,на програматора моторчето работи,видимо се вижда,че се вкл.големият зъбак;на 1-предпирането го извърши нормално,като стигна до 2-спря;после ръчно въртяхме програматора,но нищо до-плакненето-като вкл.ръчно и така като я оставим кара до край/плакни,центруфугирва и спира.2,3,4,5,6,7,8-са пране,но и ръчно незацепва.Какво да правим?

Huckleberry

#2388575 - 31.05.2009 13:18 [Re: Darja]

Пипни стъкленият капак,дали загрява водата на зададената температура,примерно 60 градуса -усеща се, ако не загрява няма да тръгне,просто не получава сигнал от термодатчика за следваща логическа стъпка,ако е така,вероятно изгорял нагревател.Щом е електротехник да ги "прозвъни" с пробна лампа.

Darja
неориентиран

Регистриран: 03.12.2008
От: Плевен
    #2388790 - 31.05.2009 20:15 [Re: Huckleberry]

Много искам да Ви благодаря за съвета, тя мойта е с горно отваряне, но утре съпругът ми ще провери и нагревателя, а аз само ще се моля дано да е само нагреватела.Прията вечер.

plamchoo
неориентиран

Регистриран: 18.06.2009
    #2400358 - 18.06.2009 11:00 [Re: Алиса]

Здравейте, моят проблем е почти същия пералнята ми е Индезит WIA 600, пускам си пералнята нагласям програматора пълни се с вода върти и когато стигне за източване и цинтрофогиране тя зацикля след известно време почват да светят много бързо лампичката на вратичката и някоя от другите, и забива когато я изключа за 1мин и като я включа програмата не завършва... и винаги се налага да източвам водата от филтъра и с лигена! Какъв може да ми е проблема ? - Благодаря !

zigi
неориентиран

Регистриран: 05.03.2010
    #2587625 - 05.03.2010 16:26 [Re: plamchoo]

здравейте.побеля ми главата вече па и се изчерпах от към идей.моля помогнете.пералнята/индезит-естественно/ спря да изпомпва водата.четох бая теми ама съм под кривата круша още.та на проблема:филтър-чист;помпа-работи;смених вакумният включвател/ за бог да прости/ и неще и неще.този утайник дето е преди малкото маркуче което утива към вакума и той е чист.иначе си пълни вода;загрява си но неще да изпомпва.

Huckleberry

#2588108 - 06.03.2010 12:26 [Re: zigi]

Погледни,чуй изобщо върти ли се перката на помпата ? Къдетий включен маркуча за обратната вода ? Извади го,забърши му края,и надуй с уста,така ще разбереш ако е запушен.Изобщо чистите ли ги тея филтри ? Нивомера получава сигнал с едно маркучле,от един "апендикс" към който е вързана помпата,с годините се запушва.

zigi
неориентиран

Регистриран: 05.03.2010
    #2589025 - 07.03.2010 23:05 [Re: Huckleberry]

кой е този маркуч дето викаш незнам.но чети подробно.всичко си е наред;помпа,вак.включвател,апендикса/дето викаш/и филтъра е чист.когато помогна на вакумния включвател с уста тръгва, но сам неще/нов е и той/

Huckleberry

#2589504 - 08.03.2010 16:08 [Re: zigi]

Цитат:

кой е този маркуч дето викаш незнам.но чети подробно.всичко си е наред;помпа,вак.включвател,апендикса/дето викаш/и филтъра е чист.когато помогна на вакумния включвател с уста тръгва, но сам неще/нов е и той/

Извинявай,явно не съм те прочел.На такъв вакуумен ниворегулатор и аз съм му връткал винтчетата,че и го разглобих после да видя диафрагмата да не би да не уплътнява.А Възможно ли е,маркучлето да е протрито,да издиша отнякъде ?
Бележи винтчетата и връткай смело,винаги можеш да си ги върнеш после,но виж маркучлето наистина да не е протрито,или да има запушване преди него което не си "хванал".

Цецо
ПИЧ

#2589883 - 09.03.2010 08:52 [Re: zigi]

Цитат:

филтър-чист;помпа-работи;смених вакумният включвател...
...иначе си пълни вода;загрява си но неще да изпомпва.

Вакуумният включвател всъщност е изключвател. Още му се вика барометричен датчик. Ролята му е да следи нивото на водата в казана и при достигане до определено ниво да изключва клапана за пълнене.
Помпата се управлява от програматора. Трябва да я чуеш, че работи, когато програматорът стигне до положение "изпомпване". Ако това не се случва, или е повреден моторът на помпата, или е прекъснато захранването към него. Ако чуваш мотора на помпата и въпреки това не се изпомпва водата, причините може да са няколко. Като за начало пусни маркуча директно на пода, без да е повдигнат никъде (направи го при изключена пералня). От него трябва да потече вода - така можеш да източиш всичката вода от пералнята. Ако не потече силна струя вода, значи маркучът някъде е запушен (може и след помпата да е). Ако тече нормално, или маркучът преди е бил вдигнат прекалено високо (помпата качва вода само до определена височина), или е повредена самата помпа. На вала на мотора има една пластмасова "перка". Провери дали е здрава и дали се върти нормално при включване на мотора.

--------------------

bariksto
неориентиран

Регистриран: 01.08.2010
    #2673753 - 01.08.2010 21:13 [Re: Цецо]

Моята днес ми направи следният номер.Пускам я,тя почва да налива и още не е спряла да налива почва да помпи водата ,налива и помпи едновременно и лампичката за старт почва да мига плюс лампичката за оборотите и лампичката за източване на водата .Спира само след като я изключа от щепсела а след като я включа се включва сама и прави същото наливане -изливане

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 33473

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.138 seconds in which 0.107 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.