ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
djik
почетен член LEO
**

Регистриран: 10.04.2007
От: Shumen&MD
Болки на пръстите на ръцете
    #1769186 - 26.05.2007 17:53

Пръстите на ръцете ми са оточни и болезнени още от събуждането ми сутрин.Наложи се да си сваля всички пръстени На неврологичен преглед ходих заради евентуална дископатия /оше не доказана/ и чакам направление за скенер. Каза ми че тези болки в ръцете са друг проблем и не уточни диагноза.Въпросът ми е това дали е ревматично заболяване и дали след скенер за гърба ще се разбере и за ръцете или да ходя на специалист ревматолог за по-сигурно.Работата ми е свързана с писане а и за да се обслужва сам човек знаете са необходими...То и за гърба една диагноза само няма да ме излекува де, личният лекар ме прати на рентген и там излезе шипове на кръста но "сецване" съм получавала години наред на мн.различни места,ала се заинатих за диагноза и ето 3 месец след поредното си чакам. Дали и с ръцете ще е такова ходене по мъките...?След един-два дена носене на чадър и чанта в др.град не можах да спя от болка и вече се виждах инвалид.Сори за дългото питане,но пишейки си раздвижвам болезнените стави

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
Re: Болки на пръстите на ръцете
    #1769336 - 26.05.2007 20:39 [Re: djik]

Подуване на пръстите сутрин при ставане е много силна клинична подсказка за ревматично заболяване и по специално за едно не особено приятно, но ............. има разни но-та разбира се, които могат да имитрат .
Някакви имунопатогенни симптоми имате ли, като... температура, отпадналост, уморяемост които могат да са признак на инфекция?

Болки в гърба имате ли или шиповете са асимптоматични ?
На колко сте години, и какъв е пола Ви ?
От колко време са проблемите?
Трябва да се направят много кръвни изследвания, освен за дископатията, като първите които трябва да се направят са ПКК и ревматоиден фактор.

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

djik
почетен член LEO
**

#1769367 - 26.05.2007 21:31 [Re: Koop]

Не знаех до този момент,че може да имам температура, измерих си 37,3. Така бе и преди 5-6 год. като тръгнах по алерголози за диагноза и по молба на лекарката измерих същата без да знам. Така и не откриха точната причина. Както и да е сега съм на 47 и съм жена. На 25год. за първи път се "сецнах" и досега все от глупави инциденти като кихане например, но на лекар не бях ходила а само на чакръкчии. Понякога се събуждам със скован гръб. Това с шиповете ме изненада.Мислех,че трябва да ме боли постоянно,а то само при умора или стоене дълго права и то от съвсем малка.С пръстите историята е от миналата година с първоначално изтръпване на 2 пръстта.Самото подуване и болки започна тази година и се засилва постепенно.На профилактичен преглед често излиза ускорено СУЕ,последно на 28.12.06 бе 19.Личният лекар или специалист трябва да ми назначи кръвни изследвания?

Koop
разярен и амбициран
**

#1769396 - 26.05.2007 22:06 [Re: djik]

"първоначално изтръпване на 2 пръстта"

Кога изтръпват пръстите - нощем при събуждане са изтръпнали или просто така внезапно и през деня в будно състояние?

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

djik
почетен член LEO
**

#1769404 - 26.05.2007 22:19 [Re: Koop]

Вижте пък на това ни един лекар не ми обърна внимание.На лявата ръка 2 пръстта кутре и безимен са от 1 год. изтръпнали нон-стоп /дори в носа си не мога да бръкна с тях,ха-ха/, а сега спрях да го забелязвам това и заради болката им.

Koop
разярен и амбициран
**

#1769416 - 26.05.2007 22:35 [Re: djik]

Това с изтръпването е по-вероятно да е свързано с дископатията.
Аа подуването на пръстите не съм много убеден дали е симптом на дископатия.
А ставите ли само се подуват и болят, или цялостно пръстите?

Повишеното СУЕ може да означава инфекция, както и други неща, но трябва да се потърси инфекция първо, вирусна, бактериална.... да се направят някои изследвания. Аз ще Ви посъветвам освен за процедурите които ще правите за дископатията все пак да посетите ревматолог, той ще Ви назначи всички нужни изледвания (надявам се), и за инфекции, и за артрит.

--------------------

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1769446 - 26.05.2007 23:03 [Re: Koop]

спри да пишеш без да разбираш нищо от това, за което питат хората

дископатия и изтръпване и оток на ръцете???
дископатия в гръдния отдел на гръбначния стълб е невероятно рядко срещана и проблема изобщо няма да ти е само в пръстите, тъй че забрави за това като вероятност
аз бих се замислила за пренатоварване на ръцете /ако работата ти е свързана с писане/ и евентуален карпал-тунел-синдром! кои пръсти са изтръпнали?
пич, аз ако съм модератор на този форум, ще те банна да пишеш в него, щото даваш некомпетентни мнения, на всичкото отгоре много си вярваш
няма такова нещо като "любител медик" - заради такива прочели тук-таме дето си мислят че много знаят стават големи каши и обърквации
или си лекар или не си, а ти не си - тъй че, спри да пишеш простотии във всички теми, гледам че не си пропуснал да си лепнеш "медицинското" мнение навсякъде...

--------------------
man is as big as his dreams are...

Koop
разярен и амбициран
**

#1769462 - 26.05.2007 23:20 [Re: eliz]

Нядявам се че темата ще има феебек да се видиш от страни ти какви ги плещиш само, пък мен ме съди. "Натоварване, карпал тунел" и "подуване на пръсти сутрин при ставане".... бла бла.
Ако си имала лош ден не си го изкарвай на мен. Моля те.

--------------------

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1769561 - 27.05.2007 02:35 [Re: Koop]

мда, ти определено си ПРОСТо ЛюБИТЕЛ медик...

--------------------
man is as big as his dreams are...

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #1769950 - 27.05.2007 16:13 [Re: Koop]

Господин любител медик, (прочее, такова нещо ЛЮБИТЕЛ медик НЯМА - може да си любител в танцов състав ма не и в медицината)!

Та, Господин Любителю на медицината,
Ако наистина я любиш, то моля те, спри се с диагнозите!
Помолиха те всички медици от форума, помоли те модераторът (и в качествиото си на медик и на модератор), а аз в качеството си на немедицинско лице също те моля.
Просто е: изисква се единствено да се въздържаш от диагностициране. Хората, които си пускат въпросите в този форум, разчитат на КОМПЕТЕНТНИ отговори, и тъй като много от тях не знаят, че си имат работа с любител НЕмедик в твое лице, е възможно да ти повярват. Че никому няма да помогнеш е сигурно, лошото е, че може някому да навредиш

Koop
разярен и амбициран
**

#1769957 - 27.05.2007 16:17 [Re: Hard Rock fan]

Няма да спра,
знаят че си имат работа с любител, защото съм го изписал в подписа ми
Отговарям на конкретни въпроси а не поставям диагнози.

--------------------

Hard Rock fan

#1769965 - 27.05.2007 16:21 [Re: Koop]

Цитат:

Няма да спра,

Не се знае

Цитат:

значт че си имат работа с любител.

И от къде знаят, кат си забил това др. в ника си и на всяка болежка тук си мерудия и първа писта с обширни пояснения в материя, от която не отбираш - може и да си написал в подписа си, ама на хората с проблеми, решили да си пуснат въпросите тук, им е последна грижа да ти четат подписа!

Цитат:

Отговарям на конкретни въпроси а не поставям диагнози.

Ти НЯМАШ компетенции да отговаряш на КОНКРЕТНИ въпроси от МЕДИЦИНСКО естество!

Koop
разярен и амбициран
**

#1770047 - 27.05.2007 17:56 [Re: Hard Rock fan]

Според мен пък на хората с проблеми тук по-скоро им е последна грижа да ти гледат екзотичната снимка в тяхната тема като офтопик, а на първо място биха желали някой от сърце да им обърне внимание. До колко вниманието което конкретно аз им обръщам е в разрез с правилата на форума (защото за това бучиш ти) това не го решаваш ти, така че нека това да ти е последния отговор по този тред.

--------------------

Фaй

Регистриран: 18.01.2005
От: Подпалвачите на мостове
    #1770066 - 27.05.2007 18:08 [Re: Koop]

Фенката е абсолютно права и няма какво да се нервиш. Същото ти беше казал и PRN преди време.
Проблемът не е, че обръщаш внимание на хората или че им даваш някакви съвети. Много хора го правят.
Проблемът е, че никът ти заблуждава народа, че си лекар.

--------------------
http://darksideofthemoon.hit.bg/

Koop
разярен и амбициран
**

#1770087 - 27.05.2007 18:16 [Re: Фaй]

Добре, съгласен съм, ще си сменя ника.

--------------------

Фaй

#1770090 - 27.05.2007 18:18 [Re: Koop]

Стига бе.
Верно?

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1770096 - 27.05.2007 18:21 [Re: Фaй]

Верно я
--
Вече имате заявка за промяна на прякор, която трябва да бъде проверена от администратора.

Тя скоро ще бъде проверена от администратора, гарантирам , точно утре

--------------------

Фaй

#1770099 - 27.05.2007 18:22 [Re: Koop]

Айде де.

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1770103 - 27.05.2007 18:23 [Re: Фaй]

Е не стааа моментално.

--------------------

Лачита
обичам фафли Лачита!
**

Регистриран: 17.04.2007
    #1770137 - 27.05.2007 18:40 [Re: Hard Rock fan]

Тъй както го пишеш дали изобщо има лекари, които четат тука..

--------------------
И гледат ни другите гледат и питат
"нима огън и лед са това?
как става така че
тя за него безкрайно гори
а той във нея се вечно топи?
Тяхната любов до край ли ще издържи?"

Hard Rock fan

#1770235 - 27.05.2007 19:26 [Re: Лачита]

О, да, има.

Лачита
обичам фафли Лачита!
**

Регистриран: 17.04.2007
    #1770282 - 27.05.2007 20:00 [Re: Hard Rock fan]

Ми тогава те защо не си казват мнението... Ясно, че са много заети, ама нали четат тук, би следвало да помагат на хората поне със съвети

--------------------
И гледат ни другите гледат и питат
"нима огън и лед са това?
как става така че
тя за него безкрайно гори
а той във нея се вечно топи?
Тяхната любов до край ли ще издържи?"

Koop
разярен и амбициран
**

#1770332 - 27.05.2007 20:51 [Re: Лачита]

Ми не знам, но масово гледам по-сериозни проблеми нямат лекарски отговори. Повече се наместват с някакви спорове само, за това гледам да ги предизвикам че да зачетат темата по внимателно :D :D

Да живее отслабването и за пиърсинга, най-важните медицински проблеми на хората.

--------------------

Фaй

#1770342 - 27.05.2007 21:00 [Re: Лачита]

Ще ти отговоря за мен.
Избягвам да давам съвети там, където не се чувствам достатъчно компетентна. Това, че съм го учила в университета не ме прави специалист. По-добре никакъв съвет, отколкото погрешен. Отговарям на въпроси на които знам, че мога да дам достатъчно компетентен отговор, основан на знанията и опита ми.

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1770417 - 27.05.2007 22:13 [Re: Фaй]

Не е задължително да даваш конкретен съвет.
Ориентировъчно мнение или насока за бъдещи действия също биха били в голяма подкрепа.

--------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1770710 - 28.05.2007 10:05 [Re: Koop]

Искам да ти кажа, че и пет пъти да си смениш ника (който на мен изобщо не ми пречи), много по-важно са мненията които даваш.
А с твоя тон и опити да "стимулираш" с бисерите си лекарите тук да участват в дискусиите едва ли ще постигнеш нещо.
Затова

Не веднъж сме дискутирали този форум.
Е, какво, не стига че го затвориха за нерегистрирани, ами сега ще трябва да го обърнем и на строго професионален?
Ами тогава ще искаме да се качват и всички находки от образните изследвания и да правим консилиуми он-лайн?

GPV
неориентиран

Регистриран: 15.01.2007
    #1771839 - 29.05.2007 09:24 [Re: djik]

Съвети няма да давам, заящото не мога. Но написанто много прилича на проблемите на майка ми и отчасти мои.
Пръстите на моята майка понякога са направо страшни - подути (краката също - понякога трудно си обува обувките, а за своите 56 год и 53 кг. на 158 см. ръст...), побелели по краищата и се оплаква от изтръване. Мислихме, че е артрит, но при преглед при ревматолог във Варна (в нашия град има само един, който е по-известен с другата си специалност) й казаха, че е възможно да има шип някъде в областта между рамото и врата. Не зная дали е възможно, но й бяха препоръчали да направи снимки, които джи-пи-то не й назначи и така и не можахме да разберем какъв е проблемът.
Аз съм почти на 32 год. и също се оплаквам от отоци по ръцете и краката. Ставите по пръстите ми се удебеляват, пръстените ми понякога не могат да излязат от пръстите. Когато съм с подути пръсти на ръцете, е болезнено свиването им и имам усещането (както и майка ми), че ще се пукнат, че кожата ще се пръсне. Състоянието ми доста се беше влошило по време на бременността преди малко повече от 2,5 години. Събуждах се от болки в пръстите и големи трудности при свиването им. В такива моменти направо ми се плачеше. Пробвах при дж-и пи-то, но каза, че нищо не може да са направи. Препоръча ми мазане с Алмирал-гел, от което ползата беше 0-ва. Все още Отоците продължават без да знаем причината, за което и ние си имаме вина, че не продължаваме да настояваме и да продължим с изследванията.
А, между другото, скоро майка ми мина зад. проф. мед. преглед, при който тя споделя за този си проблем, а лекарят само й погледнал ръцете, казал: "О, това са артритни възли. И Господ да слезе няма да може да ти помогне" и въпросът е приключил. А при нея се беше получило и "пукване" на кожата (раничка) след едно продължително подуване, съпроводено с побеляване на пръстите.

zdravena

Регистриран: 04.11.2005
    #1771910 - 29.05.2007 10:08 [Re: eliz]

Цитат:

няма такова нещо като "любител медик" - заради такива прочели тук-таме дето си мислят че много знаят стават големи каши и обърквации
или си лекар или не си, а ти не си - тъй че, спри да пишеш простотии във всички теми, гледам че не си пропуснал да си лепнеш "медицинското" мнение навсякъде...

А бихте ли уточнили какво означава да си лекар? Надявам се, не смятате, че лекар е този, който има диплома за завършено медицинско образование в джоба си и толкова. Това все още не означава, че въпросния човек може да лекува - това са различни неща. Медицинското образование дава основата, върху която след това лекарят цял живот надгражда. Има самоуки лечители, които цял живот се учат, с една разлика, че не се явяват на изпит и не им вписват бележка в книжка. Това обаче, не им пречи да бъдат по-добри диагностици и да помагат на болния да пребори болестта. Малко толерантност няма да навреди.

--------------------
Ние сме това, което решително искаме да бъдем.

Koop
разярен и амбициран
**

#1771930 - 29.05.2007 10:25 [Re: GPV]

Има едно изречение на автора на темата което е против диагнозата артрит, това е:
---
Сори за дългото питане,но пишейки си раздвижвам болезнените стави
------

Болката при ревматоиден артрит в ставите на пръстите е толкова силна (наред с подуването), че определено не съм чувал някой да пише повече за да му става по добре.
Но все пак моето предложение си остава, нека ревматолога просто си каже мнението, за да се отхвърли.

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1772085 - 29.05.2007 13:03 [Re: Koop]

като доказано ошипен на конкретни места, с прекарани разни дископатии в посочваните области и т.н. - пръстите изтръпват, често отичат, но отенъкът е по-скоро синкав и може да се опише като потъмнял крайникът, а не побелял , и не е в ставите - разбира се с леки движения се подобрява в част от случаите - уфф, ако са само изтръпнали- може да са бели , но не и при отока им
така или иначе , консулти с невролог и невро-хирург е добре - като правя уточнение, че неврохирурзите имат по-добри познания и по-лесен достъп и възможност за назначаване на образни изследвания, четат ги определено доста по-добре от невролозите, и по отношение на диагностиката на този тип заболявания имат повече практически опит - лично наблюдение
ПП консултацията с неврохирург далеч не означава,че е необходима операция!!!!!! но е полезно от диагностична гледна точка - имат по-малко скрупули и не обичат да се занимават с излишни неща както и вземат решения ..
но пък зависи от човека все пак
по препоръка на хирурга посетих и съдов хирург за всеки случай тогава - ама не знам защо

ППП по засегната отстрани тема:
1. Лачита, във форума доколкото знам няма четящ практикуващ невролог или друг с подобна специалност - затова и включване по тези изключително сложни теми от специалист не става

2. разбирам негодуванието към Коп, и донякъде съм склонна да се съглася, но все пак - насочването също е от голяма помощ - макар че той наистина се изхвърля страшно неприятно на моменти и подвежда

3. Коп, като цяло в основата - си прав - но .. желанието ти за помощ трябва да бъде по-премерено и ограничено до конкретни неща, а не до теории - повечето хора не са запознати ИЗОБЩО с материята, нямат досег с медицина, и изпитват страх - често вместо да ги успокоиш и да ги насочиш да направят нещо добро за себе си- ти можеш ги стресираш до степен, че спрат да търсят лекарска помощ ..
парадоксално, но факт
повечето хора не мислят като теб и не могат да видят нещата като теб - колкото и да ти е странно

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Редактирано от Си Ди (29.05.2007 13:06)

Hard Rock fan

#1772629 - 29.05.2007 18:40 [Re: zdravena]

Че САМО дипломата не прави лекаря добър професионалист, е вярно.

Обаче що се отнася до:

Цитат:

Има самоуки лечители, които цял живот се учат, с една разлика, че не се явяват на изпит и не им вписват бележка в книжка. Това обаче, не им пречи да бъдат по-добри диагностици и да помагат на болния да пребори болестта. Малко толерантност няма да навреди.

се запитай ПОРАДИ ЧТО, НИКЪДЕ ПО СВЕТА, НЕ СЕ ТОЛЕРИРА ГРАМ практикуването на самоуки "лекари".
Ти да си чула някъде (където и да било) да не е наказуема и да е позволена лекарска практика на недипломиран "лекар"?
За каква "толерантност" си говорим?

Koop
разярен и амбициран
**

#1772708 - 29.05.2007 19:52 [Re: Си Ди]

Ок, може би си права, ще си взема бележка.

--------------------

djik
почетен член LEO
**

#1772855 - 29.05.2007 22:21 [Re: Koop]

След толкова много нападки срещу Вас се стигна и до мнения по темата.Благодаря и на СиДи.Естествено е да не чакам от Вас диагноза от разстояние,а единствено насоки към специалист.Ще Ви осветля по-късно и за резултата.

djik
почетен член LEO
**

#1864878 - 13.08.2007 21:44 [Re: djik]

Та обещах да се "похваля" докъде съм с лечението.От прегледите и изследванията за кръста освен шипове др.диагноза нямам и се отказах от невролозите до следващото сецване.За ръцете ми каза следното: "Е не са посинели все още...".Затова и си направих преглед при специалист-ревматолог за ръцете,като болките обхванаха междувременно и др.стави-на краката.Вече имам изследвания и диагноза-ревматоиден артрит.Нали имаше малък дебат тук.Особено силно болят ставите ми при покой и нощем естествено.Та затова гледам да ги раздвижвам и лекувам докато е начален стадий възпалението.Пожелайте ми успех.
ПС.И малко хранителни добавки измежду др.лекарства приемам

Koop
разярен и амбициран
**

#1865582 - 14.08.2007 15:15 [Re: djik]

В крайна сметка се оказах прав за предположението за РА. Но трябваше дежурната помия по мой адрес да се хвърли

--------------------

djik
почетен член LEO
**

#2625513 - 14.05.2010 23:28 [Re: Koop]

Имам питане относно новоназначеното си лечение на Серопозитивен РА-2ст. Предписан ми е Дипрофос - 1 амп./месечно, ала прочетох листовката му,където в специалните предупреждения казват да предупредим лекаря ако шмаме проблем с щитовидната жлеза. Имам си операция на щитов.жлеза с премахнат десен лоб и нови възли в ляв лоб, но ревматолога не ме е питал за това. Мисля да не вземам инжекцията все пак е и кортикостероид... и др.противопоказания имат.Едва след 20 дни съм на контролен преглед и моля за съвет.Да си пия само Резохин_а, Наклофен дуо и Омепразид

Си Ди
гаргойл

#2625662 - 15.05.2010 10:30 [Re: djik]

аз съм пристрастна и съм за инжекциите
абстрахирай се от страничните ефекти, в смисъл да, има ги, приемаш го и се съобразяваш с това - и дотам!
както и задължително диета!!! - нисковъглехидратна, протеинова, безсолна по възможност - определено намалява страничните действия
това, което ще ти създаде дискомфорт със сигурност ще е повишаването на кръвното дискретно но сигурно, повишаване на раздразнителността, евентуално при по-дълъг прием кожни проблеми, на моменти сякаш ще излезеш от кожата си, подпухване в областта на лицето, врата, раменете и корема, и стомашните, естествено
за последните - обикновено пиеш ранитидин/фамотидин сутрин и вечер докато си на лечение със стероиди и по едно вечер следващия поне месец / би трябвало да са ти го изписали, но ако е общопрактикуващ, забравят, тези в болницата обаче не, та оттам си го знам това и си искам задължително рецептата!/
подуването - не знам, там диетата помага, ако си физически активен - това също е в плюс - спортувай! ще създадеш маса
кръвното се стабилизира самО след спиране на приема, но диетата също помага значително; стероидите влияят на инсулиновата обмяна/ грубо казано/, затова диетата е задължителна, мисля че и на листовката го пишеше, макар да не си спомням на кой точно вид от всичките и дали на всичките - в смисъл, че ако след операцията на щитовидната не приемаш допълнитлено хормонални препарати и на практика си на собствен ход, нямаш противопоказания - АКО обаче изпиташ силен дискомфорт след приемането на лекарството / обикновено започва да се усеща след втора-трета инжекция/ - тогава без значение кога ти е приема отиваш на консулт!
всичко това обаче е при продължителен прием на стероиди!!!!
ако е една ампула месечно /дори три последователни, ако трябва да съм коректна/ , тогава пък въобще не е страшно, но може да помогне значително

ПП сори за дългия пост

Редактирано от Си Ди (15.05.2010 10:35)

djik
почетен член LEO
**

#2626268 - 16.05.2010 10:15 [Re: Си Ди]

Благодаря ти за съвета и личния лекар смята така,макар да съм и бясна че 2 години искам направление и отговора бе "то пък и без това няма да се излекуваш..." Отчаяна съм. Възможно ли е след като от 10 дни използвам горните новоназначени лекарства да има такъв гаден пристъп, та чак днес се обездвижих-краката, коленете и ръцете всичките наведнъж със страшна сила.Реакция ли е, що ли?...Или наказание,че отказах да вляза в болница.Там няма да мога все пак да избирам лечението.А Омепразида е за стомах уж и въпреки това стомаха ме побърка /колита/ и вземам и Спазмалгон.С една дума и преди кортикостероида си имам оплакванията.Явно няма ефикасно лечение без него.Хормонални за щитов.жлеза не взимам.Позната лекарка ме посъветва,че щом е активен проблема с възела на др.лоб не е добре да започвам кортикостероидна терапия.А диетата прилагам от доста години по повод неустановена причина на кожна алергия.И как да взема да си засиля всички проблеми ли се чудя, за да се реша трябва да знам няма ли алтернативни лекарства?

Си Ди
гаргойл

#2626862 - 17.05.2010 11:50 [Re: djik]

обездвижване? иди на лекар / невролог / по възможност за всеки случай, да се прецени и неврологичния статус, макар да е възможно да е реакция на времето - времето е реален и съществен фактор при тези заболявания
и не, в никакъв случай не е наказание за невлизане в болница - никакви такива идеи да не ти минават през ум, че току виж си им повярвала
между другото, задържаш ли течности?
апропо, за омепразита: не го знам, но със сигурност ранитидина се изписва СЪС РЕЦЕПТА, за разлика от него, така че сигурно има значение - с ранитидин или фамотидин проблеми със гастрита нямам по време на стероидната терапия - поне това!
внимавай със спазмолитиците - трябва да са подходящите, иначе те също предизвикват проблем - и да, работата е да се нацели подходящата комбинация от илачи и дозировка, за да се стабилизират нещата

ПП смени джипито - юни е моментът

Редактирано от Си Ди (17.05.2010 11:55)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9167

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.095 seconds in which 0.069 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.