ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Куфари и пътнически чанти...
    #1916780 - 09.10.2007 09:00

Моля ви дайте ми съвет - за удобни и практични куфари, но не за пътуване с кола....трябва да купя до две седмици нещо практично и удобно, което все пак да побера Не само най-необходимото...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Raffaella

Регистриран: 18.01.2007
От: София
Re: Куфари и пътнически чанти...
    #1916871 - 09.10.2007 11:05 [Re: Godiva]

За мен най-удобни, без значение от вида на пътуването, са куфарите на колела. По принцип май има 3 основни размера и може би средния е най-подходящ. Пътническите чанти много ми харесват, но са неудобни за по-дълго носене поради липсата на колелца. От опит - силиконовите колела са много по-добри от пластмасовите такива. Вече има доста магазини за чанти и куфари и в зависимост каква цена искаш да платиш има от 50-60 лева /български/ до 500 и отгоре лева. Ние имаме един български - не лош, върши работа и един по-скъп - пак върши същата работа . Установих, че ако летиш със самолет е добре куфара/чантата да са в ярък цвят, защото черните/сините са много еднакви и трудно си ги познаваш измежду всички.

Може би и сак на колелца да ти свърши работа - например такъв:

http://www.pazaruvaj.com/chanti-ranici-c3925/delsey-sac-de-voyage-trolley-pyten-sak-p15993258.html

--------------------
Ивана - 4г.
Росина - 2г.4м.

Редактирано от Raffaella (09.10.2007 11:12)

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #1916960 - 09.10.2007 13:47 [Re: Godiva]

Аз съвсем на скоро си закупих ето това -

Колелцата му се въртят на 360 градуса и е много удобно. Освен това понеже е Самсонайт си идва с несерче и онова нещо дето можеш да си сложиш костюм вътре(не знам как се казва).

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

no_bs
Нерегистриран

#1917047 - 09.10.2007 15:37 [Re: Godiva]

И аз последно ползвам един подобен на показаното от МуХа модел и съм доволна. Имай предвид, че след максимум второто пътуване куфарът ти вече няма да изглежда така красивичък и лъскав както в началото, така че избери някой по-устойчив на тормоз и мръсотия материал и цвят.

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #1917113 - 09.10.2007 16:31 [Re: ]

За тази цел онова грозно опаковане с наелон върши много добра работа. Куфарите ни при идването ни в Австралия, след дългото пътуване, си бяха в идеално състояние, а наелона отгоре беше здраво оръфан и мърляв. Добре, че беше той, че иначе щяха да пострадат куфарите. И нашите са от този вид "самоходещите". И вече няма и да погледна чанта без колела. Куфар, който да не си "върви сам", не ми го хвали

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #1917176 - 09.10.2007 17:36 [Re: Godiva]

Куфара да не е по- тежък от самия багаж е много важно. Зависи какво ще слагаш в него- ако е само за дрехи и няма нищо чупливо или обувки, които могат да бъдат смазани, има едни по- тънки куфари. Удобно е, но съм установила, че с куфар може само в цивилизовани места и гладки улици да се ходи. Толкова мразя като почне да се преобръща по неравностите!Решила съм да си взема от онези огромни раници, които се вързват с колан и около кръста, за пътувания извън гладките улици около летищатата и из градовете.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

no_bs
Нерегистриран

#1917185 - 09.10.2007 17:46 [Re: ravekitty]

Е да, ама това с найлона май е български патент и на други летища не съм го виждала, а и не ми се занимава, ако отнема повече от 2 минути.

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #1917222 - 09.10.2007 18:22 [Re: ]

Аз съм го виждала и на летището в Милано (Малпенса имам предвид).

Shushi

Регистриран: 08.02.2005
От: София / DC
    #1917349 - 09.10.2007 21:48 [Re: ]

Цитат:

Е да, ама това с найлона май е български патент и на други летища не съм го виждала, а и не ми се занимава, ако отнема повече от 2 минути.

Това опаковане беше complimentary последния път като пътувах с френските бизнес класа. Иначе като пътувам от България винаги си опаковам куфарите така -- едниствения път когато при пристигане в Щатите на митницата ме помолиха да ги отворя, аз помолих за помощ да ги разопаковам и в отговор на молбата служителят ми каза, че няма нужда и ме пусна да мина От тогава, само опаковани куфари!

Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
    #1917359 - 09.10.2007 22:01 [Re: Shushi]

Аз точно това се чудех - какво става, когато те накарат да си отвориш куфара (било то заради проверки за сигурност, било то на митницата)...

Но така излиза, че имат доверие на опакованите куфари... което ми е малко странно

Иначе и аз да си кажа - твърдо "за" карета (trolley). Mоята е черна, но съм си сложила сребърна панделка (най-често си слагат червени и тогава наистина се бърка), един по-голям куфар имам, който е зелен и съм забелязала, че и зелените са популярни... Освен това, че всички пътуват с подобни чудеса и наистина настава обърквация с багажа, не виждам никакви недостатъци.

--------------------

До свадьбы заживет

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6846

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.143 seconds in which 0.131 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.