ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
chicco
ами човешки вид.....

Регистриран: 23.06.2007
От: истината е там някъди...
Изплащане на болнични и майчински на мами
    #1806185 - 23.06.2007 15:32

Здравейте
Току прясно регистрирана, искам да попитам нещо...
Тъй като чакам бебче юни месец, май месец излязох в болнични както си му е реда- първите 45 дни преди раждане.Болничният лист беше от 17 май до 30 юни.
Все още не съм получила нищо от НОИ, а вече останах на нула с финансите. Та въпросчето ми е има ли мами, които са излезли в болнични май месец и да са им преведени някакви суми?
Всъщност колко се изплаща докато си в болничен така- 80 % от заплатата или? .....
Въобще тъпата система на НОИ как ги разпределя тея болнични и каква е идеята на това изплащане с дебитни карти като бъдещи майки и настоящи /току родили/ нямат пукнат лев....
направо не знам.Бясна съм.
Сметоводителите ни във фирмата не казаха нищо освен че са дали каквото трябва и "дори да съм дала болничния януари, скоро пари няма да видя".Подействаха ми много успокояващо, честно...
Дадоха ми телефон : 921 10 10 за справка.Все още не съм звъняла.Някой звънял ли е на този телефон и струва ли си да се опитва, какво ли могат да сторят там?Може ли да се получи инфо за статуса на определен болничен листо, примерно, или всичко е бездна там и просто да чакам до края на годината евентуално някой да се сети......
Предварително благодаря.Извинявам се, че бях толкова многословна
Леко раждане на всички юнски и юлски мами

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
Re: Изплащане на болнични и майчински на мами
    #1806808 - 24.06.2007 11:14 [Re: chicco]

Имам приятелка, която чака бебе през септември, но от началото на бременността си е в болничен, пораси рискова работна среда (преди тази бременност, едно бебе загуби, заради химиите с които работи). Та от нея знам, че НОИ първо пащат все със закъснения от сроковете, които са обявили, и после не превеждат цялата сума наведнъж, а многократно, но когато им скимне, по малко. Но тя е все още в редовен болничен, а не в болничен за раждане. Дано при теб се окажат различни нещата.
Леко раждане и да сте живи и здрави с детенцето ти!

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

chicco
ами човешки вид.....

#1807060 - 24.06.2007 16:53 [Re: Rhiannon]

Благодаря за пожеланието
То и аз бях в болничен преди това, но шефа се оказа човек и ми даваше парите на ръка без да ми иска болничните листове- именно понеже знае, че ако ги дадем в НОИ съвсем ще чакам...

И с какво закъснение ги получава твоята приятелка? ....

NINCHETO
асистентка

Регистриран: 08.05.2006
От: трастиката ,пак
    #1807164 - 24.06.2007 19:08 [Re: chicco]

не знам при теб точно как е ,но ще ти обясня моята ситуация, може да ти помогна.
аз съм самоосигуряващо се лице,излизам в болничен на 6 юни,но информацията се подава в НОИ чак след 1 юли, защото така е по закон,оттам нататак чакам поне 1 месец, за да започнат да ми плащат.Ситуацията е доста куриозна ,защото парите за болничен 45 дни преди раждане аз ще започна на получавам ,когато бебето ми ,живот и здраве,се е появило вече на бял свят
С една дума не ги чакай скоро тия пари и карай на мускули и фотосинтеза.Така казва държавата.Как ще кара бебето никой не знам.Дано имаш идея
леко ражадане и късмет

--------------------
доброто е навсякъде,трябват ти очи и сърце

chicco
ами човешки вид.....

#1807179 - 24.06.2007 19:24 [Re: NINCHETO]

Мда, на фотосинтеза....именно
Ами хубаво развитие има нашта страна...ставаме все по-европейски.....Браво,браво....
Ок, мерси за инфото-колкото и реално-трагично да звучи.не ги знам самотните майки как я карат...ужас!!!
Айде, успех и на тебе.Живи здрави, все ще скалъпим някак.....

zozakral
неориентиран
*

Регистриран: 26.07.2007
    #1845315 - 26.07.2007 16:02 [Re: chicco]

Цитат:

То и аз бях в болничен преди това, но шефа се оказа човек и ми даваше парите на ръка без да ми иска болничните листове- именно понеже знае, че ако ги дадем в НОИ съвсем ще чакам...

Шефът ти наистина се е оказал човек, защото всъщност той не е длъжен да ти плаща докато си в болничен, нито дава някакви пари на НОИ за това. Парите които ти се плащат по време на болничен са си от държавата и се дават въз основа осигуровките които са плащани за теб. Тук вече шефът ти явно не е много човек защото за да ти плаща на ръка значи, че не те осигурява или поне не на пълна заплата.

Иначе парите от НОИ си идват, първия път със закъснение но след това в приличен срок. За май месец ги получих към 26 юни. Това беше за първия болничен лист и за него за получили инфо на 1 юни. За юни ги получих на 2 порции. Първата част я получих на 12 юли. Това също беше за първия болничен лист, т.е. за него имаха инфо още от 1 юни. Тъй като сумите се плащат след като мине месеца (както и заплатите), това си е съвсем приличе срок. Втората част я получих на 19 юли, за втори болничен лист за който имаха инфо от 1 юли.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6984

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.