ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Естефания

Регистриран: 30.05.2007
Случвало ли ви се е?
    #1774935 - 31.05.2007 12:28

През юли миналата година имах спонтанен аборт в третия месец.Епикризата показа че съм напълно здрава,няма причини за този аборт.И аз се чудя как стана така.Акушерката ми каза-след 6 месеца пак ще си имаш бебе.Те оттдавна минаха де,ама мен малко си ме е страх,да не се случи пак .А много искаме да си имаме бебе с мойто мъжле.

--------------------
Жените никога не знаят какво искат,но го искат веднага!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: Случвало ли ви се е?
    #1774976 - 31.05.2007 12:59 [Re: Естефания]

Ами то има доста фактори, които оказват влияние, така че явно от началото на новата бременност трябва да си следиш от близо състоянието. То и в такива случаи поредната бременност се следи като рискова, така че със сигурност ще ти обърнат внимание.
Имам позната, която след 2 аборта вече си има момченце.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #1774999 - 31.05.2007 13:13 [Re: Естефания]

Аз не съм раждала, но братовчедка ми така се случи, че прави 2 или 3 спонтанни аборта докато успее да задържи бебето и да го роди. Трябва много да се пазиш, особено след 5-6 месец почти постоянно да лежиш, да не се натоварваш с нищо и да ядеш колкото е възможно повече плодове, зеленчуци, зърнени храни и ядки. Ако пушеш цигари и пиеш кафе, алкохол е хубаво да ги откажеш тия вредни неща. Трябва да си спокойна през бременноста, да не се ядосваш много. Лекарите да те следят постоянно как се развива бременноста. Такива неща казаха на братовчедка ми, надявам се да съм била полезна. Успех!

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #1775183 - 31.05.2007 14:58 [Re: Естефания]

Мило момиче, успокой се Спонтанните аборти са нещо, което се случва на 1/4 от бременните жени. И в повечето случаи причините не са в майките, ами във факта, че природата си знае работата и овреме се отървава от плод, който не се развива правилно. И аз съм преживяла спонтанен аборт, и много добре знам колко е тежко. Но след като се успокоиш, ще видиш, че ще забременееш и ще родиш едно здраво и весело бебе (мойта красавица е вече на 3 години). Успех

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Естефания

#1775240 - 31.05.2007 15:33 [Re: Milano]

Мисси

--------------------

kyky
искам бебе

Регистриран: 24.04.2006
    #1776264 - 01.06.2007 10:51 [Re: étoile]

за съжаление не всички проблеми се решават с лежане. например ако ти е нисък прогестерона колкото и да лежиш обещавам ти че няма да се вдигне...

естефания, вероятността да се повтори спонтанния аборт е минимална, но ако се случи не е лошо да си направиш малко допълнителни изследвания

_nadejda
оптимист

Регистриран: 05.08.2006
От: Де да знаех :D
    #1776342 - 01.06.2007 11:58 [Re: Естефания]

Естефания, смело работете по въпроса за бебенце. Пий си фолиевата киселина, не се натоварвай физически или психически и щом забременееш ходи по-често на прегледи. Полежах малко в Майчин дом за задържане и се запознах с много майчета, които имат предишен спонтанен аборт, а сега си износваха здраво бебче и чакаха раждане до дни. Така че горе главата, хубавото предстои.

Естефания

#1776420 - 01.06.2007 13:02 [Re: _nadejda]

Ох,страхотни сте,така ми повдигате настроението

--------------------

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
    #1777967 - 02.06.2007 15:23 [Re: Естефания]

по принцип обикновено причините за аборт в първите три месеца са от страна на бебето. както се каза вече природата си знае работата, и по този начин се освобождава от болните и тези които така или иначе не биха оцелели дълго след раждането.

това за леженето по принцип ни се препоръчва, освен ако жената не е с цервикална недостатъчност. тогава се прави серклаж и се препоръчва покой. в противен случай бременна е хубаво да се движи за да се предпази от други усложнения, а и в крайна сметка бременността не е болест, нито бременната е болна.

Естефания

#1778143 - 02.06.2007 17:18 [Re: X-tended]

Цитат:

по принцип обикновено причините за аборт в първите три месеца са от страна на бебето. както се каза вече природата си знае работата, и по този начин се освобождава от болните и тези които така или иначе не биха оцелели дълго след раждането.

това за леженето по принцип ни се препоръчва, освен ако жената не е с цервикална недостатъчност. тогава се прави серклаж и се препоръчва покой. в противен случай бременна е хубаво да се движи за да се предпази от други усложнения, а и в крайна сметка бременността не е болест, нито бременната е болна.

Какво ще рече серклаж?

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5206

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.