ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
дисхидроза
    #1781625 - 05.06.2007 17:27

какви са най-честите причини за появата на дисхидроза?

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
Re: дисхидроза
    #1781741 - 05.06.2007 18:21 [Re: Алиса]

за екземата по ръцете ли става въпрос или за нещо друго ?

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1782557 - 06.06.2007 09:11 [Re: Koop]

За дисхидроза, не екзема. Поне според моите скромни познания в областта на кожните болести има разлика.

Koop
разярен и амбициран
**

#1782840 - 06.06.2007 12:17 [Re: Dr.G]

Значи може би става въпрос за различно от това за което аз си помислих. Дехидротик екзема.
А какво е дисхидроза?

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1783685 - 06.06.2007 21:08 [Re: Dr.G]

мда, явно знанията ти по кожни болести наистина са скромни...
дисхидроза = дисхидротична екзема
ето ти да четеш:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dyshidrosis

--------------------
man is as big as his dreams are...

Koop
разярен и амбициран
**

#1783745 - 06.06.2007 22:02 [Re: eliz]

eliz, ти наистина си за бан.
За пореден път се убеждавам.
Гониш само безсмислена конфронтация.

Добре след като вече уточнихме че става въпрос именно за въпросната екзема от която и аз чат пат страдам, по темата и по въпроса мога да кажа следното:
При мене се получава слава богу доста рядко, само през най топлите лятни месеци ако ръцете ми се потят много, примерно ако стоя много време пред комютера и рабодя много време по някой проект с напечен deadline. Според мене изпотяването е основната причина при мен, защото екземата ми е излизала само когато ръцете ми се потят обилно и са постоянно мокри.

Чувах отзиви пак в този форум че нервно напрежение може да е друга причина, но поне при мене (слава богу) не се получава само от нервно напрежение, трябва и обилно ПРОДЪЛЖИТЕЛНО изпотяване Ако искаш прочети мненията по старата тема:
http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/1327704/page/

Надявам се да съм бил полезен.

--------------------

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #1783992 - 07.06.2007 07:33 [Re: Koop]

Аз съм убедена, че при мен се отключи след преживян стрес. И след това забелязвам, че се засилва, когато ми е по-напрегнато ежедневието. Пряка връзка с изпотяване не съм забелязала.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1784089 - 07.06.2007 09:31 [Re: eliz]

Затова си признах.
Който е по-компетентен моля да се изкаже, а не само да се доказва.
Както и Кооп.
Защото освен друго пълни темите с безсмислени постове.

Алиса
лъвица

#1784165 - 07.06.2007 10:26 [Re: eliz]

този снимка в уикипедия обаче според мен не е това,за което ми казаха дисхидроза,при мен се появиха като подкожни червени като пъпчици по ръцете

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1784226 - 07.06.2007 11:09 [Re: Алиса]

Доколкото съм виждал по снимки и най-вече съдейки по собствения си проблем, дисхидрозата е (поне за мене) безобиден проблем появяващ се чат пат по веднъж в годината в най-топлите месеци при продължително изпотяване на ръцете.
В началото са ето тези подкожни БЕЗЦВЕТНИ (не червени) мехурчета: http://www.terveyskirjasto.fi/xmedia/dlk/ima01644.jpg които сърбят ужасно, това трае около седмица след което кожата става много груба. Сърбежа продължава, и след седмица започва лющене на кожата което се появява на местата където си имал мехурчета там кожата се възпалява и ръцете започват да ти се обелят ето така: http://www.ynotnatural.com/store/images/uploads/before1.jpg Този период на белене трае около 2-3 седмици, след което кожата се оправя напълно от само себе си, без нуждата от каквото и да било лечение.

Виж дали твоите приличат на тези от снимките, и ако не - обсъди възможността за сгрешена диагноза.

1. Важно е да кажеш с каква давност са твоите кожни проблеми?
2. Къде са локализирани точно?
3. Има ли сърбеж?
4. Имат ли някаква промяна във времето, и каква е тя?
5. Най-добре ще е ако пратиш снимка да я погледнем (една - колкото може по близък и една в общ план).

--------------------

Алиса
лъвица

#1784538 - 07.06.2007 14:29 [Re: Koop]

Цитат:

Доколкото съм виждал по снимки и най-вече съдейки по собствения си проблем, дисхидрозата е (поне за мене) безобиден проблем тук не съм съгласна с теб появяващ се чат пат по веднъж в годината в най-топлите месеци при продължително изпотяване на ръцете.
В началото са ето тези подкожни БЕЗЦВЕТНИ (не червени) мехурчета: от това което виждам на снимката говорим за различни неща, при мен няма екзема <a href="http://www.terveyskirjasto.fi/xmedia/dlk/ima01644.jpg" target="_blank">http://www.terveyskirjasto.fi/xmedia/dlk/ima01644.jpg[/url]</a> които сърбят ужасно, не сърбят а ако не се лекуват в началото при натискане има лека болка това трае около седмица след което кожата става много груба. Сърбежа продължава, и след седмица започва лющене на кожата което се появява на местата където си имал мехурчета там кожата се възпалява и ръцете започват да ти се обелят ето така: http://www.ynotnatural.com/store/images/uploads/before1.jpg Този период на белене трае около 2-3 седмици, след което кожата се оправя напълно от само себе си, без нуждата от каквото и да било лечение. ей тука вече е ясно колко навътре си в проблема,на това би се смял всеки лекар

--------------------

Редактирано от Алиса (07.06.2007 14:30)

Koop
разярен и амбициран
**

#1784585 - 07.06.2007 14:57 [Re: Алиса]

като казвам:
---
след което кожата се оправя напълно от само себе си, без нуждата от каквото и да било лечение
------
имам предвид че не се налага непременно медикаментозно лечение, иначе за да мине трябва да се спре въздействието на причината за екземата. В случая при мен е потенето.

А това което казваш че е при теб малко ме съмнява да е дехидроза....... ноооо.....може пък да е някакъв друг вид.. знам ли. Не съм сигурен.
Сега хмм... ........ не отговори на онези въпросчета от предишния ми пост.
Те са важни, и не само за мен да им прочета отговорите а и за другите които пишат и дават съвети.

--------------------

Алиса
лъвица

#1784595 - 07.06.2007 15:13 [Re: Koop]

тук обаче не говорим за дехидроза, а за дисхидроза,мисля че има разлика,при мен няма сърбеж,а както казах първоначално при натискане има лека болка,лекарите го свързват с потене,но примен ръцете,където е проблема,не се потят,една форумка тук ми подсказа някой причини,като вероятна алергия,ползване на ръкавици с талк,непоносимост към миещи препарати,козметика.....,при мен е назначено външно лечение,докато моя приятелка със същия проблем смети 2-3 вида кремове и пи лекарства и пак не и минава.

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1784744 - 07.06.2007 17:05 [Re: Алиса]

хм, аз също не се потя, но имам дисхидроза периодично и не ползвам никакви мазила- наистина минава по-бързо
по този въпрос съм съгласна с Кооп
и болят в началото после сърбят и болят едновременно и после започва едно лющенеееее - понеже са по-повърхностни- не се появява типичния екземен вид, показан на снимките
тия, които са ми на краката обаче ги мажа с йод - да изгорят по-бързо и да се обелят и да минават - даже ги пукам със стерилна игличка и много йод отгоре и махам течността- не знам дали е правилно..
за ръцете - определено в топлото време и свързано с перилни препарати- може би защото лятото има повече на ръка пране, а иначе пералнята върши работата

ПП Алиса, докторите като цяло определят дисхидрозата като безобидно заболяване всъщност - ходила съм няколко пъти на кожен - следва махване с ръка- ще мине
не са ми изписали никога нищо - само да са ми чисти ръцете и без сапуни

Koop
разярен и амбициран
**

#1784931 - 07.06.2007 19:07 [Re: Алиса]

Добре, съгласен съм че може да е алергия, то на практика това остава, ако не е дисхидроза, но едно си е алергия, друго си е дисхидроза която има специфичните безцветни подкожни мехурчета и силен сърбеж. Прати снимка и ще се разбере.

--------------------

Алиса
лъвица

#1786682 - 08.06.2007 16:37 [Re: Koop]

аз не казвам че алергия и дисхидроза е едно и също,съгласна съм за някой от симптомите,коитоописваш,но с това,че не е нужно лечение не.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#1787074 - 08.06.2007 21:07 [Re: Алиса]

всъщност доста кожни лекари, както споменах, смятат, че няма нужда от лечение ..как го каза единия - нещо за запушени пори
за две-три седмици отминава изцяло

Burkan4e
неориентиран

Регистриран: 13.04.2006
    #1807756 - 25.06.2007 15:21 [Re: Алиса]

Дисхидрозата (pompholyx) е едно много сериозно и неприятно заболяване. Причините за появата й са различни - от прекомерно изпотяване на ръцете, стрес, контакт с препарати в домакинството - най-вече. Аз имам дисхидроза от четири години на лявото стъпало и от две години на дясната длан. По никакъв начин не мога да се съглася с невежите, които твърдят, че дисхидрозата била нещо елементарно и минавала бързо, едва ли не като настинка. От години насам се боря с това заболяване, сменям методи на лечение, сменям лекарствата и дори лекарите, но до момента единственото ми постижение е да не позволя на състоянието ми да се влоши, но в никакъв случай не се и подобрявам. До момента лекарствата, които са ми помогнали най-добре, са Dermovate cream за ръцете и Betnovate C cream за стъпалото, но те са стероидни и са много силни - могат да се използват не повече от 2-3 седмици. Ако някой предложи по-добро лечение, ще му бъда задължена за цял живот.
ПС: Нямам никакъв проблем с потенето по дланите и стъпалата - изобщо не се потя дори.

Koop
разярен и амбициран
**

#1810097 - 27.06.2007 10:25 [Re: Burkan4e]

Аз не съм убеден че с изложените до тук клинични данни от Вас - става дума именно за дисхидроза.

--------------------

Burkan4e
неориентиран

#1818756 - 04.07.2007 12:28 [Re: Koop]

Много моля да ми помогнете със съвет или опит в такъв случай, защото съм на прага на отчаянието. В интернет всички снимки на болни от дисхидроза съвпадат с моите, лекарите ми поставиха тази диагноза и от вчера следвам поредното лечение. Ако имате нещо предвид, моля пишете във форума. Предварително благодаря.

Си Ди
гаргойл

#1819029 - 04.07.2007 15:42 [Re: Burkan4e]

Цитат:

Нямам никакъв проблем с потенето по дланите и стъпалата - изобщо не се потя дори

ми то всъщност в това е проблема
поне на мен така ми обясни доктора - запушени пори
е, сигурно има и други неща де, но минават в графа "трудно за обяснение" на невежи , като мен

ПП та значи мъжа ми, който страда от доста тежката форма на дисхидроза с вид на тежка екзема и се лющи до кръв, се "изчиства" , като отида на море и си потопи краката..
тъй като не всеки като нас живее тук, може би солената баня с разтворена морска сол ще върши подобна работа

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Koop
разярен и амбициран
**

#1819175 - 04.07.2007 16:36 [Re: Burkan4e]

Здравей бурканче,

Значи аз се основавам най-вече на това че ЗНАМ че дисхидрозата е вид екзема, която има периоди на изблик и период на ПЪЛНА ремисия. Като цело е нещо сравнимо например с херпеса на устните.... тест чат пат ти създава проблеми, но не е да речеш тежко заболяване.

Причините за ИЗБЛИЦИТЕ на дисхидроза които се спрягат най-често са: често и продължително изпотяване (на ръце, крака) и/или продължително нервно напрежение. При мене е от изпотяването със сигурност. Не съм убеден че има нещо общо със запушени пори както казва СиДи. Тези заболявания със запушените пори са акне, и хидрадентис супаратива, дисхидрозата не е от запушени пори (доколкото знам, а си има класическата не особено уточнена етиология на екземите, тоест, това е вид екзема). По скоро причините за появата са "генетична предразположеност" към екзема която се появава при различни дразнители. Това което ме отклонява леко от диагнозата за дисхидроза при теб е единствено че казваш че клиничния характер не наподобява известния ми на мен за дисхидротичната екзема. А именно пълно изчистване за големи периоди от време и краткотрайни изблици на екземата - при появата на "дразнителя", а именно - при теб казваш че е едва ли не постояннен проблема, което малко ме озадачава.

Но, има едно "но" - аз това знам, признавам си че може и да греша не съм лекар, а може и да съществуват такива, нека да ги нареча "тежки случаи" на дисхидроза за които не знам, аз хората които познавам, че имат такъв проблем (освен мен) - изявата на заболяването им е сходна горе долу като при мен, тоест от време на време имат проблеми - най-вече през лятото. Ето сега например при мен, понеже тия дни беше много топло, аз имам проблеми само на ръцете понякога, и мехурчетата се появиха на пръстите отсрани и между тях, сърбяха ме много, но аз си поставих да не ги чеша, защото знам че така започва не особено лицеприятното лющене - тоест ако се чешеш , миех си ръцете често със студена вода и сапун, гледах да не оставям ръцете да са ми потни много продължително време, и сега почти ми минаха, дори без лющене, защото пристъпа на екземата бе лек и не се чесах.

И НАЙ-ВАЖНОТО - дисхидрозата има един важен отличителен клиничен признак по който се разпознава неуспоримо. Това са малките сърбящи подкожни мехурчета пълни с прозрачна течност - това е ПЪРВОНАЧАЛНИЯ СИМПТОМ на всеки нов пристъп на екземата, след което чак ЕВЕНТУАЛНО започва излющването на кожата, което зависи от това колко е остър изблика на екземата, тоест ако е лек - може да мине само с леко загрубяване на кожата - без лющене. Ако нямаш/не си имал/а изобщо такива подкожни мехурчета означава че трябва да се помисли за алтернативна диагноза. Ако имаш/или си имал/а такива мехурчета означава, че най-вероятно все пак страдаш именно от дисхидроза.

Мисля че снимка ще помогне малко за по-акуратен коментар.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#1819294 - 04.07.2007 17:48 [Re: Koop]

като описание е същото, ама аз НЕ СЕ потя
т.е. рядко го правя и затова излизат като се случи да започна да го правя - излиза, че тези порички не действат както трябва - след това минава -като се олющи кожата, но аз също не се чеша - и използвам само вода за миене - без сапун, както и не пера и не мия чинии известно време- ми така де- имам си вкъщи все някого за действане
при мъжа ми е обратното - той си се поти за световно, а и работи с разни гадости, дето после трябват други гадости за да се измие - той ползва препарати слещу дисхидрозата - на база глюкокортикостероиди - доскоро - лоринден Т, сега, като не го произвеждат- все още си търси лекарството, но споменах, че ходенето на плаж го успокои страхотно

Ole
неориентиран

Регистриран: 04.07.2007
    #1819319 - 04.07.2007 18:11 [Re: Алиса]

В момента се боря със същия проблем. Моята кожна лекарка ми обясни че дисхидротична екзема може да има и в следствие на алергична реакция към гъбички, тоест ако имаш гъбички някаде по тялото, може екземата да се явява като алергична реакция. Гъбичките ги третира с клотримазол - 3 лв, а екземата я подтиска с дипрозон - 4.50 лв, който е много ефикасен и я лекува за ден два, но това не е гаранция че няма да се появи пак защото е доста упорита. И понеже четох различни мнения за това дали да се ползва нещо след това или кожата сама да заздравее, на мен ми дадоха да мажа с ексипиал с бадем - 6.50 лв, който е обикновен крем за ръце, но е доста по-мазен от другите и спомага за по бързо регенериране на кожата и я прави по-мека.
Държа да отбележа че снимките които гледах тук от едно предишно мнение изглеждат много по ужасни от това което имам аз, но като симптоми и мехурчета ми звучи еднакво, може би по-напреднал стадий ако не се лекува.

Koop
разярен и амбициран
**

#1820435 - 05.07.2007 16:32 [Re: Си Ди]

Да СиДи слънцето повлиява положително на повечето кожни проблеми. Има само малко изключения, които обикновено докторите при диагностицирането предупреждават пациента.
За всички останали кожни проблеми включително и акне и производните му ако мога да ги нареча "поресто причинени" също влиянието на слънцето е благоприятно.

Аз лично понеже връзката ми със изпотяването е доказана при мен сапуна или каквито и да е други почистващи препарати ми действат като изсушител на иначе потната и мазна кожа през топлите месеци и съответно повлиява на добре на екземата. Може за тест да пробваш и ти така, ако случая ти е подобен би трябвало и ти да не се пазиш от препаратите а тъкмо обратното.

П.П
Кортикостероидите са универсално лекарство. Би било лгоично да изчистват бързо и тази екзема, но не съм сигурен дали третирането и с кортикостероиди ще повлияе добре в дългосрочен план на силата и честотата на бъдещите изблици.

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1820462 - 05.07.2007 16:44 [Re: Ole]

Същност веднъж като се появят мехурчетата и сърбежа - после загрубяването и залющването на кожата е почти неизбежно. Освен ако може би не ползваш кортикостероиди, това не съм пробвал. С тях може и да се прескача тази фаза, но както казах преди малко аз лично като човек поназнайващ малко от медицина не съм убеден че "насилственото" премахване на екземата с кортизонови препарати ще и повлияе добре в дългосрочен план. Кортикостероиди са тези препарати, които завършват на "зон" накрая, запомни това.

Ето примерно аз вече около 1 седмица след като мехурчетата изчезнаха съвсем след режима който аз приложих - често миене със студена вода и сапун, вече нямам сърбеж, тоест може да се каже че екземата е преминала, кожата на тези места където бяха най много сърбящите мехурчета ми е малко по-груба и суха, но се бели съвсем леко и не изглежда чак толкова зле , а не како друг път когато съм се чесал, тогава става ужас, зачервава се напукват се целите ръце - боли - ужасно е било понякога. Вече знам че чесането е противопоказно Мисля че вече след 3-4 дни макс вече кожата ми на ръцете че бъде съвсем нормална. Само нужда от още малко регенерация. Аз мисля че ако се мажа със някакви кремове (както ти казваш) - има опасност да предизвикам нов изблик на екземата защото тя се получава именно тогава когато ръцете сами мокри и мазни, тоест нали ме разбираш. Трябва да са колкото може по сухи, а тя кожата само си се регенерира, дори и леко да се обели на някои места увредената кожа, няма страшно - тя бързо ще се изчисти за 2-3 дни, ако няма нови мехурчета разбира се. Важното е да нямаш мехурчета. Мехурчетата са самата екзема. Беленето в последствие е естествена реакция на кожата за смяна когато е увредена и самото белене не е същинското болестно състояние на екземата, а само мехурчетата които сърбят. Тоест усилено белене и напукване на кожата при дихидроза според мен би означавало неправилно/или никакво лечение и усърдно подаване на сърбеливото изкушение чрез непрестанно чесане

Бурканче, прати снимка на твоя проблем и опиши подробно как се е развивал/променял във времето, имаш ли/имал/а ли си въпросните мехурчета за които говорим ?

--------------------

Burkan4e
неориентиран

#1821664 - 06.07.2007 17:17 [Re: Koop]

http://dermnetnz.org/dermatitis/pompholyx.html
Своя лична снимка нямам, но това са снимки на хора, болни от дисхидроза и така изглежда и моето заболяване. 100% сигурна съм, че го имам, защото си го нося от 4-5 години вече и напълно познавам симптомите - малките мехурчета, пълни с течност, които сърбят и парят до побъркване и след това лющене, отново сърбеж и т.н.
При вас всички очевидно екземата се чисти много бързо, но при мен се върти като в кръг: мехурчета, пукане, белене, нови мехурчета, ново пукане и така.
Кожата ми не е била в ремисия от години.
В момента обаче опитвам едно ново лекарство. Казва се Epitrex и е хомеопатично - спрей и хапчета. Поръчах го от Щатите, защото у нас го няма. Това лекарство прави чудеса с мен и подобрението се появява още след първия ден, но засега не искам да говоря повече, защото трябва да мине време. Най-доброто качество на тоя спрей е факта, че спира сърбежа на 100% и не съм се чесала от 48 часа, което за мен е персонален рекорд
Ще се включвам периодично в темата и ако наистина продължа да се подобрявам, ще препоръчам на всички ви това лекарство.

Koop
разярен и амбициран
**

#1823906 - 09.07.2007 00:58 [Re: Burkan4e]

Да наистина.
Сега вече се съгласих че имаш дисхидроза.
Мда.а.. явно все пак има такива по-тежки случаи, макар и да не познавам такива.

Чудя се... водейки се по по логиката просто - знам че тази екзема обикновено има причинител(дразнител:потене, нервно напрежение...). Да не би при тебе незнаейки точно какъв е причинителя, той в същото време да си действа постоянно и така същност екземата ти никога да не се изчиства? Помниш ли какво се е променило преди да се случи това първоначално?

Между другото: ъпдейт при мене ситуацията след като мехурчетата минаха, кожата ми загрубя леко, и мислех че ще мине без белене, зашото вече 2 седмици след като мехурчеата и сърбежа изчезна все още нямах белене и вече си мислех че ще мина този път без него, но уви, явн о нещата си имат фиксиран ход и това е, защото от петък ми се появиха червени възпалени петна и лющеща се кожа на някои места по ръцете ми където имаше най-много мехурчета.
Буа.а.а.а гадну, но знам че все пак скоро всичко ще ми мине ;(
Съчувствам ти искрено наистина ако наистина при теб цикъла се повтаря нон стоп, трябва да е наистина ужасно. Искам да ти помогна, дано да имаш успех с това лекарство, замисли се и за причинителя.

--------------------

Burkan4e
неориентиран

#1827087 - 11.07.2007 13:33 [Re: Koop]

Koop, благодаря ти за отговорите.
Нямам никакъв спомен за причинителя, защото беше много отдавна и колкото и да връщам назад, не мога да си спомня какво по-различно съм правила, когато се появи екземата. Добрата новина е, че най-после започнах да оздравявам благодарение на новото лекарство Epitrex. Дланта ми почти се изчисти, като остана само съвсем леко обелена кожа, която ще се възстанови. Стъпалото е малко по-трудно, но и то минава постепенно и най-вече не ме сърби, което е страхотно. Предстои ми море, което се надявам да помогне за по-бързото оздравяване. Засега за хора, които като мен не се повлияват от други лекарства горещо препоръчвам това лекарство. Можете да го намерите в интернет, дори да го поръчате от amazon.com

Koop
разярен и амбициран
**

#1827858 - 12.07.2007 01:57 [Re: Burkan4e]

Супер!
Това исках да чуя
Дано да се запази тенденцията, и да! - морето ще ти помогне със сигурност. Морска вода и слънце "фикс"ват всичко дет е по кожата, с изключение на бенки и слънчеви алергии

П.П
Дерматитите са причинени от външен контакт на кожата с някаква субстанция.
Теорията за екземите обаче е, че причината за тях е вътре в тялото, тоест не е препарат или някакво външно въздействие, а по-скоро проблем в самия организъм - вътре, психологически фактор, неправилно функциониране на имунната система, или някаква субстанция която действа от вътре, в случая при мене - изпотяването.
Дисхидрозата я причисляват към екземите, което означава, че трябва да търсиш/лекуваш по-скоро вътрешна причина за това че я имаш толкова упорито и постоянно.

П.П.
Моите ръце вече са 100% clear, и то след като вчера даже доста мих със Cif банята и кухнята. Което значи че това което казва СиДи за препаратите да се избягват - на мен ми се вижда "не от значение". Просто не е в тях проблема.
Причината е както вече казах - вътрешна.

Надявам се да съм бил полезен.

--------------------

Burkan4e
неориентиран

#1843640 - 25.07.2007 12:20 [Re: Koop]

Koop, отново благодаря за включването от твоя страна. След мъчителни опити да излекувам екземата, аз също стигнах до заключението, че проблема идва отвътре навън. Новото лекарство не ми помогна за по-дълго от седмица и отново дясната длан и лявото стъпало са ми възпалени и то сериозно възпалени.
Предстоят ми нови прегледи и изследвания, защото най-вероятно имам вътрешен проблем, а не алергия към препарати или храна.
Морето също не помогна на екземата, но на кожата като цяло да, което за пореден път ме убеждава, че трябва да търся проблема вътре в тялото.
Поддържам мненията си активни, защото смятам, че мога да помогна и на други хора като мен, които в един момент просто се отчайват. Аз бях така до преди време и когато потърсих мнение на някой из форумите, намерих само тази тема тук.
Поздрави,
burkan4e

sashoo
неориентиран

Регистриран: 25.07.2007
    #1843734 - 25.07.2007 13:38 [Re: Burkan4e]

Здравей, наскоро открих този форум. И аз имам дисхидроза и търся всякакви начини за лечение или поне отминаване за по-дълъг период от време. Миналата седмица прочетох за това лекарство Epitrex и мислех да го поръчам. Но сега виждам, че и то няма ефект. Това ли имаш предвид - че Epitrexa е имал действие 1 седмица и след това пак наново са се появили сипмтомите. Казаха ми и едно друго - Неотигазон, но то май е за псориазис и не знам дали става. Пиеш един месец и след това около година няма нищо. Но не трябва да се пие, ако възнамеряваш в следващите две години да имаш деца.

Цитат:

Koop, отново благодаря за включването от твоя страна. След мъчителни опити да излекувам екземата, аз също стигнах до заключението, че проблема идва отвътре навън. Новото лекарство не ми помогна за по-дълго от седмица и отново дясната длан и лявото стъпало са ми възпалени и то сериозно възпалени.
Предстоят ми нови прегледи и изследвания, защото най-вероятно имам вътрешен проблем, а не алергия към препарати или храна.
Морето също не помогна на екземата, но на кожата като цяло да, което за пореден път ме убеждава, че трябва да търся проблема вътре в тялото.
Поддържам мненията си активни, защото смятам, че мога да помогна и на други хора като мен, които в един момент просто се отчайват. Аз бях така до преди време и когато потърсих мнение на някой из форумите, намерих само тази тема тук.
Поздрави,
burkan4e

Burkan4e
неориентиран

#1844064 - 25.07.2007 16:36 [Re: sashoo]

Sashoo, при мен Епитрекс-а не подейства, но повечето хора нямат такъв сериозен проблем. Имам предвид, че основно дисхидрозата се появява, причинена от прекомерно изпотяване или контакт с миещи средства в дома. При мен обаче явно е свързано с объркани хормони. Епитрекс помага за облекчаване на симптомите, най-вече спира сърбежа, но те съветвам първо да отидеш на кожен лекар и да проведеш лечение. Успех.

sashoo
неориентиран

#1844852 - 26.07.2007 10:34 [Re: Burkan4e]

На колко кожни лекари ли не съм ходил. Вече се отказах. Дават само мазила - кортикостероди или подобни кремове. Нищо за пиене. А и аз съм сигурен, че проблемът идва отвътре. Дали може да се разбере чрез задълбочено изследване на кръвта?

Koop
разярен и амбициран
**

#1845588 - 26.07.2007 20:46 [Re: sashoo]

Дисхидрозата както и всички екземи нямат специфични кръвни изменения. Тоест това което евентуално ще се открие в кръвта /ако се открие би било свързано евентуално с някакво друго заболяване, което пък от своя страна вероятно ИНДИРЕКТНО с екземата.

--------------------

perlit
неориентиран

Регистриран: 23.07.2007
    #1846239 - 27.07.2007 12:47 [Re: Алиса]

Здравейте!Като говорите за дисхидроза,някой да има обяснение на обилното постоянно потене на ходилата и дланите, независимо от климата?Досега не съм открила отговор или лечение.

perlit
неориентиран

#1846240 - 27.07.2007 12:47 [Re: Алиса]

Здравейте!Като говорите за дисхидроза,някой да има обяснение на обилното постоянно потене на ходилата и дланите, независимо от климата?Досега не съм открила отговор или лечение.

perlit
неориентиран

#1846241 - 27.07.2007 12:47 [Re: Алиса]

sashoo
неориентиран

#1849633 - 30.07.2007 16:00 [Re: Burkan4e]

И при мен също. Дори и да не мия или потя - пак се появяват мехурите. Нека споделим кой какво е ползвал и какво е правил и какъв ефект е имало. Вярно, че за всеки поотделно би повлияло по различен начин. Но все пак...

Цитат:

Sashoo, при мен Епитрекс-а не подейства, но повечето хора нямат такъв сериозен проблем. Имам предвид, че основно дисхидрозата се появява, причинена от прекомерно изпотяване или контакт с миещи средства в дома. При мен обаче явно е свързано с объркани хормони. Епитрекс помага за облекчаване на симптомите, най-вече спира сърбежа, но те съветвам първо да отидеш на кожен лекар и да проведеш лечение. Успех.

Burkan4e
неориентиран

#1850936 - 31.07.2007 16:26 [Re: perlit]

Koop отново е прав - направих си пълни кръвни тестове, включително и обременяване с глюкоза и всичко е в нормата, тестовете не откриха от какво е кожния проблем. Мислих си за хормонални изследвания или за някой индиански шаман в краен случай врачка, или каквото и да е, но да помогне.
Sashoo, няма смисъл да изреждам всички лекарства, които съм мазала, пръскала и пила, защото нито едно не подейства за повече от седмица-две. И все пак тези, които подействаха най-добре, са:
Дермоват крем - кортикостероиден
Бетноват С крем - също кортикостероиден
Епитрекс спрей - спира сърбежа и държи кожата суха, но не лекува, просто облекчава симптомите
Еxcipial Repair - възстановява по-бързо вече обелената кожа

Поздрави.

sashoo
неориентиран

#1853347 - 02.08.2007 13:56 [Re: Burkan4e]

Значи остава да ес надавяме на това, което казват кожните лекари:
"не се лекува, а гледаме да го няма за колкото е възможно по-дълъг период от време. Има и редки случаи, когато изчезва в определен период от самесебе си" ...

И при мен няма "дълги периоди" - най-много 10-15 дена. Това лято като ходя на море, пак трябва да си бия един флостерон, защото не се търпи иначе.

Цитат:

Koop отново е прав - направих си пълни кръвни тестове, включително и обременяване с глюкоза и всичко е в нормата, тестовете не откриха от какво е кожния проблем. Мислих си за хормонални изследвания или за някой индиански шаман в краен случай врачка, или каквото и да е, но да помогне.
Sashoo, няма смисъл да изреждам всички лекарства, които съм мазала, пръскала и пила, защото нито едно не подейства за повече от седмица-две. И все пак тези, които подействаха най-добре, са:
Епитрекс спрей - спира сърбежа и държи кожата суха, но не лекува, просто облекчава симптомите

Поздрави.

Си Ди
гаргойл

#1854414 - 03.08.2007 11:05 [Re: sashoo]

тези места, които ви притесняват повече- на краката ли са, или на ръцете?
а - йод използвали ли сте? за краката имам предвид

sashoo
неориентиран

#1854459 - 03.08.2007 11:44 [Re: Си Ди]

Предимно на ръцете и няма лющене. Само водни мехури.

С йод - не, не съм пробвал. Пробвах с H2O2 3%, но не става. Мисля да пробвам с 30 %.

Цитат:

тези места, които ви притесняват повече- на краката ли са, или на ръцете?
а - йод използвали ли сте? за краката имам предвид

Си Ди
гаргойл

#1854494 - 03.08.2007 12:36 [Re: sashoo]

ползваш ли някакви препарати, да се цапаш с масла, нещо?
т.е. някакъв контакт да е причина ев.?
то на ръцете не е приятно да се ползва йод, щото цапа и се вижда - макар че изветря де, но с него загарят и се олющват бързичко гадинките

sashoo
неориентиран

#1857015 - 06.08.2007 10:59 [Re: Си Ди]

не, не ползвам нищо. Повявят ми се предимно от вода и когато извършвам натиск с ръцете - носене на найлонова торбичка, премествам някоя мебел, дори от волана на колата. С йод сега се сещам - един лекар Радовенски ми беше направил едно мазило по поръчка и преди да се намажа с него преди това се използвах някакъв разтвор, който явно съдържаще йод (цапаше). Ефективно е, но не става - трябва да стоиш така няколко часа. Ако е през нощта - цапам леглото. През деня също не става - на работа съм.

Дали има смисъл да пробвам с хомеопатия?

Цитат:

ползваш ли някакви препарати, да се цапаш с масла, нещо?
т.е. някакъв контакт да е причина ев.?
то на ръцете не е приятно да се ползва йод, щото цапа и се вижда - макар че изветря де, но с него загарят и се олющват бързичко гадинките

Queen_
неориентиран

Регистриран: 18.12.2007
    #1982770 - 18.12.2007 14:27 [Re: sashoo]

Цитат:

Значи остава да ес надавяме на това, което казват кожните лекари:
"не се лекува, а гледаме да го няма за колкото е възможно по-дълъг период от време. Има и редки случаи, когато изчезва в определен период от самесебе си" ...

И при мен няма "дълги периоди" - най-много 10-15 дена. Това лято като ходя на море, пак трябва да си бия един флостерон, защото не се търпи иначе.

Цитат:

Поздрави.

Здравейте , нов съм във форума. Попаднах в него след като търсех "дисхидроза" в гугъл. Поизчетох предишните постове и мисля, че и аз вече със сигурност мога да се причисля към хората с дисхидротична екзема.
Имам това заболяване от много години , може би 12-13 и до сега никога не се е премахвало напълно. За капак , лекарите които са ме лекували (дерматолозите) до сега не ми бяха назовали името на болестта. Което ме наведе на мнение , колко назад е медицината в БГ.
Преди няколко месеца отидох в болница Токуда в СФ (казаха че била единствената по рода си в Европа) и там лекарката, която ме прегледа ми лепна тази диагноза. За мен нямаше значение как се казва де,само исках да се оттърва от това досадно заболяване. Даже не вярвах и да е така истинското му име, но след като гледах снимките предоставени от Бурканче и попрочетох другите постове, сега и аз мога да бъда сигурен че е наистина дисхидротична екзема.
Моят тип екзема не включва потене на дланите и краката. НИКАКВО потене! просто мехурчетата се появяват, пукат се, кожата се лющи и след време се появяват нови и нови мехурчета ....
На първо време ще споделя с вас лекарствата които съм ползвал, а ако някой прояви интерес и към цялостната ми история, ще я разкажа, за да разберете , какви лечения и методи съм опитал и какво е станало.
Лекарства ползвани от мен:
Дерматоп - вече не се произвежда, но имаше краткотраен ефект
Низорал - никакъв ефект
(имаше около 3-4 мазила дето дори сега не си има спомням името, никакъв ефект от тях)
Дермоват - временен ефект
Клобедерм (Кловейт) - временен ефект

Очаквам отговорите ви!

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1982806 - 18.12.2007 15:09 [Re: Queen_]

Тя лекарката от Токуда ще да е учила някъде другаде медицина и няма нищо общо с бългаската медицина, ша знаеш.

Пък какви отговори точно чакаш от нас не разбрах.

Queen_
неориентиран

#1982838 - 18.12.2007 16:04 [Re: Dr.G]

Цитат:

Тя лекарката от Токуда ще да е учила някъде другаде медицина и няма нищо общо с бългаската медицина, ша знаеш.

Пък какви отговори точно чакаш от нас не разбрах.

има шанс повече от 50% да си прав и да не е учила медицина в БГ. Дори да е учила в БГ , това не може да ми промени мнението че тук медиците са много зле и мога да се аргументирам. не това обаче е идеята на темата, а да намерим решение да се измъкнем от това положение , в което сме.
Относно отговорите - чакам някой да напише, че се интересува , за да обсъдим...а не да изпиша роман, за да не го прочете никой после. Лек ден!

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1983090 - 18.12.2007 21:08 [Re: Queen_]

абе пак глупости
медицината в бг не е зле, ами лекарите не са обучени да обясняват на пациентите си. и тъй като токуда е японска и доколкото ми е известно - частна болница, очевидно изискват от лекарите си да обясняват на пациентите, което е стандартното поведение на лекар в западноевропейска страна. и няма нищо общо с нивото на подготовката му, а е резултат от маниера на поведение, който по времето на комунизма е било такова, поради което е малко трудно да щракнеш с пръсти и то да изчезне. уверявам те че има много мили и любезни некадърници.
лечението което са ти провели напълно отговаря на това за дисхидротична екзема, така че очевидно са те диагностицирали правилно!

--------------------
man is as big as his dreams are...

Queen_
неориентиран

#1983420 - 19.12.2007 11:03 [Re: eliz]

Ок, не искам да обръщам всичко на дебат за медицината в БГ. Приемам, че вие сте прави , а аз не! Просто всеки си има право на мнение и след като съм стигнал до тук - да се ровя по форумите , значи нещо... както и да е.
Идеята е да се открие лечение за това, нали?
Единственото , което мога да направя е да споделя моя опит в това, как съм се лекувал и колко успешно е било.

Queen_
неориентиран

#1983552 - 19.12.2007 14:38 [Re: Queen_]

Ще започна от началото:
имах 1 петно на крака и никъде другаде. Хващаше дебела коричка и кървеше. Ползвах Дерматоп по предписание на лекарите в градкста поликлиника. Като за по силен ефект ми казаха да запарвам намазаното място. Не разбрах какъв е смислъла на това , но го приложих и действаше. Лично аз си го обеснявам с факта, че запарената кожа не може да диша и порите се отварят повече и така абсурбират по лесно лекарството... Но дори така да е е прекалено агресивно към самата кожа и краткотрайния ефект на лекарството ме отказа да правя така, за да не я прецакам.
След това ходих до градската болница. Лекарите от кожно отделение ми даваха доста лекарства , но нито 1 от тях не ми подесйтва.
За това отскочих до Медицинска академия в СФ. Прегледа ме доцент , който ми каза да се мажа с Дермоват и всичко ше се оправи. Каза да не пипам препарати и да се мия с детски сапун! Е, както се сещате - не се оправи. Отново всичко беше за кратко.
Тогава реших , че ортодоксалната медицина няма да помогне и реших да пробвам нещо нестандартно.
Чух за 1 софийски знахар, който лекувал всякакви кожни болести, дори тумори по кожата! Може би някой е чувал за него - Якимов от кв.Павлово. Човечеца използваше някакво вещество, подобно на киселина и мажеше с него болните участъци на кожата. Невероятни болки са, ако някой реши да се тества със същия знахар. В резултат на мазилата му целите ми ръце плуваха в собстевените си течности, а за спомен са ми останали непоправими белези по пръстите.
Белезите разбира се са най-малкото ,на което човек обръща внимание. Въпросът беше да се излекувам.
Освен с мазането , човека смяташе , че не бива да пипам вода!!! Било противопоказно за заболяването. Говореше как трябва да се ядат само естествени продукти, без консерванти и т.н. Звучеше убедително, пък и след 5-6 намазване с неговите церове, като че ли петната намаляваха.... Така че реших да докарам всичко до край, да стисна зъби и да се мажа с тия неща, да не пиам вода и да хапвам само неконсервирани продукти (това беше неизпълнимо както се сещате - такъв съвременен продукт не съществува).
За 1 година се миех със спирт и се къпех с ръкавици. Определено кожата ми доста изсъхна, заради спирта! За съжаление всичките тези усилия - напразно! Мехурчетата се появяваха отново и отново и дори накрая и лекарствата му не помагаха - като че ли болестта получаваше резистентност към всяко нещо, което ползвам!
Така реших да се върна към Дермоват-а, докато не открия лечение за неизвестната ми болест!
Така години наред, докато тази тази година не ми препоръчаха Токуда болница.
Отидох там и д-р Попова назова за първи път в живота ми диагнозата "Дисхидротична екзема".
Въодушевих се, защото за повече от 10 години лекар знае каква е болестта! Реших , че това ще е !
Предписаха ми за миене - Меналинд олио, Колд крем на Авен - за омазняване на кожата и да се мажа с Кловейт, докато се изчистят ръцете.
След като ги изчистихме се захванахме със фототерапии. Предствляват - нагревки на ръцете на апарат, който силно напомня на ксерокс.Изпича ти ръцете както солариум.
Лекарката беше на мнение,че след поне 20 от тези терапии ръцете ми ше се оправят.
За съжаление не успях да ги завърша, защото се преместих да живея във Варна преди 3-4 месеца.
Така че, последното лечение не мога да кажа дали е ефективно или не...
Скоро когато мога ще ида за месец или 2 до СФ,за да се опитам пак. За сега си ползвам Меналидна (около 13лв), Колд крема (7лв.) и Клобедерм-а(Кловейт).

Queen_
неориентиран

#2200557 - 22.09.2008 10:15 [Re: Queen_]

нищо не помага...
нито кремчета, нито пасти..
дори имам подозренията , че дисхидрозата се разпространява и на другите чсти от тялото ми. Как може да бъде отграничена поне....?

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #2201381 - 23.09.2008 17:13 [Re: Queen_]

Може би е добра идея да се направи биопсия която би установила и дерматофитна инфекция както и вида/типа екзема...

моите 2 стотинки..

дрб

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

ribari
неориентиран

Регистриран: 16.12.2006
    #2218860 - 11.10.2008 17:55 [Re: Doctor B]

Пробвайте със крем Тридерм.На мен ми върши прекрасна работа.
Поне веднъж,два пъти в годината ми се появява и на двете длани и по пръстите и с този крем за 10 дни всичко се изчиства.Успех.

Queen_
неориентиран

#2268963 - 16.12.2008 09:59 [Re: ribari]

Здравейте. Дисхидрозата ми се е комбинирала с екзема и тръгна по ръцете навсякъде. Обаче дочух за 1 лекарство, което е за псоризис и реших да пробвам. Оказа се, че ми подейства и ми се изчистиха ръцете. Лекарството се казва Псанол. Много прилича на йод с изклчение на силната миризма, наподобяваща нафталин.
И отново - с временно действие, но поне е на катранена основа и кажи речи е безвредно, за разлика от кортикостероидите. Може да го ползвате, докато откриете друго лекарство.

Queen_
неориентиран

#2268964 - 16.12.2008 09:59 [Re: ribari]

...

Редактирано от Queen_ (16.12.2008 10:01)

milkoo
неориентиран

Регистриран: 04.06.2010
    #2637754 - 04.06.2010 03:24 [Re: Алиса]

Помощ:
От около 2 години ми се поевиха петна по рацете после и по краката гардите ся пак тия месеци и главата даже.Поевяват се миниaюрни мехурчета под кожата после се лющи и много сърби ходил сам при 1000 лекари тези некадарни тапаци както и да е изписвали са ми много кремове но имат ефект само за седмица няма и толкова.Изписвали са ми следните лекарства:
Цинк,Лоренден А,специално правени кремове незнам какви са казаха ми да спя с наелони на краката рацете и т.н започнах да предполагам че този проблем е на нервна почва понеже си правих пални изследвания и всичко ми беше наред ако не сте си правили няма смисъл дори и био химия.Затова започнах да следя моментите в които се възпаляват.Използвал съм Флостерон няколко пъти но личната лекарка ме спря понеже зачестях.В момента съм в много лошо състояние нацепиха ми се рацете и краката тече кръв направо като изсъхне кожата се образуват някакви пукнатини.Та съм тук да намерим някакво решение или поне облекчаване ако някои знае нещо да пише моля

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#2637842 - 04.06.2010 11:04 [Re: milkoo]

При подобно отношение аз лично не съм склонна да давам какъвто и да е съвет.

Питай в съседния форум. (Хомеопатия)

Считай го и да предупреждение за участието ти във форума като цяло.

Koop
разярен и амбициран
**

#2638329 - 04.06.2010 23:58 [Re: milkoo]

milko, *конкретно в случая* вероятно не са некадърни лекарите на които си ходил и не са ти помогнали, а дискретни и/или много прикрити. Вместо да си кажат, че това е вид екзема (и както повечето екземи) за които нито се знае защо се появяват, нито се знае как да се лекуват. Като казвам *лекуват*, го имам в директния смисъл, в който ти вероятно го разбираш: (като да се излекуваш от грип). Има само временни успокоения на симптомите и това е. Остава ти да погледнеш до каква степен здравословно живееш, дали не можеш нещо да промениш (подобриш), ако чак толкова те притеснява може да помислиш и да се преместиш да живееш някъде на по-хладно и сухо място. Примерно високо в планината ми хрумва на мен, ако не в сибир. Определено дисхидрозата има обвързаност с потенето и влагата, всички останали възможни причини биха били спекулативни.

--------------------

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2638394 - 05.06.2010 08:08 [Re: Koop]

Да, смята се, че има общо с потенето и влагата, но моят личен опит показва друго - че точно стресът я отключва и засилва И че в крайна сметка нищо не може да се направи, освен да се коригират нивата на стреса. Естествено, това са само мои лични наблюдения.

Koop
разярен и амбициран
**

#2638488 - 05.06.2010 12:27 [Re: Sol y Sombra]

Според мен за всеки е индивидуално. Факторите, които предизвикват релапс са индивидуални (за едни стрес, за други може да е потене и т.н.). А всъщност основната първопричина може да няма общо нито с едното нито с другото(т.е. човек ако е здрав би трябвало да е устроен да понася и стрес и топлина.) А истинската причина най-вероятно е някаква сложна дълбока причина на молекулярно биологично ниво, която да разрешава дизбаланса да се случва(или по-точно да не предпазва добре от това да не се случва), свързана с генетика, вероятно инфекции, хематология, и/или кой знае още какво. We humans, have barely scratched the surface of molecular biology yet. Това което мога да кажа за мен, че дори да съм някъде на почивка, съвсем отпуснат и без никакъв стрес - ако е топло и влажно времето балончетата си излизат по ръцете и тва е, колкото и спокоен да съм Така че, както казах преди малко - можем само да спекулираме по темата. Въобще нищо не знаем. Толкова сме назад в медицината. А толкова много хора си мислят, че медицината е напред Та това изобщо не е вярно, за определени специалности още едва прохожда.

--------------------

Tiara871
обнадеждена

Регистриран: 24.07.2010
От: гр.София
    #2669263 - 24.07.2010 11:51 [Re: Koop]

Здравейте,нова съм във форума! И аз имам дисхидроза поне така си мисля като прочетох симптомите и гледах снимките във гугъл........ за щастие е в много по-лека форма–само на средният пръст на дясната ръка,но нз все още,в понеделник ще ходя на дерматолог,но не храня големи надежда като гледам какво пишете... най-много да ми изпише някое от мехлемчетата с които вие се мажете без особен ефект!Имам чувството ,че вече не мога да пипна нещо от страх да няма прах толкова ми се вижда всичко мръсно надявам се да намерим лек ,защото съм на 23 г. и не ми се иска цял живот да си го влача

Tiara871
обнадеждена

#2669297 - 24.07.2010 13:25 [Re: Tiara871]

Мисля да си отрежа ръцете та да спрат мъките

Tiara871
обнадеждена

#2669755 - 25.07.2010 11:17 [Re: Tiara871]

http://www.sodermix.com/index.php?country=bg&lang=blg&section=3-7 намерих това с гугъл,някой да го е ползвал? Все пак е Софарма.... Хора,бъдете добри-споделете,ако някой сее оправил напълно или поне кажете дали може да се израсте аз в момента си правя пречистваща диета-плодове,зеленчуци, без сол,кафе и малко сладко,че без него не мога пък да видим.... утре съм на дерматолог ,но мисля днес да си взема йод и да се нацапам и отгоре слагам за през деня антибиотична пудричка и е добре горе -долуно ми излизат постоянно по две-три пъпчици на др пръсти

Koop
разярен и амбициран
**

#2678177 - 10.08.2010 03:37 [Re: Tiara871]

Цитат:

пречистваща диета-плодове,зеленчуци

...това ти го каза! Ако го направиш наистина, според мен много ще ти помогне. Аз все нямам воля да направя нещо такова, а знам че дисхидрозата почна да ми излиза от как напълнях.
Като излязат сърбеливите мехурчета - никакво чесане, колкото и да сърби - не чешеш! Така ще си спестиш голяма част от обелването и зачервяването на кожата после. Лед може да пробваш, или много студена вода. Да си поливаш ръцете със много студено, това поне при мен помага. А обратното - топлото при мен влошава нещата. Ще мине, това е сезонно временно кожно заболяване, което така както е дошло може да си замине завинаги, без и да разбереш даже от какво, особено ако наистина поемеш по най-правилния път, именно: "пречистваща диета-плодове,зеленчуци" Уви малко хора наистина го правят.

Иначе благодаря! Мисля да мина без лекарства и мехлеми Сега в момента вече нямам никакви проблеми. Обикновено проблемите при мен излизат само в началото на лятото. А пък и не виждам причина да третирам със външни.. *мазила* заболяване, което има вътрешна причина, освен това имам и нетърпимост към каквито и да било мазни неща където и да е по мен. Винаги се стремя кожата да ми е суха, уви не винаги се получава, особено през лятото

--------------------

Tiara871
обнадеждена

#2712313 - 29.10.2010 19:09 [Re: Koop]

мммм дааарковарно гадно кожно заболяване......... така да разкажа накратко–много интеесно ,но като бях на почивка –тази година в Турция,ръчичката ми се оправи почти до неузнаваемост,дали от слънцето,дали от морската вода,тъй като там е много солена незнам,но един прекрасен ден реших да отида и до сауната,кой ли дявол ме бутна ,но няма да ти разказвам какво бях на дугия ден .Поне разбрах,че повече в живота си аз на сауна няма да ходя!Както и да е вече минаха 2 месеца и без всякакви мазила ръката ми е много по-добре и установих ,че много ми помага йод-сутрин ги мажа да ги изгоря,а вечер ги мажа с едно немско мазило,което го няма у нас ,но е на глицеринова основа и много ми помага!Но не съм се отказала-сгаси поръчах специален крем от Германия за 220 лв,но е проучено ,че действа! Ще ги прежаля парите стига да се оправя и ще докладвам дали си е стувало!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 23075

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.225 seconds in which 0.185 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.