ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
Евтино зъболечение за деца
    #1853200 - 02.08.2007 11:54

Всички често слушаме за това колко е недостъпно зъболечението и че това е една от причините за липсата на здрави зъби и устна кухина у децата. това обаче не е съвсем така. в София се намира факултета по Дентална медицина, където студенти на символични цени, под надзора на асистенти с дългогодишна практика и опит, извършват качествено и евтино лечение и профилактика. всички родители могат да доведат децата си (но най сугурно е да имат предварителна уговорка) и да получат за скромна сума всичко това, както и отговори на всичките си въпроси.

Аз съм студент по Дентална медицина и ми предстои последен курс клинични упражнения. Необходимо е да си осигурим пациенти, а деца се намират най трудно... Нека сме си взаимно полезни и всички родители които мислят че децата им имат нужда от лечение, профилактика или дори само преглед да се свържат с мен. готов съм да отговарям на всякакви въпроси и гарантирам че нито един изявил желание няма да бъде върнат.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bellia

**

Регистриран: 01.08.2007
От: пловдив
Re: Евтино зъболечение за деца
    #1855056 - 03.08.2007 22:20 [Re: X-tended]

аз също водя детето си в стоматологичния факултет,само че в пловдив.много съм доволна от професионализма на лекарите и подхода им към децата-от дете,което не искаше да си отвори устата синът ми сам отива на стола.с друго не мога да ти помогна.

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
    #1855084 - 03.08.2007 22:41 [Re: bellia]

това не е никак малко като помощ. нека хората разберат от други родители че няма страшно в това студенти да лекуват децата им, защото старанието е много олямо, контролът постоянен, а и вниманието към децата също.
аз също имам пациентче, което като дойде за първи път само със сядането на стола плачеше, а само след две посощения е най-спокойния пациент. но както казах много по-убедително е родител да каже че това е така.

нека да не се оправдава липсата на лечение на децата с техния страх. той (колкото и да е неприятно на родителите) често е насаждан от семейството и с правилно отношение децата бързо научават че той не е нужен. това е от изключителна важност за цял живот, защото едно такова дете като порастне ходи редовно на зъболекар и се избягват много големи проблеми (физически, психически и финансови )

bellia

**

Регистриран: 01.08.2007
От: пловдив
    #1855101 - 03.08.2007 22:59 [Re: X-tended]

аз съм много доволна,че не се оставих на своя и на този на сина ми страх.когато отидохме за първи път имаше много развалени зъби и моята надежда беше да успеем да оправим по-сериозните.сега всички зъби са пломбирани и редовно ходим на профилактични прегледи.имам изключително доверие в нашата лекарка и не се притеснявам да я питам за всичко.на това място наистина работят професионалисти.преди и аз мислех,че само в частните кабинети могат да ти обърнат нужното внимание,но само внимание не е достатъчно.нужни са опит и увереност,особено когато работиш с деца.успех

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2225

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.