ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
С памперси. В тази адска жега?!
    #1836766 - 19.07.2007 17:24

Бебе и памперс -- двете понятия сякаш неизбежно вървят ръка за ръка. И все пак има начин да отгледате бебето си без памперси, така че то да се радва на чисто, свободно и проветриво дупе... А вие ще спестите пари от памперси, ще съхраните и природата на България за децата ни...

Това е един прост начин на общуване с бебето, използван от хилядолетия. Бебето, както всяко млекопитаещо има инстинкт за чистота и ако му дадете възможност, то ще се старае да остане чисто, като ви съобщава, кога иска да се облекчи. Тази комуникация заздравява връзката между него и вас, то се радва, че прави нещо самостоятелно, вие се радвате, че го разбирате.

Ние го нарекохме Естествена Бебешка Хигиена. Започнахме да общуваме чрез този метод с бебето от 40-тия ден и за наша изненада то откликна. Много лесно разбра, какво се иска от него и само след седмица правеше пиш "по поръчка" над легена. Това е много удобно, особено ако отиваме на вън.

До 4-ти месец вече се научи да съобщава с жестове и звук, когато му се ходи до тоалетна и това много улесни и нас и бюджета ни, защото изкарваше с 2-3 памперса цяла седмица.

От 7-ми месец вече беше с обикновени гащички и днес (14 месеца) е напълно съзнателен за нуждите си, усеща ги и ни казва, като 5-6 годишно дете. Ако ни няма наоколо протестира и иска да го сложим на гърнето.

Споделям това, защото вчера в най-адската жега видях бебе с памперс и чак аз се изпотих, не знам на него какво му беше. Просто, като сравних неволно нашия с обикновени гащички, с проветриво и сухо дупе и другия с това нещо от наилон и хартия, плътно нахлузено на него... съжалих го онова дете. Рекламата казва, че памперсите били вдъхновени от бебетата... Да бе.

А е толкова просто и естествено...

За метода, който ние използвахме, пише на http://nodiaper.beinsa.info

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hristina de Leyton
cracked actor

Регистриран: 16.03.2006
Re: С памперси. В тази адска жега?!
    #1836778 - 19.07.2007 17:33 [Re: горски пътник]

няма да се откажеш от агитациите, а? какво ти пречи, че другите слагат памперс на бебетата си? аз лично слагах до втората година, синът ми е здрав, а също и децата на други хора, които познавам и които са ползвали памперси. гледай си ти твоето дете, не давай много-много акъли и спри да досаждаш

--------------------
Ако за 2 седмици минете на диета и спрете алкохола, ще разберете, че сте изгубили 14 ДНИ!
-------
ecobusiness.dnevnik.bg

горски пътник
винаги търсещ
**

#1836805 - 19.07.2007 17:59 [Re: Hristina de Leyton]

Цитат:

няма да се откажеш от агитациите, а? какво ти пречи, че другите слагат памперс на бебетата си? аз лично слагах до втората година, синът ми е здрав, а също и децата на други хора, които познавам и които са ползвали памперси. гледай си ти твоето дете, не давай много-много акъли и спри да досаждаш

Вредата в следствие прегряването на тестисите от памперса ще се прояви чак като реши да си има деца...

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #1836823 - 19.07.2007 18:21 [Re: горски пътник]

Цитат:

Цитат:

Вредата в следствие прегряването на тестисите от памперса ще се прояви чак като реши да си има деца...

Глупости на колела Милиони мъже по света са ходили с памперси до 2-та, 3-та, че и нагоре година, и имат свои деца Хайде, верно, престани с агитациите, защото тука повечето сме интелигентни хора, и всеки сам си решава дали да слага памперси на детето си или не. Освен това повечето педиатри са единодушни, че до 18-тия си месец децата нямат контрол над отделителните си функции - така че това как бебе на 7 месеца било напълно научено как да ходи само на гърне, са пълни измислици-премислици

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

slawej
почетен член

Регистриран: 09.05.2006
    #1836873 - 19.07.2007 19:14 [Re: горски пътник]

Няма нищо лошо в това което казваш.Само че не мога да повярвам как толкова малко дете, още бебе, осъзнава нуждите си. При нас стана доста по-късно, поне към 2-2,5.А в началото като се сетя само колко рев беше да стоим на гърнето, почти невъзможно, използвахме го за игра и нищо друго.

горски пътник
винаги търсещ
**

#1837191 - 20.07.2007 02:57 [Re: Milano]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Глупости на колела Милиони мъже по света са ходили с памперси до 2-та, 3-та, че и нагоре година, и имат свои деца Хайде, верно, престани с агитациите, защото тука повечето сме интелигентни хора, и всеки сам си решава дали да слага памперси на детето си или не. Освен това повечето педиатри са единодушни, че до 18-тия си месец децата нямат контрол над отделителните си функции - така че това как бебе на 7 месеца било напълно научено как да ходи само на гърне, са пълни измислици-премислици

Tова, което споделям не е изолирано явление. Аз познавам десетки майки в България, които го практикуват, по света са милиони. Може би и ти трябва да си попрочетеш нещо. Напиши в Google "Elimination Communication", "Infant Potty Training" и ще откриеш стотици страници посветени на този метод. Практикува се от родители в Канада, Австралия, Словакия, Великобритания, САЩ, Русия, Чехословакия и още много други държави. Eто предаване свалено от новините в което се говори за същия метод. Има интервю с майки, които казват, че на 4 месеца децата им вече са носели нормално бельо, без памперси и пелени.

Сега, можем ли да кажем, че всички тези хиляди родители са лъжци или пък имат особени деца-вундеркинди, които на 4 месеца вече да са "тоалетно тренирани"?

горски пътник
винаги търсещ
**

#1837194 - 20.07.2007 03:06 [Re: slawej]

Цитат:

Няма нищо лошо в това което казваш.Само че не мога да повярвам как толкова малко дете, още бебе, осъзнава нуждите си.

Току що прегледах фотоархива ми, в който снимките са сортирани по дни. Хванал съм няколко момента от нашия Elimination Communication процес.

Ако трябва да бъда точен, на 28-ми ден бяха първите му успехи,
на 44-тия ден той вече си познаваше легена и го ползваше по предназначение,
а около 100-ния ден вече сигнализираше ясно (дърпаше си гащите надолу и сумтеше) при нужда. Вече носеше обикновени гащички, защото инцидентите бяха станали рядкост.
На 5-ти месец беше "тоалетно" трениран, т.е. настоятелно сигнализираше за нужда и можеше, ако не сме у дома, да изчака 10-15 мин. да намерим подходящо място за изхождане.

Всичко това много улеснява пътуването ни с кола, влак или ходенето в града, на пазар -- спестява ни много главоболия като подсичане, мъкнене на памперси, кърпички, пудри, търсене на подходящо място за смяна на памперса, миене на детето и т.н.
Цитат:

При нас стана доста по-късно, поне към 2-2,5.А в началото като се сетя само колко рев беше да стоим на гърнето, почти невъзможно, използвахме го за игра и нищо друго.

При Самуил нямаше етап на приучаване на гърне, просто като започна да сяда, смени легена с гърне.

Трудното е да се привиква на гърне, когато детето е вече проходило, самостоятелно и около него има толкова по-интересни неща от учене на гърне. Оттам и стресът и нежеланието. Още повече, че ти го учиш на нещо, от което си го отучвал 2-3 години -- да усеща нуждите си.

Въобще откъде идва цялата тази идея, че детето трябва да се тренира на гърне след годишна възраст и трябвало само да си каже, когато е готово да започне тоалетната му тренировка?

Тя идва от родината на памперсите, Америка. Измислена е през 62-ра година от Т. Берри Базелтон. Той предполага, че дете, което не може съзнателно да обясни с думи, че му се пишка, не е готово да се обучава, затова е необходимо да се изчака. Удивително е, че общественността ги приема без доказателства! Педиатрите, най-консервативната професия, приемат новия подход без каквито и да било допълнителни изследвания. Педиатрите започват да препоръчват памперси на бебетата, въпреки очевидните факти, които по онова време са налице дори в Америка. Приблизително в същото време крупна американска корпорация, произвеждаща пелени за еднократна употреба под търговската марка Pampers (на този етап първите и единствени в света) активно се сприятелява с доктор Базелтон.

Спонсориран от тях Базелтон издава няколко книги за отглеждането на детето. В книгите си той посочва “списък от признаци, които показват, че детето е готово да се обучава”. Въпреки очевидните факти, (свидетелства за готовността на дечицата от раждането могат да се видят и сега във всички страни на планетата), списъкът на доктор Базелтон до ден днешен се публикува във всички книги, посветени на отглеждането на детето, а също и детските интернет-сайтове.

Производството на пелени за еднократна употреба е печеливша и огромна индустрия. Един ден пресметнах, че само в България печалбата от тях е няколко десетки милиона долара годишно. Затова тези индустрии на всяка цена държат да запазят и разширяват пазара си. А едно бебе, гледано без памперси е непечелившо за тях.

През 70-те години американското списание Pediatrics публикува сбор от официални препоръки по приучването на децата към тоалетната. Тези официално приети, утвърдени и препоръчани инструкции гласят : НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА тоалетното обучение да започва преди навършването на две години (24 месеца), освен това се прилага списък от определени признаци, че детето е готово да се обучава. Само детето, което проявява всички или повечето от указаните признаци е готово да се обучава.

Какъв е този списък? От кои специалисти е съставен? С това се занимава Родителският Институт на Педиатрията Pampers, финансиран от компанията Proctor&Gamble. Подписвайки се скромно само с един ред в края на препоръките, без дори да сложи името си на първа страница, Институтът на Педиатрията Pampers съставя огромен списък от препоръки и съвети, насочени към педиатрите – хората, призвани да се грижат за здравето и възпитанието на децата. Фактически, целият този брой от официалното издание Pediatrics, е финансиран от компанията Proctor&Gamble.

Няма нищо учудващо в това, че доктор Т. Берри Базелтон, сътрудничащ с корпорацията, се оказва в челните редици на Родителския Институт на Педиатрията Pampers.

Интересно е, че неговата статия за готовността на детето се появява през годината, когато Proctor&Gamble пуска на пазара първите в света пелени за еднократна употреба Pampers, след шестгодишни изпитания. Случайно? Едва ли...

Мисля, че Естествената Бебешка Хигиена е в същността на всяко новородено. Така както котката се ражда с усет за чистота, така и бебето от раждането си може да усеща нуждите си и да ги комуникира с родителите си... ако има кой да го разбере.

Но ако отсреща вместо разбиране му нахлузят памперс, то след известно време се отказва да сигнализира и просто пасивно игнорира долната част на тялото си и сигналите оттам. Затова и толкова време и стрес е нужно за да започне едно дете гледано с памперс да си казва -- то трябва наново да се учи да разграничава тези усещания, които е подтискало.

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #1837338 - 20.07.2007 09:27 [Re: горски пътник]

Пътнико, на стотния ден детето има тензухена пелена, нали? Личи си на снимката...

горски пътник
винаги търсещ
**

#1840619 - 23.07.2007 13:15 [Re: pagane]

Цитат:

Пътнико, на стотния ден детето има тензухена пелена, нали? Личи си на снимката...

да, грешката е моя, жената също го потвърди. Това беше транзитен период с тензухени парчета. Но тя си спомни, че около 6-ти, 7-ми месец е бил вече само с гащички.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1842207 - 24.07.2007 12:07 [Re: горски пътник]

е и?
и в другата тема преди ти го бях писала- и моята дъщеря на практика не се е напикавала след 7-8 месец - ама не се дължи на някакви свръхестествени възможности и комуникация, а на факта, че периодично го стискаш над легена
то и постепенно функцията на тази система се нормализира и вече си има задържането по час два три - и така
не че ако не се улисаш с други задължения, не се случва да се напиша или пък хеле като почне да се надува и зачервява - ми нормално е - ама пък да тръгнеш в автобуса да речем, да го обслужваш, или в друга също толкова неприемлива ситуация ..
и да правиш подобни коментари и/или изводи са ...
бе карай де - твоя си работа
но подозирам, че ако е било топло, вероятността бебето просто да е с голо дупе е много по-голяма от всяка друга
памперсите са след опредлена възраст само за сън, ако се напикава нощно време- и повярвай, това си е сериозен проблем, който няма нищо общо с памперси
бай, бабо, да не те среща мечка - че не ми се мисли в какъв ад може да се превърне живота на едно детенце с такъв проблем при подобно отношение

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11690

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.