ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1
Abate
ЛЮБОПИТЕН

Регистриран: 15.03.2007
От: София
Питане ???
    #1770335 - 27.05.2007 20:53

Кое е слабото място на домашния комп та като си прехвърлям записи от miniDV на него, след това записа е насечен, звукът се разминава с видеото и сякаш забива??? Ползвам Windows Movie Maker дето си върви с Уин-а. Интересното е, че някой пасажи вървят добре (относително), на други разминаването е толкова голямо, че не стават за нищо.

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: Питане ???
    #1770377 - 27.05.2007 21:30 [Re: Abate]

Ми първо трябва да прехвърлиш целия DV файл именно като DV, а после вече да си го конвертираш до какъвто формат искаш... такава е технологията. Доста са големи DV файловете, но това е начина.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1770653 - 28.05.2007 08:54 [Re: Abate]

Най-често този проблем се появява когато ползваш USB връзка между камерата и компа. Препоръчвам ти да вържеш камерата през "огнената жица". Ако нямаш такива дупки на компа и/или на камерата, ползвай нормалния видеоизход на камерата. Тогава обаче ще ти е нужен видео кепчър на компа.
Ако камерата има изход Fire Wire (IEEE 1394), най-добрият вариант е да ползваш него. Ако компа няма такова животно, можеш да си купиш PCI контролер с такива джаджавки (не са скъпи).

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#1771367 - 28.05.2007 20:41 [Re: Цецо]

Значи...Може би трябваше да уточня още от начало, че съм си поставил платката 1394 и прехвърлям през (чрез) нея. Имам една идея, но не ми се иска да вярвам, че причината е в нея!? Познати споменаха, че по време на прехвърлянето всякакви програми в т.ч. антивирусни и интернет трябва да са изключени!! Има резон, но не помня дали го направих последния път. А до тогава мислех, че ми е малък харда или рама. Сега всичко е дигнато двойно и пак имам този проблем

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
    #1772634 - 29.05.2007 18:48 [Re: Abate]

Не се знае Windows Movie Maker какво прави с файла докато го сваля от камерата на храд диска. Възможно е да го конвертира в реално време и процесорът да се товари в този момент на 100%, рама се запълва и той на 100% и започва да се ползва харда като Swap пространство. Тогава явно започва да насича и сваленото видео, понеже изхода от програмата Movie Maker вече се синхронизира много трудно.

Едно бързо търсене ме заведе до това софтуерче:
DVIO - Digital Video Input Output

Идеята е първо да се свали видеото в суров формат DV-AVI и после си го монтирай или го печи на DVD (това второто пак иска чалъми да се конвертира в MPEG).

Замо за справка: мощността на компютъра, който аз позлвам за тази цел e P4 1.4GHz, 256 Mb RAM.

Abate
ЛЮБОПИТЕН

Благодаря!!!!!!!
    #1772725 - 29.05.2007 20:22 [Re: d1saster]

Деяне, Оказа се абсолютно прав Мувимейкъра наистина обработва в реално време видеоинформацията и за да не забива комп-а трябва да е много як. Моя явно не е такъв, но с твойта програмка записа се прехвърля без проблем и после си го обработвам (редактирам) както си искам. Не съм конвертирал още в MPEG, но и не ми се е налагало. Повечето DVD-та вече четат и AVI формат, така че няма проблем поне в тази насока. Бързия опит който направих даде добри резултати. Програмката е много проста и сигурно в това е гениалността и. 2 часа не можах да открия къде е качила изтегленото филмче

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 1071

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.