ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
alicew

Регистриран: 22.09.2005
леене на куршум против страх...
    #1948024 - 13.11.2007 13:24

Бих желала някой да ми обясни как се прави, ако знае и бих ли могла да го направя сама, за себе си, тъй като съм далече от България и не бих могла да се върна скоро...
Бих се радвала също ако някой може да ми каже дали има точни условия и обстоятелства при които се лее куршум или той може да се "предпише" на всеки преживял нещо драматично.
Благодаря Ви предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: леене на куршум против страх...
    #1949914 - 15.11.2007 00:11 [Re: alicew]

не мисля, че става дистанционно обучението
иначе леенето става дистанционно с обличана дреха, доколкото си спомням адетите
по принцип леене на куршум бабите препоръчват при голям уплах, стрес, ама голям, при който преживелия е "зациклил" на събитието
на деца не се прави - за тях се чупи яйце в чаша
иначе и прескундването върши работа
ама пусто памет - не мога се сетя подробностите!

лично аз препоръчвам душове и доста течаща вода - и докато се плацикаш , си нареждаш болежките и дертовете
сега, не е куршум, ама е доста по-безопасно - особено ако решиш случайно да се пробваш сама да го направиш с дистанционни обяснения
ПП не се шегувам!опасно си е! и нямам предвид някакви окултни неща, а чисто физически

ППП тъй като е късно - и смислям бавно- ти хубаво не си в България, ама случайно там, където си, турци / по-скоро туркини/- няма ли? обикновено те се занимават с такова нещо

alicew

Регистриран: 22.09.2005
    #1949954 - 15.11.2007 00:49 [Re: Си Ди]

Благодаря ти много, за информацията, макар и да не знам до каква степен ще ми е от полза. Едно е сигурно, от опит не боли и мога да опитам нещата, за които си ми писал/а!

Странно е, това което казваш, че на деца не с лее, след като аз си спомням, че като бях на 6 са ми лели куршум, може би и различните хора, които се занимават с това, имат свои собствени методи... Не знам, във всеки случай, не е нещо лесно...
Що се отнася до ситуацията, знам, че куршум се лее за голям уплах и/или стрес, но понякога на човек му е трудно да си даде точно сметка, за това което изживява, естественото търсене на равновесие го кара в някои моменти да преувеличава, а в други, да минимизира ситуацията, в която се намира...
Имало е и други драматични моменти в живота ми, но миналата година почина дядо ми по много неочакван и мъчителен за него начин, аз не си бях в къщи и родителите ми се опитаха да ми скрият случилото се...Какато и да е, разбрах какво се е случило, но когато човек не е със семейството си в такъв период не изживява скръбта си по един коректен начин, нека да кажем, че не успявам да осъзная случилото се и това лято видях баща ми да изпада в клинична смърт... Известно зреме бях като в комуникация с отвъдното и колкото и да е успокояващо това, човек го чувства като нещо наистина ненормално...Сега малко или много се отдалечих от "света на мъртвите"... но всеки път когато чуя някой да говори за клинична смърт или за инсулт, спомените започват отново и плюс това плача за щяло и нещяло, почти всеки ден или през един два дена максимум и знам много добре, че не бях така преди...

Турци и туркини? - може и да има, но във всеки случай не познавам! И още веднъж много ти благодаря за информацията!

Си Ди
гаргойл

#1949971 - 15.11.2007 01:04 [Re: alicew]

говорех за малки деца 6-7 вече е човече
добре де - не познаваш такива, а някой мюсюльман не познаваш ли - да питаш, може пък да знаят / леко се съмнявам, ама то светът е едно малко село, дето се казва /
хм, така, както го описваш, мен на друго ми мяза, май прекалено много време е минало - куршум се лее по възможност веднага - ако имаш там някаква здравна осигуровка, защо не се консултираш с психолог ли, с друг специалист - за лек антидепресант евентуално, докато успееш да излезеш ? ако искаш - пусни обяснението като тема в психология - може би ще получиш някаква идея по-свястна от там
иначе за световете на мъртвите - дано Светозар се включи - аз там съм напълно боса

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #1950127 - 15.11.2007 09:34 [Re: Си Ди]

Понятие нямам от куршумолеене, но тук имаше още една тема по въпроса, може в нея да се съдържа нещо интересно.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Navigator N

Регистриран: 26.04.2006
    #1950180 - 15.11.2007 10:59 [Re: alicew]

Момиче, леенето на куршум е тайнство идващо от древността, най-вероятно от траките, тъй като от памтивека е традиционен метод за всички балкански народи. А това, че само туркини се занимавали с този метод, както се изказа Си ди, е пълна глупост. Но е задължително да се занимават само жени, които вече не са в детеродна възраст. Защо - може да се обясни, но е дълго. Освен това, леенето на куршум е тайнство, а тайнствата се предават по друг начин, не по интернет. Иначе методът наистина е много ефикасен и съм сигурен, че би получила голямо облекчение при твоите проблеми. А аз мисля, че имаш остра нужда да се върнеш в родното си място... поне за определено време.

Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
    #1950190 - 15.11.2007 11:12 [Re: alicew]

Докато търсиш кой да ти лее куршум почни да пиеш чай от жълт кантарион (има го и на хапчета)
Това е най-добрия естествен антидепресант и мисля че ще ти помогне.Поне лесно можеш да опиташ и няма да навреди.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1950375 - 15.11.2007 14:36 [Re: alicew]

Чисто техническата страна на въпроса:
В малък съд (идеална за целта е стара консервена кутия) се разтапя парче олово (може и на обикновен котлон, но на газов става по-бързо). Разтопеното олово се излива в чаша с вода. С това инженерната част приключва. Останалото са неща, на които не вярвам. Едното от тях е, че оловото, излято в чашата, се хвърля в течаща вода (изключително вредно за околната среда!). Със самата вода от чашата нямам идея какво се прави, но в никакъв случай не се пие (оловото е отровно).
Много нещо куршум съм лял на времето, само дето вместо чаша с вода ползвах специални самоделни формички. Получаваха се идеални тежести за риболов.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Си Ди
гаргойл

#1950442 - 15.11.2007 15:23 [Re: Navigator N]

"обикновено" не е равно на "само"
бъди по-внимателен при четенето и тълкуването на написаното

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Си Ди
гаргойл

#1950491 - 15.11.2007 15:47 [Re: Цецо]

не мога да отрека действието на плацебо ефекта
не съм решила кое точно има такъв ефект /процедурата ли, самото действие по формулиране на страха и признаването ме и т.н./, ама щом действа .. - добре дошло
що се отнася до оловолеенето - бе и поразии сме правили
добре, че нямаше сериозно пострадали - някое и друго перде, насинено дъ - такива неща

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6255

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.078 seconds in which 0.061 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.