ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1
vis78
неориентиран

Регистриран: 24.05.2007
пробеми с дебело черво
    #1766659 - 24.05.2007 11:11

Здравейте. На 30 години съм от Русе и през последната година имам сериозни коремни проблеми – кашаво воднисти изпражнения и ходене до тоалетна не 2-3 на ден, отслабване ( 5кг за последните месеци ) при нормално хранене, болка и тежест в коремната област ( дясно под ребрата чак до областта на апендикса ), много газове. Ходих на гастроентеролог и правих редица изследвания – ректоскопия, колоноскопия ( не много успешна и без упойка ), рентген на тънки черва, изследвания на кръв и изследвания за чревни паразити. Открити бяха единствено гъбички ( Candida ) които излекувах. Въпреки това симптомите останаха. Моля дайте мнение как да продължа – нужно ли е провеждане на фиброколоноскопия за оглеждане на цялото дебело черво и къде мога да направя такова изследване при добър специалист? Какви други изследвания могат да се направят за поставяне на диагноза? Координати на добър гастроентеролог със опит в заболяванията на дебелото черво? Благодаря предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лачита
обичам фафли Лачита!
**

Регистриран: 17.04.2007
Re: пробеми с дебело черво
    #1767804 - 25.05.2007 11:48 [Re: vis78]

А за камък в жлъчката изследва ли се ? обикновено се съпровожда с тези симптоми, които описваш и най-вече с тежест в дясната част на корема. Провери също и черния дроб, да не би да има някакви измения в него.

--------------------
И гледат ни другите гледат и питат
"нима огън и лед са това?
как става така че
тя за него безкрайно гори
а той във нея се вечно топи?
Тяхната любов до край ли ще издържи?"

vis78
неориентиран

#1769119 - 26.05.2007 16:09 [Re: Лачита]

ами кръвните излседвания са добре. правиха ми видеозон на вътрешните органи ( май всички ) и не откриха нищо.

Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
    #1769370 - 26.05.2007 21:38 [Re: vis78]

Здравейте. На 30 години съм от Русе и през последната година имам сериозни коремни проблеми – кашаво воднисти изпражнения и ходене до тоалетна не 2-3 на ден - говори за нарушаване на нормалната перисталтика, поради инфекции, функционални смущения, обструкция (за обструкция би трябвало да има и гадене и повръщане), СЕРИОЗНИ проблеми с бъбреците, възпаление в червата, също може и да е на нервна почва , отслабване ( 5кг за последните месеци ) при нормално хранене - отслабване при нормално хранене може да означава хранителна алергия или чревно възпалително заболяване, не съм съвсем сигурен, може и да има и някакви други причини (функционални) или свързани с метаболизма, там ми е тъмна индия..., болка и тежест в коремната област ( дясно под ребрата чак до областта на апендикса - тази болка може да означава наистина много неща, но нека вметна за мен, че моята болка от десния бъбрек е именно така локализирана както ти описваш, често - леки спазми и тежест от дясно под ребрата, и когато имам задържане на урината болките се засилват и слизат надолу (както описваш) към апендикса, но относно диарията, веднъж само се случи за кратко когато има сериозно задържане на урина, тогава имах и гадене и леко разстройство, но не съм сигурен от силната болка ли беше или от други физиологични причини, като например че няма къде да се дене тая вода, като не излиза през бъбреците;))), ти имаш ли задържане на урина и/или симптоми на уретрит (парене, болка при пикане)? ), много газове - това също е симптом на адски много неща, като се почне от най-безобидни, до по-НЕбезобидни;). Ходих на гастроентеролог и правих редица изследвания – ректоскопия, колоноскопия ( не много успешна и без упойка ) - би било добре ако колоноскопията стигне до терминалния илеум да се види там какво има, при положение че има там болка, рентген на тънки черва - това да не е това с бариевата каша?, изследвания на кръв - - има ли повишени възпалителни маркери? и изследвания за чревни паразити Трябва да се изследва за амеба и това другото за което дрб все говори - хеликобактер пилори. Открити бяха единствено гъбички ( Candida ) които излекувах - едва ли има човек който да няма гъбички в червата . Въпреки това симптомите останаха - това изобщо не ме учудва:), всяка втора сбъркана диагноза е гъбички (образно казано) , независимо дали става въпрос за лигавични или кожни проблеми. Моля дайте мнение как да продължа – нужно ли е провеждане на фиброколоноскопия за оглеждане на цялото дебело черво - според мен да! и къде мога да направя такова изследване при добър специалист - не знам но ще поразпитам, имам един познат гастрентеролог? Какви други изследвания могат да се направят за поставяне на диагноза - аз съм чел за едно изследване с бариева каша и после снимка, но не съм сигурен как точно го правят в БГ, щото съм го чел по чужди сайтове, знам че то може а покаже проблеми в червата, най-вече от възпалителни, иначе пълната колоноскопия която е на целия колон до илеума е най-сигурното изследване за диагностициране на проблеми с дебелото черво от ВСЯКАКЪВ характер, тъкните черва не могат да бъдат видяни със каквато и да е скопия, а само с бариевата каша, но ако има проблеми там - знам че обикновено гаденето е ПОСТОЯНЕН симптом, а аз не видях да го споменавате???. Също така добре е да си направите изследвания на урината: седимент и стерилна урина, и може би и други, най-добре идете на уролог, той ще каже какви изследвания, за да се отхвърли или потвърди със сигурност наличието на проблеми с бъбреците, незасимо дали са инцидентни, или първопричинни за всички останали симптоми? Координати на добър гастроентеролог със опит в заболяванията на дебелото черво - ще се поинтересувам по въпроса? Благодаря предварително!

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1769439 - 26.05.2007 22:54 [Re: Koop]

много ме дразнят псевдо-интелигенти които без да имат необходимата квалификация и подготовка са тръгнали да коментират и да изказват мнение!
пич, момента в който има диария и храната не се задържа достатъчно време в гастро-интестиналния тракт е очевадно каква е причината за отслабването! - храната няма време да се разгради и абсорбира + загубата на течности!
баси, мноо ме ядоса с глупавия си коментар. ти си измъкнал всеки отделен симптом и си тръгнал да коментираш - че то ако така се поставяше диагноза, смятай - за кво да се учи толкова години медицина, а???!
после - болките стигали до апендикса - много знае пациента кое къде му е, че и ще се хващаме за неговото "точно" описание за да поставим диагноза?! ми сигурно знаете къде минава уретера? и що те боли надолу като има задръжка на урина или бъбречна криза? да не говорим че тази болка може да е заради усилената перисталтика!
ти хубаво си направила скопиите, ама един опитен гастроентеролог щеше да те е диагностицирал вече 100 пъти! има ли кръв в изпражненията? има ли слуз? какъв е цвета? може да е инфекциозен проблема, трябваше да са те пратили за микробиология или да идеш на преглед при специалист по инфекциозни болести също!
скачай на влака за варна, ще ти кажа към кого да се насочиш за преглед, добри специалисти са. ако решиш наистина да отидеш до варна - пиши ми на лична, ще ти напиша към кого да се обърнеш. поискай направление от джи-пито си за гастроентеролог!

дрКооп - гледай си там квото работиш и повече не се прави на доктор, щото представа си нямаш от медицина и объркваш хората!

--------------------
man is as big as his dreams are...

Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
    #1769454 - 26.05.2007 23:11 [Re: eliz]

Дам права си за това.
Може да е просто заради диарията.
Съжалявам.
Това е май единственото глупаво което съм написал. Аз си и признах там на това място че ми е малко тъмна индия за причините за отслабването. Сори за това че е прозвучало така.

Но и все пак тази диария все трябва да е причинена от нещо...пък и толкова продължителна.. . Инфекциозните диарии обикновено имат остро и краткотрайно поведение, за това повече ме наклони логиката към алергии и хронично възпаление, но уви това са само предположения, проблема може да се окаже съвсем друг.

Добра идея за изследването за кръв в фецеса, правено ли е вече... все си мисля че за да се прибегне до колоноскопия първо са правени по-"леките" изследвания.

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #1769515 - 27.05.2007 00:37 [Re: Koop]

Кооп,
ако бях модератор, щях да те скопя. Поне няма вече да се възбуждаш като четеш пикантерии, като тези от съседната тема.

А пусналия темата е вероятно да има проблеми с щитовидната жлеза.

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1770554 - 28.05.2007 00:37 [Re: Koop]

Поне го махни това д-р от ника си бе човек. Наистина обясняваш наукообразно и човек който не следи форума току може да си помисли че наистина си лекар и да се вслуша в съветите ти Опасно е, става въпрос за здравето на хората.

vis78
неориентиран

#1771421 - 28.05.2007 21:29 [Re: anastasius ІІ]

хммм .. това мисля че е вярно. леко увеличена щитовидна жлеза но без други изменения. не съм правил други изледвания за това. може ли тя да е в основата на всичко?

vis78
неориентиран

#1771470 - 28.05.2007 21:55 [Re: eliz]

кръв в изпражненията - не, поне визуално. слуз - не. светло до тъмно кафяви. микробиология - не знам дали за това става дума но правиха изледвания на фецес за чревни паразити ( салмонела, и разни такива ) - отрицателни.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 23236

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.098 seconds in which 0.085 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.