ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Реклама, ПР, Маркетинг

Страници: 1
Akhala
конче

Регистриран: 14.01.2005
Що е то?
    #1598972 - 19.01.2007 05:19

Какво е това МАРКЕТИНГ и ЗАЩО е важно да знаем за него? Как използваме маркетинга във всекидневието? Благодаря за всеки отговор!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
popcorn7
новак

Регистриран: 13.11.2005
Re: Що е то?
    #1732512 - 29.04.2007 03:32 [Re: Akhala]

маркетингът е наука за пазара. маркетингът като учебна дисциплина изучава как действа пазарът и кои са действащите лица на пазара. това са купувачи и продавачи. също така маркетинг е английска дума. маркетингът ни учи, че има поведение на потребителя и как да вземем решение при покупка. съществуват няколко вида стратегии като продуктова и ценова. добавям и още нещо: той ни показва и доказва, че всяка компания има своя политика, маркетингова, ценова и продуктова стратегия. за пазарите е важно те да се познават достатъчно добре, защото всяка компания излиза с нов продукт на пазара, в маркетингa това се нарича диверсификация, а това понятие означава да се създаде нов продукт или стария да се подобри ако е възможно. маркетингът е много важен за всяка организация, не зависимо каква е нейната структура и с какво се занимава.
всяка една фирма трябва да има 4P фактора, а те са:
PRODUCT - ПРОДУКТ
PRICE - ЦЕНА
PLACE - МЯСТО (ПЛАСМЕНТ, ДИСТРИБУЦИЯ)
PROMOTION - ПРОМОЦИЯ, ПРЕДСТАВЯНЕ НА НОВИЯТ ПРОДУКТ ПРЕД ПУБЛИКАТА ОТ ПОТРЕБИТЕЛИ ИЛИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ СТРАНИ.
надявам се да съм полезен
има една книга на филип котлър "основи на маркетинга", тя е много хубава.
http://store3.data.bg/zaharnopetle/books/marketing/
http://store3.data.bg/lubwarlock/

maibal
новак

Регистриран: 02.06.2006
    #1771928 - 29.05.2007 10:19 [Re: popcorn7]

Бих искала да добавя, че обектът на един пазар може да бъде не само продукт в материалния смисъл на думата, а също и услуга. Можем да продаваме и купуваме и такива нематериални неща като имидж на отделен субект /човек/ или обект /фирма, организация/.
В ежедневието е полезно да знаем, че всеки един от нас по един или друг начин продава или купува нещо, касаещо нематериалните обекти. Например: създавайки мнението на околните за нас, ние прилагаме маркетингова стратегия за продаване на нашия имидж. Когато гледаме телевизия, виждаме как на нас ни продават своя имидж най-различни хора. Уточнение: "продажбата" не винаги става за пари, а и за всякакви други облаги - в смисъл "аз ти давам нещо и получавам нещо в замяна" /например, уважение/

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #1776087 - 01.06.2007 08:20 [Re: maibal]

Каквото и да ви говорят, знайте, че винаги става дума за пари, а уважение не се купува.Уважението към някого или някоя организация трябва да се извоюват.Става въпрос и за много упорит труд - почти денонощен.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (01.06.2007 09:51)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2627

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.