ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Лов и Риболов

Страници: 1
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Бях на лов за патици - 2
    #179776 - 07.01.2004 10:53

...продължение

В такъв момент животът ти минава като на кино. Мислиш само как да оцелееш. Не само ти, разбира се.
Имахме избор - да вървим мокри до кости 15 километра до селото с надежда там някой да ни приюти. Но не знаехме дали няма да затънем в някое от блатата, а и такъв преход с двама почти 60 годишни измръзнали души не е за препоръчване.
Мислехме да се обадим на гражданска защита и да чакаме БТР-ите или вертолет. Но телефоните ни бяха мокри, загаснали, а и там надали имаше обхват.
Остана вариантът да запалим огън и да стискаме зъби до сутринта, когато можеше и да намерим пътя до стената. С покруса установихме, че кибритът е в раниците, а раниците са в колата, а колата е на 3 метра под водата от половин час, където ни е и оръжието и амунициите.

А температурата падаше и ние бавно се превръщахме в големи буци лед.
Оставаше да се молим на Господ.

Когато положението е най-тежко, не остава нищо друго, освен да се оправи. Така стана и в нашия случай. Два джипа Лада Нива били навлезли на дъното още по-навътре от нас и се връщаха - около час след като потънахме. С мъка махнах с ръка, те спряха и набързо решиха единия да изтегли колата ми от дъното и после да настигне другия.
Речено - сторено - дадоха ми въже, гмурнах се да си го закача, после си седнах на мястото на шофьора и зачаках да ме изтеглят. Не чаках дълго - усетих влаченето по дъното и после как ледът се врязва във вратата и в калника на колата ми. Нямах избор - трябваше да се оцелява и ламарините нямаха значение сега. Само дето не успях да обясня на човека, който ме теглеше, че зад него също е лед...Малко след като Нивата стъпи на леда, и тя се оказа на дъното - на около 5 метра от мен. Бяхме пак в стартова позиция, само че вече две коли бяха под водата, а изплувалите хора се увеличихме с един. Другият джип си беше заминал.

продължение... .

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kornilov
анархогенерал

Регистриран: 11.12.2003
От: Краснодар
Re: Бях на лов за патици - 2
    #179907 - 07.01.2004 12:24 [Re: tender™]

А на Лов за хора ходил ли си? Много е яко

--------------------

Недолюбвам модераторите, меко казано

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Бях на лов за патици - 2
    #179950 - 07.01.2004 12:50 [Re: Kornilov]

О, прочети и третата част и ще видиш - добре, че оцеляхме...

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™ 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1924

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.