ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1
3579
неориентиран
*

Регистриран: 05.07.2007
Дископатия
    #1819760 - 05.07.2007 09:47

От един месец страдам от болки в кръста трудно се предвижвам и не съм сигурна дископатия ли е или дискова а може и радикулит. Мненията на лекарите са различни. Какво ли не лечение пробвах от нищо не ми минава. Вече се насочих към алтернативна медицина. Ако някой знае при кого да отида за да ми помогне. Екстрасенс ли да бъде, хомеопатия ли да ползвам или някой който да лекува с други нетрадиционни методи. Моля помогнете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Дископатия
    #1819938 - 05.07.2007 11:46 [Re: 3579]

Охлаждайте мястото в областта на кръста със студена вода. Колкото можете да изтърпите. Ако можете да си правите студени душове на цялото тяло за минута-две, е най-добре.
Писал съм по темата (във форум "Медицина" мисля че беше). Дано помогне и на вас.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1820974 - 06.07.2007 00:37 [Re: 3579]

Опитайте при мануален терапевт. В Бг нямам кой да препоръчам, но това е най-близкото до това, което в САЩ най-много ми помага. Ходила съм и при акупункторист, но не ми приложи това, а нещо друго, което го няма в Бг. И въпреки това, вероятно може да помогнат, но при мен беше различно... Никога не бих отишла при невролог, нито в Бг, нито в САЩ.
Студената вода може да ви помогне. Опитайте и упражнения. Например, много просто, лесно и ефективно за мускулите, които са навътре е да си глътнете корема и да заддържите, колкото се може повече, после издишане, поемете въздух и пак. Ако не сте много зле, може да си вдигате краката при легнало положение по гръб, докъдето можете и колкото можете - целта е укрепване на долните коремни мускули. Също, ако можете, легнало положение по гръб, свити колена, повдигате таза (колкото можете). Ако можете правете котешкото упражнетие, където сте "на четири крака" и вдигате, и сваляте гърба като коте.
Правете това само, което можете. Като първото упр. е най-важно и всеки може да го прави. Успех!

Cremina Bourrana
просто симпатична

Регистриран: 02.11.2005
От: тук оттам
    #1820997 - 06.07.2007 01:09 [Re: 3579]

Миналата година и аз имах този проблем, дори не можех да се движа. Взех си ZIL T, не е точно хомеопатично, но е нещо от сорта, не ми е ясно точно, на института Heel. Помогна ми доста бързо. Успех!

--------------------
Don't take life too seriously. You'll never get out alive...

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1821641 - 06.07.2007 16:53 [Re: Cremina Bourrana]

Аз не мога да си обясня как едно хапче може да помогне при т.нар. дископатия, наистина не мога. Пък и не е само до обяснение, и от опит също... За болкоуспокоение многоефектнивни са компреси с лед. Слагате ледени кубчета в найлонова турбичка, след това едно парче плат и директно на мястото на болката.

Cremina Bourrana
просто симпатична

Регистриран: 02.11.2005
От: тук оттам
    #1821660 - 06.07.2007 17:15 [Re: friend]

Ами тези хапчета са хомеопатични. Ако знаете как работи хомеопатията, ще разберете защо помагат

--------------------
Don't take life too seriously. You'll never get out alive...

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #1822016 - 06.07.2007 21:39 [Re: 3579]

първо направете няколко процедури при сайонджи терапевт, като вземата арника по това време
след това кажете какви симптоми са останали
най-често всичко отминава на 2-3 процедура

Zlatna
Превъзходна

Регистриран: 14.05.2006
    #1822496 - 07.07.2007 16:40 [Re: 3579]

Аз пък издържах цели 2 месеца, опитвах с лекарства, с физиотерапия (трета градска), предлагаха ми да ходя на чакръкчия, но аз се страхувах. В крайна сметка намерих физиотерапевт, който се занимава и с хиротерапия (мануална терапия)- това ми се видя достатъчно безопасно, пък и за 2-3 дена получих десетина препоръки за него. Не се страхувайте от мануалната терапия, стига да попаднете на някого, който е наистина добър. Знам също, че и спортните физиотерапевти го могат, на познати са им помогнали на стадион "Славия"; в някаква спортна клиника в Дианабад и другаде.
Слагам линк на клиниката, където бях, не знам дали няма да се изтълкува като реклама, но пък вече много хора писаха, че имат подобни проблеми, добре е да се знае и тази възможност:

http://www.dr-mihailov.com/

parnie
член
*

Регистриран: 19.06.2007
    #1830387 - 13.07.2007 20:59 [Re: Zlatna]

Аз пък чух такава клиника в Пазарджик казва се Център за лечени на болката там имило мануална терапия и скоро смятам да ходя.После ще ви пиша къде е защото ще ме водят приятели.

parnie
член
*

Регистриран: 19.06.2007
    #1831521 - 15.07.2007 16:34 [Re: Zlatna]

Благодаря на Златна за ЛС ще се възползвам от инфо и ще отида.Благодаря.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7113

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.057 seconds in which 0.043 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.