ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Нови форуми

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
форум "Да бъдем хора"
    #1855374 - 04.08.2007 10:13

Вчера имаше една тема ,зов за помощ за една майка чието дете е с тежка болест,и средства не и достигат за превързочни материали.Днес не я открих.Вероятно съм забравил къде е била пусната.
По въпроса за състраданието и помоща съм стигнал до извода,че хора готови да помогнат,според възможностите си винаги има,и никога няма да свършат.Въпроса е в доверието.Всеки би помогнал на съседа при положение,че достоверно знае историята и страданията му.
Въпроса е,че по един или друг начин,в някаква степен тук се опознаваме,и поне за мен, има никове /не казвам хора,защото тук не пребиваваме в целоста си/,на които бих приел за чиста монета всяко споделяне на такава история,за страдащо в безизходица дете,старец и тнт.Просто въпрос на интуиция.
Много хора никово са тук,и това е голяма сила.Пет лева да изпратиш,един SMS да пуснеш,когато това отива на точното място,в точното време,това е то помоща.
Тоест доверието ако го има в тия форуми,а то все някъде го има,може да бъде капитал за такава кауза.
Не можем да спасим света от страдания,но можем да сме солидарни със страдащия.Това помага и на самите нас.Помага на душата,помага на сърцето.

Искам такъв форум !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Re: форум "Да бъдем хора"
    #1855404 - 04.08.2007 10:56 [Re: Huckleberry]

Има логика за такова отделно място. Щото досега се пускат къде ли не...

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
    #1855416 - 04.08.2007 11:05 [Re: Huckleberry]

И аз съм съгласна, само се надявам, че няма да има злонамерени, които да пускат фалшиви теми за човешки нещастия и да събират пари...

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1855433 - 04.08.2007 11:22 [Re: Huckleberry]

И аз приветствам тая идея!

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Один

Регистриран: 23.04.2006
    #1855572 - 04.08.2007 13:28 [Re: Huckleberry]

Нека бъде направен такъв отделен форум, не мисля че един такъв форум ще е по-малко значим от форум за общи приказки или за хобита и.т.н.т
А за конкретния зов за помощ...дано повече хора с възможности и най вече със сърца откликнат и помогнат с каквото могат.

Один

Регистриран: 23.04.2006
Май е трудно да бъдем хора?!?
    #1857018 - 06.08.2007 11:02 [Re: Один]

Питането ми е провокирано от отношението на модераторите /администратора/ на форума
Когато някой е пуснал зов за помощ с надеждата повече хора да го видят и който може и иска да го направи дори и с нещо дребно...нужно ли е когато не искаш да помогнеш да направиш всичко възможно да пречиш на тези усилия?!?
Е драги модератори, никой не е искал от вас да дарявате каквото и да било, нито пък да се чувствате съпричастни, но поне не пречете на усилията на други които се опитват да помогнат.
Гледам че едната тема за Криско е изтрита а другата в кошчето...на никой не пожелавам участа на родителите на това дете, както и на много други деца в неговото положение.
Както се изрази господин Митов - "вървете да правите бизнеса си някъде другаде"...няма какво друго да кажа, освен приятна и ползотворна работа и успехи в собствения "бизнес".
Не смятам за нужно да посещавам форума ви,нито да общувам с хора за които едно добро дело е бизнес и видимо са подразнени от него.

пп - има къде, къде по стойностни теми от такива да спасиш или да помогнеш за спасяването на човешки живот
Явно е трудно да бъдем хора!!!

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #1857028 - 06.08.2007 11:11 [Re: Huckleberry]

Подкрепям.

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #1857116 - 06.08.2007 12:21 [Re: Тaис]

И аз съм за, но имам и друг аргумент в полза на предложението.
Не е толкова хуманен, колкото е против въпросния спам.

Който има нужда - да си иска, който иска да дава - да дава, няма проблем. Не смятам, че едно и също искане, трябва да го срещаме на 100 места.
В крайна сметка - на улицата, някакъв ми иска пари за операция, стотинки за една бира, да разкаже за внуците си..пък ако да направим нещо..по телевизията постоянно искат нещо, а накрая и във форума, някой нещо иска - праска го в десет раздела и ..голЕм кеф.

Така, че с оглед на причините на Хък и с оглед на гореизложените, аз съм ЗА раздел "Набиране на средства/Благотворителност - гласувайте за МЕН" и ЗА незабавен бан на всеки позволил си подобна тема, извън специализирания раздел. Както се казва - нека не толерираме агресивната благотворителност, преминаваща отвъд границата на просията.

При'ерно.

--------------------
Peace V!

vivi83
ориентирана

Регистриран: 15.11.2006
От: Варна
    #1857289 - 06.08.2007 14:58 [Re: Huckleberry]

Много съм разочарована от отношението на господин Митов към темата за малкия Криско и искам да се обърна към него,въпреки че му казах,че повече няма да посещавам този форум,но той и така не ми отговори на запитването,което му отправих на лични.Както и да е.
Не вярвам,че може да има такива хора след като прочетат или чуят за нечие нещастие и да са способни да разсъждават по този начин като вас, господин Митов.Това ме навява на мисълта,че даже и не сте си направили труда да прочетете темата.Има хиляди доказателства,че нещастието на малкия Крис не е бизнес и не е с цел печелене на пари както вие се изявихте!
Ако наистина е така,значи и аз съм измамена както и много други хора!Поне като не вярвате на апела,който аз пуснах тук(дума по дума е копиран от оригинала на темата в бг-мама),можехте да хвърлите един поглед там преди да кажете такива тежки думи!
Аз много се разстроих вчера от този факт,въпреки,че Криско не е мое дете и нито имам нещо общо със семейството му!Пак ви казвам аз съм една от хората,които искат да са съпричастни и вярвам,че има още много хора,които биха могли да бъдат!
А по темата,наистина ще е добре да има такъв форум и дано много нуждаещи се дечица и хора намерят тук някаква помощ,а не "клъцване" както се случи с мъничкия Крис!

vivi83
ориентирана

Регистриран: 15.11.2006
От: Варна
    #1857394 - 06.08.2007 16:49 [Re: vivi83]

Току що гледах репортаж за малкия Криско тук http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2 (някъде 6 тата минута от емисията започва)
Давали са го днес на обяд в новините по Нова телевизия,но чак сега разбрах и го гледах!Господин Митов,гледайте го,за да видите за какъв "бизнес" става дума!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4265

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.044 seconds in which 0.023 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.