ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: дисхидроза
    #1819029 - 04.07.2007 15:42 [Re: Burkan4e]

Цитат:

Нямам никакъв проблем с потенето по дланите и стъпалата - изобщо не се потя дори

ми то всъщност в това е проблема
поне на мен така ми обясни доктора - запушени пори
е, сигурно има и други неща де, но минават в графа "трудно за обяснение" на невежи , като мен

ПП та значи мъжа ми, който страда от доста тежката форма на дисхидроза с вид на тежка екзема и се лющи до кръв, се "изчиства" , като отида на море и си потопи краката..
тъй като не всеки като нас живее тук, може би солената баня с разтворена морска сол ще върши подобна работа

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
    #1819175 - 04.07.2007 16:36 [Re: Burkan4e]

Здравей бурканче,

Значи аз се основавам най-вече на това че ЗНАМ че дисхидрозата е вид екзема, която има периоди на изблик и период на ПЪЛНА ремисия. Като цело е нещо сравнимо например с херпеса на устните.... тест чат пат ти създава проблеми, но не е да речеш тежко заболяване.

Причините за ИЗБЛИЦИТЕ на дисхидроза които се спрягат най-често са: често и продължително изпотяване (на ръце, крака) и/или продължително нервно напрежение. При мене е от изпотяването със сигурност. Не съм убеден че има нещо общо със запушени пори както казва СиДи. Тези заболявания със запушените пори са акне, и хидрадентис супаратива, дисхидрозата не е от запушени пори (доколкото знам, а си има класическата не особено уточнена етиология на екземите, тоест, това е вид екзема). По скоро причините за появата са "генетична предразположеност" към екзема която се появава при различни дразнители. Това което ме отклонява леко от диагнозата за дисхидроза при теб е единствено че казваш че клиничния характер не наподобява известния ми на мен за дисхидротичната екзема. А именно пълно изчистване за големи периоди от време и краткотрайни изблици на екземата - при появата на "дразнителя", а именно - при теб казваш че е едва ли не постояннен проблема, което малко ме озадачава.

Но, има едно "но" - аз това знам, признавам си че може и да греша не съм лекар, а може и да съществуват такива, нека да ги нареча "тежки случаи" на дисхидроза за които не знам, аз хората които познавам, че имат такъв проблем (освен мен) - изявата на заболяването им е сходна горе долу като при мен, тоест от време на време имат проблеми - най-вече през лятото. Ето сега например при мен, понеже тия дни беше много топло, аз имам проблеми само на ръцете понякога, и мехурчетата се появиха на пръстите отсрани и между тях, сърбяха ме много, но аз си поставих да не ги чеша, защото знам че така започва не особено лицеприятното лющене - тоест ако се чешеш , миех си ръцете често със студена вода и сапун, гледах да не оставям ръцете да са ми потни много продължително време, и сега почти ми минаха, дори без лющене, защото пристъпа на екземата бе лек и не се чесах.

И НАЙ-ВАЖНОТО - дисхидрозата има един важен отличителен клиничен признак по който се разпознава неуспоримо. Това са малките сърбящи подкожни мехурчета пълни с прозрачна течност - това е ПЪРВОНАЧАЛНИЯ СИМПТОМ на всеки нов пристъп на екземата, след което чак ЕВЕНТУАЛНО започва излющването на кожата, което зависи от това колко е остър изблика на екземата, тоест ако е лек - може да мине само с леко загрубяване на кожата - без лющене. Ако нямаш/не си имал/а изобщо такива подкожни мехурчета означава че трябва да се помисли за алтернативна диагноза. Ако имаш/или си имал/а такива мехурчета означава, че най-вероятно все пак страдаш именно от дисхидроза.

Мисля че снимка ще помогне малко за по-акуратен коментар.

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1819294 - 04.07.2007 17:48 [Re: Koop]

като описание е същото, ама аз НЕ СЕ потя
т.е. рядко го правя и затова излизат като се случи да започна да го правя - излиза, че тези порички не действат както трябва - след това минава -като се олющи кожата, но аз също не се чеша - и използвам само вода за миене - без сапун, както и не пера и не мия чинии известно време- ми така де- имам си вкъщи все някого за действане
при мъжа ми е обратното - той си се поти за световно, а и работи с разни гадости, дето после трябват други гадости за да се измие - той ползва препарати слещу дисхидрозата - на база глюкокортикостероиди - доскоро - лоринден Т, сега, като не го произвеждат- все още си търси лекарството, но споменах, че ходенето на плаж го успокои страхотно

Ole
неориентиран

Регистриран: 04.07.2007
    #1819319 - 04.07.2007 18:11 [Re: Алиса]

В момента се боря със същия проблем. Моята кожна лекарка ми обясни че дисхидротична екзема може да има и в следствие на алергична реакция към гъбички, тоест ако имаш гъбички някаде по тялото, може екземата да се явява като алергична реакция. Гъбичките ги третира с клотримазол - 3 лв, а екземата я подтиска с дипрозон - 4.50 лв, който е много ефикасен и я лекува за ден два, но това не е гаранция че няма да се появи пак защото е доста упорита. И понеже четох различни мнения за това дали да се ползва нещо след това или кожата сама да заздравее, на мен ми дадоха да мажа с ексипиал с бадем - 6.50 лв, който е обикновен крем за ръце, но е доста по-мазен от другите и спомага за по бързо регенериране на кожата и я прави по-мека.
Държа да отбележа че снимките които гледах тук от едно предишно мнение изглеждат много по ужасни от това което имам аз, но като симптоми и мехурчета ми звучи еднакво, може би по-напреднал стадий ако не се лекува.

Koop
разярен и амбициран
**

#1820435 - 05.07.2007 16:32 [Re: Си Ди]

Да СиДи слънцето повлиява положително на повечето кожни проблеми. Има само малко изключения, които обикновено докторите при диагностицирането предупреждават пациента.
За всички останали кожни проблеми включително и акне и производните му ако мога да ги нареча "поресто причинени" също влиянието на слънцето е благоприятно.

Аз лично понеже връзката ми със изпотяването е доказана при мен сапуна или каквито и да е други почистващи препарати ми действат като изсушител на иначе потната и мазна кожа през топлите месеци и съответно повлиява на добре на екземата. Може за тест да пробваш и ти така, ако случая ти е подобен би трябвало и ти да не се пазиш от препаратите а тъкмо обратното.

П.П
Кортикостероидите са универсално лекарство. Би било лгоично да изчистват бързо и тази екзема, но не съм сигурен дали третирането и с кортикостероиди ще повлияе добре в дългосрочен план на силата и честотата на бъдещите изблици.

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Koop
разярен и амбициран
**

#1820462 - 05.07.2007 16:44 [Re: Ole]

Същност веднъж като се появят мехурчетата и сърбежа - после загрубяването и залющването на кожата е почти неизбежно. Освен ако може би не ползваш кортикостероиди, това не съм пробвал. С тях може и да се прескача тази фаза, но както казах преди малко аз лично като човек поназнайващ малко от медицина не съм убеден че "насилственото" премахване на екземата с кортизонови препарати ще и повлияе добре в дългосрочен план. Кортикостероиди са тези препарати, които завършват на "зон" накрая, запомни това.

Ето примерно аз вече около 1 седмица след като мехурчетата изчезнаха съвсем след режима който аз приложих - често миене със студена вода и сапун, вече нямам сърбеж, тоест може да се каже че екземата е преминала, кожата на тези места където бяха най много сърбящите мехурчета ми е малко по-груба и суха, но се бели съвсем леко и не изглежда чак толкова зле , а не како друг път когато съм се чесал, тогава става ужас, зачервава се напукват се целите ръце - боли - ужасно е било понякога. Вече знам че чесането е противопоказно Мисля че вече след 3-4 дни макс вече кожата ми на ръцете че бъде съвсем нормална. Само нужда от още малко регенерация. Аз мисля че ако се мажа със някакви кремове (както ти казваш) - има опасност да предизвикам нов изблик на екземата защото тя се получава именно тогава когато ръцете сами мокри и мазни, тоест нали ме разбираш. Трябва да са колкото може по сухи, а тя кожата само си се регенерира, дори и леко да се обели на някои места увредената кожа, няма страшно - тя бързо ще се изчисти за 2-3 дни, ако няма нови мехурчета разбира се. Важното е да нямаш мехурчета. Мехурчетата са самата екзема. Беленето в последствие е естествена реакция на кожата за смяна когато е увредена и самото белене не е същинското болестно състояние на екземата, а само мехурчетата които сърбят. Тоест усилено белене и напукване на кожата при дихидроза според мен би означавало неправилно/или никакво лечение и усърдно подаване на сърбеливото изкушение чрез непрестанно чесане

Бурканче, прати снимка на твоя проблем и опиши подробно как се е развивал/променял във времето, имаш ли/имал/а ли си въпросните мехурчета за които говорим ?

--------------------

Burkan4e
неориентиран

Регистриран: 13.04.2006
    #1821664 - 06.07.2007 17:17 [Re: Koop]

http://dermnetnz.org/dermatitis/pompholyx.html
Своя лична снимка нямам, но това са снимки на хора, болни от дисхидроза и така изглежда и моето заболяване. 100% сигурна съм, че го имам, защото си го нося от 4-5 години вече и напълно познавам симптомите - малките мехурчета, пълни с течност, които сърбят и парят до побъркване и след това лющене, отново сърбеж и т.н.
При вас всички очевидно екземата се чисти много бързо, но при мен се върти като в кръг: мехурчета, пукане, белене, нови мехурчета, ново пукане и така.
Кожата ми не е била в ремисия от години.
В момента обаче опитвам едно ново лекарство. Казва се Epitrex и е хомеопатично - спрей и хапчета. Поръчах го от Щатите, защото у нас го няма. Това лекарство прави чудеса с мен и подобрението се появява още след първия ден, но засега не искам да говоря повече, защото трябва да мине време. Най-доброто качество на тоя спрей е факта, че спира сърбежа на 100% и не съм се чесала от 48 часа, което за мен е персонален рекорд
Ще се включвам периодично в темата и ако наистина продължа да се подобрявам, ще препоръчам на всички ви това лекарство.

Koop
разярен и амбициран
**

#1823906 - 09.07.2007 00:58 [Re: Burkan4e]

Да наистина.
Сега вече се съгласих че имаш дисхидроза.
Мда.а.. явно все пак има такива по-тежки случаи, макар и да не познавам такива.

Чудя се... водейки се по по логиката просто - знам че тази екзема обикновено има причинител(дразнител:потене, нервно напрежение...). Да не би при тебе незнаейки точно какъв е причинителя, той в същото време да си действа постоянно и така същност екземата ти никога да не се изчиства? Помниш ли какво се е променило преди да се случи това първоначално?

Между другото: ъпдейт при мене ситуацията след като мехурчетата минаха, кожата ми загрубя леко, и мислех че ще мине без белене, зашото вече 2 седмици след като мехурчеата и сърбежа изчезна все още нямах белене и вече си мислех че ще мина този път без него, но уви, явн о нещата си имат фиксиран ход и това е, защото от петък ми се появиха червени възпалени петна и лющеща се кожа на някои места по ръцете ми където имаше най-много мехурчета.
Буа.а.а.а гадну, но знам че все пак скоро всичко ще ми мине ;(
Съчувствам ти искрено наистина ако наистина при теб цикъла се повтаря нон стоп, трябва да е наистина ужасно. Искам да ти помогна, дано да имаш успех с това лекарство, замисли се и за причинителя.

--------------------

Burkan4e
неориентиран

Регистриран: 13.04.2006
    #1827087 - 11.07.2007 13:33 [Re: Koop]

Koop, благодаря ти за отговорите.
Нямам никакъв спомен за причинителя, защото беше много отдавна и колкото и да връщам назад, не мога да си спомня какво по-различно съм правила, когато се появи екземата. Добрата новина е, че най-после започнах да оздравявам благодарение на новото лекарство Epitrex. Дланта ми почти се изчисти, като остана само съвсем леко обелена кожа, която ще се възстанови. Стъпалото е малко по-трудно, но и то минава постепенно и най-вече не ме сърби, което е страхотно. Предстои ми море, което се надявам да помогне за по-бързото оздравяване. Засега за хора, които като мен не се повлияват от други лекарства горещо препоръчвам това лекарство. Можете да го намерите в интернет, дори да го поръчате от amazon.com

Koop
разярен и амбициран
**

#1827858 - 12.07.2007 01:57 [Re: Burkan4e]

Супер!
Това исках да чуя
Дано да се запази тенденцията, и да! - морето ще ти помогне със сигурност. Морска вода и слънце "фикс"ват всичко дет е по кожата, с изключение на бенки и слънчеви алергии

П.П
Дерматитите са причинени от външен контакт на кожата с някаква субстанция.
Теорията за екземите обаче е, че причината за тях е вътре в тялото, тоест не е препарат или някакво външно въздействие, а по-скоро проблем в самия организъм - вътре, психологически фактор, неправилно функциониране на имунната система, или някаква субстанция която действа от вътре, в случая при мене - изпотяването.
Дисхидрозата я причисляват към екземите, което означава, че трябва да търсиш/лекуваш по-скоро вътрешна причина за това че я имаш толкова упорито и постоянно.

П.П.
Моите ръце вече са 100% clear, и то след като вчера даже доста мих със Cif банята и кухнята. Което значи че това което казва СиДи за препаратите да се избягват - на мен ми се вижда "не от значение". Просто не е в тях проблема.
Причината е както вече казах - вътрешна.

Надявам се да съм бил полезен.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 23075

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 1.984 seconds in which 1.967 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.