ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Котки, въпрос
    #1860676 - 09.08.2007 13:04

Котката ми 3 дена имаше запек. Дадох и мляко и като че ли се оправи.
Някакви идеи за подобни ситуации?

--------------------
Боят изгражда.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
Re: Котки, въпрос
    #1860715 - 09.08.2007 13:44 [Re: Писанчо]

На моята й предписаха дуфалак, дава се около 1/3 от сашето. Разбърквах го с пастет, за да може да го поеме. След 12 часа започва да действа.

От какво се е получил според теб? Смяна на храната? А по принцип с какво я храниш?

За урегулиране на стомаха и редовно дрискане съм признала сухите храни - имат, доколкото си спомням, фибри, които спомагат за честото ходене до тоалетна (+ по-лесно изхвърляне на топките с косми).

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Писанчо
Хищник

#1860721 - 09.08.2007 13:52 [Re: deamon]

Имаше смяна на храната - купихме и цаца и три дена само нея яде, сварена естествено. Друг път не е имало такива проблеми, може би преди това от гранулирана храна е станало така.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #1861095 - 09.08.2007 20:48 [Re: Писанчо]

Така става при смяна на храна. Изобщо не е хубаво така рязко да се сменя храната. Или става запек или обратното, разтройство, че понякога и повръщат. Смяна на храна трябва да става плавно, за няколко дни с плавно намаляване на старата и увеличаване на новата храна.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Писанчо
Хищник

#1861620 - 10.08.2007 10:21 [Re: Кокерката]

Ще го имам предвид. Но с рибата няма как да стане плавна смяна - като я надуши и друго не иска, докато не я омете всичката. А после вони като гларус

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1861703 - 10.08.2007 11:56 [Re: Писанчо]

Решението е да й купувате /давате/ доста по-малко риба. Както казах много е грешно така рязко и то на два пъти да се сменя храната. Моята котка такива работи не яде. Единственото й разнообразие е ако си хареса нещо от нашата маса, реже й се парченце и й се дава да си го яде за десерт. Животните не се нуждаят от разнообразна, а от пълноценна храна. И ако котката откаже гранулите това вече ще е голям проблем.

--------------------

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1861825 - 10.08.2007 14:08 [Re: Кокерката]

Коки, не се ли е научила да досажда като й давате от вашата храна?

Аз още благославям човека, който ни я даде вече възпитана, че не беше научена да иска от човешката храна. И ние удържахме фронта, макар че я разглезихме в други отношения.

Колкото до темата: те могат да нямат нужда от разнообразна храна, но стопаните им си мислят, че имат . Даването на разнообразна храна е глезене на животинчето, лично за мен - приятно

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Писанчо
Хищник

#1861905 - 10.08.2007 15:24 [Re: Кокерката]

От нашата храна много рядко и даваме, основно заради подправките. Инак редуваме консерви с гранули, а рибата е за глезене, защото умира за нея. Но щом води до такива резултати ще я редуваме с друга храна.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1862280 - 10.08.2007 21:36 [Re: deamon]

АМи лично мойта котка, Уини, не смее да припари до нас когато ядем. Ако й се дава нещо /кашкавалче, извара, парче месце/ то се чупи, занася се и се оставя в паничката. Тя не яде нещо, ако не й е в паницата. На брат ми котката, Мати, стои на земята до масата когато се хранят, и се изправя, опъва се на ръба на масата и лекичко те докосва, сякаш само те бутва и казва "Ей, не ме забравяй" и баща ми й отчупва парче колко лещено зърно от нещо и й го оставя на земята. Пък тя не яде всичко, иска само чисто месо, кашкавалче или нещо подобно. Но чак пък досадна не съм я забелязала да стане. При НЕ си намира ъгъл да се свие на кравайче.

Писанчо, няма никакъв смисъл от редуването на гранулите с консерви, поради две причини: първо, консервите са пълни боклуци и в тях няма нищо, което да си заслужава да заместваш гранулата с него, има почти само желатин. Второ както вече споменах смяната на храната води до споменатите последствия, които очевидно не се харесват на никого. А и разнообразието на котките не им трябва. Трябва им храната им да е пълноценна и да им осигурява необходимото. А за глезене както споменах горе стават парченца месце за десерт, кашкавалче, има си котешки глезотийки или след гранулите лъжичка пастет за вкус /котешки/.

--------------------

Писанчо
Хищник

#1864157 - 13.08.2007 10:50 [Re: Кокерката]

Храним я с консерви Sunny Cat, не че искам да им правя реклама, но ги произвеждат в Холандия и моя позната е ходила в цеховете. Храната отговаря на всички европейски стандарти и котката я обича. Сухата храна също и я подбираме - има гранули, които и уличните котки не искат, какво остава за моята принцеса

--------------------
Боят изгражда.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10592

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.201 seconds in which 0.187 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.