ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
след секцио
    #1830346 - 13.07.2007 20:00

Здравейте
Понеже съм си спортяга и вече давам зор за гимнастика.Разбира се, засега само си ходя и правя леки упражнения за таза и дупето.
Но!Преди две седмици родих със секцио, планово, и както можете да се досетите заради товяа че нямах котракции възстановяването става по-бавно.Имам още шкембенце.Малко, но си го има.Е, предполагам натрупаните тлъстинки няма да се свият, тях с повече усилия ще ги махам но мисълта ми /много локуми разтегнах / колко време след подобно секцио матката се свива до първоначалните си размери.
Чакам отговори и предварително благодаря

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Естефания

Регистриран: 30.05.2007
Re: след секцио
    #1830411 - 13.07.2007 22:13 [Re: Tais from Athens]

Окончателно-към 6-ия месец след раждането .Така съм чувала

--------------------
Жените никога не знаят какво искат,но го искат веднага!

Gomorrah
Found

Регистриран: 04.06.2004
От: нас си
    #1830460 - 13.07.2007 23:13 [Re: Естефания]

Лелей, чак след 6 месеца...
И аз родих преди две седмици с планово секцио. 10 кила вече ги смъкнах, но има още малко за сваляне и най вече шкембенцето дето ми остана.Не е голямо, но като не съм имала корем преди сега ми е малко кофти - досега имах извинение, че съм бременна, ама сега като вече не съм

--------------------
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1830748 - 14.07.2007 11:48 [Re: Gomorrah]

а как си представяш, че матката, която е мускул, разтегнат до размер на балон за скачане току-така ще придобие предишните си размери на юмрук ?
малко повече реализъм а?
около шест месеца са необходими, като кърменето стимулира свиването на матката и възстановяването й
така наречените от вас тлъстини / нещо като гъба представлява коремчето / - не е за тренировки и диети - това е съвсем естествено състояние и за около шест месеца до година постепенно се нормализира и възстановява - не се подлагайте на ексцесии- сега не е време за глад, а за кърмене
има си здравословни и изпитани начини за това
а за корема единственото упражнение, което горещо ви препоръчвам, е както си седите , стоите , миете чинии и прочие, колкото пъти на ден се сетите, да стегнете максимално коремните мускули/не да "глътнете" корема, а да напрегнете мускулите му/ задържате до десет или повече, после бавно!!! отпускате/пак бройте ако искате/ и отново
- и кърмене - при кърмене има контракции на матката , които способстват за свиването й
същото може да се прави с дупе и бедра - напрягане на мускулите , задържане, бавно отпускане и отново - никакви съкращения, тежести, напрягане на кръстове, натоварване на разширените вени и т.н.
карайте я по-лекичко, момичета - не случайно народът до 40 ден е наричал жените лехуси и се е препоръчвало да не работят - на село това си е било огромна жертва

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1838757 - 21.07.2007 08:44 [Re: Tais from Athens]

Честито бебенце ! Много да те радва и да ти е здравичко и щастливо .
КОгато родих в СОфия , още на сутринта идваше рехабилитатор, за да ни раздвижва .Тя ми каза , че 20 дни след секциото е добре да започна да правя коремни преси - по малко и да правя упражнения .Матката наистина се свива след около 6 месеца , но още на 2-я трябва вече видимо да се е прибрала , още повече , че ти си на първо раждане и този процес е по-бърз , за разлика от втория път. Тлъстините ще останат , независимо че матката ще се прибере.
Лекарят ми препоръча да нося медицински колани , за да ми се контрахира по-бързо и да слагам по-тесни и плитки дънки , за да притиска разрезите .
Всичко зависи от теб и волята ти , аз първия път трудно отслабнах и бях попрекалила с килограмите , но втория път се справих по-добре .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Tais from Athens
shadowing

#1839506 - 22.07.2007 15:32 [Re: kapitoliq]

леле, това с тлъстините направо ме стресна.
А това за коремните преси-учудвам се, че са ти го козали.Къде си раждала в София?
Аз започнах вече упражнения, лека полека и нося колан, но си си мисля наистина че тоя слой определено за половин година ще се смъква.Ако ли не и по-бавно понеже кърмя и не мога да си позволя диети....
както и да е-ще се преживее.Не може вечно така да се стои

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1839749 - 22.07.2007 19:59 [Re: Tais from Athens]

не го мисли просто
повярвай ми - по-добре е да не ти става идея-фикс, щот съвсем ще се изнервиш, стреса и без това ти е достатъчно сега- не ти трябват излишни драми - а килограмите и външния вид са суета - сама виждаш, че имаш по-важни неща в живота
тялото ще се стабилизира постепенно и само - скоро ще почнат големите разходки, докато се обърнеш - и тичането след бебо ще дойде - физическо натоварване няма да ти липсва
всяко нещо по реда си

Tais from Athens
shadowing

#1841211 - 23.07.2007 20:12 [Re: Си Ди]

kapitoliq
UncharteD

#1845366 - 26.07.2007 16:34 [Re: Tais from Athens]

Никакви дието докато кърмиш . Повярвай ми , няма по-лесен и здравословен начин за хранене на бебчето . Много е досадно да миеш шишета вечер , да топлош или охлаждаш водата до съответната температура , а и доста време отнема.
Не мисли за килограмите сега . Мжеш да отслабнеш и без гладуване - с много движеия , леки и по-скоро тонизиращи упражнения . Физическата и психическа умора ще ти помогнат в този процес .
След първото си раждане си докарах много главоболия , на някои от които още сърбам попарата и то от прекомерно гладуване . Нямаше ефект , защото истината не е в неистовия глад , а в спорта .
Всичко по реда си .

--------------------

kapitoliq
UncharteD

#1845368 - 26.07.2007 16:35 [Re: Си Ди]

Си , намираш нещо лошо в суетата ли ?

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9522

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.163 seconds in which 0.142 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.