ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
lamby
човек
**

Регистриран: 06.09.2006
От: Русе
ВЪПРОС???
    #1813020 - 29.06.2007 11:59

Искам да попитам нещо. Какво ще ми предложите да тренирам, за да се науча да се бия, а не само да си губя времето

--------------------
"Единсвеното нещо, от което трябва да се страхуваме е самият страх." Франклин Рузвелт

"Който е склонен да даде част от свободата си в замяна на по-голяма сигурност, накрая ще загуби и двете" Бенджамин Франклин

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Prodromos
Севастократор

Регистриран: 17.06.2005
От: Bad Motha Trucka
Re: ВЪПРОС???
    #1813424 - 29.06.2007 17:44 [Re: lamby]

Зависи какво точно имаш предвид под загуба на време, но ако те разбирам правилно бих ти препоръчал бокс например .

Иначе един от най-близките стилове до уличния бой е киокушин, но "научаването да се биеш" няма да стане толкова бързо, колкото предполагам се надяваш.

bgbudo
член

Регистриран: 02.06.2007
    #1814640 - 01.07.2007 08:58 [Re: lamby]

Ламби, пропуснал си да споменеш, за какво ти е необходимо да се научиш да се биеш. Крайната цел. За да си пазиш от другите деца в детската градина пластмасовата кофичка и лопатка ли? Или да станеш шампион в К-1, Прайд и тем подобни битки? Или пък с оръжие в ръка ( естествено, огнестрелно), в състава на някоя мисия, да се биеш със световния тероризъм и ред други заплахи за човечеството...

Оттам и ще стане ясно "губенето на време" в каква посока е.

lamby
човек
**

Регистриран: 06.09.2006
От: Русе
    #1822241 - 07.07.2007 09:40 [Re: bgbudo]

Цитат:

Ламби, пропуснал си да споменеш, за какво ти е необходимо да се научиш да се биеш. Крайната цел. За да си пазиш от другите деца в детската градина пластмасовата кофичка и лопатка ли? Или да станеш шампион в К-1, Прайд и тем подобни битки? Или пък с оръжие в ръка ( естествено, огнестрелно), в състава на някоя мисия, да се биеш със световния тероризъм и ред други заплахи за човечеството...

хахаха
Живеем в жестог свят, не искам някой да ме хване неподготвен на улицата след като е паднала ноща

--------------------
"Единсвеното нещо, от което трябва да се страхуваме е самият страх." Франклин Рузвелт

"Който е склонен да даде част от свободата си в замяна на по-голяма сигурност, накрая ще загуби и двете" Бенджамин Франклин

bgbudo
член

Регистриран: 02.06.2007
    #1822395 - 07.07.2007 14:07 [Re: lamby]

Ами моите впечатления са, че малко школи преподават такива неща... И още по-малко хора са в състояние да направят разлика между "файтинг" и "самозащита".

В ситуации на улицата от изключително значение е "бойния дух" - каквото и да си тренирал, ако не си смел и с безумно желание да се защитиш, полза няма от тренировките голяма. Ако пък си арогантно агресивен, в смисъл "ако си търсиш майстора" упорито - ще го намериш на 100 % ...

Така, че тренировката за "на улицата" трябва да включва две неща : практичност и толерантност.

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1823179 - 08.07.2007 09:45 [Re: lamby]

Цитат:

Искам да попитам нещо. Какво ще ми предложите да тренирам, за да се науча да се бия, а не само да си губя времето

Първо бих ти предложила да изядеш един як бой...за да видиш дали ще ти е хубаво...
Искаш да се биеш...има толкова други неща в живота....например можеш да любиш,вместо да се биеш

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1823182 - 08.07.2007 09:48 [Re: lamby]

Цитат:

Цитат:

хахаха
Живеем в жестог свят, не искам някой да ме хване неподготвен на улицата след като е паднала ноща

А тези,дето ще те "хванат", да не би да са ходили на специално училище за това-не, просто им идва отвътре да се бият

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #1824179 - 09.07.2007 11:55 [Re: lamby]

За да се научиш да се биеш, трябва да се биеш - може и без тренировки
Но ако искаш да можеш да се отбраняваш трябва да отделиш доста време в пот и тренировки. Ако си в София мога да ти дам насоки, но в крайна сметка всичко зависи от теб.

--------------------
Боят изгражда.

KRIST
рекордьор

Регистриран: 14.07.2005
От: България
    #1827720 - 11.07.2007 22:42 [Re: lamby]

Цитат:

Еди мй пиятел след всяка тренировка си вземаш студен душ нецависимо аи е зм ли лято.Треньорът каза- от него ще стане човек!Някой се обади: Ако не го хване пневмонията....
Същото важи и за боя, учи се с много бой...ако не те осакатят евентуално...Без бой не става, треньорът ми по таекуондо казваше - не може да се направи кафе без кафе....
та ако не искаш да си губиш времето ,може да си загубиш здравето

--------------------
Неговата Светлина е достатъчна да порази тъмнината на целия свят.
Но понеже ти си влюбен в тъмнината,
Той не иска да порази любимецът на твоето сърце.
Ето,толкова много те Обича /Симран/

Deemer
warlock

Регистриран: 24.01.2005
От: Ancient world
    #1833114 - 16.07.2007 23:18 [Re: lamby]

Цитат:

Няма значение какво ще е, зависи само от теб да се научиш.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7647

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.