ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
Бебетата на пушачите също пушат
    #1804772 - 22.06.2007 11:31

Бебета с поне един родител пушач имат в урината си пет пъти по-голямо съдържание на котинин, вторичен никотинов продукт, отколкото деца с родители непушачи, сочи изследване.

“Нашето изследване ясно посочва, че натрупвайки котинин, бебетата се превръщат в пасивни пушачи, следствие от пушенето на своите родители”, каза д-р Майк Уейлу от университета в Лейчестър, цитиран от Ройтерс.

“За първи път се сдобиваме с пряка информация за влиянието на пушенето върху бебета в домашни условия”, заяви той.

Ученият добави, че котининът е само един от хилядите вторични никотинови продукти, които могат да се натрупват в тялото на бебетата.

Деца, които спят със своите родители са изложени на по-високи нива котинин, което изследователите обясняват с факта, че те са имат по-голям досег с дрехите на родителите си, напоени с цигарен дим.

Великобритания има намерение да въведе закони, забраняващи пушенето на обществено място, отбеляза д-р Уейлу.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
slawej
почетен член

Регистриран: 09.05.2006
Re: Бебетата на пушачите също пушат
    #1810587 - 27.06.2007 15:45 [Re: горски пътник]

Как мислиш Горски пътник дали децата на родители пушачи боледуват повече от деца чиито родители са непушачи?Въпросът е не само към него, а и към всички които се включат в тази тема.

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #1810604 - 27.06.2007 16:01 [Re: slawej]

На мен цитираното от Горски пътник ми звучи малко като "Да потърсим под вола теле". Твърде пресилено. И това за досега с дрехите ... и се питам лелката в детската градина не пуши ли в почивката, дядото и бабата, комшийката от втория етаж, която се радва неистово на малкото ангелче? Ми ... малко в повече ми идва подобно изследване. Та като пита за боледуване - нямам сигурно мнение по въпроса, но аз съм дете на пушач (е, все пак е баща ми) и грип не съм карала през живота си (да не дърпам дявола за опашката и занапред да е така). От друга страна, аз съм пушач, дъщеря ми се роди 1400 гр., пък дори температура не е вдигала за 9-10-месечния й малко сложен (само на пръв поглед) живот. С чудесни показатели е откакто се появи на бял свят и искрено се надявам да е все толкова здраво дете. Според мен всичко опира до начин на живот - дали оглеждаш детето си под лупа и в стерилна среда, или позволяваш повече на Майката-природа да се намесва. Но всичко с мярка.

slawej
почетен член

Регистриран: 09.05.2006
    #1810612 - 27.06.2007 16:05 [Re: Mariela Gazela]

Познавма един човек вече е около 40 годишен и много пуши по няколко кутии на ден и е здрав.Не съм чула друго за сега и нека да е здрав човека, много работи, няма време да си почине и обича много риболова.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1811310 - 28.06.2007 00:16 [Re: slawej]

въпрос на ген си е до голяма степен май- баща ми е страстен пушач, грам лесен живот не е имал / все пак е 34та/, по негови думи- грабил е и е живял колкото може и е пробвал от всичко по много, професията му е една от най-тежките - здрав
само сърцето прави проблем - но той е бил активен подводничар , а и водолаз повече от 25 години - налягането и морето все пак са си казали тежката дума

това, което гледах скоро по тивито беше, че според едно изследване на мишки/или плъхове?/, вероятността от левкемия бил по-висок - но пък в този аспект всякакви експерименти след 89та ми се струват малко или много опорочени

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2002

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.