ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
Re: ЗЕЛЕНАТА ИГУАНА
    #2343112 - 01.04.2009 20:30 [Re: onion]

Аз нямам игуана, но живея в родината им и имам представа в какви условия живеят. Като сравня месния климат и жегата с този в Б-я мога да ви кажа че е задължително игуаната да си има терариум и овлажнители, а за зимата задължително нагреватели. Не знам със сигурност какво ядат, но знам, че месото им е деликатес за месните
Предполагам тропическите плодове ще да са основното меню което разнообразяват с мушици (може би).
Трябва им силно нагрят камък или пясък на който да седят а понякога ги виждам покатерени на някоя палма от което си вадя извода, че обичат този "спорт"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
unicatm
неориентиран

Регистриран: 18.03.2009
    #2344637 - 03.04.2009 20:22 [Re: skyline]

Правилно разсъждаваш Скайнлайн Само една лека поправка,Нагревателния камък е една съвременна глезотийка,която е нож с две остриета.При по немърливите собственици на този готин гушер доста често се случва животинката да се изгори,защото навън е студено,и айде сега да пуснем терморегулатора на по-висока температура.Игуаната е животно,което не усеща като изгаря.То гледа да се опне на горещия камък и хич не му пука.Такива рани от изгаряне съм виждал,че ум да ти зайде.Затова в моя случай монтирах нагревателните лампи над двете тераси.В студените дни температурата на едната тераса е около 28-30 градуса,а на другата20-25 градуса.Терасите се нагряват и когато гущя си легне на тях-хем си топли корема,хем си препича гърбеца.Подът на терариума е половината с подово,другата половина-без.Там температурата варира от 15 до 22 градуса.Въобще съм му осигурил пълен комфорт откъм температурата през деня.Гущя обича като ми стане много топло да отиде някъде по на хладно и пр. и пр.

--------------------
И утре е ден-радвай му се.

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2346501 - 07.04.2009 04:33 [Re: unicatm]

Ааааа, не я приемам аз таз поправка за глезотийката Каква глезотийка бе хора, това си им е естественото място на обитаване! За да се охладят се крият под камъните или в дупки...

М/у другото имам една snimka на игуана която направих преди 2 дена. Видяхме около 4 огромни на брега на една река и реших да ги снимам

Шишарки

**

Регистриран: 25.11.2004
От: Интернет
    #2403369 - 23.06.2009 09:56 [Re: Oli*]

Цитат:

Тя обича да си похапва ситно нарязани марули и глухарчета, банани, настъргани моркови. Веднъж седмично може да й давате и сварено яйце.

Марулята не е добра храна за игуаната.

punky
неориентиран

Регистриран: 15.08.2009
    #2443362 - 15.08.2009 23:35 [Re: skyline]

Zdraveite, Ot vreme se navivam za ekzotichno jivotinche... Vidqh che ima pisano tuk i reshih da se dopitam do Vas.
1. Kolko gore dolu struva Zelenata iguana... I ot kude moga da si namerq v raiona na Sofiq?
2. Moga li da q otglejdam bez akvarium v apartamenta mi?(Razbira se na opredeleno mqsto shte si ima opredelenia interior)
3. Zaduljitelna li e obiknovenna krushka?
4. Moga li da go dresiram do stepen oblek4avane na opredeleno mqsto da otgovarq na signali (naprimer po4ukvane po poda kogato sum slojil qdene)
5. Moje li da jivee jivotin4eto samo?
Sujalqvam za latinicata no sum leko "negramoten" ot strana komputri
Ako moje da polu4a malko pove4ko informaciq c skypa na sina mi!

Stefan554

Редактирано от punky (15.08.2009 23:37)

metin81
неориентиран

Регистриран: 06.10.2010
    #2702609 - 06.10.2010 14:30 [Re: Oli*]

zdraveyte.imam iguana no oshte neznam nishto za otglejdaneto.shte mojete li da mi pomognete sas savet.ako moje da ostavite telefon za vrazka shte vi bada mnogo blagodaren az shte se svarja s vas

Bull
гърмян заек

Регистриран: 19.07.2005
От: Hell
    #2702740 - 06.10.2010 20:18 [Re: metin81]

Цитат:

zdraveyte.imam iguana no oshte neznam nishto za otglejdaneto.shte mojete li da mi pomognete sas savet.ako moje da ostavite telefon za vrazka shte vi bada mnogo blagodaren az shte se svarja s vas

Тази игуана няма да живее дълго.

--------------------
Някой оставят нещо след себе си само когато клекнат!

metin81
неориентиран

Регистриран: 06.10.2010
    #2703716 - 08.10.2010 13:40 [Re: Bull]

zashto mislish taka?

Bull
гърмян заек

Регистриран: 19.07.2005
От: Hell
    #2703927 - 08.10.2010 21:09 [Re: metin81]

Защото си взел играчка а не домашен любимец.За да си вземеш домашен любимец трябва да го обичаш и да знаеш какви са условията за отглеждането му.Най малкото трябва да си прочел куп литература за това а не да го вземеш и след това да питаш този и онзи.

--------------------
Някой оставят нещо след себе си само когато клекнат!

suexx
неориентиран

Регистриран: 29.10.2011
    #2847641 - 29.10.2011 23:18 [Re: Bull]

Здравейте на всички ^^
Аз съм нова тук и с интерес изчетох всички съвети за доброто отглеждане на игуаните. Сърдечно ви благодаря,за което. Аз също съм голяма фенка на този вид животни и от години си мечтая да си взема една такава красавица вкъщи. Моят проблем,обаче, е малко по-различен, Живея в чужбина, но при всеки удобен случай се връщам в България за седмица-две. Та се чудех, удобно ли ще е да взимам игуаната при пътуване с мен или това ще и се отрази зле? Някой има ли опит в това? Пътуването е обикновено или с кола или със самолет.
Благодаря ви предварително ^^

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 10754

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.