ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Велико Търново

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
Re: Дайте инфо за Велико Търново нощем, плиииииииииииз
    #1673278 - 17.03.2007 10:48 [Re: Тaис]

Ша са обадя на Митьо Пищова да ви чака на автогарата

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Прибрахме се от Търново
    #1675204 - 19.03.2007 08:48 [Re: Huckleberry]

Ех, благодаря на всички! Нищо, че вече бях заминала, по тел ми прочетоха съветите ви

Всъщност Търново се оказа едно вълшебно място, или поне за мен, предвид, че не бях ходила там от 90-та година, ама и тогава повода не беше разглеждане.
Не зная ще има ли снимки за показване (не заради качеството, а щото повечето са от купонджийските моменти), но като цяло - приказка.
Очарована съм от спокойствието на този град, почти навсякъде хората усмихнати, любезни, внимателни... Бяхме в хотел на чудно място - "Рачев Болярски", който има и прекрасна гледка, намира се до началото на стария град, и както се оказа след инфото тук за заведения - на една ръка разстояние от почти всички местенца
Предвид, че храната ни беше напълно осигурена остана да избираме заведения за купон.
Първата вечер нямахме много време, та директно ни препоръчаха дискотеката "Органза". Браво на търновчани! Срещу 2 лева вход (в събота жените не плащат) влизаш на място, където има 3 тематични дискотеки: Денс, Техно и Поп фолк - кой каквото пожелае. Е, ние бяхме в т.нар. Денс, за другите няма как да кажа мнение, обаче..... абе много хубави момичета има в това Търново Имам предвид девойките, които обикалят по бар-плотовете полу-облечени... Наистина красиви момичета. Цените иначе като в София по клубовете. Купона поне за нас беше наистина щур, ама и бяхме вече доста подгряли предварително де А, такситата.... то не, че разстоянията са големи, ама посред нощ от хотела до дискотеката - 2 лева. Няма такива цени А шофьорите любезни, дават полезна информация. Например заведение за добро шкембе-чорба било РИКОН. Така и не успяхме да го посетим.

На другия ден нямахме време за обикаляне (пътуването беше служебно все пак), чак в края на деня успяхме да отидем първо до СТРАТИЛАТ. То се оказа, че е точно срещу хотела ни де Чудни вкуснотии, мммммммм
Оттам ходихме и на шоуто "Звук и светлина". Някой по-горе го беше споменал. Действително става дума за нещо ... нека го кажем много интересно и чудесен начин за привличане на посетители на града. Ако трябва да съм откровена - има още много какво да се иска от това, но като цяло идеята е великолепна. За бъдещи посетители обаче да кажа, че то не се прави всеки ден или всеки уикенд. Зависи от това дали има заявено и платено такова.

Вечерята ни отново беше организирана в механа "Хъшовете". За жалост за това място нищо добро не мога да кажа, затова няма да коментирам.

Видях го и "Щастливеца" - всъщност това е нещо, което повече прилича на пицария, и ми казаха, че да, добър вариант за хранене, но по-добрия бил "Винарната", която била до него.

Като цяло града чист, хем тих, хем до към 3 сутринта си има достатъчно оживление по улиците... Наистина страхотно съчетание на запазена красота и история, и всичко нужно от съвремието - магазини, заведения...
Не остана време да отидем до пиано - бара.

За сметка на това вчера преди да се приберем отидохме до Арбанаси, макар и за малко. Е там си заплюх, че ще отида поне за 4-5 дни да си почина. Наистина страхотно. Иначе може би едно от най-добрите места е "Извора" - хотел + чудна градина и заведение за хранене. Мини зоо-кът, където наред с магаренце, паун и сърничка, зайци... там беше и уличната кучка на Митьо Пищова, която вече имаше малки
Иначе кухнята прекрасна, градината чудесна.... стаите на хотелския комплекс доволно добри, особено предвид цените, на които се предлага...

С други думи - очарована съм от Търново! Не, че няма за какво да измрънкам или критикувам, но това го приписвам на професионалната ми деформация
Сега си мисля кога ще намеря време да се изнеса натам за уикенд, ама не служебен, а ей така, да се разходя и разгледам всичко...

Още веднъж благодаря за инфото. Разгеле, ако се срещнем там ще те черпя

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Bademka
Тъмноочка
**

Регистриран: 20.02.2007
Re: Прибрахме се от Търново
    #1676159 - 19.03.2007 19:44 [Re: Тaис]

Еми аз като говорех.....

dark_soul
temptation

Регистриран: 24.07.2004
От: Амбър
    #1676327 - 19.03.2007 22:08 [Re: Тaис]

А бре, Таис.... Какво сте сторили в тоз китен градец бе ! Два дена ви няма и днеска Съпътешественичката ти липсваше.....

--------------------
We are lost in a kiss.... A moment in time....

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #1679381 - 22.03.2007 03:00 [Re: Тaис]

Брей тази Винарна ме заинтригува! Как така ми е убягвала?! Всъщност в Търново всеки път откривам нови неща. Тоя град е толкова богат на атмосфера, дух, готини хора, места, история... Няма друг такъв! И на мене ми избиха нещо чивиите и отскочих в неделя замалко, та бях повлечен на рожден ден, та...

Иначе РИКОНА си е мизерийка, де! Това все пак си е култово място за сутрешни пияници, но за тамошната атмосфера трябва да си бая почерпен, поразрошен и поразпасан...
Цитат:

Още веднъж благодаря за инфото. Разгеле, ако се срещнем там ще те черпя

Ха такааааа! Аз за Търново и за черпенье съм

Редактирано от razgele (22.03.2007 04:31)

РоШаВаТа ГаРгА
ентусиаст необуздан

Регистриран: 22.03.2006
От: Големото гнездо
    #1681825 - 23.03.2007 15:19 [Re: dark_soul]

Лошо следиш комюникето, Принцесо!!!!!! Липсите са от преди пътешествието.
А Търново е великолепен град,простете шаблонното изразяване. Дух, атмосфера, спокойни хора. Чисто!

--------------------
“Не, на този смешен свят не бива да му се отдава почитта да бъде приеман сериозно!”

FOTO
FOTO
**

Регистриран: 14.03.2007
От: BULGARIQ
    #1682561 - 23.03.2007 22:40 [Re: РоШаВаТа ГаРгА]

Търново е не само великолепно ,а е ВЕЛИКО,едва ли има друг град, да го пише в името му.

--------------------
Искаш ли да провалиш една работа, отложи я за утре!
FOTO

mypoints
избухлив комарджия

Регистриран: 21.05.2004
От: Министерство на пропагандата
    #1686444 - 27.03.2007 00:09 [Re: svetlunka]

Цитат:

Ако имате време идете към 20 часа и гледайте Царевец в звук и светлина. Божествено е !

като направиш упражнението няколко пъти, обаче започва да ти се струва обикновенно.

--------------------
... има много неща в живота, които са полезни и не са задължително приятни.

Maz
ориентирана

Регистриран: 14.10.2004
От: Север
    #1696318 - 03.04.2007 11:55 [Re: Тaис]

Тръгвам за Търново и аз, в събота и неделя
И така, записах си Винарна и Стратилат за ядене, Извора в Арбанаси, шоу вечер и ... къде е тоя пиано бар?
Друго?
А ако времето ще е хубаво, на връщане ще ми се да минем през Емен да се разходим по екопътека, някой да има впечатления?
Сега трябва да е много красиво там, когато е цъфнало всичко...

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #1767554 - 25.05.2007 01:18 [Re: Maz]

Ето 1 сайт за Велико Търново, който мисля, че ще е от полза
info sait

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот, Rhiannon 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3170

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.