ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
PEPI
Нерегистриран

АЗАЛИЯ - ПОМОЩ НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ С НЕЯ.
    #179075 - 06.01.2004 15:24

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ, ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА. НЕ СЪМ СЕ РЕГИСТРИРАЛА НО МИСЛЯ ДА ГО НАПРАВЯ СКОРО. ТА ДИРЕКТНО ПО МОЛБАТА МИ. МОЯТ ПРИЯТЕЛ МИ ПОДАРИ АЗАЛИЯ- НО АЗ ОТ ПРЕКАЛЕНО ПОЛИВАНЕ Я УМОРИХ, СЛЕД ТОВА ПАК МИ ПОДАРИ АЗАЛИЯ И СЕГА СИ Я ГЛЕДАМ КАТО МНОГО ВНИМАВАМ ДА НЕ СТАНЕ СЪЩОТО. ЗАЩОТО АЗ МНОГО ХАРЕСВАМ ЦВЕТЯТА И ОСОБЕННО ТЕЗИ КОИТО ИМАТ ЦВЕТОВЕ, КАТО АЗАЛИЯТА- НО НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ С НЕЯ, ТЯ Е ДОСТА УПОРИТА. ПОМОГНЕТЕ МИ ЗАЩОТО АКО И ТАЗИ УМОРЯ СКЪПИЯТ МИ НЯМА ДА МИ ПОДАРИ ПОВЕЧЕ АЗАЛИЯ. АКО НЯКОЙ ИМА В КЪЩИ АЗАЛИЯ И ЗНАЕ КАК СЕ ОТГЛЕЖДА , МОЛЯ ДА ПИШЕ ЗАЩОТО АЗ НАМИРАМ В ИНТЕРНЕТ РАЗЛИЧНИ НАЧИНИ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ, НО НИЩО НЕ СТАВА.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
Re: АЗАЛИЯ
    #180071 - 07.01.2004 13:56 [Re: PEPI]

Значи!
Това е много капризно цвете. Не трябва да я преполиваш или да я оставиш на сухо. Много важно е да не я местиш от мястото й. Хубаво е да й пръскаш листата с вода веднъж на един-два дена, като в никакъв случай да не пръскаш цветовете, ако има. Когато цъфне, щом цветът започне да покафявявя, било то и само от единия край, го откъсваш, за да не загние, те са много нежни.
Не бива да стои на течение или пряка слънчева светлина.
Моята дълго време беше добре, после изведнъж започнаха да й капят поголовно листата. Преместих я в кухята, където има повечко светлина и е по-топло и по някое време се оправи, остана само едно клонче, но то сега се развива много добре. Да чукна на дърво, че едно-две листа са започнали да изсъхват по края.
Това е в общи линии, според мен е много важно пръскането на листата, но не прекалено. Ако нямаш пулверизатор и не ти е голямо растението, с мокра ръка е достатъчно да я напръскаш.
Успех.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
Re: АЗАЛИЯ
    #191634 - 21.01.2004 12:44 [Re: nousha]

Има много различни сортове азалии, ето две хубави снимки, но не можах да намеря снимка на тази, която имам аз. Ще потърся пак и ако не намеря, ще я снимам собственоръчно

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

svila
член

Регистриран: 27.01.2003
От: Paris
Re: АЗАЛИЯ - ПОМОЩ НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ С НЕЯ.
    #248276 - 22.03.2004 17:50 [Re: PEPI]

Азалията обича лятото да и е влажна почвата, пръскай я редовно както са ти казали и махай повяхващите цветове. Ако искаш да ти е кичеста след като прецъфти пензирай връхчетата на клончетата.
А и още нещо тя както и гарденията обичат кисели почви, ако неможеш да намериш такава в цветарски магазин прибави към почвата и борови или иглови иглички.
Успех

Анонимен
Нерегистриран

#260842 - 03.04.2004 13:49 [Re: PEPI]

скъпия азалията и двамата през прозореца, ама ха ще ти подаряват вехнещи цветя

Katya23
Нерегистриран

kak se razsajda azaliata?
    #400148 - 11.08.2004 23:36 [Re: Анонимен]

Zdraveite, iskam da popitam kak se razsajda azaliata.
Neobhodimo li e koren4e ili mojesh da slojish klonka vav voda i tq da si pusne koreni?
Blagodarq predvaritelno.

Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
    #406144 - 17.08.2004 14:09 [Re: PEPI]

Пък моята умря, горкичката. Нападнаха я некви буби гадни, дето образуват нещо като паяжинка по листата и свърши за нула време. Жалко, много си я харесвах

--------------------

Нерегистриран

#957412 - 14.09.2005 21:52 [Re: PEPI]

Имам азалия от половин година и расте чудесно.След като окапаха цветовете започнаха да растат нови листа . Аз я държа на сянка , но в много слънчева стая.Поливам я през ден-през два , а когато замалее пак я поливам и тя се съживява,но тайната е в това да я обичаш,да я целуваш , да я прегръщаш,но не насила

Нерегистриран

#1065976 - 02.12.2005 17:57 [Re: PEPI]

На мен ми подариха Азалия, тогава тя беше цъфнала, след като прецъфтя от два три месеца не прави пъпки и сега почнаха да й капят и листата, както са си зелени само малко да я пипна и падат.Поливам я нормално и и слагам тор за цъфтящи цветя. Те не се зазимяват нали?

Нерегистриран

Помогнете
    #2055123 - 10.03.2008 18:30 [Re: PEPI]

Имам азалия, но нещо й става - цветовете й завяхват, а едва сега започва да цъфти. кажете как да се справя с проблема.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17053

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.104 seconds in which 0.092 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.