ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
djik
почетен член LEO
**

Регистриран: 10.04.2007
От: Shumen&MD
Болки на пръстите на ръцете
    #1769186 - 26.05.2007 17:53

Пръстите на ръцете ми са оточни и болезнени още от събуждането ми сутрин.Наложи се да си сваля всички пръстени На неврологичен преглед ходих заради евентуална дископатия /оше не доказана/ и чакам направление за скенер. Каза ми че тези болки в ръцете са друг проблем и не уточни диагноза.Въпросът ми е това дали е ревматично заболяване и дали след скенер за гърба ще се разбере и за ръцете или да ходя на специалист ревматолог за по-сигурно.Работата ми е свързана с писане а и за да се обслужва сам човек знаете са необходими...То и за гърба една диагноза само няма да ме излекува де, личният лекар ме прати на рентген и там излезе шипове на кръста но "сецване" съм получавала години наред на мн.различни места,ала се заинатих за диагноза и ето 3 месец след поредното си чакам. Дали и с ръцете ще е такова ходене по мъките...?След един-два дена носене на чадър и чанта в др.град не можах да спя от болка и вече се виждах инвалид.Сори за дългото питане,но пишейки си раздвижвам болезнените стави

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
Re: Болки на пръстите на ръцете
    #1769336 - 26.05.2007 20:39 [Re: djik]

Подуване на пръстите сутрин при ставане е много силна клинична подсказка за ревматично заболяване и по специално за едно не особено приятно, но ............. има разни но-та разбира се, които могат да имитрат .
Някакви имунопатогенни симптоми имате ли, като... температура, отпадналост, уморяемост които могат да са признак на инфекция?

Болки в гърба имате ли или шиповете са асимптоматични ?
На колко сте години, и какъв е пола Ви ?
От колко време са проблемите?
Трябва да се направят много кръвни изследвания, освен за дископатията, като първите които трябва да се направят са ПКК и ревматоиден фактор.

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

djik
почетен член LEO
**

#1769367 - 26.05.2007 21:31 [Re: Koop]

Не знаех до този момент,че може да имам температура, измерих си 37,3. Така бе и преди 5-6 год. като тръгнах по алерголози за диагноза и по молба на лекарката измерих същата без да знам. Така и не откриха точната причина. Както и да е сега съм на 47 и съм жена. На 25год. за първи път се "сецнах" и досега все от глупави инциденти като кихане например, но на лекар не бях ходила а само на чакръкчии. Понякога се събуждам със скован гръб. Това с шиповете ме изненада.Мислех,че трябва да ме боли постоянно,а то само при умора или стоене дълго права и то от съвсем малка.С пръстите историята е от миналата година с първоначално изтръпване на 2 пръстта.Самото подуване и болки започна тази година и се засилва постепенно.На профилактичен преглед често излиза ускорено СУЕ,последно на 28.12.06 бе 19.Личният лекар или специалист трябва да ми назначи кръвни изследвания?

Koop
разярен и амбициран
**

#1769396 - 26.05.2007 22:06 [Re: djik]

"първоначално изтръпване на 2 пръстта"

Кога изтръпват пръстите - нощем при събуждане са изтръпнали или просто така внезапно и през деня в будно състояние?

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

djik
почетен член LEO
**

#1769404 - 26.05.2007 22:19 [Re: Koop]

Вижте пък на това ни един лекар не ми обърна внимание.На лявата ръка 2 пръстта кутре и безимен са от 1 год. изтръпнали нон-стоп /дори в носа си не мога да бръкна с тях,ха-ха/, а сега спрях да го забелязвам това и заради болката им.

Koop
разярен и амбициран
**

#1769416 - 26.05.2007 22:35 [Re: djik]

Това с изтръпването е по-вероятно да е свързано с дископатията.
Аа подуването на пръстите не съм много убеден дали е симптом на дископатия.
А ставите ли само се подуват и болят, или цялостно пръстите?

Повишеното СУЕ може да означава инфекция, както и други неща, но трябва да се потърси инфекция първо, вирусна, бактериална.... да се направят някои изследвания. Аз ще Ви посъветвам освен за процедурите които ще правите за дископатията все пак да посетите ревматолог, той ще Ви назначи всички нужни изледвания (надявам се), и за инфекции, и за артрит.

--------------------

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1769446 - 26.05.2007 23:03 [Re: Koop]

спри да пишеш без да разбираш нищо от това, за което питат хората

дископатия и изтръпване и оток на ръцете???
дископатия в гръдния отдел на гръбначния стълб е невероятно рядко срещана и проблема изобщо няма да ти е само в пръстите, тъй че забрави за това като вероятност
аз бих се замислила за пренатоварване на ръцете /ако работата ти е свързана с писане/ и евентуален карпал-тунел-синдром! кои пръсти са изтръпнали?
пич, аз ако съм модератор на този форум, ще те банна да пишеш в него, щото даваш некомпетентни мнения, на всичкото отгоре много си вярваш
няма такова нещо като "любител медик" - заради такива прочели тук-таме дето си мислят че много знаят стават големи каши и обърквации
или си лекар или не си, а ти не си - тъй че, спри да пишеш простотии във всички теми, гледам че не си пропуснал да си лепнеш "медицинското" мнение навсякъде...

--------------------
man is as big as his dreams are...

Koop
разярен и амбициран
**

#1769462 - 26.05.2007 23:20 [Re: eliz]

Нядявам се че темата ще има феебек да се видиш от страни ти какви ги плещиш само, пък мен ме съди. "Натоварване, карпал тунел" и "подуване на пръсти сутрин при ставане".... бла бла.
Ако си имала лош ден не си го изкарвай на мен. Моля те.

--------------------

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1769561 - 27.05.2007 02:35 [Re: Koop]

мда, ти определено си ПРОСТо ЛюБИТЕЛ медик...

--------------------
man is as big as his dreams are...

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #1769950 - 27.05.2007 16:13 [Re: Koop]

Господин любител медик, (прочее, такова нещо ЛЮБИТЕЛ медик НЯМА - може да си любител в танцов състав ма не и в медицината)!

Та, Господин Любителю на медицината,
Ако наистина я любиш, то моля те, спри се с диагнозите!
Помолиха те всички медици от форума, помоли те модераторът (и в качествиото си на медик и на модератор), а аз в качеството си на немедицинско лице също те моля.
Просто е: изисква се единствено да се въздържаш от диагностициране. Хората, които си пускат въпросите в този форум, разчитат на КОМПЕТЕНТНИ отговори, и тъй като много от тях не знаят, че си имат работа с любител НЕмедик в твое лице, е възможно да ти повярват. Че никому няма да помогнеш е сигурно, лошото е, че може някому да навредиш

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11605

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.