ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
nelcho
новак

Регистриран: 27.06.2006
Стоматологични проблеми
    #1782395 - 06.06.2007 01:11

Здравейте!Закъсах със зъбките-един месец съм в САЩ и се започна.Направих си здравна застраховка в алианц и тя покрива до 150 евро на събитие за спешна стоматологична помощ.Подух се,венеца ми е покрит с гной, отидох вчера на зъболекар-инфекция на корените на два съседни зъба,антибиотик за 10 дни и ме праща в Медисън, където били по-добри специалисти.Познати ми казаха 1200 долара на зъб за каналите, това безбожно.Има ли някакъв начин да се регистрирам като социално-слаба и къде, да се поемат от държавата.По-евтино ще ми излезе ад си купя билет, да се върна в БГ и да ми ги излекуват.Положението никак не е розово-Благодаря на всички!МОля за съветите ви!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
JAD

Регистриран: 20.03.2004
Re: Стоматологични проблеми
    #1782452 - 06.06.2007 02:57 [Re: nelcho]

Ако въпросните зъби са фронтални, има надежда за тях. Ако са задни (най-вероятно, щом се споменава цифра от $1200) положението им наистина няма да е розово. Тези иншуранси не покриват RCT при тях. Покриват екстракция. Може да направите погасителен план на месечни пеймънти - срещу нисък АПР.

П.С. Не беше лоша идеята, да погледнете тези неща преди да дойдете тук.

nelcho
новак

#1782455 - 06.06.2007 03:28 [Re: JAD]

Благодаря за бързия отговор.Задни са, последните горе в ляво, точно дни преди да дойда ходих на зъболекар, направихме две пломби и всичко беше ок.Едното е корона и под нея има половин зъб.Май сте зъболекар.Едва ли си струва да се дадат 1200 долара.Не знам, такива ли са цените.Днес клиниката не работи, утре ще попитам колко би ми струвало.Просто зъбите ми са проблемни, но подобен проблем не съм имала.Моля, ако сте зъболекар и нямате нищо против да ви пратя снимката по мейл ида кажете мнението си.Благодаря!От застрахователната компания казаха уж че ще осребрят до 150 евро на зъб.Това за пеймънтите го разбрах, но тези пари ми се виждат космични суми..........

Kalin72
Щастлив

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->България
    #1782460 - 06.06.2007 03:53 [Re: nelcho]

Кажи къде в САЩ си, да те насочим към зъболекар, който може да свърши работата по-евтино.

--------------------
Който се движи напред в науката, но изостава в нравствеността, повече върви назад.
Аристотел

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #1782462 - 06.06.2007 03:56 [Re: nelcho]

За съжаление така стоят нещата с тукашните зъболекари. Това е цената за root canal, толкова горе-долу струва и една корона, колкото и космични да изглеждат сумите. Антибиотиците ще оправят инфекцията, но проблемът ще си остане и трябва да намериш начин да го решиш. Темата за зъболекарите е обсъждана нееднократно в този форум, разтърси се, имам спомен, че някои форумци имаха конструктивни съвети за по-евтини зъболекари.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

JAD

#1782467 - 06.06.2007 04:10 [Re: nelcho]

Такива неща не се правят дни преди да заминавате за дълъг период от време. И то в Америка. Правят се месеци по-рано - евентуално, ако има някакво усложнение (както се е получило в случая) да отреагирате на местна почва и с български цени.
$1200 е доста добра цифра за един зъб, пък бил той и молар или мъдрец. Докато сте на антибиотици, нещата ще поутихнат -до следващия път. Така че се разтърсете за други офиси или клиники - със сигурност ще намерите много по-изгодни цени.
И-мейлът ми е на лични.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#1782487 - 06.06.2007 05:49 [Re: nelcho]

Обадете ми се на лични, ако сте в или около Ню Йорк. Работя като dental assistant, зъболекарката е българка, завършила тук и цените не са така ужасни. RCT е около $800 при нас.
Гарантираме качество на услугата Шегата настрана, ако сте наоколо, няма да е зле да се обадите, за да погледнем за какво става дума. Или където и да е другаде- зъбките са близо до синусите и не е хубаво да се държите така...
Ако не сте наоколо, драснете два реда да кажете какво е станало и ако имате въпроси, доколкото знам има няколко човека във форума, които биха се отзовали с информация.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#1782488 - 06.06.2007 05:53 [Re: nelcho]

Какво означава последните горе в ляво? Мъдрец и кътник, или двата кътника?

nelcho
новак

#1782506 - 06.06.2007 07:35 [Re: ]

Blagodaria na vsichki!Redovno hodia ot godini na zabolekar,vtrasnalo mi e chak...problemni zabi...V Wisconsin Dells sam.Poslednite oznachava 6 i 7mi gore v liavo.Tuk tozi stomatolog kaza,ce moga da gi izvadia...opazil me Gospod,ta niamam 30 oshte.Za parvi pat se poduh taka,mozhe li infektziata da se raznese???

Chatka
пристрастен
**

Регистриран: 26.09.2006
От: Florida
    #1782548 - 06.06.2007 09:01 [Re: nelcho]

Консултирайте се с ендодонт ( endodontist - така се казват стоматолозите, специализирали тясно лечение на корените - т.нар.root canal), но моето мнение е да извадите зъба с короната и ако може да се спаси другия зъб, уговорете разсрочени плащания.
Не съм много сигурна, че зъбът с короната има корени, по правило преди поставянето на корона те се изваждат. Все пак не съм стоматолог, още повече ендодонт, макар че поназнайвам по нещичко, за това си позволявам да постна мнението си.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #1783246 - 06.06.2007 16:32 [Re: Chatka]

Цитат:

Не съм много сигурна, че зъбът с короната има корени, по правило преди поставянето на корона те се изваждат. Все пак не съм стоматолог, още повече ендодонт, макар че поназнайвам по нещичко, за това си позволявам да постна мнението си.

Информативно - зъбът винаги има корени, независимо дали има корона, венир, пломба и пр. това дали нервите са налице е друг въпрос, предполагам това си имала предвид. Преди да се сложи корона нервите не се вадят, вадят се само тогава, когато има нужда, но иначе един зъб под корона може да си живее, както и преди, да е имал такава, разликата, е в това, че е коронован

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

NadinАдминистратор
Charmed

#1783253 - 06.06.2007 16:38 [Re: nelcho]

Видях снимката, за жалост си права и двата ( 14 и 15 ) са с проблеми, като на 14 ти ( предпоследният) е основният проблем ( според мен ), как не си си направила такава снимка в България, щяло е да се види на момента и си могла да вземеш мерки. Имаш нужда от RCT ( root canal treatment или вадене на нервите), както са ти казали Пий антибиотика, взимай и витамини с него, за момента ще потуши пожара, а и с наличната фистюла (бялата пъпчица, откъдето изтича )поне няма да се подуеш ( засега ), това ще ти даде време да се ориентираш към съответния зъболекар, имай предвид, че ако отидеш при general dentist и той се се заеме с теб, сумата на зъб би трябвало да е около 800-900 ( и двата зъба имат по 3 канала, в някои случаи и по-четири, аз поне видях 3 ), ако обаче се ориентираш към специалист ( ендодонт) сумата вероятно ще надхвърли 1200 на зъб

--------------------

nelcho
новак

#1783542 - 06.06.2007 19:12 [Re: Nadin]

Благодаря, Надин!Сигурна ли си,че и двата са проблемни, не е ли само този с короната?пия жен-шен с антибиотика.То под короната само половин зъб има И такива проблеми да създава.Квото изтече, изтече първия ден,вече нищо не тече, бялото е изгорено от йода, с който туширах.Ще видим днес в клиниката какво ще кажат , колко ще е лечението.

Chatka
пристрастен
**

Регистриран: 26.09.2006
От: Florida
    #1783640 - 06.06.2007 20:19 [Re: Nadin]

Пояснението е много на място, инфото допълва празнини в познанията ми за "короните и нервите". Човек се учи докато е жив, нали? Tnks!

Травис
зает

Регистриран: 29.04.2005
От: San Diego, CA
    #1783919 - 07.06.2007 01:34 [Re: nelcho]

Цитат:

инфекция на корените на два съседни зъба,антибиотик за 10 дни и ме праща в Медисън, където били по-добри специалисти.Познати ми казаха 1200 долара на зъб за каналите, това безбожно.
...
Положението никак не е розово-Благодаря на всички!МОля за съветите ви!

Много гадно. Според скромното ми мнение само свястно остъргване 6-8 канала отзад няма как да по-малко 2ч работа и по-евтино от билет до БГ, не говорим за корони изобщо...ако имаш време и свестен оператор в БГ аз така бих постъпил. Пиши на лични да ти кажа какво да питаш и гледаш при сад...стоматолога ако решиш да му се довериш, че като гледам тук какви акули плуват ще ме схрускат ако се обадя.

--------------------
Написаното отразява единствено и само личното ми мнение . Всяко Ваше действие произтичащо от него, си е изцяло на Ваша отговорност.

JAD

#1783929 - 07.06.2007 02:02 [Re: Травис]

Миличкият ...

dumb
divane

Регистриран: 02.03.2005
От: USA
    #1783934 - 07.06.2007 02:08 [Re: JAD]

Цитат:

Може да направите погасителен план на месечни пеймънти - срещу нисък АПР .

При разсрочено плащане на сметките при "чичко" доктор или зъболекар не се начисляват лихви(освен ако плащаш с кредитна карта ,която не можеш да покриеш в срок , но това е друга тема)

И по темата : Mоят съвет e -отиваш на зъболекар възможно по-скоро ,(тъй-като аплайването и обработването на док. за каква да е застраховка за соц. слаби ще отнеме не по-малко от 2-3 седмици),оправяш си зъбките и впоследствие при получаване на сметката преговаряш за разсрочено плащане (при "добри" доводи можеш да постигнеш съгласие за плащания от порядъка на $30-$60 на месец ).

Ти избираш здраве или сметки

Бързо оздравяване!

--------------------
Stupidity is not a crime , so you are free to go.

© Just be happy I'm not a twin

JAD

#1783937 - 07.06.2007 02:30 [Re: dumb]

Цитат:

не се начисляват лихви

Може би не навсякъде. Поне при нас - да.

dumb
divane

#1783940 - 07.06.2007 02:38 [Re: JAD]

Цитат:

Цитат:

не се начисляват лихви

Може би не навсякъде. Поне при нас - да.

Къде е това -при Вас?

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#1783942 - 07.06.2007 02:42 [Re: Травис]

Цитат:

само свястно остъргване 6-8 канала отзад няма как да по-малко 2ч работа , не говорим за корони изобщо

Охххх специалист по всичко а

--------------------

Травис
зает

#1783960 - 07.06.2007 03:52 [Re: Nadin]

Цитат:

Цитат:

само свястно остъргване 6-8 канала отзад няма как да по-малко 2ч работа , не говорим за корони изобщо

Охххх специалист по всичко а

Не бе, многостарадален пациент. Ето една област в която не бих искал ама НИЩО да знам, ама де го тоз късмет...

--------------------
Написаното отразява единствено и само личното ми мнение . Всяко Ваше действие произтичащо от него, си е изцяло на Ваша отговорност.

Milano
твърдоглав чешит

#1783962 - 07.06.2007 04:05 [Re: dumb]

Цитат:

Цитат:

Може да направите погасителен план на месечни пеймънти - срещу нисък АПР .

При разсрочено плащане на сметките при "чичко" доктор или зъболекар не се начисляват лихви

Това е само, ако те одобрят за кредитна карта чрез офиса на доктора ти (а очевидно потърпешвият/ата в конкретния случай е новопристигнал/а и едва ли ще я/го огрее с кредитна карта баш в този момент )

--------------------
- Миряна Башева

NadinАдминистратор
Charmed

#1783964 - 07.06.2007 04:10 [Re: Травис]

Така си и помислих ама това, че си пациент не те прави капацитет в тази област, то и аз съм оперирана от това-онова, ама специалист в областа на хирургията не съм станала, дете съм раждала също, но и в областа на генекологията не съм напреднала кой знае колко.
В случая се опитваме да помогнем на момичето кой с каквото може, ама да е помощ, а не подхвърляния и подмятания, то че всеки може да си иде до България спор няма, но просто някои от нас с в по-специфична позиция в това отношение, разбирай я бригада, я новопристигали, я сменящи статут на този етап, или пък по-малко легално пребиваващи и пр.

--------------------

DiStefano
неориенталски

Регистриран: 02.03.2007
От: Myristica Fragrans
    #1784008 - 07.06.2007 08:33 [Re: Nadin]

Аз съвет и помощ не мога да дам (и навярно не е редно да се изказвам) но съм силно впечатлен не само от този случай колко различен е форумът от много други. Тук редовно пишат хора с истинско желание и възможности да помогнат и това ме прави горд, че има такива българи. Много се научава от вас!

Здравето е преди всичко и аз първо бих оправил проблема а после ще търся отсрочване на финансирането ако не мога да платя. Пари взаем се вземат, но не и здраве.

--------------------
Sic transit gloria mundi.

dumb
divane

#1784120 - 07.06.2007 09:56 [Re: Milano]

Цитат:

Това е само, ако те одобрят за кредитна карта чрез офиса на доктора ти (а очевидно потърпешвият/ата в конкретния случай е новопристигнал/а и едва ли ще я/го огрее с кредитна карта баш в този момент )

Сметката ти пристига на личен адрес в рамките на 3-4 седмици, никой не те пита как точно ще плащаш имаш ли кредитна карта към офиса на доктора или не и въобще можеш ли да платиш. В повечето случаи сметките пристигат от billing departments, които дори биха могли да са извън щата в който живееш ( например: рентген правен във Florida а сметката - от департамент в Georgia).Следва обаждане до департамента от който пристига сметката и договаряне начина и сумата на плащане. При договаряне на разсрочено плащане получаваш ежемесечен стейтмънт с посочена крайна дата за покриване. По подобие на стейтмънтите за кредитните карти . Повечето клиники и болници имат сайтове през които можеш да правиш разплащането и да следиш намаляването на "тотала"
Съществуват и варианти за попълване на формуляри за соц. положение (т.е. ниски доходи), при които сметката се разглежда отново и сумата бива коригирана.

По подобен начин се съхраняват и рекордите за заболяванията, в отделни департменти , дори департаменти е силно казано-складове с добри климатични условия и за да изискаш подобни документи трябва да направиш предварително искане до съответният департамент.

Няма лихви при разсрочено плащане на подобни сметки, поне за Florida и Georgia и North Carolina няма такива .Просто се стараят да си вземат дължимото поне на "порции" ,тъй-като случаите на "0"-плащане съвсем не са рядко явление.

Лшото на Америка-та е , че здравните услуги са много скъпи , но пък хубавата част е , че никой няма да бъде върнат - със или без застарховка ,беден или богат .

--------------------

smug
любопитна

Регистриран: 31.01.2007
    #1784677 - 07.06.2007 16:07 [Re: dumb]

Цитат:

Лшото на Америка-та е , че здравните услуги са много скъпи , но пък хубавата част е , че никой няма да бъде върнат - със или без застарховка ,беден или богат .

Това последното за съжаление е вярно само за ER, има много доктори, които въобще не те виждат ако имаш напр. Медикейд, а ако нямаш застраховка искат да платиш в момента на прегледа. Така са и повечето зъболекари - плащаш на място ако нямаш застраховка или се разбираш за разсрочено плащане.
Не вярвам да те оставят да си тръгнеш без да си платил или подписал, че ще плащаш разсрочено.

--------------------
Whatever It Takes

Травис
зает

#1784823 - 07.06.2007 17:54 [Re: smug]

Цитат:

Това последното за съжаление е вярно само за ER, има много доктори, които въобще не те виждат ако имаш напр. Медикейд, а ако нямаш застраховка искат да платиш в момента на прегледа. Така са и повечето зъболекари - плащаш на място ако нямаш застраховка или се разбираш за разсрочено плащане.
Не вярвам да те оставят да си тръгнеш без да си платил или подписал, че ще плащаш разсрочено.

Потвърждавам горното. Всички посещения при (нов) лекар/зъболекар. започват с попълване на хартии за всичко - една за състоянието ти, една за застраховката...задължително има една за финансова отговорност - че каквото и да стане ТИ си в крайна сметка отговорен за всичко което ти се натрупа като сметки, и тях не ги интересува ти какви проблеми имаш с застрахователя, социални и т.н.

Зъболекарите (които аз познавам) са доста придричиви към това (особено ако са си патили) и ако нямаш застраховка която да разпознават т.е. 1-800 номер на който да проверят полицата ти, вероятно е да ти поискат да видят кредтна карта или частично плащане още на място.

--------------------

steve_n
новак

Регистриран: 29.04.2006
От: България
    #1784923 - 07.06.2007 19:01 [Re: Nadin]

А бихте ли ми казали колко струва поставянето на една пломба? Проблемният зъб е мъдрец и знам, че в някои случаи е по-добре да се извади. И в тази връзка колко би струвало и ваденето на един зъб в САШ или съответно пломбирането му!Имам здравна застраховка, която не покрива зъболечение!
Благодаря!

JAD

#1784944 - 07.06.2007 19:16 [Re: steve_n]

Позволявам си да отговоря вместо Надин.

Според зависи ... $80-100-150. Най-вече зависи от големината и броя засегнати повърхности на зъба.
Екстракция - $150-500. Зависи от мъдреца и от това, кой го вади - дженерал или орал сърджън.

steve_n
новак

Регистриран: 29.04.2006
От: България
    #1784953 - 07.06.2007 19:24 [Re: JAD]

Екстракция - $150-500. Зависи от мъдреца и от това, кой го вади - дженерал или орал сърджън.

А какво ще рече това - дженерал ири орал сърджън?

Milano
твърдоглав чешит

#1784967 - 07.06.2007 19:33 [Re: steve_n]

Ще рече дали ще ти го вади редовен зъболекар, или хирург-специалист. Повечето зъболекари не вадят зъби, за това си има специализирани хирурзи.

--------------------
- Миряна Башева

frodo222
ентусиаст
**

Регистриран: 01.05.2007
    #1785245 - 07.06.2007 22:29 [Re: Milano]

Моят съвет е ако можеш да пътуваш до България и обратно да отидеш при бг.заболекар без зна4ение добър,лош,скапан сто пъти по добре от които и да е американски зъболекар.

Колкото съм преживял от тукашните зъболекари не е истина.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: The Windy City
    #1785255 - 07.06.2007 22:34 [Re: frodo222]

Когато почне да се споменава ходене до БГ, това значи, че нямаш застраховка - щом нямаш застраховка, почваш да гледаш къде е най-евтино. И след като си си избрал най-евтиното, значи такова обслужване и качество си получил. Та хайде да не обобщаваш така, защото това какво ти си преживял си е зависило от това къде си отишъл и не е задължително всички да са го преживели.
Отиването до БГ, където досега са имали възможност да оправят въпросните зъби, едва ли има някакъв смисъл, защото самолтния билет, купен в последния момент + цената на лечението там, може да се окаже по-скъпо от лечението тук и в същото време качествено, колкото и преди .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #1785481 - 08.06.2007 00:22 [Re: Reks]

That's the boy, multiplied

rabotnika

Регистриран: 15.12.2006
    #1785549 - 08.06.2007 01:10 [Re: Reks]

Аз лично съм решил в България повече да НЕ ходя на зъболекар. Имал съм достатъчно причини да се разочаровам до крайност. А да каже човек че съм избирал евтини зъболекари... не съм..

Веднъж ми се наложи да отида на зъболекар в Америка по спешност, а нямах останали пари заради tuition. Разказах финансовото си положение на зъболекаря и той ми оправи зъба за $100, процедура която струваше близо $1000.

Това обаче никак не означава че в България няма добри зъболекари, нито значи че в Америка зъболекарите работят for free!

There is no such thing as free lunch, особено в Вългария

А се чудих защо зъболекари предлагат на Българи да им преправят пломбите наново. Може би има причина, която не е задължително да е парите

the hairdresser ™
brave & freak
**

Регистриран: 23.07.2004
От: Chicago, IL - downtown
    #1785633 - 08.06.2007 01:55 [Re: JAD]

Цитат:

Според зависи ... $80-100-150

Нашият зъболекър ни таксува по $250 пломбата всеки път.
Иначе сме доволни, ама като слушам какво говорите като цени се замислям дали да не го сменяме.

--------------------
When TRYING is no longer enough …
The world beyond trying is doing. We learned that from Yoda. The world beyond doing is freedom and the field of all potential.

DULO681
Blackjack 4 Blood!!

Регистриран: 24.03.2005
От: Всичко става близо до вода (ок...
    #1785635 - 08.06.2007 01:57 [Re: rabotnika]

За зъболекарите в САЩ много много много зависи на какъв ще попаднеш.
Има големи кожодери..веднага "deep cleaning" искат да праят..още не са ми отворили устата, а е възможно да има и проблем на комуникация в началото.
Руут канал - това мисля е пулпит на български ама не 100% ,краун -коронка, филинг - пломба, бридж - мост.

В БГ преди няколко години ми извадиха 3-те останали мъдреца за 5 лева колкото струваше лидокаина (упойката) и не усетих нищо оти имаха специален уред в клиниката. В САЩ за екстракшъна на един мъдрец замалко да ме пратят да спя на улицата..оти беше в началото и немах пари!!! Бахти и алчния гринго беше тоя...

Руски или бг зъболекар в САЩ е оптималния вариант!!!

Иначе има вариант -->Мексико...там също работят добре и то американски лекари ..поне от това което знам от българи който си правиха зъбите там.

--------------------
Give me control of a nation's money
and I care not who makes the laws -Казано за новата държава САЩ->Mayer Amschel Bauer (1744 -1812), Godfather of the Rothschild Banking Cartel of Europe...

Редактирано от DULO681 (08.06.2007 02:05)

Reks
Evil Guild Member

#1785659 - 08.06.2007 03:25 [Re: the hairdresser ™]

250$ ми се вижда много. Нашия си пише между 100 и 170 в зависимост от пломбата, от които аз плащам 20% (ама то това последното зависи от плана де).
Бат Дуло, аз като си вадих мъдрец в БГ преди 2 г. беше 120 лв., ама не помня колко плащаше касата и колко аз - май аз платих около 50 лв. ама не съм сигурен. Такива работи като за 5 лв. вече няма .

--------------------

Травис
зает

#1785665 - 08.06.2007 04:22 [Re: rabotnika]

Цитат:

Веднъж ми се наложи да отида на зъболекар в Америка по спешност, а нямах останали пари заради tuition. Разказах финансовото си положение на зъболекаря и той ми оправи зъба за $100, процедура която струваше близо $1000.

Begginers luck. Отиди втори път да видим дали ще ти вземе 100.

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#1785676 - 08.06.2007 05:36 [Re: frodo222]

Такатакатакааа. Искаш ли да ти разкажа историята на едно момиченце, което било глупаво и наивно и смятало, че като си иде в България да си оправи зъбките, ще получи качествена услуга и невисока сметка? Не искаш, ама ще ти я разкажа историята.
Та...отива си момиченцето в България, където му препоръчват една " мноого добра" зъболекарка. Влиза в кабинета, говорят с милата докторка, която му казва, че те тук не правят снимки и ако бъде така добро момиченцето да се вдигне от " Света Троица" до бул " Христо Ботев", за да му щракнат зъбките. Отишло момиченцето, направили му снимки на всички зъбки, изчакало си няколкото часа!!! да станат снимките и на другият ден се върнало в кабинета...
Гледала зъболекарката, гледала и отсякла- имаш да правиш само две пломби и един зъб със счупени корени, който е за вадене. Хубаво, ама момиченцето чувствало болка в едни други зъби, за които много добрата докторка твърдяла, че са ОК. Лонг стори шорт- три седмици след това, вече прибрало се в Щатите, на момиченцето се наложило да посети зъболекарски кабинет по спешност, където се разбрало, че едното зъбче, което било уж добре е за рут канал, а другото- за сериозно лечение.А като бонус-награда, се установило, че от изваденото зъбче имало останали частици.
За съпругът на момиченцето да разказвам ли, когото го боляло зъбче под коронка, правена в България и като отишъл на зъболекар
(тук), се установило, че първо-най-вероятно са му сложили чужда коронка, второ-събира се храна под нея и трето- ще отнесе един прекраасен рут канал и, естествено- нова коронка? А тези неща освен, че струват пари, са обикновено не особено приятни процедури.
Така че- който иска да си прави зъбите в България, да заповяда. И техниката им-техника и пломбите им-пломби и цените им-цени. Аз за преглед, две пломби и изваден зъб дадох 500 лева ( не, не съм казвала, че живея в Щатите).
Ааа, това за работещите в сферата- днес видях фотополимерна пломба, под която имаше амалгамена такава. Мейд ин Бългейрия, ъв коурс.
Отговора ми е до фродо

Редактирано от Burning_Daylight (08.06.2007 06:05)

Травис
зает

#1785683 - 08.06.2007 06:07 [Re: ]

Затова абонати като мен си имат лични зъболекари, които лично им режат главите но гледат да им вършат добре работа защото знаят че сме редовни (зима/лято) като наркомани и ако не доставят топ куолити шит ще сменим дилъра. Та моя дилър всеки път ми казва колко щастлив трябва да съм че ме осигурява със щатски шит без да плащам на щатско ниво...

Та ако нямаш топ дилър мога да те разбера.

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#1785688 - 08.06.2007 06:25 [Re: Травис]

Говори ми в цифри, може ли? Всички казват колко било по-евтино в България. Ми...не е. За цената на самолетния билет не отваряме и дума- само услугата, като такава. Колко ти е например почистване на зъби? Другите цени са относителни, според зависи колко повърхности се пломбират, на какъв зъб се прави рут канал, каква коронка ти правят, но ще ми е интересно да сравня.

Kalin72
Щастлив

#1785693 - 08.06.2007 06:34 [Re: ]

Преди 3 години за последно си правих зъби в България, тук (в САЩ) бях без застраховка, там, в България, за 3 руут канала, 6 пломби, 2 коронки, почистване, снимки, ми взе 800 лева. Знаеше се, че живея в САЩ. Човека ми беше препоръчан, работи качествено, досега неговата работа не е пипана.
Има зъболекари и зъболекари. Тук ми правиха руут канал преди години, после друг зъболекар, пак тук, се хвана за главата.
Големият ми син ходеше при една зъболекарка тук, сега е при един мъж, той каза, че тая само е прибирала пари от Кидкер-а...никаква работа не е свършила. Може и да е просто завист, знам ли..но може и да има нещо вярно, не мога да кажа.

--------------------
Който се движи напред в науката, но изостава в нравствеността, повече върви назад.
Аристотел

leader
rain maker

Регистриран: 29.02.2004
От: несен
    #1785695 - 08.06.2007 06:38 [Re: Kalin72]

Аз пък, не познавам зъболекър, който да е казал добра дума за работата на негов колега....

--------------------
крещят ми, начи съществувам !

Reks
Evil Guild Member

#1785696 - 08.06.2007 06:41 [Re: Kalin72]

Истината е, че на всякъде има и абсолютни олигофрени и добри професионалисти. Много пъти вече сме стигали до извода, че човешките качества са разпределени почти еднакво по света. Затова да се правят велики обобщаващи умозаключения, като това на фродо не е много умесно. Такива услуги се търсят с препоръки. Да търсиш най-евтиното почти винаги значи да намериш най-некачественото. А и затова се ходи на зъболекар на всеки 6 месеца, точно за да се минава с по-малко пари и да не се стига до усложнения .

--------------------

Kalin72
Щастлив

#1785698 - 08.06.2007 06:45 [Re: leader]

Цитат:

Аз пък, не познавам зъболекър, който да е казал добра дума за работата на негов колега....

Да, вероятно е това баси, кво ти струва да кажеш, еййй, колегата е работил добре, евала му, ашколсун....мааму стара, аз си хваля конкуренцията бре, и пак имам клиенти бол...ама тва съм аз все пак

--------------------
Аристотел

Kalin72
Щастлив

#1785699 - 08.06.2007 06:46 [Re: Reks]

Именно, затова и с препоръки си намерих моя си зъбар тук, и съм доволен, засега

--------------------
Аристотел

Травис
зает

#1785715 - 08.06.2007 07:11 [Re: ]

Цитат:

Говори ми в цифри, може ли?

Не помня номерата, но излизаше към 200лв/час работата, без корони мостове и т.н. Реже ми главата но нали ти казвам че е топ дилър - аз съм му сигурно най-ошмуления пациенти.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #1785719 - 08.06.2007 07:16 [Re: Травис]

Защо ги смяташ в лева?

Ние може да си ги обърне, ако искаме!

Колко е долара? 1.5лв. е някъде нали?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - The Satan

Kalin72
Щастлив

#1785720 - 08.06.2007 07:18 [Re: Кукера©]

Цитат:

1.5лв. е някъде нали?

Беше. 1.45 лева за $, днес.
http://finance.yahoo.com/currency/convert?amt=1&from=USD&to=BGN&submit=

--------------------
Аристотел

nelcho
новак

#1785778 - 08.06.2007 08:35 [Re: Milano]

Събудих интереса ви аз съм по-добре,отока изчезна,антибиотика си казва думата.Мисля да вадя зъба.А за лечението тук и в БГ може много да се говори,относително е.И на двете места има добри и не толкова добри специалисти...Цените в БГ са различни....както и тук.Ето например тукашния зъболекар каза,че не може да се заеме с каналите?????????Е шубе ли го е,толкова ли е сложно?????????Аз много съм преживяла с различни зъболекари и имам богат опит, понякога ме питат да не си учила стоматология, ххиххи.Мога да се усмихвам вече.Благодаря на всички!!!!!!!!!!!!!

Kalin72
Щастлив

#1786396 - 08.06.2007 14:52 [Re: nelcho]

Браво Кажи къде работиш в Делс, да дойдем да се почерпим по случая

--------------------
Аристотел

Milano
твърдоглав чешит

#1786533 - 08.06.2007 15:43 [Re: nelcho]

Ако мога да ти дам unsolicited advice, направи всичко възможно да не вадиш зъба. От това ще пострадат останалите ти зъби, ще се промени захапката, и ще имаш вероятно сериозни проблеми заради извадения зъб, и в един прекрасен ден ще се наложи на негово място да сложиш имплант Ако има чалъм, запази си зъба.

--------------------
- Миряна Башева

smug
любопитна

#1786542 - 08.06.2007 15:47 [Re: nelcho]

Нелчо, не искам да те плаша, ама нали знаеш, че това с антибиотика е само временно и зъбчето ще трябва да се оправя. Според мен не бързай с ваденето, ами пробвай да го спасиш, защото след всеки изваден зъб си трябва мост, а това е по-скъпо и от кореново лечение, да не говорим за останалото.
А в защита на БГ зъболекарите искам да кажа, че още си имам няколко амалгамени пломби от шести клас, които ми ги е правила майка ми без упойка и досега не са мръднали. Не си ги сменям за нищо на света!!!
Също така мисля, че много българи не осъзнават колко важни са здравите, равни и бели зъби. Горещо препоръчвам професионално избелване - лесно, не много скъпо и със страхотен непосредствен ефект (особено за пушачи и кафепийци)

--------------------
Whatever It Takes

Травис
зает

#1786918 - 08.06.2007 18:54 [Re: nelcho]

Цитат:

тукашния зъболекар каза,че не може да се заеме с каналите?????????Е шубе ли го е,толкова ли е сложно?????????

Вероятно не му се занимава, защото е ясно че от теб няма да направи пари...каналите искат ренген на място, електрическа сонда, изобщо стандарта на работа е висок, а тук за всичко което не е "добрата практика" (публикувана от Съюза на Зъбарите) можеш да ги осъдиш. Ваденето е най-лесно, евтино и "безопасно" финансово от негова гледна точка - едно идване, дай 200$ - честито, няма зъб, няма проблем. Ето ти прекрасна илюстрация на порочността на местната система...

Аз не бих си дал кътник само защото не мога да си платя. Не знам за колко време се затваря, но това неминуемо измества редицата. Ако наистина си на бригада, т.е. си на 20-тина години, сигурно ще съжаляваш след време.

Ако парите са ти проблема има и други варианти, но не искам да ги пиша тук.

--------------------

rabotnika

Регистриран: 15.12.2006
    #1786938 - 08.06.2007 19:14 [Re: Травис]

Може да са тотални глупости, но важното е че както винаги ти имаш отговор на всеки въпрос...

Някой по-рано писа че зъболекарите в Америка са тясно специализирани и root canal се прави от специалисти в областа. Разбира се, че ще откаже да ги прави.

А като ти се струва толкова порочна системата в Америка, що не си намериш някаква алтернатива, че вече ставаш доста забавен с хулите си срещу Америка.

Sonia
May-May

Регистриран: 15.01.2004
    #1786950 - 08.06.2007 19:27 [Re: smug]

Цитат:

Горещо препоръчвам професионално избелване - лесно, не много скъпо и със страхотен непосредствен ефект (особено за пушачи и кафепийци)

за вредност/безвредност нищо не споменаваш обаче....

nastychild
Голям Инат
**

Регистриран: 19.02.2007
    #1786952 - 08.06.2007 19:30 [Re: smug]

Цитат:

Горещо препоръчвам професионално избелване - лесно, не много скъпо и със страхотен непосредствен ефект (особено за пушачи и кафепийци)

по колко върви избелването. Да не стана само като Рос от Фриендс

--------------------
Never Confuse Activity With Accomplishment.

"If you think nobody cares about you, try missing a couple of payments."

Sonia
May-May

Регистриран: 15.01.2004
    #1786955 - 08.06.2007 19:32 [Re: nastychild]

$500 за отливка и после към 40 за препарата

Kalin72
Щастлив

#1786956 - 08.06.2007 19:34 [Re: Sonia]

Цитат:

Цитат:

за вредност/безвредност нищо не споменаваш обаче....

Мдам, и аз това мислех да попитам...

--------------------
Аристотел

nastychild
Голям Инат
**

#1786958 - 08.06.2007 19:34 [Re: Sonia]

много бре, това е дажбата ми от Starbucks за 1 година

--------------------

nelcho
новак

#1787055 - 08.06.2007 20:51 [Re: Kalin72]

Да не става въпрос за отливка, с която спиш или носиш по няколко часа.Моя позната от англия си поръча в БГ и въпросния гел...и аз имам нужда от избелване.Писнало ми еда ходя на зъболекар,какви 6 мес, аз съм си нон стоп редовна, но няма начин...

nelcho
новак

#1787059 - 08.06.2007 20:57 [Re: smug]

отговарям на теб и на Милано.Оценявам мненията ви.Аз също съм против ваденето на зъби, даже и мъдреци съм лекувала и само тях са ми вадили.Но в случай става въпрос за останал половин зъб, другата половина е извадена, защото се беше счупил вертикално и нямаше друг начин да се запази зъба, след това изградиха с щифт и поставиха корона.В момента има гранулом или периодонтит, не се знае дали може да се излекува и евентуално дали няма да се появи след време пак...та затова...
имам позната, навремето имаше гранолом, то не беше лечение, то не бяха процедури, йонофореза и накрая пак извадиха зъба.Това е частен случай .
Във всички случаи предпочитам да си имам зъб, а не дупка и после мост.Стигат ми две корони.

sleepwalker
ludichka

Регистриран: 18.01.2006
От: California
    #1787186 - 08.06.2007 22:23 [Re: nastychild]

Приблизително 250$ - отливката и избелващия материал.
За Флорида става дума.

nastychild
Голям Инат
**

#1787196 - 08.06.2007 22:31 [Re: sleepwalker]

и аз майче съм чувал подобна цена, мерси.

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#1787322 - 09.06.2007 00:34 [Re: nastychild]

$ 425 отливка, шини, гел, ако има промоция ( около Коледа и летните три месеца ) минус $ 100

--------------------

Тричко
сладък

Регистриран: 03.06.2004
От: USA - New York City
    #1787331 - 09.06.2007 00:43 [Re: Nadin]

Винаги съм се чудел (не се заяждам, ти ме знаеш) защо проблемите със зъбите предизвикват толкова жив интерес и дискусия. Хората може с часове да ти обясняват точно какъв зъб, какво им слагали, каква полировка, колко точно струвало и т.н. За други видове заболявания не съм виждал такъв жив интерес. (ОК, приеми го като комплимент направо )

12250

#1787420 - 09.06.2007 01:38 [Re: Тричко]

Цитат:

Винаги съм се чудел защо проблемите със зъбите предизвикват толкова жив интерес и дискусия

Предполагам защото всеки човек има experience в това отношение - по един или друг начин.

За сравнение, на колко хора се е случвало да им ампутират крайник или да им правят трансплантация на бъбрек, например.

Reks
Evil Guild Member

#1787428 - 09.06.2007 01:46 [Re: 12250]

Според мен пък - щото модераторката е в тоя бизнес .

--------------------

физичка
недипломатична

Регистриран: 21.02.2007
От: София, Бг
    #1787752 - 09.06.2007 13:03 [Re: Тричко]

Уди Алън в "Ако импресионистите бяха зъболекари" го описва така,че падам от смях.

nelcho
новак

#1788482 - 09.06.2007 23:46 [Re: Nadin]

Надин, а ползването на конци и зъбен душ полезно ли е?Аз си купих зъбен душ на орал Б по препоръка на моя стоматолог.Сигурно знаеш какво е, тук се позаглеждах в секциите, където продават подобна техника, но не виждам въпросното нещо.Иначе съм чувала, че който е с тънки зъби и емайл...конците не са много препоръчителни.Намери едни на глейд тук, много добри, не се разпокъсват и не нараняват венците А зъбния душ не го ползвам, трябва да си купя адаптор, специално си го нося от БГ за зъбките.

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #1788486 - 09.06.2007 23:52 [Re: nelcho]

Това ли имаш предвид?

nelcho
новак

#1788601 - 10.06.2007 08:52 [Re: 981981]

Да!Аз имам само зъбния душ.Четката-не.След измиване с четка, като използваш душа и излизат дооооста нещица измежду зъбките...Може да се ползва от четиричленно семейство, има четири различни накрайника.И два вида струи!

tempoli
неориентиран

Регистриран: 10.06.2007
Опитайте в TEACHING PRACTICE на университетска болница
    #1789043 - 10.06.2007 17:38 [Re: nelcho]

Опитайте в Teaching practice на университетска болница - повечето университетски стоматологични факултети в големите градове имат такива, в които студентите се учат на вас под наблюдението на преподавателите си и вие съотвентно плащате много по-малко. Мой познат преди 4 години си прави root canal в Harvard Dental School (http://www.harvarddentalcenter.harvard.edu/ASP-HTML/teaching-practice.html) и плати $250 вместо $1000+. Tе все пак са студенти и работят по-бавно от квалифицирани стоматолози, но крайният резултат е същия, понеже качеството се следи от преподавателите.

nelcho
новак

Re: Опитайте в TEACHING PRACTICE на университетска болница
    #1789101 - 10.06.2007 18:50 [Re: tempoli]

Не се бях сетила.Мой познат учеше стоматология в София, направи ми две пломби за някаква символична сума.Благодаря за идеята!Ще потърся в нета дали в Медисън има нещо...

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1789120 - 10.06.2007 19:17 [Re: Nadin]

Изчетох темата с интерес,не бях влизала досега във вашия форум.
"Завиждам" на колегите там за цените.
Но ми направи впечатление за избелването,че все за домашно избелване с шини стана дума.
За такова с фотополимеризираща лампа не се споменава дотук.Правите ли го и какви са цените?

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

JAD

#1789158 - 10.06.2007 20:05 [Re: tempoli]

Цитат:

Опитайте в Teaching practice на университетска болница - повечето университетски стоматологични факултети в големите градове имат такива, в които студентите се учат на вас под наблюдението на преподавателите си и вие съотвентно плащате много по-малко. Мой познат преди 4 години си прави root canal в Harvard Dental School (http://www.harvarddentalcenter.harvard.edu/ASP-HTML/teaching-practice.html) и плати $250 вместо $1000+. Tе все пак са студенти и работят по-бавно от квалифицирани стоматолози, но крайният резултат е същия, понеже качеството се следи от преподавателите.

Tова е така, но би било добре и да споменете колко време отнема всичко това.
Чакането е доста голямо ...

JAD

#1789162 - 10.06.2007 20:08 [Re: deputatkata]

Цитат:

За такова с фотополимеризираща лампа не се споменава дотук.Правите ли го и какви са цените?

Мдам, прави сe - Zoom - $500 средно. Поне при нас.

NadinАдминистратор
Charmed

#1789171 - 10.06.2007 20:26 [Re: JAD]

При нас Zoom-a е 600, като това включва отливките и шините за домашна "дообработка ", оказа се че някои колеги не предлагат шините, а само Zoom-a за подобна цена, та даже и отгоре

--------------------

Слънчев лъч

Регистриран: 06.08.2004
От: Florence, N KY
    #1789185 - 10.06.2007 20:41 [Re: deputatkata]

Цитат:

Бихте ли ни казали малко повече за този метод като на неуки в тази област. Много благодаря.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#1789211 - 10.06.2007 21:17 [Re: Слънчев лъч]

Писах 15 минути, компа заби и всичко се изтри...както и да е, аз само да кажа, че резултатите в повечето случаи са мноого добри. Процедурата трае около час, изолират се първо меките тъкани-езици,венци... за да не бъдат " изгорени", гелът се нанася на три етапа от по 15 минути и се осветява със специална лампа. След процедурата зъбките си се избелват още няколко дни, така че това, което ще видите след края на процедурата не е крайният резултат. Два-три дни се ядат само " бели" храни-макарони, сирене, избягват се кетчуп, кола, кафе, чай, червено вино- тоест, всичко, което може да оцвети зъбите. При нас процедурата е 600 долара с последващи трейове с гел за поддръжка на зъбите в къщи. Преди избелването, обаче трябва да сте си оправили всички кариеси, за да не се увредят допълнително от процедурата.
Резултата, който се получава зависи от естественият цвят на зъбите, от начина на хранене, на поддръжка- например, ако е провеждано лечение с тетрациклин навремето и зъбите са потъмнели, резултата е много слаб- даже не съм сигурна, че приемаме нандидати за избелване с такова оцветяване- за тях най-подходящи са veneers.
Това от мен, зъболекарите във форума могат да се изкажат по-компетентно за процедурата.

Слънчев лъч

#1789214 - 10.06.2007 21:26 [Re: ]

Благодаря много за инфото.

Интересуваше ме също цените за България, тъй като ще имам възможност да се прибера за известно време и ще се възползвам да оправя и разкрася зъбките.

frodo222
ентусиаст
**

#1789452 - 10.06.2007 23:53 [Re: nelcho]

е щом си по-добре това е важното.Аиде затваряите я темата жената се е оправила.

Ина4е в пове4ето слу4аи когато имаш проблем със ниякои зъб тои има кариес заболекаря ти го из4иства с машината и го пломбира ако оба4е е засегнат нерва на зъба, тои ти умъртвява нерва изваждаго запълва канала и пак го пломбира.
Това е нормалното което трябва да може да прави един заболекар или пото4но минимума зада се каже 4е е заболекар.Поне за бг-зъболекарите това е стандарт.

Американските зъболекари също могат да правят това ако поискат да неспе4елят много от теб само от 1 посещение и да изкат да ти помогнат като второто много рядко се слу4ва.

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1789575 - 11.06.2007 05:23 [Re: deputatkata]

Цитат:

Изчетох темата с интерес,не бях влизала досега във вашия форум.
"Завиждам" на колегите там за цените.

Технологията на кореновото лечение тук е коренно различна отколкото в България. И много по-скъпа, при това не е само трудът което оскъпява. Говорих за това с българска зъболекарка, която в момента си приравнява дипломата тук. Казва че толкова скъпа технология е просто абсурдно да се използва широко в България поне на този етап. Но и качеството е съвсем различно. Тук каналите ги запълват с нещо като гума, която влиза в канала течна и след това изстива и се втърдява, като приема напълно формата му. След това ако трябва каналът да се разпълни, не е никакъв проблем. Така няма риск от недобре запълнени канали които да правят грануломи (Боже, колко ми се е случвало в България), нито от перфорация на канала при разпълване за да се лекува гранулома (и това ми се е случвало). Моля да ме поправят зъболекарите където е нужно, не съм професионалист и сигурно нещо в обяснението съм го объркала Та лично аз съм решила че колкото и скъпо да е тук кореновото лечение, в България не бих го правила. Цената си съответства на качеството. Това обаче не се отнася за коронки обаче, където може да се очаква съпоставимо качество в зависимост от зъболекаря.

Слънчев лъч

#1789576 - 11.06.2007 05:36 [Re: Наташа Ростова]

Не си попаднала на стоматолог в България.

Моята е виртуоз в това отношение и когато качеството е високо, а цената по-ниска, има смисъл да се правят в България.

Наташа Ростова
на път

#1789580 - 11.06.2007 06:09 [Re: Слънчев лъч]

Стоматологът, който ми перфорира канала при разпълване, десетилетия беше работил много добре с цялото семейство на мъжа ми. Ама такива неща се случвали и при добрите, ми казаха негови колеги. И съм минала през различни стоматолози. Вече със зъбите ми рискове не искам да поемам, така че специално кореново лечение в България вече няма да си правя.

Kantata
старо коте
**

Регистриран: 15.08.2005
От: До светофара
    #1790239 - 11.06.2007 15:30 [Re: ]

Аз лично ползвам "домашния" начин за избелване на зъбите и съм много доволна - струва само 14 долара, резултата е поразителен, имайки предвид, че и пуша и пия кафе и от червено вино не се лишавам. Та аз лично ползвам тази система: уеб страница

--------------------
"Искам, значи мога"

sofianka
дива и щастлива
**

Регистриран: 18.05.2001
    #1790267 - 11.06.2007 15:43 [Re: Kantata]

Аз освен домашните начини за избелване с лепенки сода и прочие си ходя и на най-обикновенното механично почистване на зъбите с машинка и полиране след това. Тази процедура толкова търся в бг да си я направя, в софия но уви, те там майче не почистват зъбите на хората по този начин майче.

smug
любопитна

#1790272 - 11.06.2007 15:45 [Re: Kantata]

На мене пък домашното избелване с ОТС препаратите въобще не ми подейства, въпреки, че не пуша и не пия кафе (виж, червено вино - ДА!), май зависи от зъбите, но пък избелването с професионален гел за 5 дена по 45 мин. в къщи имаше жесток ефект. То май общо взето си е кислородна вода висока концентрация и малко разяжда емайла временно, но пък резултатът си заслужава.

--------------------
Whatever It Takes

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #1790535 - 11.06.2007 16:58 [Re: sofianka]

Токова почистване се прави на много места и не само в София .Поразпитай следващия път в БГ
Най-общо с това се работи :
http://www.moulinos.gr/files/Syskeyes/PIEZON_MASTER_600.jpg

http://www.silomdental.com/dental_technology/air-flow.html
П.С. Наташа , малко са нещата които не се правят и в България . Разбира се цената е по-висока , но пак е в пъти по-ниска от тази при вас .Този метод който описваш (ако е това за което си мисля ) отдавна се прилага и у нас.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (11.06.2007 17:02)

Наташа Ростова
на път

#1791180 - 11.06.2007 22:54 [Re: canon]

Не знам, на мен бг зъболекарка ми казаче технологията би оскъпила много процедурата, че да стане широко използваемо в България. Ще ми бъде интересно депутатката да каже дали го използва и дали колегите които познава го използват.

Kalin72
Щастлив

#1791188 - 11.06.2007 23:01 [Re: Наташа Ростова]

Цитат:

Не знам, на мен бг зъболекарка ми казаче технологията би оскъпила много процедурата, че да стане широко използваемо в България. Ще ми бъде интересно депутатката да каже дали го използва и дали колегите които познава го използват.

Но това не означава, че го няма, нали Просто потърси друг зъболекар, който прилага тази технология.
Бях пуснал линк към форум на зъболекарите в БГ, където точно това се разискваше, ама се прие като реклама, и го махнаха...ако искаш линк, пиши на лични, ще разбереш, че всичко най-ново в областта се прилага и в България. Не навсякъде, и не е евтино, но го има.

--------------------
Аристотел

canon
На изток от рая

#1791197 - 11.06.2007 23:06 [Re: Наташа Ростова]

Е не става дума за толкова широко използване Например цена от 300+ лева за подобно лечение е висока за средния българин . Исках да кажа , че който е склонен да отдели достатъчно средства за здравето си има къде да го направи и в БГ. Пазара определя предлагането , иначе технологията не е нищо невиждано.
При положение ,че всичко в стоматологията е перфектно в Канада това означава ли , че там няма екстрахирани зъби и най-сложното протетично лечение което се прави е някоя коронка или фасетка

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Наташа Ростова
на път

#1791357 - 12.06.2007 01:20 [Re: canon]

Защо пак го възприемаш като мерене на мускули? За и против България и чужбина? Никога не съм казвала че в Канада всичко в стоматологията е перфектно, аз и нямам толкова широки наблюдения, просто че ако това което най-често се разбира в България като кореново лечение, в Канада масово е по-различно и различната технология донякъде обяснява много по-високата цена. Не се и съмнявам че в България ще е по-евтино да си направиш зъбите с тази технология, ама колко по-евтино? Дали в този случай ще е оправдано пътуването? Защото при мен за кариеси е абсолютно неоправдано да бия тоя път, дори и без това да си ходя, пак не бих си губила времето което бих прекарала с приятели за да вися при зъболекаря. Виж, за коронка е друго нещо. Общо-взето ако човек си ходи редовно на зъболекар, според мен изобщо не е непосилно да си правиш зъбите тук. На децата им правят от време на време по някое кариесче и изобщо не го усещам като финансово сътресение. До първия пулпит сме още далече. Проблемът е с нас българите, много от които сме дошли тук вече с усти като гробници Такива зъби трудно се поддържат на тукашните цени, спор няма.

Kantata
старо коте
**

#1791365 - 12.06.2007 01:39 [Re: Наташа Ростова]

Веднага казвам цена - за 4 зъба американски материал метало-керамика платих 300 лв. Работата на стоматолога, която включваше и щифт на единия от зъбите плюс лечение на корените, също струваше 300 лв. - значи 500 долара платих за 4 зъба метало-керамика - много хубави станаха...

--------------------
"Искам, значи мога"

starkid
готЯн потребител
**

Регистриран: 07.08.2006
От: US ъф Ей кат Zмей
    #1791515 - 12.06.2007 09:16 [Re: deputatkata]

Цитат:

Но ми направи впечатление за избелването,че все за домашно избелване с шини стана дума.

А можеш ли да дадеш ориентировъчна цена за такова избелване в БГ? А някаква идея колко вървят брекетите?

canon
На изток от рая

#1791705 - 12.06.2007 11:54 [Re: Наташа Ростова]

Изобщо не мисля да протовопоставям БГ и чужбина (в частност Канада)
Ти каза ,че в Канада получаваш определен вид лечение ,което в България го няма . Аз отговорих , че го има и там .Тоест човек , който живее в България може да получи същото срещу съответно заплащане. Къде съм казал ,че трябва да ходите за лечение в родината ? Нали в крайна сметка една от причините да емигрирате е да живеете достойно , а не като в БГ да правим чудеса за да оцелеем.
Не на последно място , защо лечението в БГ + самолетните билети+ трансфери до летището+ разходи по пребиваването трябва да са = или дори по-ниски от цената на лечението в Канада ?

П.С. Starkid за избелване не знам , но цената за брекети е от порядъка на 900-1200 евро .

--------------------

Наташа Ростова
на път

#1791771 - 12.06.2007 12:27 [Re: canon]

Първоначалната ми реплика беше към Депутатка, защото сравняваше цените на лечението в Щатите и в България (а все пак в тази тема става въпрос за кореново лечение). Просто исках да я предупредя че ако не предлага въпросната скъпа технология за кореново лечение, може би в случая сравнява несравними неща.
Кантата, цените на коронките и аз ги знам, нали есента си правих такава в България, въпреки че на мен ми излезе определено по-скъпо. Ставаше въпрос за друго, ама за да не се потварям, можеш да прочетеш по-горе.

Kantata
старо коте
**

#1791773 - 12.06.2007 12:28 [Re: canon]

При нас брекетите са 5000 долара!

--------------------
"Искам, значи мога"

Kantata
старо коте
**

#1791775 - 12.06.2007 12:31 [Re: Наташа Ростова]

Е аз нали ти казах, цената на работата на стоматолога за коронката И КОРЕНОВО ЛЕЧЕНИЕ на един от зъбите, включващо екстракция на нерви и поставяне на щифт, беше 300 лв. А каква е тази специална технология за кореново лечение, за която говориш?

--------------------
"Искам, значи мога"

bell_e
щастливa

Регистриран: 11.04.2006
От: Third Rock from the Sun
    #1792215 - 12.06.2007 16:26 [Re: smug]

май зависи от зъбите, но пък избелването с професионален гел за 5 дена по 45 мин. в къщи имаше жесток ефект. То май общо взето си е кислородна вода висока концентрация и малко разяжда емайла временно, но пък резултатът си заслужава.

Възможно ли е такова временно разяждане на емайла

smug
любопитна

#1792573 - 12.06.2007 18:21 [Re: bell_e]

Цитат:

Възможно ли е такова временно разяждане на емайла

Разбира се, че е възможно. След около 1 седмица емайлът, както повечето тъкани в човешкото тяло, се възстановява спонтанно.

--------------------
Whatever It Takes

nelcho
новак

#1792793 - 12.06.2007 20:01 [Re: smug]

Няма ли някой български стоматолог близо до Делс?В Медисън да кажем,който да ми излекува руут канала

Наташа Ростова
на път

#1793003 - 12.06.2007 22:15 [Re: Kantata]

Цитат:

И КОРЕНОВО ЛЕЧЕНИЕ на един от зъбите, включващо екстракция на нерви и поставяне на щифт, беше 300 лв. А каква е тази специална технология за кореново лечение, за която говориш?

По-горе съм я описала. Канон нещо спомена че в България кореново лечение по тази технология струвало 300 лева +.

Кукера©
борец на капитализма

#1793010 - 12.06.2007 22:22 [Re: nelcho]

Може и да има, ама е малко вероятно.
Ще трябва да дойдеш до Чикаго, което 3 часа на юг по 90-та магистрала.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - The Satan

Kantata
старо коте
**

#1793117 - 12.06.2007 23:13 [Re: Наташа Ростова]

Сега те прочетох пак, мда, точно такава технология използваха в моя случай. Зъболекаря ми каза, че няма проблем ако се наложи да разпълва каналите...явно всичко е въпрос на материали, които всъщност оскъпяват самото лечение.

--------------------
"Искам, значи мога"

canon
На изток от рая

#1793179 - 12.06.2007 23:31 [Re: Наташа Ростова]

Ами там където гледах цената на нормално кореново лечене беше около 130 лева , а цената за това беше 300 и няколко
Знам обаче , че има и по-евтино и по-скъпо . Всъщност в тези услуги цената на труда и средствата необходими за подържамето на една добра практика е огромната част от крайната цена. Колкото и да са скъпи материалите , те са малка част от крайната цена.

--------------------

nelcho
новак

#1793432 - 13.06.2007 07:11 [Re: canon]

Привет!Писах до Университета Уисконсин в Медисън и ми отговориха,че нямат стоматологична клиника и да се обърна към човешки ресурси за помощ.Днес имах път точно в областта и просто попитах, дават ваучери, казаха че могат да ми извадят зъба и ще покрият разходите, а за кореново лечение покриват 50% като те ме изпращат при определен стоматолог.Чакам да се обадят и да ходя да го лекувам.Пиша това да уведомя вас и ако някой друг пострада да знае към кого да се обърне.И парадокс-писах до клиниката, в която диагностицираха проблема, друг зъболекар маже да се заеме с рут каналите, ще струва 782 долара и само едно посещение,което ме смути-знам че поне 3 са необходими.Специално се обадиха дали да ми запишат апойнтмънт, хиени такива.

Кукера©
борец на капитализма

#1793438 - 13.06.2007 07:31 [Re: nelcho]

Случват се чудесии в САЩ.
НА мен една добра жена(никога няма да я забрявя) ми плати сметката в една болница в Рединг, РА.
Тя беше сестра там. Марджи се казваше, имаше таус на врата.
Бог да я благослови, защото ми спети $300 тогава и дори ми каза, че ако няма да идвам пак в САЩ мога въобще да забравя да ги платя, но тя ги плати.

--------------------

starkid
готЯн потребител
**

#1793491 - 13.06.2007 08:54 [Re: nelcho]

тук рут каналите ги правят винаги на един път, доколкото аз знам и съм виждал, т.е. не е необичайно.

--------------------
За да не стават грешки, молим потребителите да установят ефективна връзка с действителността преди да пишат в дискусията. От ръководството.

физичка
недипломатична

Регистриран: 21.02.2007
От: София, Бг
    #1793544 - 13.06.2007 09:29 [Re: starkid]

Чели ли сте това:"...Драги Тео, няма ли най-сетне животът да се отнася както трябва с мене?Отчаянието ме съсипва!Главата ми се пръска.Госпожа Сол Швимер предявява срещу мен иск, защото съм и направил моста така,както го чувствувам,а не както подхожда на нелепата и уста.Реших моста и да бъде внушителен и сводест,с необуздани и възпламеняващи зъби,щръкнали във всички посоки като огнени пламъци!А тя се разстройва,защото мостът не се помествал в устата и!Глупава еснафка,идва ми направо да я смажа!Опитах се да натикам моста насила, но той стърчи като блеснал полилей.Твърди,че не можела да дъвче!Какво ме интересува!Тео,не мога повече така!Винсент..."Откъс от "Ако импресионистите бяха зъболекари" на Уди Алън

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #1793597 - 13.06.2007 10:13 [Re: nelcho]

Това наистина е полезна ифнромация, когато имам гости от БГ без такъв вид застраховки. Все пак няма ли ограничения за гражданство за тези ваучери? Нашият уни верно че е социален, аматова направо ми се вижда невероятно. Можеш ли да ми кажеш конкретния офис, където пита за ваучерите?
Благодаря

NadinАдминистратор
Charmed

#1794060 - 13.06.2007 16:58 [Re: starkid]

Цитат:

тук рут каналите ги правят винаги на един път, доколкото аз знам и съм виждал, т.е. не е необичайно.

Грешка когато състоянието е симптоматично са нужни две, а понякога и три визити.

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

#1794072 - 13.06.2007 17:03 [Re: Nadin]

Цитат:

Цитат:

Грешка когато състоянието е симптоматично са нужни две, а понякога и три визити.

Абсолютно подкрепям Като препатил и с български, и с американски зъболекари пациент Моят проблем с руут каналите, които са ми правили в България, е, че никога не са ми правили и рентгенови снимки да видят дали аджеба всичко е изчистено Резултатът беше няколко некадърно направени канали, които трябваше да се правят наново в САЩ, след като ми бяха направили страхотни мизерии

--------------------
- Миряна Башева

starkid
готЯн потребител
**

#1794145 - 13.06.2007 17:40 [Re: Nadin]

Цитат:

Цитат:

Приемам поправката Не се изразих правилно с това "винаги". Идеята ми беше, че наистина тук принципно си им е друг тертипа, докато в БГ наистина масово викат минимум два пъти за такива неща.

--------------------
За да не стават грешки, молим потребителите да установят ефективна връзка с действителността преди да пишат в дискусията. От ръководството.

nelcho
новак

#1794349 - 13.06.2007 19:58 [Re: TramposaBG]

Питах в общината в Барабу.Sauk нещо си се казваше, на ул-Бродуей.Качваш се на третия етаж-здравен департамент.Днес се обадиха, за рут каналите не става.оставили са номер и ще звъня да питам за ваденето важи ли.Местя си квартирата и ми е малко натоварено...ПОловин зъбче останало и ми създава мизерийки.Нека твоите познати си направят застраховки при пътуване-те покриват до 150 евро на случай и не са скъпи-

nelcho
новак

#1804405 - 22.06.2007 02:17 [Re: nelcho] Прикрепен файл (48 тегления)

Здравейте!Искам да благодаря на всички за оказаното внимание и разбиране,за човечността, която в днешно време често се опорочава и губи.Вече съм без зъб, днес го извадиха, много трудно беше, продължи два часа.Важното е че всичко свърши и ми олекна.Сега с едни марли в устата си стоя и ще пия някакво обезболяващо.Доста изявена инфекция имаше...
Не знам дали е правилно или не, но така реших и го направих.
Благодаря!

NadinАдминистратор
Charmed

#1804426 - 22.06.2007 03:57 [Re: nelcho]

Речено- сторено, важното е, че сега се чувстваш добре
Пий си болкоуспокояващите, давай го по-леко тези дни, мека храна и не пий нищо със сламка вероятно са ти дали инструкции.

ПП Да ме прощаваш, че не съм ти отговорила на имейла, но някак по-рядко го поглеждам, ако имаш нужда да ме намериш - тук във форума, на лична е най-сигурният начин.
Бързо възстановяване ти пожелавам

--------------------

nelcho
новак

#1804497 - 22.06.2007 07:50 [Re: Nadin]

Благодаря, Надин!Вече съм по-добре, никакво лекарство не съм пила.оооо, дадоха инструкции, филмче ми пуснаха, утре със солена водичка, на крем супичка съм днес, каза ако усещам някакви частици да не се притеснявам, то всичко се изпотроши и на частици вади, само едно нещо беличко виждам до зъба, дупка като кратер ми се струва, но нормално, езика го контролирам да не ходи там, хихихи.Ако имам въпроси, ще питам.аз мислех от утре със смрадлика гаргари да правя, но 24 часа казаха нищо, че може пак д атръгне кръв, то беше едно шуртене 5 часа с марли, такова нещо не бях виждала...Иначе много приятен, любезен, чисто, за първи път ми вадиха зъб легнала, сестрата ме държа за ръката и ми даваше кураж, по едно време упойката нещо спря да действа и усещах всяко човъркане, та биха още на няколко места и после само хрупане се чуваше.Много подробно го разказах, но сега наистина ми е много по-спокойно.

stefan78
почетен член

Регистриран: 19.06.2007
    #1805496 - 22.06.2007 20:51 [Re: Nadin]

Цитат:

Цитат:

e значи аз съм рекордьор с четири Обаче също мога смело да кажа, че БГ зъболекарите не са наясно как се чисти зъбен камък, защото съм ходил няколко пъти там, при уж все скъпи спецове и като дойдох тука бях направил сериозна пародонтоза, имах толкова много натрупан камък, че чистенето продължи 2 часа. Най вече под венеца, нещо което нашите пропускат-или ги мързи или не знаят. Освен това нашите изписват веднага антибиотик Родожил, без да съзнават че лекуват симптомите само. Аз се оправих без никакъв антибиотик.

nelcho
новак

#1805940 - 23.06.2007 08:40 [Re: stefan78]

И теб добре са те подредили.В България за кореново лечение се ходи 3-5 пъти според зависи от случая.Аз обикновено 4 пъти.За зъбния камък, много неприятна процедура.Аз нямам, само един път откриха Какво да се прави...щом се налага и състоянието е такова...В по-скъпите клиники и кабинети техниката и отношението са като тези тук, които аз видях за двете ми посещения.За качеството на услугите винаги може да се говори и е много относително.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1834393 - 17.07.2007 23:57 [Re: ]

Моля да споделите опит ако са ви вадили мъдреците в САЩ - и 4те, вид упойка, цени /знам че са различни/, какво да се гледа, какво да се прави, за колко дни се оправихте и т.н...
10Х

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Milano
твърдоглав чешит

#1834490 - 18.07.2007 01:55 [Re: Glezlichka]

Най-лесно става с пълна упойка, особено ако са ти и четирите мъдреца накуп (на мене ми вадиха два мъдреца с пълна упойка). За съжаление повечето застраховки не признават пълната упойка за такива случаи и покриват само местна Но за мене поне си заслужаваше разликата в цената - нищо не усещаш - нито болка, нито дърпане, нито чуваш гадните звуци и хрущене После няколко часа ти е замаяно, можеш да хапваш само меки храни и не трябва да пиеш през сламка. Обикновено ти зашиват венеца, но конците са от тези, които до няколко дни сами се разграждат и не е нужно да се свалят. Дават ти и едни дебели ибупрофени за болката (при мене лично нямаше такава ), може и рецепта за болкоуспокояващи от тези, дето те правят лек и безгрижен Не помня вече колко струваше - но да кажем около $100 - $150 на зъб

--------------------
- Миряна Башева

dumb
divane

#1834495 - 18.07.2007 02:21 [Re: Glezlichka]

Не мога да кажа за 4-ри ,но за 2 -Да. Цялата процедура беше: 2 местни упойки и с продължителност около 20 минути , без шевове и т.н. Безболезнено и бързо , (това все пак зависи от корени и т.н , при всеки е различно). Предписаха ми антибиотик и обезболяващи "за всеки случай" до които така и не се стигна.Препоръчаха ми сладолед . Не платих нищо-застраховката го покри , но доколкото знам за мъдрец е около $100-120 .

--------------------

frodo222
ентусиаст
**

#1834525 - 18.07.2007 04:26 [Re: Milano]

ужас значи ваденето на зъби в Америка е много допотопна работа ,вече почвам да си мислия че ако отидеш в Африка по добре ще ти направят зъбите

Reks
Evil Guild Member

#1834563 - 18.07.2007 06:06 [Re: frodo222]

Цитат:

вече почвам да си мислия че ако отидеш в Африка по добре ще ти направят зъбите

И аз така мисля . Аз утре отивам за билет даже - ти кога ще летиш, ако искаш да ходим заедно .

--------------------

the hairdresser ™
brave & freak
**

#1834580 - 18.07.2007 06:31 [Re: dumb]

Що ми звучи много евтино нещо?
На детето като вадят млечен зъб струва 140$ откоито аз плащам 20$.
Скоро трябва да ходя на хирург за мъдрец щото е вътрешен и натиска предния зъб. Личния ни зъболекър не се наема на тази операция и ме пращя на хирург. Само пломбата е 250$.
Не знам колко ще струва това за мъдреца (щото не съм питал още) ама все си представям сума поне над 1000$ ... дано не е повече.
Но ако има повече хора с опит, моля споделете.

--------------------
The world beyond trying is doing. We learned that from Yoda. The world beyond doing is freedom and the field of all potential.

dumb
divane

#1834583 - 18.07.2007 06:35 [Re: the hairdresser ™]

Цените за застрахователите и за пациенти без застраховки са различни, така че не сравнявай цената през застраховката.

--------------------

Glezlichka
глезличка

#1836105 - 19.07.2007 08:40 [Re: the hairdresser ™]

Извадих ги. Много съм доволна от д-ра. Като ме знаете колко съм специална, това значи, че д-ра е добър!
И 4те ги вадих с местна, не ми трябваше да ме приспиват изобщо, и всичко мина ок. Аз се бях приготвила за.... трагедии... но всичко е под контрол. Нямам силно кървене и имам незабележимо подуване. Може би утре ще е по-зле, не знам.
Аз платих към $160 out-of-pocket, а цялото е към $800 за 4те и за упойката и прегледа и снимките. Застраховката ще покрие 80%, а аз мен остават тези 160, което е 20%. Мисля, че е доста добре като цена, като този ми е в мрежата.
Д-ра много ми хареса, познава няколко българи и много се бъзикаше, обади ми се тази вечер да ме пита как съм... доволна съм...
Работи до нас... което е близо до вас... ако искаш ще те препоръчам...

Ето и какво намерих в нета...:

http://www.yelp.com/biz/yLJGfKakbotfoH5SmqMNPA#hrid:X-bPKLF2c-kiFhSdzHgmdg/query:

Радвам се, че съм избрала този д-р.

Glezlichka
глезличка

#1837230 - 20.07.2007 05:28 [Re: Milano]

Ако ям мед и го слагам на мястото на "дупките", дали ще помогне да се затворят по-бързо?

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Milano
твърдоглав чешит

#1837235 - 20.07.2007 05:51 [Re: Glezlichka]

Хал хабер си нямам

--------------------
- Миряна Башева

starkid
готЯн потребител
**

#1837244 - 20.07.2007 06:13 [Re: Glezlichka]

Медът има противо-възпалителен ефект по принцип и помага при рани. В България съм чувал да го препоръчват при oral surgery. Положителен ефект определено знам, че има, но колко сериозно ще помогне не мога да ти кажа.

--------------------

Glezlichka
глезличка

#1837250 - 20.07.2007 06:27 [Re: Milano]

Благодаря ви... вие какво ядохте след това и колко дни и какво точно? Аз пих едно кафе днес и после хапнах 1 цяло голямо мляко за целия ден, но стомаха ми стачкува здраво. Не че съм много гладна, просто не знам колко дни ще я карам така.

--------------------

Слънчев лъч

#1837259 - 20.07.2007 07:26 [Re: Glezlichka]

Закачам се за последния.

Не знам за какви цени говорите тук, но аз съм без стоматологичен план и при прегледа за ваденето на два мъдреца - един напълно във венеца и един счупен хоризонтално наполовина ми поискаха - 350$ и 320$. Тук стоматологичните планове покриват 20% от цената на манипулацията, което намалява цената съответно на 280$ и 256$. И това с местна упойка.

А парадонтозата не се ли предава генетично?

stefan78
почетен член

Регистриран: 19.06.2007
    #1838158 - 20.07.2007 15:29 [Re: Слънчев лъч]

Цитат:

хаха, естесвено че не. Пародонтозата си е изцяло твоя отговорност, никакви наследствености не търси. Виж за зъбите като цяло е наследствено, ако родителите ти са със здрави зъби, то и ти ще си така.

Milano
твърдоглав чешит

#1838186 - 20.07.2007 15:39 [Re: Слънчев лъч]

Моят стоматологичен план е Метлайф, и покрива между 50-100% в зависимост от това колко е сложна процедурата и дали ходиш при зъболекар in или out-of-network Примерно за корона покрива 60%, а за почистване - 100%.

--------------------
- Миряна Башева

Milano
твърдоглав чешит

#1838199 - 20.07.2007 15:46 [Re: Glezlichka]

На мене ми бяха казали меки храни като пюре, ябълков сос, кисело мляко - тоест, нищо, което да трябва да се дъвче дълго време като пържола например Аз си спомням, че на връщане от зъболекаря помолих мъжа ми да спре и да ми купи една кутия донъти от Криспи Крийм (12 парчета ) и това ядох 2 дена

--------------------
- Миряна Башева

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #1838278 - 20.07.2007 16:15 [Re: Glezlichka]

Абе и аз в този ред на мисли да питам, дали някой са му ги вадили оперативно. Мойте и четирите трябва да се извадят, но нито един от тях не се е показал понеже растат настрани към другите зъби, та ще трябва операция, че почват доста да бутат другите зъби. Та някой да знае ориентировъчно цена при такава намеса. Аз имам Аетна и уж са доста добър план, но последно ми казаха цена $1000 на зъб и нещо не съм щастлива

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Milano
твърдоглав чешит

#1838318 - 20.07.2007 16:43 [Re: MyXa]

На мене $1,000 на зъб ми се струва безумно Не можеш ли да направиш pre-estimate колко ще ти платят от застраховката? Аетна би трябвало да има списък от свои орални хирурзи, при които би трябвало да е по-евтино

--------------------
- Миряна Башева

MyXa
KoHcKa

#1838327 - 20.07.2007 16:49 [Re: Milano]

Абе и на мен да ти кажа, но понеже е операция и за това. И един мой приятел ми каза, че единственият начин, по които ще ми излезе много евтино е да се възпали някой от тях и един вид медицинската ми застраховка да го покрие.
Аз пак ще питам, обмислям вариянти

--------------------

~Mark Twain

Milano
твърдоглав чешит

#1838338 - 20.07.2007 16:55 [Re: MyXa]

И на мене ми ги извадиха 2 мъдреца оперативно, с пълна упойка и определено не му струваше $1,000 на зъб Искай pre-estimate, и ако зъболекарят ти даде писмо, че ваденето се налага, защото пречат на другите зъби, още по-добре.

--------------------
- Миряна Башева

MyXa
KoHcKa

#1838345 - 20.07.2007 16:59 [Re: Milano]

Благодаря ти

--------------------

~Mark Twain

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #1838373 - 20.07.2007 17:29 [Re: MyXa]

Цената зависи от позицията на зъбите за вадене - дали са поникнали, дали са само в меката тъкан, в костта и т.н. Упойката (освен местна) е допълнително. Моите мъдреци също бяха в костта и се налагаше да я режат и ми струваше $600 на зъб с местна упойка (свободни цени). В НЙ и Бостън предполагам цените са сходни и по-високи от тези на други места. Единият ми мъдрец имаше абцес като го вадеха, но въпреки това не се покриваше от мед. ми застраховка, но за това най-добре да се консултираш със зъболекаря предварително. При мен тогава едното вадене беше спешно и аз тръгнах да ги оправям тези неща малко след дъжд качулка.

MyXa
KoHcKa

#1838376 - 20.07.2007 17:33 [Re: Over and Out]

Мдам. Ще ги проуча аз по задълбочено нещата.

--------------------

~Mark Twain

no_bs
Нерегистриран

#1838387 - 20.07.2007 17:41 [Re: MyXa]

Един въпрос - само ако създават проблеми ли се стига до вадене на мъдреците?

MyXa
KoHcKa

#1838397 - 20.07.2007 17:48 [Re: ]

Не. Тук от всичко, което изчетох препоръчват да се махнат възможно най-ранно, за да не стават проблеми. Те се развалят най-бързо по принцип.

--------------------

~Mark Twain

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #1838399 - 20.07.2007 17:48 [Re: MyXa]

На моя мъж му предстои тази операция - и на четирите мъдреца. Нито един не се е показал, но искат да ги извадят преди да са създали някой проблем. Аз пък си ги имам и четирите и са съвършено здрави, нямат нито пломби, нито каквото и да е друго, обаче искат да ми правят дълбоко почистване около тях, пак с превантивна цел. Тук явно хич не ги тачат тея зъби.

no_bs
Нерегистриран

#1838403 - 20.07.2007 17:51 [Re: MyXa]

Аз си ги имам всичките четири на брой от 16 годишна възраст, единият май е с пломбичка, но проблеми не са ми създавали и не планирам да се разделям с тях, нито пък са ми го предлагали - ни тук, ни там.

the hairdresser ™
brave & freak
**

#1838404 - 20.07.2007 17:51 [Re: ]

Мисля, че да.
Ама проблема не трябва да се чака т.е. да заболи и тогава.
Ако си расте право нагоре май не ги вадят. Ако расте криво и вземе да бута останалите зъби викат, че ги размествало, боляло и затова ги вадели.
Говорих с познат това лято като бяхме в БГ. Един ден като го заболяло челюста му се схванала от болки. Отишъл и ги извадил.
Но форума има по-компетентни от мене хора в тази област. Те да кажат.

--------------------

Редактирано от the hairdresser (20.07.2007 17:53)

Milano
твърдоглав чешит

#1838417 - 20.07.2007 18:07 [Re: 981981]

Моите и четирите не бяха поникнали даже и вече бяха развалени Два извадих в България (едно отвратително преживяване, от което още ме избива студена пот ), другите 2 - в САЩ, напълно различно преживяване, нищо не усетих и бях много доволна. Тука наистина ги вадят превантивно, но понякога влизат в полза да държат мост или от сорта.

--------------------
- Миряна Башева

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #1838422 - 20.07.2007 18:14 [Re: ]

Въпрос на философия. Моята е консервативна и аз също не бих извадила превантивно зъб, който не ми създава проблеми и няма голяма вероятност да го направи. Двата долни мъдреца, които извадих нямаше начин да поникнат нормално, защото нямаше място за тях в устата и освен това положението им беше такова, че правеха инфекции и абцеси. Третият е заровен дълбоко в костта, но е успореден на другите зъби и ме уверяват, че няма да ми създава проблеми - него нямам намерение да го пипам. Четвъртият е поникнал и си е нормален, пълноценен и здрав зъб и съответно нямам намерение да се разделям с него.

no_bs
Нерегистриран

#1838432 - 20.07.2007 18:23 [Re: Over and Out]

Да, аз междувременно набързо погледнах какво казват ADA и WebMD по въпроса и общото становище е, че ако не растат накриво и/или не създават проблеми са ценен asset (макар че според тях рядко се случва да е така).

niu

Регистриран: 23.07.2005
От: IL, USA
    #1838494 - 20.07.2007 19:45 [Re: ]

Ами и аз сьм с 4 абсолютно прави и на мястото си мьдреци. Тук в САщ са ми споменавали за вадене, но пьк в Бьлгария винаги са ми казвали, че ако са здрави, а дори и с пломбичка да са, са си ценни зьби и да не се разделям с тях. Аз се бах замислила като ми предложиха тук да ми ги извадят и четирите с пьлна упойка да се жертвам, но сьм голямо шубе и още сьм си с тях.

Като прочетох поста на FEMA обаче почти бях готова да хукна и аз да ги вадя...но едва ли бих се навила само на местна упойка. ще си хукна от зьболекарския стол, та ходи ме гони...

12250

#1838541 - 20.07.2007 21:21 [Re: stefan78]

Цитат:

Цитат:

хаха, естесвено че не. Пародонтозата си е изцяло твоя отговорност, никакви наследствености не търси.

хаха

Все пак, има няколко вида пародонтоза, и се оказава, че за агресивната тип 1 е открит гена, хаха

lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
    #1838601 - 20.07.2007 22:47 [Re: Glezlichka]

крем-карамел

lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
    #1838604 - 20.07.2007 22:51 [Re: MyXa]

точно преди 1г. - същият проблем като твоя - оперативно вадене на 1 зъб с пълна упойка - 800$. Застраховката покри някъде около 650. Мина много бързо, за 30 мин и заздравя без проблем и без силни болки след самата операция. Дори не се наложи да се пият болкоуспокояващи.

Glezlichka
глезличка

#1838869 - 21.07.2007 13:06 [Re: lessi]

Хихи, ако има кой да го направи...

Муха, за етна гледай да ти в мрежата, те са много пъти даже по-евтини.
Независимо от рязането не бива да е толкова скъпо.

Да разкажа при мен какво се случва... чувствам се ок, само малко отпаднала... днес изпих 2 обезболяващи, защото ме болеше и бях много... потресаваща картинка, защото те са наркотични... отидох при д-ра на консултация и каза да взимам адвил ако съм неадекватна и си лафихме 1 час... много приятно...
Каза, че драй сокет /което така и не мога да схвана какво е/ се случва от 2 до 5ти ден и има болка към ухото, която аз нямам.

По повод зъбарите... предният ми зъболекар, приятелят ми, българинът... ми продаде вода за миене на зъби за $15. Този д-р ми написа рецпта и струва $1.32...

Изводите оставям на вас...

--------------------

NINCHETO
асистентка

Регистриран: 08.05.2006
От: трастиката ,пак
    #1839065 - 21.07.2007 19:32 [Re: Glezlichka]

драй сокет е усложнение наречено на терминологичен език сух алвеолит.Представлява инфектиране на костта,останала на мястото около извадения зъб(алвеолата),и околната тъкан.Причините могат да са различни ,но като цяло раната остава празна,без нормалния кръвен съсирек или с разпаднат такъв и е инфектирана,силно болезнена,често с некротичен разпад.Усложнението е неприятно,но не и толкова страшно,стига да реагираш навреме и да не оставяш без лечение.не е и никак задължително да ти се случи.Спазвай съветите на лекаря и ще си ок
съжалявам за оффтопика.

--------------------
доброто е навсякъде,трябват ти очи и сърце

Glezlichka
глезличка

#1839735 - 22.07.2007 19:48 [Re: NINCHETO]

БЛАГОДАРЯ на теб и на всички, които са отделили от времето си.
Още имам силни болки, които не знам защо започнаха 2 дни след операцията и съм като парцал от обезболяващите.
От утре минавам на адвил, защото трябва да шофирам, а викотина ме дрогира...

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, znaiko 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 6491

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.562 seconds in which 0.497 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.