ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1
searcher1
познат

Регистриран: 15.06.2007
Рецепта за домашна торта
    #1833429 - 17.07.2007 09:57

Здравейте, кажете някаква рецепта за домашна торта. То сигурно има много и различни видове, пък и всеки различно я прави, но каква е рецептата. В един ресторант, ядох много хубава такава торта, никога преди не бях ял такова нещо. Дайте някоя рецепта.
Мерси.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Veselu6ka
2 in 1

Регистриран: 08.01.2007
Re: Рецепта за домашна торта
    #1833469 - 17.07.2007 10:41 [Re: searcher1]

Не знам каква торта точно си ял,но тук можеш да намериш най-различни.Прегледай темите за торти и сладкиши във форума.
А ето ти една рецепта за домашна торта,която аз знам:
Блат:
3 яйца
1/2 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. брашно
1 п. ванилия
Разбиваш яйцата със захарта и ванилията,докато се сгъсти сместа.Добавяш постепенно брашното.Изсипваш сместа в тавичка,покрита с хартия.Печеш на 220 градуса.
Правиш три такива блата като на единия добавяваш 2 с.л. какао.
Крем:
1л. прясно мляко
4-5 яйца
1 - 1 1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
1/2 п. краве масло
1 ванилия
Сваряваш млякото със захарта(предварително отдели една чаша).Разбиваш яйцата и добавяш брашното.С отделеното мляко разреждаш кашичката,която се получава.Прибавяш към свареното мляко и бъркаш непрекъснато докато се сгъсти.Добавяш и ванилията.Оставяш да се охлади леко и добавяш и маслото.
Блатовете слепваш с крема, а най-отгоре поръсмаш с настърган шоколад,смлени орехи или кокосови стърготини.
По желание можеш да замениш горния крем с някакво нишесте.

--------------------
Да простиш означава да оставиш за омразата съвсем мъничко място в сърцето си.

djein
неориентиран

Регистриран: 01.09.2006
    #1876293 - 24.08.2007 01:42 [Re: searcher1]

Здравей, ако си навита да точиш, / не кори за баница естествено/, ще ти изпратя страхотна рецепта за торта.
Това е най трудоемкото, аз лично карам мама да ми я точи.

Alys
********* :)))

Регистриран: 09.09.2005
    #1876425 - 24.08.2007 08:27 [Re: djein]

Цитат:

Здравей, ако си навита да точиш, / не кори за баница естествено/, ще ти изпратя страхотна рецепта за торта.
Това е най трудоемкото, аз лично карам мама да ми я точи.

Къде ще я пращаш? Дай я тук, в клуба .

djein
неориентиран

Регистриран: 01.09.2006
    #1876718 - 24.08.2007 13:12 [Re: Alys]

Здравейте,

ето рецептата за тортата с точени кори:

Блатове:
3 яйца, 5 с.л. мед, 1и 1/2; чаша захар, 6 с.л. прясно мляко, 1 с.л. хлебна сода, 1с.л. оцет. Разбърка се и се слага на котлона да заври на вода баня / водната баня е за не загори сместа, която увеличава почти 2 пъти обема си/ Сваля се и веднага се добавят 4 и 1/2; ч.ч брашно. Замесва се тесто с още 1/2; - до 1 ч.ч брашно. Оставя се да почине 30 мин. / СТАВА ТВЪРДИЧКО/ Разделяте на топки, точите и изрязвате кръг / лично аз го правя с дъното на тавата в която ги пека/ Тавата в която печете блатовете се ръси само с брашно! Пече се в слаба фурна, около 180* След като изстинат стават доста твърди, така трябва да бъде.
Крем 1:
3 ч.ч прясно мляко 4 с.л. брашно, 2 ванилии – вари се може и на парня баня. - изстива
Крем 2:
2 и 1/2; масло, 1 и 1/2; ч.ч пудра захар с миксера до побеляване.
Смесва се крем1 с крем 2 и се реди блат, крем.
Заливам с 1/2; масло 3 шоколадови десерта и 5 с.л. / парна баня/ Ако искате може да я ръсите и украсявате с каквото си искате вече, аз слагам пръчици различни цветове. В хладилника, поне 10 часа.

Наистина е страхотна, ще ви хареса, но търсете някой да ви прави блатовете, те са бавната и досадна част.
Приятелката, която ми даде рецептата точи 8 блата от тази смес.
Аз от същата смес правя 24 блата /около 3-5 мм./ В една торта слагам 8 блата, другите ги слагам в найлонов плик и ги държа извън хладилник поне месец. Ааааааа да не забравя, тавата в която пека е голяма r -25.
Който я направи да му е сладко!

Stefanie
stranger

Регистриран: 20.01.2005
    #1876745 - 24.08.2007 13:45 [Re: djein]

Това ми напомня на Добуш-торта.За нея зная, че се разточват 10-12 кори, които се пекат отделно и се слепват с крем. Трябва да потърся рецептата...
P.S. За тая торта в нашия род се носеха легенди. Едно време баба я е правила с петмез и ставала толкова вкусна, че който я е опитал, просто си облизвал пръстите. Така разправят...

Alys
********* :)))

Регистриран: 09.09.2005
    #1876918 - 24.08.2007 15:23 [Re: djein]

Моя позната прави такава торта, но за крем използва Сгущёнка. Вероятно има разновидности на подобни торти. Тази вече я копирах и в подходящ момент ще я направя. Благодаря за рецептата!!!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 20692

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.025 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.