ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Linux

Страници: 1
ClarkKent
почетен член
**

Регистриран: 04.08.2006
От: Walnut Creek,CA;Бургас
От Linux към Windows XP-проблем с инсталацията
    #1682846 - 24.03.2007 08:23

Здравейте,от 1 седмица съм с Linux,но си нямам никакво понятие как работи.Записал съм версия Kubuntu.Сега си намерих диск с Windows XP и искам да си го инсталирам,но диска не тръгва.Изобщо фаилове с разширение .exe не тръгват.Трябва ли ми някаква програма за да тръгне setup.exe ot windows?Моля помогнете.Вече 1 седмица нямам покой

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
Re: От Linux към Windows XP-проблем с инсталацията
    #1683900 - 25.03.2007 04:11 [Re: ClarkKent]

Трябва да заредиш от диска с WIndows. Направи така че да зарежда от CD, и остави диска вътре. Ако те попита "Press any key to boot from CD", натисни any key
.exe файлове (по-точно, файлове компилирани за Windows операционна система) не тръгват (почти) на Linux.

ClarkKent
почетен член
**

Регистриран: 04.08.2006
От: Walnut Creek,CA;Бургас
    #1683918 - 25.03.2007 07:36 [Re: Защото така]

Цитат:

Трябва да заредиш от диска с WIndows. Направи така че да зарежда от CD, и остави диска вътре. Ако те попита "Press any key to boot from CD", натисни any key
.exe файлове (по-точно, файлове компилирани за Windows операционна система) не тръгват (почти) на Linux.

Така бях направил-бях му задал да зарежда 1 от CD,но не ставаше.Сега свалих 1 друг Microsoft.Windows.XP.Professional.Corporate.SP2.Integrated.March.2007-ETH0 ,защото другия диск се повреди.Опитвам да го боотна през USB,но не го намира.Нямам програма,с която да правя записи от линукс.Купих си Си Ди и ми дадоха неро,но не става на линукса.Нямам и разархивираща програма,а файловете на уиндоуса,който записах днес са .rar.Въртя се в един омагьосан кръг.Някаква идея имате ли?

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #1685010 - 26.03.2007 10:48 [Re: ClarkKent]

RAR за Linux има - изтегли си го от www.rarlabs.com

--------------------
Боят изгражда.

SadSong
фърчилка

Регистриран: 15.02.2007
    #1687844 - 27.03.2007 21:37 [Re: ClarkKent]

Хайде, от днес и аз се присъединих към Линукс-полазените. За добро или зло - ще си покаже. Засега нищо не разбирам, то и затова не се плаша сигурно, но поне ми го направиха да е шареничък и цветен, за да не пищя, а това ми беше основното изискване. Ще досаждам и аз със лаишки въпроси.

--------------------
Щастлив влюбен розАф слон! (пазете си стъкларията, моля!)
------
:"майко мила боже шашава ханъма"; "Имам камбанка на дисплея - поличка с краче."

FOTO
FOTO
**

Регистриран: 14.03.2007
От: BULGARIQ
    #1704308 - 09.04.2007 23:37 [Re: SadSong]

от 5 години съм с линукс,преинсталират ми го само като излезе нова версия,сега съм с мандреик 10.1
но има и мандрива,за мен това е много добра операциона система,например вирусите мога да ги отварям и да ги чета,
изобщо не му пречат на линукса.
Хубавото е че има много настройки,и можеш да си настроиш всичко,както ти харесва.
Само преди преинсталиране трябва да се архивира всичко на дискове,иначе го губиш.
И ако за някого е от значение,всичко е безплатно.
не се отказвайте!

--------------------
Искаш ли да провалиш една работа, отложи я за утре!
FOTO

Indifferent Suns
изтребител

Регистриран: 05.10.2006
    #1799131 - 18.06.2007 03:56 [Re: ClarkKent]

Цитат:

Здравейте,от 1 седмица съм с Linux,но си нямам никакво понятие как работи.Записал съм версия Kubuntu.Сега си намерих диск с Windows XP и искам да си го инсталирам,но диска не тръгва.Изобщо фаилове с разширение .exe не тръгват.Трябва ли ми някаква програма за да тръгне setup.exe ot windows?Моля помогнете.Вече 1 седмица нямам покой

Ако си инсталирал boot лоудъра на Linux (Grub, LILO )не на prymary partition-а, а директно в MBR, забрави да ти тръгне windows или да бутне нещо друго си..Това в случай че искаш да правиш dual bootable щото не стана ясно.Влизаш под ДОС и с командата fdisk /mbr пренаписваш възстановяваш master boot record-а.После си правиш партишъните така че инсталираш primary и swap за линукса на един дял а на втори си инсталираш Xp-то.Бутваш под Linux и в зависимост от дистрибуцията и boot loadera хващаш конфигурационния файл например /etc/lilo.conf и му добавяш път към партицията където ти е windows-a.Например:

other = /dev/hda1
label = Windows
table = /dev/hda

Това е просто упражнение.По този начин можеш да зареждаш която ОС ти е кеф.В случай че не говориш за разни емулации на windows среда.Което е тъпо според мен.

mcrae
ubuntu user

Регистриран: 19.08.2004
От: тук някъде
    #1806864 - 24.06.2007 11:54 [Re: ClarkKent]

Цитат:

Цитат:

Така бях направил-бях му задал да зарежда 1 от CD,но не ставаше.Сега свалих 1 друг Microsoft.Windows.XP.Professional.Corporate.SP2.Integrated.March.2007-ETH0 ,защото другия диск се повреди.Опитвам да го боотна през USB,но не го намира.Нямам програма,с която да правя записи от линукс.Купих си Си Ди и ми дадоха неро,но не става на линукса.Нямам и разархивираща програма,а файловете на уиндоуса,който записах днес са .rar.Въртя се в един омагьосан кръг.Някаква идея имате ли?

в kububtu имаш софт за запис на cd-dvd мисля че беше k3b, работи много стабилно. Иначе след като си се насочил кубубту/убунту/дебиан виж http://ubuntuforums.org/ и http://ubuntuguide.org/wiki/Main_Page
има хауту-ата за за всичко което може да ти хрумне (почти )

--------------------

madd
член
*

Регистриран: 22.06.2007
От: hASKOVO
    #1807311 - 24.06.2007 22:51 [Re: Писанчо]

Цитат:

RAR за Linux има - изтегли си го от www.rarlabs.com

rar за kubuntu- sudo apt-get install rar мисля че го има в пакетите...

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7295

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.